V budoucnosti, kdy urbanistické městské čtvrti přerostly v mega města bylo třeba upravit právo tak že jediný člověk měl zákonodárnou i výkonnou moc: Soudce. Soudce Dredd je oblíbená hlava nad městem Mega-City Jedna. Ale proti soudci se postaví maniak Rico s ďábelskými úmysly... (oficiálny text distribútora)

Slarque

Celkem nuda. S komiksem toho zůstalo společného jen zatraceně málo a ze Soudce Dredda se tak stala celkem nezajímavá figura. Režisér vykrádá, co může, ale v jeho podání použité postupy moc nefungují. ()

Vitason

Jo, mám rád filmy o křivě obviněném policistovi, který svojí nevinu prokáže tím, že postřílí polovinu kolegů a ještě při tom zničí půlku města :-) Upřímně nechápu, jak se někdo může rozčilovat nad tím, že si Stallone sundá helmu, i když to jde proti komiksu. Každému musí být přece jasné, že zdravě uvažující člověk, který do hlavní role obsadil Slye v době největší slávy, by ho nenechal celý film schovávat obličej. To už mi to mnohem více vadilo u S.W.A.T.u, kde si členové zásahového komanda sundavali helmu v akci, aby byly pořádně vidět hollywoodské ksichtíky... Soudce Dredd je správně brutální béčko, které stojí na poutavě zpracované vizi budoucnosti, na kterou je radost pohledět a když filmu odpustíte nápadné zadní projekce, tak si myslím, že efekty mohou zaujmout i dnešního diváka. Skvělou vizuální stránku doplňuje slušná hudební složka Alana Silvestriho, která se snoubí s přímočarým a jednoduchým dějem, který žene tuhle krvavou mašinérii do napínavého konce. Soudce Dredd je moje ohromné guilty pleasure. 4* ()

klerik

DUNA+TOTAL RECALL Skvelá výprava, skvelá hudba, krásna Diane Lane, obstojný Schneider a nabušený Stallone... No, mám pre to fakt slabosť. Dokonca mám pocit, že postavy boli dobre napísané, len na plátne to nevypálilo najlepšie. Príbeh je pozliepaný z viacerych známych knižných SF motívov a keby tam bol miesto Slyho menej namakaný herec, vyznelo by to možno poctivejšie, ale to by sme prišli o tú Dreddovu drsnosť, pri ktorej sa aj šmirgelpapier musí červenať. Prechody medzi akciou a drámou sú trochu brutálne, ale rozhodne to nestojí v ceste pravej "svalnatej" zábave... ()

SeBig

,,Věděl jsem že to řekneš!" Abych pravdu řekl viděl jsem první Dredda z roku 2012 a musím říct že je mnohem lepší jak v hudbě tak v akci, ale tohle je taky dost dobré! Stallone jako Dredd se mi líbil, sice neměl masku po celý film, ale s grázlama si uměl poradit + vtipný Rob Schneider po jeho boku. Dobrý příběh, film celkem uteče, akce dobrá a pár hlášek. ()

Ivoshek odpad!

Tenle film je svatokrádež. Nelze zkrátka natočit ultra násilnou komiksovou předlohu tak, aby byla mládeži přístupná. ... ... ... A to jsem v hodnocení nebral v potaz idiotský scénář s neméně idiotskými dialogy a herecké výkony na úrovni ochotníků ze Sagvanova Ústí. To už bych tomu musel dát mínusové body. ()

Roman.Ticka

City. Proti nim by měl být nějaký zákon. :-))))) A hned je mi lehčeji, kašlu na intelektuální flákoty všeho druhu. Děj není podstatný, ale modrá je taky dobrá aneb nový sexy rozměr Silvestra Stalloneho. ()

honajz

Hodně mne to zklamalo a chudák Max von Sydow. A vlastně i Jürgen Prochnow. Celé to mění co chvíli kabátek, resp. žánr, chvíli je to o pouličních bojích, pak je z toho soudní drama, pak horor s kanibalskými vesničany, buddy movie, klonové války aj., a celé to pak nedrží pohromadě, stát by se mohlo vlastně cokoliv a jakkoliv. Triky a město docela ujdou, na tehdejší dobu, ale ti dva modroocí soudci (ty neustálé záběry na jejich velké, rozšířené modré kukuče jak od králíčka mi lezly posléze hodně na nervy), kteří stáli proti sobě a nakonec z toho vlastně byla selanka a žádná válka klonů se nekonala, navíc dva padouši byli zabiti tak nějak nijak (čekal jsem, že Rick ten pád ustojí a dole na zemi skočí Dreddovi za krk), prostě nuda, nemastné a neslané, ani jako zábava na nedělní odpoledne. ()

ARI50

Vcelku potěšilo a důvod dlouhého odkládaní nevadí je totiž škoda že dané efekty jsou rychlé a nemohl jsem si je naplno užit a tak Stallone jako soudce a žabák jako snaha o vtip byla povedená herecká záležitost, je to sice slabší průměr ale neuškodí a ani nezamrzí. ()

