Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

excelent

To že to byl svého času (než přišel Avatar) nejvíce vydělávající film v historii biografie a to oprávněně. James Cameron to má prostě v žilách, dokáže ze svého umění vydat všechno až do poslední kapičky, a divák se tak dostává do situace naprosté slasti. Smutný, romantický, emotivní příběh zasáhne snad každého kdo má srdce aspoň trošku na správném místě. ()

Ounak

Nadhodnocená ubrečená sračička která ve Vás občas probouzí nechutenství. Slizký Leonardo. Nejkrásnější na tom Všem jsou epické herecké výkony komparzistů a taky slečna Kate která má stále nablýskanou tvář i když loď už je skoro potopená. Možná se tak narodila možná je to maybelline. ()

dochvvv

Genialita toho filmu spočívá v tom, že víc jak 3 hodiny sledujete potápění nepotopitelné lodi. Ten sladký příběh je až skoro zbytečný, ale uznávám že hlavní hrdina je v každém filmu potřeba. Pokud bych to bral z pohledu romantického filmu tak je to sračka, ale jako drama a katastrofický film, je to plná palba. ()

Senki

Technicky i režisérsky dokonale zvládnutý film. Toto je klasika dcero, to se musí líbit kazdemu, jak říká klasická hláška:) ()

jonnybe

Výborné. Hodně lidí považuje DiCapria jen za tvář, ale on umí hrát a více než dobře. O Kate nemusím psát. Velkolepé a někým i odsuzované, ale to si já nemyslím. ()

Bodega_Bay

Myslím, že filmařsky je to velice dobře udělané, jako celoživotnímu fandovi do Titanicu mi udělal radost věrnými maketami.....sakra, dá se říct, že jsem fanda tragedie...? No,... každopádně film je to dobrý a dost mě štvou lidi (převážně pánové), kteří se ohánějí odpadem jen proto, že tam hraje DiCaprio, to prostě nechápu. Asi nějaký mindrák, či co. ()

BlackMolla

Úžasný film, kterému nechybí vůbec nic. Dokonalé zpracování, skvělé herecké obsazení, příjemná hudba, láska i katastrofa. Nemůžu dát nic jiného než plný počet a divím se, že tento film nemá daleko vyšší celkové hodnocení.. ()

Mrtvobog

Tak za prvé - DiCapria a Winslet naozaj nemusím, dokonca aj romantické plačlivé filmy od seba odháňam ako muchy cez leto. Ale toto je niečo úplne iné. Je to naozaj úžasná spleť záberov, hudby, postáv, charakterov, smiechu, tragiky a konca ktorý je jasný už od začiatku. Stopáž nie je vôbec rozťahaná, podľa mňa to aspoň nepôsobí stroho a chaoticky. Interiéry ujdú, herecké obsadenie sa sem naozaj hodí, kontrast chudoba x bohatstvo sa ťahá celým filmom a tragika postupne graduje do konca filmu. U mňa obľúbený snímok. ()

happy.lenulka

úžasný film. Nic podobného jsem do doby Titanicu neviděla. Efekty úžasné, kolosální loď, obrovská katastrofa a příběh lásky, která nenajde naplnění. Nevím, možná těm, kteří jsou mladší tento film nepřijde ničím vyjimečným, ale já před Titanicem nic kolosálnějšího neviděla... Až po roce 97 se s podobnými velkofilmy rozthl pytel... V té době to bylo opravdu něco EXTRA! ()

Peenugirl

Samozrejme počuli sme,že je to sladké až kvapká z toho med... Pravdu však nezmeníte, je to úžasný snímok so skvelými hercami a dotiahnutými detailmi. Hocikto môže oponovať, ale tento film je skvost. Nemusí sa páčiť, ale kvalitu musí každý uznať. 90% ()

2sistem

Do detailu propracovaný katastrofický velkofilm, natočený z pohledu zamilované dvojice, díky které byl film dojemnější a na tu stopáž i koukatelnější. Kdo by taky čuměl na tří-hodinový dokument :-D ()

Kumbula

Prostě... Titanic. Co dodat :) Trhač srdcí a samozřejmě nejvíce brečící scéna je, když Rose (Kate Winslet) leží na dveřích a Jack (Leonardo DiCaprio) mrzne ve vodě. Potom její zpívání a sípání "Jacku!".. Slzám se nevyhnete, krásný film :) ()

Greencandy

Film s neuvěřitelně věrohodnou atmosférou, kterou ještě více "oživila" 3D verze. Máte pocit, jako byste byli na palubě společně s Rose a Jackem, ústřední dvojicí, jimž jejich "Skočíš, já taky" naprosto uvěříte. Emoce z vás ždímá dokonalá Hornerova melodie, herecké výkony a především uvědomění, že až na pár detailů (což ovšem není až tak docela jasné), se vše doopravdy odehrálo... Díky Cameronovi, že navěky ztvárnil téma nesmrtelné lásky, zbytečné smrti 1500 lidí a v neposlední řadě za poukázání na pokrytectví, kterému stačí tak málo a může potopit nepotopitelné! Velkolepých 100%! ()

chaosteory

Dnes ve 3D se žážitek z násobil. Cameron je prostě borec, ač prvoplánově nebyl Titanic pro 3D, určitě už tehdy veděl, že to jednou přijde. Nemám co dodat. ()

Filatov

Nevím co už bych měl po všech těch komentářích tady dodávat. Za mě jenom ve stručnosti a krátce, že tenhle film je vychytanej po všech stránkách, ať už jde o katastrofickou, či romantickou stránku filmu. Nezapomnělo se ani na důvtip, záporáky v podobě snobského nastávající manžela a některé průpovídky fakt pobavily a jenom zpestřily už tak vybroušenej děj. Čas tenhle film neskutečně prověřil a teď opravdu víme, že právem patří do zlatého fondu světové kinematografie. Jeden z nejlepších a možná vůbec nejlepší romantický příběh na pozadí tak smutné tragédie. Současné 3D provedení posunulo Titanic ještě do další dimenze. 100%. ()

Sathine

Film hodnotím po shlédnutém 3D, i když samozřejmě už předtím jsem si snímek nenechala ujít. Viděla jsem ho ale pouze v televizi, což na kino absolutně nemá. O kvalitě 3D ani nemá cenu mluvit, ale naštěstí to nijak zvlášť nerušilo. Když někdo o tomto filmu říká, že je to přeslazená sračka, tak je vidět, že asi jediný romantický film, který viděl, byl tento. Znám jiné a znám mnohonásobně horší. Dřív se mi Titanic líbil, ale po shlédnutí v kině musím říct, že tento film byl natočen mistrovsky a opravdu právem se řadí mezi nejlepší snímky, které kdy byly natočeny. Dá se poznat, že to bylo natočeno před trochu delší dobou, jelikož hudba třeba hraje jen na některých místech, to ale vůbec nevadí, právě naopak. ()

mmajjkii

Romantika nad romantiku, neoslovilo mne to a ani mne to nebavilo. Filmu se budu v budoucnu vyhýbat jako čert kříži. 3* za dobře odvedenou filmařinu, IMDb 6/10 ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)