V budoucnosti, kdy urbanistické městské čtvrti přerostly v mega města bylo třeba upravit právo tak že jediný člověk měl zákonodárnou i výkonnou moc: Soudce. Soudce Dredd je oblíbená hlava nad městem Mega-City Jedna. Ale proti soudci se postaví maniak Rico s ďábelskými úmysly... (oficiálny text distribútora)

Juto

V postapokalyptickej metropole vydávajú jediný zákon sudcovia, policajti s mocou sudcu, poroty a kata. Sylvester Stallone to celé hrá ako paródiu. Rob Schneider je úplne zbytočná postava. Je hrozný vo všetkých smeroch. Nie je to dobrý film. Filmu chýba dravosť, zrušenie a je bez napätia. 1/10 ()

Martrix

Soudce Dredda jsem viděl v kině, takže skoro před třiceti lety, tzn. skvělá příležitost pro oprášení/srovnání s Dreddem, kterého jsem si aplikoval dnes dopoledne. A který je považován za remake...což není pravda, jde o úplně jiný příběh. Ale bylo to jedno, protože jsem si stejně skoro nic nepamatoval....a ne, nedementním. Tohle jde za tvůrci. Ale popořádku. Nedivím se Wagnerovi, že byl znechucen a že tento paskvil nepovažuje za věrnou adaptaci jeho komiksu. Na obhajobu tvůrců....v té době se takhle točilo, navíc se všechny potíže a neshody při natáčení projevily velmi silně. Takže budu milosrdný...ale dreddovsky. Zápletka byla vcelku ok, ale scénář, resp. dialogy jsou mizerný a výkony herců pofidérní... celý film tím pádem působí nablble. Polehčující okolností je jen vizuál. Jde znát posun třeba od Demolition Mana a prvního Total Recall, směrem k Pátému elementu. Rozsudek....archivovat nejméně na dalších třicet let. ()

emo

Podľa mňa to je celkom slušné, hlavne preto, že sa to ani za mak neberie vážne... Keď si pripočítam skvelé obsadenie a monumentálny soundtrack Alana Sinvetriho... Nie je o čom... ()

Seag

Mne sa film páčil aj ked to je komiksový filmeček co ja velmi nemam rad. Stallone je tvrdas a ked sa obiaví Rob Shneider tak bolo jasne ze sa zasmejem. Myslim ze film by si zasluzil aspon 50 % ()

majo25

Kultovka. Po Demolátorovi druhý úspešný vstup Stalloneho do rodiny sci-fi, resp. do rodiny akčného sci-fi. Namakané špeciálne efekty a high-tech technika, top herecké obsadenie, epická hudba a síce jednoduchý, ale aj na desiatykrát v pohode pozerateľný, príbeh vychádzajúci z komixu. Áno, toho humoru mohlo byť pomenej, aby to dostalo silnejšiu šťavu, ale napriek tomu som spokojný teraz, rovnako ako pred rokmi. ()

mortak

Není to ani tak akční, jako hlučné a nabubřelé. Stallone se pokouší o herectví tím, že vypíná hruď k prasknutí a snaží se svoji kamennou tvář ještě více zkamenět (což v těch přiléhavých body vypadá dost hnusně perverzně). A Schneider jako užvaněný sidekick tomu dává poslední kopanec do pekla. Tento Dredd je slepá ulička akčního filmu. Tedy spíše než akční film je to kostýmní divadelní šmíra od Gianni Versace. ()

otík

Oj, tak takhle jsem se u akčního filmu už dlouho nenasmál (spíše neuchlámal). Především na začátku filmu má Sly hlášky jako nikdy. A věta "Věděl jsem, že to řekneš" nás provází celým filmem a stále nás vrací k tomu, že soudce Dredd se jako malý klučík málo učil a více chodil do tělocvičny. Ale k filmu. Přestože nejde o žádné umělecké dílo (což je jasné už při jméně hlavního "herce"), je to zábavné a dá se na to dívat. Hlavní hrdina v typickém podání Sylvestera Stallona kudy chodí, hlásí skvělé hlášky, tváří se, že by nejraději všechny vystřílel kdyby mohl (i své kolegy), chodí jakoby v posilovně cvičil jen záda, čímž mu ruky odstávají nepřirozeně od těla a střílí z automatických zbraní jako RoboCop. Až na tu závěrečnou honičku po obloze, která je vyloženě trikově trapná, celý film do sebe slušně zapadá. A když se člověk zamyslí nad tím, že jde o guláš Demolition Mana, RoboCopa a Terminátora, mohlo to dopadnout daleko hůře=). ()

