Detektív Alex Cross (Morgan Freeman) vyšetruje mimoriadne závažný a súčasne aj záhadný prípad: z prominentnej súkromnej školy sa, napriek všetkým bezpečnostným opatreniam, po vyučovaní stratila dcérka známeho kongresmana Megan Roseová (Mika Boorem)! Jediného svedka zavraždili a inak nikto nič nevie, nikto nič nevidel... Spočiatku sa Alex skutočne nemá čoho „chytiť“, hoci vie, že hrá o čas a o život malého dievčatka - napokon zachytí prvú stopu, ale únosca akoby bol stále o krok pred ním! Je to skúsený profesionál, ktorý dobre pozná svojho protihráča. Jeho odhalenie nie je jednoduché a šokuje aj skúseného kriminalistu... (TV Markíza)

Martin741

Scenar k filmu bol na moje pomery prilis prekombinovany, az som sa v nom stracal. Atmosfera takmer ziadna, Volnomuz sice fajn, ale reziser Lee Tamahori sa teda vobec nepredviedol, ma na viac. 51 % ()

Hennes

Čím víc se k tomuto snímku vracím, tím zvedám hodnocení. Z původních tří hvězd už jsou tam čtyři. Snad to není nostalgie, ale typ těchto thrillerů s dobrou zápletkou i rozuzlením, mě v devadesátých letech rozmazlil a dnes marně čekám, kdy se objeví podobné dílko. Možná mi někdo něco doporučí a budu mile překvapen. Možná, mě ti co četli knihu proklejí, ale já jí nečetl a hodnotím film. Bavilo mě to a řadím to k lepším thrillerům. ()

Figu

Jak zde někteří píší, že je zápletka filmu nepřekvapila, tak pro mě naopak byla nečekaná a co se týče i do mého hodnocení, rozhodující v počtu hvězd. Takže filmek hodně moc srovnatelný s prvním dílem, ovšem za ten závěr mu dávám o pár procent navíc! Jako bonbonek i půvab Monici Potter. 70% ()

Fallen_One

Vždycky když tvůrci odhalí základní pointu (tady byly hned dva velké zvraty s ní související), tak to tak mají nechat, v režii záporáků. Ale ne, Freeman musí přijít a všecko vyřešit. Tím si to u mě rozházel a dávám jen prachobyčejný průměr, protože originalita neoriginalita, ta byla pohřbená zmrveným koncem. A jestli taková je i předloha tak to mě vážne nenavnadí k jejímu přečtení. ()

Radiq

Morgan opět v roli hrozně chytrýho vyšetřovatele, kterej například umí uhodnout heslo s 11 písmenama na první pokus. Takovejch hemzů se tam najde víc, ale tohle bylo nejkrutější. Film stihne jednou překvapit, pokud za překvapení nepočítáte i ty nedomyšlenosti a náhody. Kromě Freemana se mi tam ještě jakž takž líbil Michael Wincott, ale děcka a ostatní byli blízko uškrcení, kdybych je měl po ruce... ()

st.verka

Morgana Freemana já prostě můžu. Každému filmu, ve kterém hraje, dodá úžasnou atmosféru a svým zadumaným pohledem nutí i diváka k přemýšlení. Jako bychom šli s ním ruku v ruce dějem a krůček za krůčkem spěli k rozuzlení. Je ovšem pravda, že bez něj by to bylo o dvě * méně. ()

lennyd

Přes všechna bezpečnostní opatření je z prominentní školy pro děti politiků unesena dcera senátora Rose. Policie je bezradná, tajná služba taktéž - dokud únosce nekontaktuje Dr. Crosse (Morgan Freeman), který se nedokáže vzpamatovat ze smrti své parťačky. Konečně našel Dr. Cross nový cíl, za kterým se může pustit, a také novou parťačku ? Za pomoci agentky Jezzie (Monica Potter) se vydává po stopách záhadného únosce... Kapku slabší než "předchozí" film Sběratel polibků, nicméně sám Morgan Freeman mi zde přijde daleko lepší (vyzrálejší?). Michael Wincott v roli únosce Sonejiho je také naprosto dokonalý, a neméně tak Monica Potter (musím říct,že její překvápko mě dostalo :). Tak proč jen 3 hvězdičky? Nevím, první půle je naprosto skvělá, pátrání po tom kdo nebo co je Gary Soneji, ale postupem času poutavost začala klesat, a konec už byl hodně natahovanej... Škoda.. ()

elanius

Celý film som mal pocit, že pozerám nemecký krimi film, jedine mi do tohoto pocitu nepasoval Morgan Freeman. No a na konci som zistil, že pozerám nemecký krimi film :) Takže jeden bodík za Morgana, ktorý odvrátil hrozbu hrozbu úplnej katastrofy a druhý za samotný film (naozaj existujú aj väčšie hlúposti). ()

BoncheR

...no, zase nebolo to až také zlé aby to nemohlo byť horšie..:o) je síce pravda že to nezachránil ani Morgan Freeman ale zase až tak zle to nedopadlo.:) ()

Pavlínka9

Tenhle film beru jako klasický "americký thriller" a já byla nadmíru spokojená již v pubertě, kdy jsem to poprvé viděla :) Mám rády tyto zápletky typu - najdi si svého únosce či vraha :) A postupné nabalování kdo vlastně co udělal a postupné předávání "štafety", kdo je do toho všeho zapletený a vždy to jsou lidé, u kterých byste to čekali nejméně :) Knižní předlohu neznám a stejně bych ji sem do toho ani netahala, protože nejsem idiot a nesrovnávala bych dvě rozličné věci jako je film a kniha :D :D :D ()

JohnSmith

Po druhé Alex Cross, těšil jsem se,ale nadšený jsem nebyl.Freeman to sám utáhnout nemůže,trapná Potterová jen tak statuje a Michael Wincott?Kde jsou ty časy,kdy hrál záporáky,kteří opravdu stojí za to.No prostě průměr ()

shantim

Jde o naprosto prumernou kriminalku-thriller. Freeman hraje sice dobre, na Monicu Potter se dobre diva, ale to nestaci. Scenar je jako opsany z nekolika jinych starsich filmu. Napriklad hra s telefony je naprosto presne okopirovana z Drsneho Harryho. Kdyby bylo alespon dostatecne silne citit napeti a clovek se bal. Ale kde nic tu nic. 55% hvezdicek ()

VanTom

"Psychologická" detektivka bohužel po slibném rozjezdu (vytěsníme-li tedy tu digitální úvodní bouračku) pozbývá na zajímavosti a závěrečný twist mi přišel poněkud... neuvěřitelný. No aspoň z toho neudělali akční přestřelku a Morgan Freeman si s rolí Alexe Crosse znamenitě tyká. ()

lykan9

Přesně tenhle styl a druh kriminálek mám rád. Knihy Jamese Pattersona jsem četl a v případě Jako pavouk se adaptace jeho knihy povedla. Film je dostatečně napínavý, temný a není vyloženě předvídtaelný a Alex Cross je v podání Morgana Freemana skvělý a charismatický. Tento thriller má sice dost much, ale z globálního hlediska jsou to drobnosti a já jsem se u sledování bavil. ()

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (viac)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (viac)