Blumová se rozhodne postarat o vystrašenou Dunju, která znala Marka, a z jeho smrti začne podezřívat mocnou rodinu Schönbornových. (Netflix)

Necrotongue

Vzhledem k tomu, že začínám trpět pocitem, že by mě seriál mohl bavit, přihodil jsem čtvrtou pěticípou, i když si uvědomuji, že jsem asi trochu nadhodnotil. Hmmm, třikrát že v jednom souvětí... Jde to se mnou z kopce. Asi je to zvláštní, ale tím, co mi v seriálu zaměstnává mysl nejvíc, je to, že netuším, proč hlavní hrdinku všichni oslovují příjmením. Všechno se profláklo už ve druhé epizodě tak rychle, že najisto počítám s mnohými zvraty. / Poučení: I mrtví mohou mluvit, dokud jim nezavřeš ústa. ()

Anderton

Druhá epizóda naplno ukazuje, že Priateľka smrti je dosť drsná záležitosť, kde sa nevyhýbajú násiliu ako postavy, tak ani kamera. Dej naznačuje, že všetko je zrejme pomerne jasné, avšak zo skúseností sa dá predpokladať, že ide možno o podzápletku a za smrťou manžela môže stáť niekto iný z odlišných dôvodov. Stále je tu však otázka, prečo hlavná hrdinka nejde na políciu a prečo sa vyšetrovaním polície ani minimálne nezaoberáme. ()