Přítelkyně smrti

Žena se rozhodne za každou cenu zjistit, kdo jí zabil manžela, a vytáhne přitom na světlo nejtemnější a nejhlubší tajemství lidí kolem sebe. (Netflix)

MT_Y

Série nebyla špatná, jednoho z několik člověk nemusí ani odhadovat prostě to ví (mluvím o tom posledním vrahovi) a to skoro od začátku, u těch ostatních no nějak nepřekvapěj (už když je člověk vidí si řekne "tenhle"). ALE zpracování je pěkné, pár hloupostí mimo realitu tam byli, ale tak dá se to tomu odpustit. Ačkoliv, četl jsem zde než jsem kouknul a těšil jsem se na tu "řezbu" od hlavni protagonistky a "kosení" No za mě Teda se nic takového nedělo, většinou dostala pěkně po tlamě a zabila ve chvíli boji o život, takže asi tolik k tomu. Ale krásně se tam dívá na tu krajinu, nepochopení k chováním jejích rodičů plus Teda člověka to pěkně vytáčí. Za mě to má určitě několik chyb, ale myslím že se dají s přimhouřeným okem "ignorovat" proto 9/10 ()

Saxos

Komisaře Rexe už bylo dost. Minisérie /S01E1-6/ má sice klidnější tyrolský nádech, nudnou politiku a byznys, zbytečnou školní linku, ale i hodně zajímavého. V hlavní roli málokde najdete hrobnici, která v klidu poleje černoprdelníka benzínem, škrtne koksákem a jde se nasnídat s prckama. Snuff péčko pod zasněženými alpskými vrcholy taky moc obvyklé není. Takže lze spoustu odpustit. Závěr: doporučuji. ()

Lilith03

Cobyste udělali, když váš nejbližší člověk je zabit a vy víte, že to nebyla nehoda? Tenhle přiběh táhne hlavní hrdinka Blumová, která je mou nej knižní postavou a neuvěřitelně silnou ženou. Blumová hledá vraha svého muže a neštítí se ničeho.   Seriál vás vtáhne do děje a ať už znáte knihu, stejně jste napjati a cítíte tu atmosféru ve velkém. Byl mi velmi příjemný i dabing a jsem moc ráda, že jsem mohla slyšet mou oblíbenou dabérku a to Terezi Taberyobou (Dunja) a Radka Škvora (Reza). Reza je úžasnou postavou. má velké srdce a když zrovna Blumová nemá štěstí, on je ten, na kterého se může spolehnout. Pobavilo mě, když Blumová komunikovala s těly zemřelých, bylo to podáno vtipnou formou a nevzpomínám si, že by to v knize bylo, dobrá změna! Ještě jeden palec nahoru jde do pohledu zpátky do minulosti, který ukazuje, jak se zaporáci dali dohromady. Musím ocenit kvalitu zpracování, šlo do toho hodně peněz a projevuje se to na kvalitě seriálu.   Co se mi naopak nelíbilo, tak byli některé změny oproti knize, které dle mého názoru nebyli šťastné. Nejvíce mi vadila změna v dětech Blumové. V knižce má dvě malé holčičky a v seriálu má dceru a syna, přičemž Nela je už velká slečna, které je už náct a já ji mám z knižky v hlavě jako malou holčičku. Chvílemi jsem měla problém is postavou Blumové, která dle knížky na mě působila více žensky a herečka, která ji hrála má hodně mužských rysů. Nechci ji kritizovat za vzhled, je to nádherná žena, ale nekoresponduje mi moc s knihou. Její herecký výkon je ovšem fantastický. Mám výhradu i na dabing a to Lucie Vondráčkové, který mi k Blumové chvílemi neseděl a bylo pár momentů, kde se dabing moc nepovedl. Poslední mínus je za nedostatek mučících scén, seriál hold obsahuje pořádné psychopaty a nevadilo by mi toho vidět více, kniha má výhodu, že to vidíte více barvité a dle sebe. Proto také každému doporučuji přečtení knižní série, je to moje nejvíce oblíbená série a to toho mám sakra hodně načteno. Kniha je víc vždycky, ale tady, tady to platí dvojnásob! Dle mých zkušeností baví i nečtemáře, určitě zkuste. A taky si mě přidejte do oblíbených, ať vidíte více mích recenzí. ()

kokofek

Pro mě nečekané prostředí,neobvyklé a nemyslím to prostředí hor. Hlavní postavě jsem fandila protože vyrůstat v Rakousku v tom dokonalém světě dokonalých lidí není nic jednoduchého. Obvykle má ta dokonalost i stinné a temné stránky. ()

babuška

tak rakušáci se pochla nebo poženštili, výborné zpracování knižní předlohy, ten kdo ujíždí na psychopatech si užije, třeba takovej ohýnek na zvrhlým faráři, škrcení i jed, jo mně se to líbilo. ()

futislav

Kdo přetrpí první dvě epizody, dočká se vcelku solidní detektivky. Co je však velmi nebezpečné je scéna, kdy dcera ukradne mamince formaldehyd, že se s ním budou sjíždět na párty. Formaldehyd silně dráždí sliznice i plíce, při požití způsobuje těžké záněty až vředy v trávicím ústrojí. V těle se pak metabolizuje na kyselinu mravenčí a metanol, což jsou látky, které v těle opravdu nechcete. Takže pokud detektivku sleduje nějaký puboš a řekne si, že by to s tím formaldehydem mohl zkusit, pravděpodobně umře. Navíc je formaldehyd karcinogen, takže i když neumře, dostane raka. To by se z té detektivky mělo okamžitě odstranit, nebo alespoň na začátku napsat nějaké varování, než bude průser. Jinak solidní průměr. ()

Peddro

Příběh mě baví, je to celkem  napínavé. Ale nemohu vystát ten progresivismus, kterým je Netflix prolezlý. Mark zaměstnal zločince migranta, místo, aby ho zatkl - naivně pozitivní vykreslení migrantů, kteří jsou jinak nepřizpůsobiví, což ví každý, kdo cestuje a nic si nenalhává. Holka hokejistka, což by mi nevadilo, kdyby nebyl záměrně protikladem přecitlivělý změkčilý kluk. Progresivisté tím údajně boří ,,překonané stereotypy" pěkná kravina... ()

Audreybe

Jedním slovem brilantní! Jediné, co na českém čsfd brání zaslouženému mnohem vyššímu hodnocení je to, že určitou skupinu diváků (povzdechy viz komentáře) dráždí, že migrant není vyvrhel, žena se dokáže chovat samostatně a není to chudinka, co čeká na záchranu a její dcera si dovolila hrát hokej (jo, i takové věci se v 21.století dějí, vrchol!). Takže pokud nad takovými věcmi nefňukáte, ale naopak vás těší, že už si čím dál víc seriálů a filmů umí dovolit nabourávat eufemisticky řečeno "tradiční" propagandu se škatulkami, ale dovolí všem možným postavám nechovat se uměle, ale různě, jak to v životě bývá, tak si smlsnete. Nečekejte ale nic odpočinkového, je to temňácký napínavý triler, který vás přitáhne a už nepustí. ()

KarlN

Seriál o ženě, kterou asi potkat nechcete, jelikož vraždí na potkání...toť asi vše. Policie žádnou z těch vražd nešetří, nikoho že zmizelých nehledá, asi nemá čas. Pokud to takhle v Rakousku chodí, už tam v životě nejedu. ()

Goodboyko

Celkom fajn seriál , pár 45min epizód, príbeh je dosť obohratý a predvídateľný. Avšak atmosféru to má. Občasné mysteriózne prvky- hovory s mŕtvymi mi prišli skôr komické a použité tak akosi zbytočne. ()

babeta003

Celkově bych to ohodnotila na 3,5 hvězdičky. Ihned na začátku prvního dílu hlavní hrdince Blumové zemře manžel. Dostane podezření, že to náhoda nebyla a proto se do vyšetřování pustí sama. Zezačátku mi byla poměrně dost sympatická, později mě její ignoranství krapet vytáčelo - o děti se prakticky staral její tchán, popř. kolega...:D Ale v posledních dílech už se to opět vylepšilo, ukázala se jako silná osobnost. Celkový nápad mi přijde zajímavý, konec byl pro mě překvapivý. Našlo se tam  i pár věcí, které mi moc nedávaly smysl (jak je možné, se nenašly důkazy např. v autě Edwina v podobě otisků, vlasu apod.). Myslím si ale, že seriál je napínavý. ()