Faster, Pussycat! Kill! Kill!

• USA Faster Pussycat... Kill! Kill! (viac)

Tři divoké a patřičně vyvinuté striptérky (ostatně jinak to ani u filmů Russe Meyera nemůže být) si berou dovolenou od tančení u tyče po barech a vypraví se na road trip. Napřed zabíjí jakéhosi muže a unesou jeho partnerku. Pak se vetřou do domu postaršího sedláka a jeho dvou synů. Ty svádějí ve snaze zjistit, kde stařík ukryl svoje peníze. Faster Pussycat je černobílý film plný násilí a zároveń velice smyslných žen. V průběhu několika desetiletí od svého vzniku se stal kultem a zároveň jedním z nejvýraznějších Meyerových filmů. (Ruut)

Jansen

První, co mě u filmu napadlo, byl Grindhouse Quentina Tarantina, ale s tím asi nebudu moc originální. Hned na začátku film chytne neskutečný drive (úvodní proslov - tanečnice v go-go klubu - zběsilá jízda auty), na jehož vlně už v podstatě dojede až do finále. Celé je to velmi slušně natočené, hudba sedí k ději a exteriéry vůbec nejsou špatné. Skoro by se nechtělo věřit, že se jedná o jedno z nejznámějších béček. To by ovšem nesměla po plátně pobíhat trojice superzlých prsatých sexbomb, které zabíjejí náhodné kolemjdoucí na počkání. ()

Quint

Tři striptérky jezdí v rychlých autech po kalifornské poušti, popíjejí, kouří, kopou chlapům zadky a boří stereotypy. Ve své době docela provokativní propadák, který feministky nesnášely. Dnes kultovní film, který naopak feministky milují. Jeden z nejoblíbenějších exploatačních filmů Quentina Tarantina, který jeden čas zvažoval natočení remaku. ()

corpsy

Jedna z vlajkových lodí exploitation žánru. A úprimne, svoju kultovosť si ale nezaslúžila všetkými desiatimi. Je to dosť nudný snímok, na svoj žáner ale v rámci násilia a erotiky dosť soft ( tieto aspekty sú väčšinou mimo kameru ) a jeho kvality zachraňuje jedine kamera, ktorá z neho robí remeselne kvalitnejšie dielo, než ním celkovo je. Ale čo čakať od filmu, ktorý sa zameriava hlavne na viac ako plné ženské výstrihy. ()

Jara.Cimrman.jr

Tři tanečnice s ohromnými přednostmi a nemenšími zadnostmi si odskočily od striptýzových tyčí, naskočily do tří našlapaných vozidel a vyrazily za relaxem. V souladu s úvodním upozorněním komentátora se odreagovaly násilím nerozlučně spojeným se sexem, přičemž 50% postav tuto kombinaci nepřežilo. Musím se přiznat, že jsem řval smíchy při některých násilných pasážích, neboť směšně odletující postavy od vozidel, vrhání nožem za hranici dostřelu kulometu či napěťové vytrubování žesťů z tohoto snímku vytvořilo černobílý stylový úlet daleko za hranici dobrého vkusu, jehož vlastníkem jsem se nikdy nestal. ()

Campbell

Hodně jsem se bál, protože tenhle typ filmů zrovna nevyhledávám ale jelikož se jedná o oblíbený film plno tvůrců, především Tarantina, tak jsem tomu věřil a vyplatilo se. Ono to je sice hodně hloupé ale funguje to dobře. První co je v tomto filmu důležité jsou postavy které jsou takové jaké mají být, holky hezké ale všechny jsou mrchy, hlavně tu dvě ze tří postav měly šíleně strašný přízvuk. Chlapy tu jsou jen tupci, ale ne takový aby se nedokázaly ubránit. Rvačky jsou úsměvné a celkem mě překvapilo že tu není ani moc akčních pasáží v autech. Nicméně člověk se nenudí a baví se. Parádní špatně dobrý film. ()

• Titulní píseň „Faster Pussycat!“ nahrála skupina The Bostweeds. Autorem textu byl Rick Jarrard a autorem hudby zakladatel kapely a zpěvák Lynn Ready. (J.F.B.)
  • Ačkoliv byl film poměrně výdělečný, po svém uvedení velkou díru do světa neudělal. Kultem se stal až po letech filmových festivalů a soukromých fanouškovských projekcí. (Trainspotter)