Nelineárně vysílaný seriál, jehož pořadí epizod má každý uživatel Netflixu rozdílný.
Geniální zločinec a jeho parťáci se chystají ukrást sedm miliard dolarů. Tenhle velkolepý a do detailu propracovaný plán ale ohrozí zrada, hamižnost i ďábelské intriky. (Netflix)

Kushina

Tenhle seriál pro mě byl trošku zklamáním. Čekal jsem něco na styl La Casa de Papel, ale dostal jsem vcelku přímočarý příběh běz většího napětí, kde jsou vcelku nesympatické postavy, díly jsou na přeskáčku a téměř všichni na konci zemřou.... Vlastně průměrný, v rámci seriálů spíš podprůměrný seroš. 55% ()

Dusty56

Seriál je v podstatě rozdělen na tři části. Před loupeží (5 epizod), loupež (Bílá) a po loupeži (Červená a Růžová). Nejvíce prostoru má linie před loupeží a ta mě upřímně docela nudila. Loupež zvedla úroveň, konečně se tam stalo něco zajímavého. A část po loupeži byla ještě o trochu lepší. Nápad s tím, že můžete začít jakoukoliv epizodou a jakoukoliv skončit je zajímavý, ale osobně doporučuju pustit si pouze poslední tři v klasickém chronologickém pořadí - Bílá, Červená, Růžová. A na zbytek se vykašlat, protože to pochopíte i bez toho a akorát ušetříte čas (díky, tomu že je jedno, kterou epizodou se začne a skončí, to lze - ale na 100% to nevím, nezkoušel jsem). Jelikož ale já hodnotím všech osm epizod, tak musím říct, že na víc než na průměr to nestačí a znova to už nikdy vidět nepotřebuju. Herecké výkony nejsou úplně extra (nikoho jsem si tam ani neoblíbil, možná paradoxně jen trochu Salase), spíše to stojí na tom jak zajímavý je zrovna děj v jednotlivých epizodách. ()

LadyLokiLili

Opět můj klasický problém s málo vysvětlenou zápletkou. Trošku nelogické postupy a závěry. Ale celkově mám pozitivní pocit.  Zajímavý koncept, při kterém Netflix každému uživateli nabídne jiné pořadí dílů, vše stejně sedne dohromady a dá to dokonalý smysl. Fakt mě to zaujalo. Sice téma loupeže už je tolikrát zpracované ať ve filmech nebo seriálech. Ale opravdu se nezlobím, originálním pojetím si mě to získalo. Hodnotím solidními 7/10 ()

Radim98

Koncept jako nápad dobrý, provedení ale za mě naprosto selhalo. Tohle je totiž asi tak nelineární seriál, jako každý jiný lineární seriál. To, že můžete epizody sledovat v libovolném pořadí je pravda - to totiž ostatně můžete vždycky. Ale stejně jako byste to nedělali u jiného seriálu, nemá nejmenší význam to dělat tady - i tady je totiž jednoznačná posloupnost děje, tedy jednoznačný začátek, prostředek i konec. Nahodilé sledování epizod má naprosto nulovou přidanou hodnotu a celá ta nahodilost je jen směšná iluze - správné pořadí epizod, vycházející z naprosto standardních narativních principů, je prostě jen jedno. Skákání z dílu na díl náhodně vás sice nenechá dějově tápat a celkový obrázek si v klidu složíte tak jako tak(ono to taky v případě Kaleidoskopu není nic moc nového než stokrát viděné), ale v neuspořádané sekvenci epizod se u většiny budete ukrutně nudit. Není to mozaika, kde potřebujete seskládat všechny dílky, abyste viděli celek. Je to jen tajenka v křížovce, kterou si snadno domyslíte, pokud máte alespoň pár písmenek. Herci fajn, scénář naivní a průhledný, wow momenty žádné, koncept nefunkční. Těžký podprůměr. ()

Argocz

Lehce nadprůměrný heist seriál od Netflixu. Postavy nejsou špatný, ale ani nijak skvělý. To že seriál můžete sledovat v jakémkoliv pořadí je asi cool, ale to je tak všechno. 7/10. ()

maelcum odpad!

Ztráta času. Epizoda před 25 lety naprosto šílená. Zbytečný seriál, mohl to být prostě průměrný béčkový film pro Netflix. ()

Jindra_S

Po asi nejlepším prvním dílu už to jede z kopce. Postavy jsou předvídatelné a většinou je vám jasné, kam to povede - pokud uděláte partu s macho idiotem, který zkazí první loupež kvůli hamožnosti, pak se nedivte, že zkazí i další.  Takový pokus o Pulp Fiction, který za mne nevyšel. ()

Hexx

Malinko delší než bylo potřeba, ale bylo to super. Spousty zajímavých momentů, nějaké to občasné překvapení, puzzle, které se pomalu skládalo do rámečku. Ač se tu píše, že nezáleží na chronologickém pořadí shlédnutí, řekl bych, že pokud někdo učinil jinak, než je zde seřazeno, měl z toho poměrně dost velký guláš. Např. si nedokážu představit dát nějakou z posledních třech epizod jako první, takže tak jak je to tu seřazené, je to dle mého IDEÁLNĚ správné. Tři hvězdy, lehce slabé. No jo no, LA CASA DE PAPEL je jen jeden! ()

Fajpa

Zajímavý seriál, který samozřejmě má své chyby, ale i přes nedostatky jsem si ho dokázal naplno užít. Je tu spoustu rozmanitých epizod, které doplňuje poměrně slušná hudba, která mi přišla, že se krásně hodila k příslušným sekvencím. Musím vypíchnout hlavně růžovou epizodu, kde mi "epilog postav" připomínal styl Jamese Gunna, myšleno záběrováním, hudbou a poukázáním pocitů outsiderů... Tohle je pouze můj pocit a všiml jsem si, že spoustu lidí hodnotí spíše negativně a v některých částech musím také souhlasit. Určitě to není dokonalý seriál a celkově bych to prostě shrnul jako "EXPERIMENT" který je fajn si vyzkoušet! ()

Lukkas99

Když jsem se poprvé někde na Instagramu dočetl, že Netflix připravuje seriál u kterého si jeho epizody můžete přehrávat v libovolném pořadí, celkem mě to zaujalo a popravdě mě to i donutilo přemýšlet, jak sakra natočí něco tak, aby to i po převrácení epizod stále dávalo smysl. Byl jsem zkrátka namotaný a těšil se až projekt uvidím. A ano, výsledný produkt je i celkem kvalitní a jako takovou slabší verzi Dannyho parťáků jsem si dost užil, občas s údivem zíral na tu genialitu/vyčůranost se kterou dokázali ústřední postavy přijít a místy se od srdce upřímně zasmál. Ale po zjištění, že ta výjimečnost v podobě přehrávání si epizod v jakémkoliv pořadí spočívá jen v tom, že se každá epizoda odehrává v jiném časovém úseku, kdy se např. jedna epizoda odehrává 6 týdnů před loupeží, další epizoda 5 dní před loupeží a tak dále + si k tomu připočtete těch pár menších chyb, ve vás vyvolá silné zklamání z potenciálu, který byl jen obyčejným lákadlem s úkolem zajistit vyšší sledovanost. Ale i přesto všechno je Kaleidoskop celkem zábavný a poutavý seriál! Celkem: 75% ()

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů