V budoucnosti, kdy urbanistické městské čtvrti přerostly v mega města bylo třeba upravit právo tak že jediný člověk měl zákonodárnou i výkonnou moc: Soudce. Soudce Dredd je oblíbená hlava nad městem Mega-City Jedna. Ale proti soudci se postaví maniak Rico s ďábelskými úmysly... (oficiálny text distribútora)

genetique

Absolútne nepodarený pokus o sci-fi s mojim obľúbencom, Stallonem. Filmu veľmi škodí nepodarený a načisto priehľadný scenár, ale hlavne nevypracované spracovanie budúcnosti, ktorej kulisy v tomto nestoja ani za zmienku. Navyše to Sly dosť prehnal aj so svojou mimikou tváre, ktorá už sama o sebe pôsobí dosť nasrane. Vyzerá to síce dobre ako comics, ale keďže počat hviezd, ktoré sa vo filme objavia rastie nepriamo úmerne jeho kvalite, mal by som ísť ešte nižšie. Ale nemôžem, je to Sly. 50%. ()

sniper18

Nechápem, ako mohol v polovici deväťdesiatych rokov Sylvester Stallone, ktorý mal predsa len stále dostatočne hviezdny status prísť s takýmto síce vysokorozpočtovým, ale aj tak zastaraným, prakticky až brakovým sci-fi, ktorý bol odsúdený byť prepadákom, ale našťastie zábavnosťou na tom film zase až tak zle nie je. Zápletka ako celok sa mi určite páči, drsný svet budúcnosti s takou mierou zločinu, že musí polícia zločincov rovno likvidovať, ale zase je tu nejaká zrada v pozadí a tak musí najlepší z nich očistiť svoje meno a bojovať proti svojim bývalým kolegom, ale to spracovanie je už predsa len poriadne rozporuplné. Nudiť sa tu určite nedá, film má výborné tempo, neustále si udržuje slušnú úroveň zábavnosti, určite musím pochváliť solídnu výpravu, takže to aspoň nepôsobí stereotypne a nájde sa tu nespočet prvkov, ktoré mám v tomto žánri rád. Ale vzhľadom na rozpočet a dobu vzniku to celé pôsobí až mimoriadne béčkovo a zastarane, film akoby vypadol z prvej polovice osemdesiatych rokov, ale ani vtedy by neohromil. Taký o dva roky starší Stallonov Demolition man je omnoho vyspelejší a nadčasovejší a pritom chce tiež hlavne baviť. Pochváliť ale musím obsadenie, Sylvester Stallone je tu takmer celý čas bez prilby, čím vlastne narúša samotnú podstatu predlohy, ale ja nie som komiksový fanúšik, takže je mi to úplne jedno, partnerov mu predstavujú sympatická Diane Lane a zábavný Rob Schneider, k tomu slušní záporáci Armand Assante a Jürgen Prochnow a plno známych tvárí vo vedľajších alebo epizódnych úlohách. Akcia nie je úplne zlá, ale ani ničím výnimočná. Nájde sa tu pár pozerateľných prestreliek, v ktorých nie je núdza o zabitých, ale chýbajú nápady a mimo nich už len nejaký ten krátky súboj alebo naháňačka, no práve tá najveľkolepejšia vyzerá veľmi zle. Radšej miesto nej mohli dať ďalšiu priemernú prestrelku. Takže ani jedna akčná scéna nestojí výraznejšie za pozornosť. A režijne to nie je úplne zlé, ale vzhľadom na rozpočet by som aj tak po všetkých stránkach čakal omnoho viac. Takže celkovo mi to príde ako právom zabudnutý Stallonov film, toto v konkurencii absolútne neobstojí, ale raz za pár rokov si to rád pozriem, aspoň sa pritom nenudím. 62% ()

zelvopyr

Ano. Před časem jsem jako první viděl remake z roku 2012. A byl to naprosto zbytečný remake, sterilizovaný, nijak zvlášť brutálnější, minus komická postavička (zde celkem fungující). Proč remakisti nemohou pochopit, že lidem nestačí bez mozku očesaný původní scénář, CGI a vystřihnutí stříkající krve, aby na film formálně mohla novorozeňata a prodalo se hodně popcornu. Tady je to poctivě zahrané (béčkově, ale což), poctivé kulisy bez greenscreenu a celkem i příběh. A ještě ten vintage feeling devadesátek. Skoro až za 4. ()

