V budoucnosti, kdy urbanistické městské čtvrti přerostly v mega města bylo třeba upravit právo tak že jediný člověk měl zákonodárnou i výkonnou moc: Soudce. Soudce Dredd je oblíbená hlava nad městem Mega-City Jedna. Ale proti soudci se postaví maniak Rico s ďábelskými úmysly... (oficiálny text distribútora)

BLADER

Existujú jednoducho klasické filmy, ktoré by som mohol sledovať hoci aj niekoľkokrát za deň. Sudca Dredd je jeden z nich, nielenže je to priamočiaré, ale akcia je rovnako výborná ako vo všetkých Stalloneho filmoch. Je mi skutočne ľúto, že dnes sa podobné filmy netočia. No teda, až na jednu výnimku, ktorá si zahrala v tomto filme hlavnú úlohu... ()

Acrobat odpad!

Ono to bude akýsi exaktný zákon. JA som polícia, sudca a vykonávateľ. Tieto vety ťažko prednesie povedzme Ewan alebo Brody. Tieto duchaplné reči sú zverené do úst svalovcov, kde muskulatúra pôsobí psychedelickým spôsobom na mysle divákov. Vyrástol som z tých čias, kde práve 80. a 90. roky chrlili filmy hrdinu, ktorý navodil dojem, že z každej situácie vyšiel ako víťaz vďaka kope svalov. Našťastie ani v tých časoch pár ľudí nepodľahlo tomuto klamstvu, a keď vtedy sme aspoň nevedeli, čo máme robiť, dnes je smiech a ľútosť už skutočným postojom. Pri Sudcovi Dreddovi nie je namieste sebaklam, že čosi je lepšie než to v skutočnosti je. Klamem nie ostatných, na tých by ani nemalo záležať v premise slobodného názoru, no seba nemôžete klamať. A tak v nulovom zasadenom deji v balíčku s akciou, zostáva svetlý momentom kybernetický bezruký kanibal. (videné 18.08.2012, Youtube) ()

Zevon odpad!

Mix teletubbies a power rangers s hormonálně vygenerovaným hlavním představitelem. Hrozné období, takhle nějak si představuji, že otravují hemoroidy. ()

Henry Morgan

Trošku prkenné postavy, celkem srandovní sci-fi, tématicky pestré a zábavné. Kanibalové skvělí, mohli jim dát víc prostoru, ale asi ho dostaly už v původním Hory mají oči. Výraznou kritiku psát nechci. Dřív jsem to odsuzoval, ale už jsem viděl nový remake, takže uznávám, že tohle téma asi není lehké zpracovat, aby uspokojilo všechny. Prostě typický film devatesátých let ve stylu total recall a mnoha dalších. Žádná sláva, ale ani propad. Dřív chtěli prostě lidi heroické výkony od skromných, svalnatých chlapů. Dnes jim stačí chlap o holi, drzé poznámky a arogantní, ale chytrý humor a působí víc sexy než steroidní Stallone. ()

Ceberus

Typická scifárna s vizáží přelomu devadesátých let (určitě horší než Demolition man, ale taky lepší než Robocop nebo Total Recall). Co se týče herců, k těm dvě poznámky... Souhlasím s ostatními, že Schneiderova role byla naprosto zbytečná až otravná. A na druhou stranu si dělám další velké plus u Stalloneho. Bylo vidět, že si je velmi dobře vědom, co hraje, a v akčních sekvencích velmi příhodně komiksově přehrával :-) (jakousi robocopovskou hrdinskou strnulostí) a naopak tam, kde to šlo, zahrál i vážně a kvalitně. No a Diane Lane... člověk by neřekl, že soudcovská uniforma může být i sexy. :-) ()

danny_21

TAk tohle komiksové zpracování se moc nepovedlo - jako kostým dobrý, Sly se tváří setsakramentsky drsně se svými prověšenými koutky, sem tam probleksne nějaká ta pořádnější kace, ale vícemnéně jsem většinu projekce pokukoval po hodinkách, místy to byla ukrutná nuda a ptákovina navíc. A co měl proboha znamenat ten pošuk otravnej Schneider jako Dreddův spoluhráč, to je byl fakt šlápanec do kravince - 35 % ()

Mik_e

Neskutečná bejkárna, prvotřídní blbost, ale v zásadě to nenudilo i když to mělo na víc. Na mnohem víc. Výprava rozhodně slušná, hudba jakbysmet. Slyovu postavu nicméně těžko rozeznat od jeho ostatních, situaci naštěstí zachraňují výborní herci okolo. Kam tedy rozhodně ale nepočítám postavu Roba Schneidera, jehož rádobyvtipný "zlodějíček" je to největší zlo celého filmu. Scénář taky bída, ale opakuji - film nenudil, hoďka a půl utekla. Dredda odsuzuji ke 3* nepodmíněně.. P.S. V roce 2012 bylo natočeno jiné pojetí, s Karlem Urbanem a Lenou Headey, které se mi líbilo výrazně víc. ()