tomeek

Tak nevím. Mám dát pět, protože to je cyberpunk jak hovado, nebo odpad, protože příběh je trapný až na půdu? Nechám dvě, aby se to tak nějak vyvážilo. Ale efekty solidní. ()

Nivenx

Tento film jsem viděl několikrát, protože když jsem byl mladší doma to běželo pořád. Jinak scénář docela ušel, Stallone jako Dredd celkem ok, škoda že běhal většinou bez masky, protože s ní je to cool. Akce střídá akci a stopáž je tak akorát, takže to rychle utíká a člověk se ani moc nenudí, ale jinak celkově oproti komiksovým adaptacím spadá do průměru a proto pro mě je to za 50%. ()

sir-dave

Sci-fi v devadesátých šli dělat i zábavně viz Demolition Man. První třetina, kdy je Stallone navlečen do toho mundúru je s jeho hláškama cečková, potom to jakž takž začne odsýpat. City? Proti něm by měl být zákon. ()

SeanLSD

Z hľadiska komiksu je to neúspech, ale nie preto, že tu uvidíme Dreddovu tvár, ktorá nesie obvyklý urputný výraz Sylvestra Stalloneho (pričom jeho sánka a hlas by perfektne vyhovovali), ale práve preto, že je to viac Stalloneho film než čokoľvek iné, ktorý viac vyhovuje typickej jeho siláckej póze predovšetkým z 80. rokov, kde musí stáť sám proti všetkým - a pravdaže krivo obvinený... Táto schéma prekonáva aj potenciálne ospravedlnenie, že SUDCA DREDD je určený predovšetkým mladšiemu publiku, podobne ako prvé časti komiksu, kde je prehnaného humoru viac než maskovanej spoločenskej satiry. Najdôležitejšie zo všetkého však je, že ten film napriek značnému rozpočtu, veľmi peknej výprave a slušnému obsadeniu (parodujúci Assante mi prekvapivo vôbec nevadí na rozdiel od vtipného prihrávača Schneidera) celkom nudí, hoci predvádza jednu atrakciu za druhou (kanibalskí piráti, bojový robot, polorobotický netvor, mutanti). Zvlášť do očí bijúce je to v porovnaní s DEMOLÁTOROM, ktorý sa takisto neberie vážne, ale zvláda pritom byť výbornou akčnou zábavou aj reflexiou spoločnosti... - a ktorý mal takisto neznámeho režiséra. Pre Stalloneho kariéru je totiž charakteristická aj režisérska ambícia a preto si do filmov, ktoré nerežíroval sám, vyberal zrejme takéto neznáme mená, neveľmi skúsených režisérov, pre ktorých bola spolupráca s ním najväčším úspechom v kariére. ()

Deyw

Jak pise kolega..film je dneska fakt smesnej at uz jak je to natoceny nebo ty hovna co tam padaj..scenar uplne mimo..trapny vsechno..jediny plus je tu stallone a rob..a hlaska naladil sem ho na jednicku :D do telky ideal.. ()

Triple H

Doteraz si pamätám ako mi žiarili očká keď som si túto kazetu na Vianoce rozbalil pod stromčekom. Joj, ako som ju chel! :-D Potom som ten film videl asi 100x a akákoľvek objektívna kritika u mňa nehrala rolu. Smrk, nostalgia. ()

Doudis19

Jedním z hlavních problémů je samotná postava Soudce Dredda, která funguje pouze když se nebere vážně. Rádoby drsňácká hláška "věděl jsem, že to řekneš" napodesáté začne otravovat, ale napodvacáté je už pouze trapná. Stejně jako většina naivních a přihlouplých dialogů hlavního hrdiny. K důvěryhodnosti nepřispěl ani Stallone, který jako všichni ostatní zůčastnění zřejmě neviděl, jak směšně výsledný produkt musí vyznít. Nezbívá než konstatovat, že Soudce Dredd se pod padesáti procenty vyskytuje oprávněně, a nelze se divit ani jeho finančnímu propadnutí. ()