Hellboy

Vůbec ne špatný film, ačkoliv s komiksovou předlohou toho pohříchu moc společného nemá. Dredd v podání Stallona prostě není ten nemilosrdnej terminátor, kterej ani nechápe pojem city, natož aby mohl nějaké cítit. Ale jak řikám, když se od tohohle člověk oprostí, dá se na to v pohodě dívat a ani nevadí, že vizuální stránka vykrádá Blade Runnera. Blbý je, že za první nadupanou polovinou ta druhá značně ztrácí, takže je výsledkem jen průměrný film, kdy jsem se ke konci dokonce lehce nudil. ()

3DD!3

Tak konečně jsem se odhodlal a podíval se na SOUDCE DREDDA. Musím konstatovat, že to je klenot. Něco takového se opravdu jen tak nevidí. Plastový kostým a hranatá Slyova lebka, s jeho povislým koutkem, čouhající z přilby. Sylvester Stallone jako Joseph Dredd je prostě největší týpek na světě. Hláškuje bez přestání. Střílí a až potom se ptá. Věrně slouží zákonům. Je čestný.... Paráda. Příběh dává více méně smysl, navíc po trikové stránce je film naprostý unikát. Herci splňují všechna očekáváníI a režisér natáčel s páskou přes obě oči. Přes všechnu tu dementnost je to výborná zábava. Guilty Pleasure jako vyšité. Čtyři je možná moc, ale jsem ještě zasažen šokem z toho co jem viděl. ;-) ()

NinadeL

Judge Dredd patří mezi ty comicsové legendy, které pomohly na stránkách Crwe ke comicsové revoluci v česku. Film je pak jen malým doplňkem k výživnému universu Mega City One. Ale Sly určitě má kvalitní bradu :) ()

Spiker01

Vážně zarážející, jak je film nejen z dnešního pohledu špatný. Prodtě béčko, kterých Stallone natočil tuny na dlouhé páteční či jakékoliv jiné večery...40% ()

castor

Uniformu mu vytvořila módní ikona Versace, City pak stavěl Peter Young (který tvořil i pro Batmana), na vizuální efekty dohlížel Joel Hyneke (Predátor), kameru měl na starosti tehdejší spolupracovník Ridleyho Scotta Adrian Biddle, za hudbou stál Alan „Forrest Gump“ Silvestri, ovšem ani to nepomohlo. Futuristická akční sci-fi se Stallonem začíná mdle a neumětelsky, aby tak pokračovala i v dalších minutách. Jenže to by scénář nemohl ležet u zoufalého týmu (co Wilsher po úspěchu druhého Terminátora dokázal?), který to chtěl zabalit, ale řekl si zřejmě, že to ještě jednou zkusí. Škoda.. ()

MM_Ramone

Dosť nevydarená adaptácia komiksového námetu z ďalekej budúcnosti. Sudcovia, ktorí majú udržiavať poriadok v preľudnených mega-mestách. Jedným z nich je i Dredd v stvárnení Sylvestera Stalloneho. Ten sa sám jedného dňa, vďaka intrigám, ocitne mimo zákon a pocíti výkonnú moc justície. Je na ňom, aby očistil svoje meno a zjednal spravodlivosť. Keby sa tohoto sci-fi námetu chopili schopnejší autori, možno by to bol celkom fajn film. Bohužiaľ nič také sa nekoná. ** ()

D.Moore

No páni, oproti tomuhle výplodu choré scenáristické mysli je i Barb Wire senzační béčkovou podívanou. Soudce Dredd svojí nekvalitou až podezřele nepříjemně připomíná remake Total Recall. Triky jsou sice obdivuhodné, ale ten děj, nebo spíše "děj", to je hrůza. Jedna pitomost za druhou, atmosféra, to je vykradený Blade Runner, akční scény přiletěly ze Star Wars (honička vznášedel), Terminátora, Robocopa a dalších. No a k tomu všemu naivně se tvářící příběh obohacuje jakési morální dilema hlavního hrdiny, kterému bychom ale měli věřit a brát je vážně. Pche! Škoda toho, protože Sylvester Stallone se na Dredda hodí (hodil) jako nikdo jiný. Hvězda a půl.__P.S. Rob Schneider je idiot. Ale to není novinka. ()

Dan9K odpad!