neo93

Tak to byla velmi podařená osm desátková akční jízda v podání Sylvestera Stallone Hned od první scény, kdy se na place objeví Soudce Dredd, nasadí krutě přísný výraz v obličeji, začne vypouštět jednu hlášku za druhou a přitom pobíjet své nepřátele, protože on je zákon, je o zábavu postaráno. Navíc když se zanedlouho objeví jeho úhlavní sok, který "nečekaně" uprchne z vězení, nemůže být pochyb o tom, že to bude ještě zajímavé. Nicméně poté, co si Dredd sundá helmu, ukáže svou lidskou tvář, se tempo na chvilku zpomalí, ale jen proto, aby záhy mohl znovu úřadovat ve své funkci, zatýkat a soudit ostatní, tedy je nejlépe pozabíjet. Svižné akční sci-fi, které sice už neoslní speciálními efekty ani nějakým skvělým příběhem, za to potěší Sylvester Stallone a jeho soudcovství v praxi, jenž se neobejde bez pořádné dávky výstřelů či své fyzické dispozice k vykonávání rozsudků. ()

Maximilianus

Rozhodne z tohto filmu cítiť 90-te roky. Výprava je fajn, a všetko ako som už spomínal, ako z rokoch 90-tych. Verzia z roku 2012 je rozhodne vyspelejšia a aj lepšia. 5,8/10. ()

Wyrdas

Když jsem tenhle film viděl poprvé - a přiznejme si to, je to už nějakých 20 járů plus -, tak jsem z něho byl unešenej jak holčička s lízátkem v dodávce. Dneska mi to přišlo, že Sly docela přehrával. Ze svého typického nasrání to zahrál až do zcela nového druhu křečovité přesranosti. Jinak to byl poměrně dobrej výkon a cením ho plným počtem. Dokonce i Rob Schneider tak nějak na tu svou přizdisráčskou roli sedl lépe, než pověstná prdel na hrnec. Přidal do, řekněme brutálnějšího snímku vložku až překvapivě vkusného humoru - k té postavě to vážně sedlo. Podobné budoucnosti jsem byl při sledování filmu schopný uvěřit a tak možná z nostalgie, možná jen ze zmatenosti jak moc je Dredd podhodnocený, dávám plných pět. PS: Už jenom za tu salvu hlášek, které ve filmu padla, člověk musí přivřít očko. ()

Nix

Hrozný. Film zapadl do zapomění a ani se nedivím. Možná to pro někoho je klasika, což chápu, v tý době když to člověk poprvé viděl na VHS to bylo něco jinýho, snažilo se to dát nový směr a kombinace sci-fi s akcí byl zajímavý nápad, ale já se tomuhle filmu vyhýbám. Chtěl jsem to jen vidět, abych si to mohl odškrknout ze seznamu Slyových filmů. ()

rublik05

Soudce Dredd mě nalákal především Sylvesterem Stallonem, byl jsem ale také zvědavý na Roba Schneidera, jak moc se mu povede do snímku protlačit jeho komediální talent. Slyovi jeho role vcelku sedla, předvádí víceméně svůj standard, občas mi jeho postava přišla jako taková karikatura, parodie sebe sama. Schneider je ve své vedlejší roli neskutečně otravný, kdyby tam nebyl, asi bych se nezlobil, nebo mu naopak mohli dát jinou roli a více prostoru. Příběh je takový nemastný, neslaný, přihlouplý, záporák mi zrovna dvakrát nesedl, nejvíc mě asi zaujali solidní triky, efekty a kostýmy, jinak bída a nuda. Dredd z roku 2012 mě teda bavil mnohem víc. 3/10. ()

Armin82

Dobře tedy, pokud pominu, že jsem na filmech s tímto pánem vyrostl a dělám v jeho případě hodně ústupků, tak zde mi to moc nejde. Film spadá do průměrných či podprůměrných béček, ve kterých se v té době potácel i JCVD. Děj budiž, ale kostýmy a triková stránka filmu byla tragická. Kvalitou na úrovni Souboje titánů z 80tých let a ne devadesátek v USA. Někdo tady zmínil, že být to natočeno o cca 7 let déle, dopadlo by to možná jinak, souhlasím. Škoda, stalo se a krásně zazděný potenciál se stal skutečností. 40% ()

Judge Dredd: "Střílejí 20mm náboji na 300 metrů, smrtící účinek je jen na 200 metrů, jste v bezpečí."; "Mohl jste vyskočit." - "Ze 40 patra? To by byla sebevražda." - "Možná, ale legální." ()

Dredd – věčný potížista?

Dredd – věčný potížista?

10.10.2011

Dotáčky, přetáčky, producentský sestřih, naštvaný režisér, zmatený výsledný produkt. Vzpomínáte? Tohle všechno provázelo vznik Stalloneovy komiksové adaptace Soudce Dredd z poloviny 90. let. Osud má… (viac)

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“

15.05.2010

Kultovní komiks ze stránek britského magazínu 2000 AD Soudce Dredd se už jedné filmové adaptace dočkal. I přes na svou dobu vysoký rozpočet a trefně vybraného hlavního představitele šlo o propadák,… (viac)

Komiksové reparáty

Komiksové reparáty

24.12.2008

Těžko říct, jestli za to může Nolan a jeho veleúspěšný restart Batmana. Každopádně Hollywood se teď vrhl na spoustu komiksů, jejichž filmové verze vznikly ani ne před dvěmi dekádami. A slibuje nové,… (viac)