A.Beech

Strašná fraška. Od idiotsky smiešneho "Judge oblečka" až po samotný film. Nepomohlo ani hviezdne obsadenie, čo je asi jediné pozitívum filmu. S DREDDom z 2012 sa to nedá ani len porovnať, kedže ten zakopáva tento počin hlboko pod zem. Ak by som však nevidel nového DREDDa, zrejme by som nemal pre tento film už vôbec pochopenie a dal by som 1*. ()

adams89

V devadesátých letech to už šlo se Sylvesterem Stallonem po filmové stránce pěkně z kopce. Dobrých filmů jako šafránu a těch špatných, na které by dnes již nejraději zapomněl, naopak hodně. Takovým typickým příkladem jeho šlápnutí vedle je třeba tato podprůměrná scifi, vyprávějící o naší ne zrovna lichotivé budoucnosti. Všichni, kdo můžou, nejvíce pohřbívají Slyovu komedii Stůj, nebo maminka vystřelí!, ale podle mně je Soudce Dredd určitě horší záležitost. Ke kvalitě filmu není co dodávat, je to zkrátka jen béčková pitomost, kterou bych doporučil pouze pro hercovy skalní fanoušky. Snad jediné, co mě jen zaujalo, bylo živoření obyvatel v přelidněných městech i mimo nich v zamořené krajině. Stalloneův o rok starší Demolition Man je oproti tomuhle filmu nebe a dudy. 30% ()

Jizni Tlapa

Před 15ti lety? úžas,nadšení,bezva hlášky a na svou dobu kvalitně propracované akce. Dnes? už jen hlášky. Byls dobrej Slyi!!!Dnes už to nenadchne! ()

Ryuuhei

Po asi třetím zhlédnutí musím konstatovat - jo, je to kravina. Ale sympatická kravina! Přítomnost Stallonea zkrátka dokáže podpořit tu sebevětší srajdu. Zde se vtělil do role neochvějného soudce zasazeného do (dnes už ne tolik) vzdálené budoucnosti, kde nechybí vlastně vůbec nic - lítající auta, zmutovaní vyvrhelové, dystopická vláda. Já mám zkrátka tyhle osmdesátková, až devadesátková scífka rád. Kostýmy byly fajn, efekty též a i když byl děj v podstatě takový primitivní a přímočarý, pobavil díky přítomnosti potrhlého Schneidera. Vlastně si ve výsledku ani tolik nestěžuju. Nejde o propracovaný velkofilm, ale zajímavé béčko, které víc než dobře vyplní takovou tu díru ve večerním programu a nechuť se jinak podívat na cokoliv. /// Viděno na Prima COOL s českým dabingem. ()

Redswif

Vcelku se mi film líbi! Asi to bude tim počtem mrtvých, čí tím že už předloha byla dobrá, ale klasickej robot z PC hry Z mě přišel krapet uchylnej:-) ()

Dredd – věčný potížista?

Dredd – věčný potížista?

10.10.2011

Dotáčky, přetáčky, producentský sestřih, naštvaný režisér, zmatený výsledný produkt. Vzpomínáte? Tohle všechno provázelo vznik Stalloneovy komiksové adaptace Soudce Dredd z poloviny 90. let. Osud má… (viac)

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“

15.05.2010

Kultovní komiks ze stránek britského magazínu 2000 AD Soudce Dredd se už jedné filmové adaptace dočkal. I přes na svou dobu vysoký rozpočet a trefně vybraného hlavního představitele šlo o propadák,… (viac)

Komiksové reparáty

Komiksové reparáty

24.12.2008

Těžko říct, jestli za to může Nolan a jeho veleúspěšný restart Batmana. Každopádně Hollywood se teď vrhl na spoustu komiksů, jejichž filmové verze vznikly ani ne před dvěmi dekádami. A slibuje nové,… (viac)