Ambiciózní neapolský DJ a jeho dva bratři začnou v 80. letech kupčit s padělky audionahrávek a stanou se z nich překvapivě vlivní producenti, kterým jde po krku policie. (Netflix)

Malarkey

U nás na "legální" podvody byla devadesátá léta a v Neapoli pro změnu osmdesátá. Příběh, který si prostě nevymyslíte. Ten musí napsat opravdu snad jen sám život. Efektivní dobrodružství tří bratrů za vyděláním miliard a miliard lir. K tomu perfektní soundtrack a parádní atmosféra Neapole. Kdybych se tam letos nepodíval, možná bych dal tři hvězdy. Jelikož mi ale všechno ve filmu sedlo a navíc se říká takové rčení Vidět Neapol a zemřít, tak s chutí přidám i tu čtvrtou. ()

Arsenal83

Už len fantastický soundtrack robí z tohto filmu dobrú záležitosť. Atmosféra sedemdesiatok, fúzatí páni v smiešnom oblečení, staré káry na cestách a v pozadí hity ako Sweet Dreams (Are Made of This) od Eurythmics či Relax od Frankie Goes to Hollywood a mnoho ďalších. Film je uvoľnený, miestami zábavný, pirátski bratia kreatívni, na strane druhej film až príliš bagatelizuje zločin a robí z hlavných protagonistov postavy, ktorým treba fandiť. ()

Lacike

Bavilo ma to viac ako Tetris alebo Air. Ďalší pohľad na nejaké historické popkultúrne míľniky. Tentoraz rozmach pirátenia z čias pred internetom. Ústredné trio je sympatické a držal som im palce. Je to dynamické, zábavné a hlavne to je podfarbené skvelou retro muzikou. Zloduch v podobe policajta, ktorý im ide po krku je vtipná karikatúra. Len mi to pripadalo strašne krátke. Kľudne to mohli natočiť ako minisériu. Materiálu na sfilmovanie by sa určite našlo dostatok. 8/10. ()

Aljak

Takéto filmy o šikovných "podnikateľoch" mám celkom rád. A tento Erryho príbeh z 80tych rokov bol skutočne výborný. Začalo to úplne nevinne, zopár "lovesong" kazetami, a postupne sa z Mixed by Erry stal celotalianský fenomén. Skončilo to tak, ako sa dalo čakať - človek na vzostupe bohatstva a prosperity nevie, kedy je dosť... Vždy ma to zarazí, že hoci títo ľudia vedia, že sa rútia do priepasti a právo nie je ani náhodou na ich strane, tak pokračujú vo svojich aktivitách. Filmové spracovanie tohto príbehu bolo výborné, a bola to jedna z najlepších dramédií, aké som v poslednej dobe videl. Erry sa stal symbolom "pirátstva", a vďaka nemu sa dostala hudba naozaj k širokému spektru ľudí (aj tým, ktorí by si ju inak nemohli dovoliť). Btw. Prihliadať z basy na zmenu lír na €, zatiaľ čo máte kdesi schované milióny, to musí byť fakt na porazenie. ()

Johnny.ARN

Mne vadí talianská mentalita, ich ukričanosť, ich gestikulácia, proste sú na mňa veľmi hrr. Príbeh fajn, v dnešnej dobe by ich vešali. 2 z 5 ()

Danikaa

Film ako stvorený na sobotný večer. Zopár vtipných scén a kopa dobrej hudby. Chlapcom to dobre myslelo. Začali "podnikať" od nuly a dotiahli to k stovkám miliónov. Keďže sa to prezentuje ako komédia, niet divu, že asi každý divák fandil mladým kriminálnikom. Atmosféra filmu opäť úžasná, ako vo väčšine talianskych dobových diel. ()

