Blumová si promluví s paní Schönbornovou, která podle ní stojí za únosem jejího syna, a pak vláká jiného člena jejich gangu do smrtící pasti. (Netflix)

Necrotongue

Doufám, že Rakušanům nedošly nápady a že šlo jen o náhlé zakopnutí, které se už nebude opakovat. Děj mě totiž tentokrát příliš nepřesvědčil, protože příběh zrovna dvakrát neposunul kupředu. Čtvrtá epizoda tak v podstatě jen stagnovala, zatímco tvůrci začali rozvíjet vedlejší dějovou linii, která mě zajímala zrovna tak málo jako její hlavní protagonistka. No, a když jsem se tak zlehka nudil, našel jsem si čas k tomu, abych popřemýšlel nad tím, jak Alpy způsobily, že si rodiny v sevření hor byly mnohem bližší, než je obvyklé, a při pohledu do některých tyrolských obličejů mě už fakt nemusí nikdo přesvědčovat o tom, že incest není tou správnou cestou k zalidnění planety. Akční závěr byl tentokrát opravdu šlápnutím do ještě teplého střevního produktu. / Poučení: Zvracej vždy v mírném předklonu. ()

Anderton

Vedľajšia dejová línia s problémovým teenagerom nesmie chýbať, tu je to však vzhľadom na množstvo iných dôležitých udalostí dosť zbytočné. Naopak únos syna zmysel má, skrátka dnes už sa nemôžete spoliehať na nejaké karty a usb kľúče, všetko je aj tak na cloude. Štrvtý diel je z hľadiska logiky bohužiaľ najslabší. Polícia skonštatuje, že mŕtvola v horách bude zrejme nešikovná turistka, prebieha vôbec vyšetrovanie? No a plán s elimináciou tretieho vinníka mohol byť teda omnoho viac prešpekulovanejší. Tu ma naša hrdinka výrazne sklamala. ()