Mgb21

Zklamání na celé čáře. Příšerná hudba, která z každé scény chtěla udělat zásadní věc celého filmu. Zbytečná postava Roba Schneidera. Kdyby se škrtla, tak se filmu vůbec nic nestane. Otřesný triky. Ta honička na těch vznášedlech byla až komická. To i komedie z třicátých let měli lépe udělané automobilové honičky. Ke konci už mi i přišlo, že si i Stallone tak trochu z toho dělal srandu. Ale nejspíš ne :-) Celkově špatnej film. ()

JASON_X

Roztomile naivní akční sci-fi, ozvláštněná účastí germánského tandemu Prochnow - von Sydow, Slyovýma jasně modrýma očima, jedním zlověstným robotem připomínajícím mi zprvu Fričova Golema a jednou velmi povedenou rodinkou zmutovaných kanibalů. Nekomplikovaný příběh, hodně akce, slušná výprava, vcelku povedená odpočinková záležitost. Silné tři. ()

ScarPoul

Sudca Dredd je filmom, ktorý vznikol v období kedy sa začal komiksový žáner predierať aj do filmu. Iste rok 1995 nebol v ničom prevratný. Do vtedy vznikol Superman, Tri diely Batmana, Punisher. Sudca Dredd je plnohodnotným béčkovým filmom. Má úžasnú výpravu, ktorá v sebe miesi to najlepšie s Blade Runnera, Úteku z New Yorku a myslím si, že sa stal aj jednou z inšpirácií k Piatemu Elementu. Máme tu typického ukecaného a uvreštaného poskoka Roba Schneidera, ktorý sa tu predstavuje v úlohách, ktoré mu sedeli najviac - ešte predtým ako spojil svoje sily so Sandlerom a vybral sa cestou stupídných komédií. Máme tu prehrávajúceho Stalloneho, ktorý hláškuje ako zmyslov zbavený a nebyť tej pútavosti a toho, že sa to neberie príliš vážne, bol by to asi najhorší herecký výkon v celej jeho kariére. Film má skvelé tempo, na svoju dobu veľmi pútavé akčné scény a kopec sympatických postáv, ktoré akoby len zabudli hrať. Jedna z mojich výtiek putuje priamo k hlavnému zloduchovi, ktorý nato, že mal byť opakom Dredda, bol veľmi neprekvapivý. Inak je to jedno z mojich osobných gulity pleasure. ()

Gary

S Batmanem a Robinem asi nejukázkovější průšvih devadesátých let. Hrozná akce, laciné efekty a úděsní herci. Nezfilmovatelný comics si vybral svou daň pod taktovkou Dannyho Cannona (může mít k natočení tohohle fláku někdo povolanější jméno?). Uvidíme, jak si povede jeho nový nástupce... ()

HateBreeder

Opravdu velice spatna adaptace komiksu. Jedine pozitivum je kus Slyovy vycnivajici tvare z pod prilby - to je jedine misto, kde film dobre ladi s komiksovou predlohou. Jinak je to film spatne natoceny - cloveka tam nic neprekvapi, akce je tam sice dost ale mozna kdyby ji spis bylo mene a poradne tak by to bylo lepsi. Efekty sou hrozne, a pripada mi to jaky by film byl natocen v roce 75. Doufam, ze se nektery reziser rozhodne legendu Soudce Dredda ozivit a da tak zapomenout na tento neuspesny pokus, ktery je jak urazkou komiksu, tak urazkou sci-fi a hercu jakbysmet. 35% ()

Caszidy

No, je to béčko, to zase né, že ne. Na druhou stranu bych film vůbec nezatracoval, jelikož jsem se u něj solidně bavil a navíc má i odpovídající stopáž. S komiksovou předlohou bohužel dosud obeznámen nejsem, tudíž nemohu porovnávat. Musím ale uznat, že svět Mega-City a Soudců mě rozhodně zaujal, stejně jako jeho vykreslení a ztvárnění v tomto snímku. Vše navíc dokonale dobarvuje přesně padnoucí hudba Alana Silvestriho. Sly se zde v hlavní roli tváří snad nejvíce zarputile, za celou svou kariéru, Diane Lane tu je opravdu kočka, Armand Assante klasický padouch a Rob Schneider polovinu filmu otravně ječí, aby tu druhou obstojně hláškoval. Soudce Dredda si tak zařazuji do škatulky neprávem opomíjená a podceňovaná komiksovka. ()

Dredd – věčný potížista?

Dredd – věčný potížista?

10.10.2011

Dotáčky, přetáčky, producentský sestřih, naštvaný režisér, zmatený výsledný produkt. Vzpomínáte? Tohle všechno provázelo vznik Stalloneovy komiksové adaptace Soudce Dredd z poloviny 90. let. Osud má… (viac)

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“

15.05.2010

Kultovní komiks ze stránek britského magazínu 2000 AD Soudce Dredd se už jedné filmové adaptace dočkal. I přes na svou dobu vysoký rozpočet a trefně vybraného hlavního představitele šlo o propadák,… (viac)

Komiksové reparáty

Komiksové reparáty

24.12.2008

Těžko říct, jestli za to může Nolan a jeho veleúspěšný restart Batmana. Každopádně Hollywood se teď vrhl na spoustu komiksů, jejichž filmové verze vznikly ani ne před dvěmi dekádami. A slibuje nové,… (viac)