klukluka

Dobrý kino. Petra Cibulku odsoudili ještě za komárů za totéž, a protože prodával po burzách i Hutku s Krylem, tak za to po změně režimu dostal div ne prezidentskej metál a dalších 20 let jsme ho za to uznale plácali po zádech. Takže v Itálii čórka byznys a u nás forma hrdinství. Ve finále se tenhle českej Mr. Kopírka vrhnul na prodej zázračnýho kyvadýlka, jehož tlukot nás měl zbavit veškerejch zdravotních neduhů, což mi přijde trochu jako čaj ve flašce od Jima Beama a kruh se tím uzavírá. Ten film je výborně udělanej až na jednu drobnost: tihle bráchové jeli v tak špinavých kšeftech, že už to dávno nemohla být žádná nevinná klukovina, jak se nám tady snažili namluvit. P.S.: San Remo mohl být klidně jejich vlastní vynález, hlavně s ním ale dokázali vyjet rekordně rychle, jinak ale spočíval princip jejich podnikání ve zlevnění, což ve filmu nikdo nevysvětlil. Jen pro příklad: Nový album Michaela Jacksona stálo po revoluci v Československu 800 korun. (A výplaty se pohybovaly okolo 2000.) Kazeta, na kterou se ta deska dala přetáhnout, se i v maloobchodě dala sehnat třeba za 30. Nahraná se tehdy mohla prodávat třeba za 120. Nesmělo vám vadit, že si na té nahrávce kolikrát třeba někdo s někým v pozadí povídal, nebo že to zkopčili jen v mono zvuku, tedy do jednoho repráku, ale váš sociální status se se znalostí nové Michaelovy desky držel hodně, hodně vysoko. ()

Massaro74

Skutečný příběh o třech bratrech, kteří se dostali od výroby whisky z čaje k miliardám lir za výrobu a distribuci pirátských audiokazet. Využili doby, kdy policie sledovala spíše obchod s drogami a pašování cigaret, a toto se neřešilo. Navíc lidé měli doslova hlad po mixech hudby od různých interpretů. Vzpomeňme na to, jak jsme jezdili pro podobné věci do Polska 😂 Samozřejmě, že každé ucho se jednou utrhne a tak i bratři skončili ve vězení. ()

djfun

Námět skvělej, hudba od Eurythmics, Visage, Run DMC atd. parádní (přesto jí nebylo dost, asi drahá autorská práva, ha ha), bohužel zpracování příběhu bídné, rozvleklé a italsky "uřvané". A především: dialogy abnormálně dementní, asi stejně jako překlad na Netflixu "Erryho směsky". Škoda, promarněná šance na podání dost zajímavýho story! Jo a chybělo mi namotávání kazet hranatou tužkou, starší ročníky vědí:) ()

BOURQUE

True-based príbeh bratov Frattasiovcov, ktorí v Itálii (predovšetkým v okolí Neapolu) vybudovali najväčšiu sieť ilegálne distribuovaných hudobných kaziet. Retro-feeling, slušné hudobné motívy a mnohokrát pocit autentického prostredia. Príbeh však predvídateľný, podobne ako herecké výkony hercov. Film bez výraznejších dialógov a scén. P.S.: „Dobrý deň, tu finančná správa – kontrola!“  “Nie, ďakujeme, nič nekupujeme!“ Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Rathalos

Myslim,ze oznacenie filmu ako komedia je trosku zavadzajuce,skor sa jedna o zivotopisny film o troch bratoch,ktori sa slavne(neslavne) preslavili v Taliansku v Neapole kopirovanim hudobnych kaziet,vdaka comu zarobili kopec penazi,no a ako to cele skoncilo a dopadlo,to neprezradim,treba si pozriet tuto celkom vydarenu zalezitost podla skutocnych udalosti,ktora vynika skvelou hudbou...:⁠-⁠) ()

Shitonit

Návrat zpátky... Přesně si pamatuju, když jsme v devadesátkách podobný originály kupovali na tzv.. SBĚRATELSKÝCH burzách za 120 kč ! :-)  Masakr. Film nádhernej, pohodovej, chvílema dost vtipnej. ()

DJ Kritik

V dobe, keď o nahrávaní kaziet išli len strohé informácie začali prepisovať platne a kazety rýchlo zápisom. Film o začiatkoch predaja kaziet mimo vydavateľstvá, kde všetko začalo snom o mixovaní piesní. kde  bol cieľ stať sa slávnym DJ-om. A ono z nevinnej zábavky 80-tich rokov to nabralo obrovských rozmerov. ()

RigorMortis

Sheldon Cooper, Goméz Addams, Tom Hiddleston a nevinná kratochvíľa, ktorá prerástla do miliardového biznisu v časoch, kedy ešte o napaľovaní kaziet asi vedel málokto. Super soundtrack, fajn atmosféra. Ako dieťa deväťdesiatok si spomínam, že otec mal doma desiatky nahraných kaziet. Toto je ale niekde inde. ()