Tohle je přesně ten typ filmů, který znevažuje žánr science fiction. Je to přesně ten typ filmů, který často vysílají komerční televize po hlavním taháku večera - na dobrou noc a jsou to ty filmy, na které se jakože na zkoušku podívají moji (naši) prarodičové, aby pak zasvěceně mohli prohlásit, že žánr sci-fi je na nic. Já měl beze srandy ale docela vysoká očekávání. Demolition Man je můj nejoblíbenější Stallonův film a "Soudce Dredd" vypadal na obdobnou látku. Překvapí možná i docela povedené triky a slušný Max von Sydow. Bohužel ať už jde o jakékoliv jiné atributy, je to naprostá tragédie - scénář, všichni záporňáci, Rob Schneider, Sylvester Stallone (nikdy mi nebyl tak nesympatický jak tady), i hudba svými nečekanými zvraty a důležitými zesíleními připomínala parodii. A především mi lezl na nervy pravděpodobně od producentů vydaný příkaz splnit co možná největší počet filmových klišé, včetně konce, u kterého jsem si raději přikrýval rukou oči. Tohle se zkrátka nepovedlo...a vůbec nejhorší, co u vás může snímek vyvolat, je pochybování, jestli máte vůbec zasvěcovat čas filmové branži a jeho zástupci, dílu Judge Dredd, se to povedlo. ()

Faustka

Film typu "vypni a neřeš". Mluvka Rob mě doslova uválcuje a model Stallone… vychytanou pózu svalnatého gladiátora v přiléhavém oblečku si náramně užívám. Slavná jména jako Max von Sydow a Jürgen Prochnow ještě schopného režiséra nezaručí, ale když neočekávám nic převratného... "Věděl jsem, že to řekneš". ()

Wacoslav1

Ptakovina bohuzel ani herec Slyova kalibru se obcas nevyhne zaskobrtnuti a to je presne tenhle pripad pamatuju ze kdyz to vychazelo zrovna jsem tezce ujizdel na vsech akcnarnach tehdejsich legend ale tenhle film mne ani jako nactiletyho nebavil a to o necem vypovida ()

pepo

milujem filmy podľa komiksov ale tento ma sklamal.a to zbožňujem aj Slya.škoda preškoda lebo pár scén je fakt super.teda celý prológ až kým si dredd nedá dole helmu ()

Xmilden

Tohle nebylo dobré už kdysi a přítomnost na tom nic nemění. Otřesné triky, hloupý příběh a jeden z nejslabších Stallonů co kdy vzniknul. Všechno špatně. 40% ()

darkrobyk

Soudce Dredd je v comicsové podobě drsný nářez bez zábran. Brutalita a cynické hlášky se z obrázků a bublin hrnou jak rozbouřená masa tisícileté vody. Filmová podoba opět notně vyměkla a očekávaná akční jízda se jaksi nekoná. Nevím přesně, jak moc byl film zcenzurován, ale ani krvavější scény by asi film do hvězdných výšin nevynesly. Každopádně podobný osud jaký stihl Spawna - ten dopadl ještě hůře, jelikož z něj větší část opravdu vystřihli. Snaha na filmu vydělat, zpřístupnit ho, a poskytnout tak nejširšímu publiku bývá cestou do pekel. Soudce Dredd jest toho dobrým příkladem. Místo filmu si raději přečtěte comics. ()

Ampi

Sylvesterovi se nepodařilo zopakovat úspěch Demolition mana. Na druhou stranu to až tak špatné není. Rob Schneider pobaví. Max von Sydow a Jürgen Prochorow hraji dobře. Sylvester Stallone je rovněž v dobré kondici. Je pravda, že jsem film viděl až v roce 2010. ()

Dredd – věčný potížista?

Dredd – věčný potížista?

10.10.2011

Dotáčky, přetáčky, producentský sestřih, naštvaný režisér, zmatený výsledný produkt. Vzpomínáte? Tohle všechno provázelo vznik Stalloneovy komiksové adaptace Soudce Dredd z poloviny 90. let. Osud má… (viac)

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“

15.05.2010

Kultovní komiks ze stránek britského magazínu 2000 AD Soudce Dredd se už jedné filmové adaptace dočkal. I přes na svou dobu vysoký rozpočet a trefně vybraného hlavního představitele šlo o propadák,… (viac)

Komiksové reparáty

Komiksové reparáty

24.12.2008

Těžko říct, jestli za to může Nolan a jeho veleúspěšný restart Batmana. Každopádně Hollywood se teď vrhl na spoustu komiksů, jejichž filmové verze vznikly ani ne před dvěmi dekádami. A slibuje nové,… (viac)