Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

Sebule

Hasta la vista, baby. Viděna delší verze a co k tomu dodat, téměř dokonalý film a co si budeme, jeden z nejlepších akčňáků. Špičkové efekty, hudba, herci, hrozně napínavé, úžasná atmosféra, prostě všechno. Plno skvělých hlášek, které zná naprosto každý a které jen tak nevymizí. Arnie naprostý zabiják a Cameron zabiják za kamerou. Menší mínusy - zpomalené záběry, které mě místy štvaly a občas až moc nápadně dramatizování. Hodnocení: 10/10 ()

PTuranyi

Je to divoká strieľačka a muníciou sa tu nešetrí, ale ide o predsa o život ba priam o prežitie ľudstva. Vydarené triky a digitálne efekty. Asta la vista baby. ()

JesterKruger

Mám otázku. Taky jste u závěrečné scény kdy se Arnie potápí plakali? Plakali jste jako mladí, nebo pláčete u této scény dodnes? A nebo u této scény nebrečíte vůbec? Já jsem jako mladší u této scény strašně brečel. Ze všech Terminátorů je tenhle ten nejlepší. Jak dějem, tak i vizuálem. Efekty byli a jsou v tomto filmu prostě mistrovské. Pokud si tento film užíváte, není co řešit. Ohodnoťte ho co nejlépe, ale pokud jste si tento film neužili, a nebo ho jako pětihvězdičkový nevnímáte, tak to nevadí. Každý člověk vnímá filmy jinak. A i když tento film patři mezi mé nejoblíbenější, tak první nejlepší Cameronův film to podle mě není. Označení první nejlepší Cameronův film u mě získává film Vetřelci (1986). ()

F2003F

Obrovský posun nielen po technickej stránke, ale rovnako hereckej u Arnieho a réžijnej u Cameron. Porovnávať s prvým je to ťažké podobne asi ako Godfather I a Godfather III, preto by som sa tomu radšej vyhol a (aj) preto nechávam prvému plný. Judgment day je proste moderné scifi, ktoré sa sústredí už na vývoj postáv na úrovni súbežnej s akciou pričom prvému išlo väčšmi o príbeh. Prvý vtiahol do deja a pútavo držal, tento násilne zdrapí za golier a nepustí ani po titulkoch. Ikonická takmer každá scéna alebo hláška, podobného niet ()

Imouse

Nabušené dějem, akcí, super drsnými hláškami a tuny zbraní. Arnold je zde ve své nejlepší formě, ale dle mého názoru mu lépe seděla záporná role v prvním díle. ()

Martinek

Opravdová akční klasika, nejlepší herecký výkon Arnolda Schwarzeneggera z celé jeho kariéry. Filmové triky předběhly svoji dobu hned o několik let. ()

PavHer

Můj absolutně nejoblíbenější akční film! A pochybuji, že ho nějaký někdy překoná, protože na tomhle filmu jsem prožil určitou část svého mládí (dnes už ani akční filmy nevyhledávám, protože stejně není o co stát, jedna kravina za druhou). Schwarzenegger podal opět skvělý výkon v roli tentokrát kladného Terminátora, bojujícího proti zápornému T-1000, ostatní herci ale taky excelují. T-1000 je robot vyrobený z tekutého kovu, který má také vlastnost přebírat podoby různých postav. Tohle byla na tu dobu jedinečná příležitost k využití nejmodernějších počítačových technologií, díky nimž ho můžeme vidět procházet mřížemi, skrývat se např. jako podlaha, měnit svou vizáž nebo části těla (např. svou ruku v ostrý meč), a v neposlední řadě pri každém střetu s brokovnicí mu zásah způsobí defomaci těla, která ze po chvilce sama spraví (hltal jsem i Film o Filmu, kde autoři ukazovali některé techniky, které pro tyto jeho vlastnosti používali). Hudební stránka výborně podtrhuje skvělou atmosféru celého snímku. Prostě absolutní klasika akčního filmu. "Astalavista, baby" 100% ()

Paplónik

Mrazivá atmosféra nás vtihne do deja a nedá až do konca vydýchnuť. Zbesilé tempo je nasadené hne´d od začiatku a triky nemajú chybu. Arnold tu je poste cool. ()

Vital

Jeden z vůbec nejlepší sci-fi akčního snímku tohoto žánru,pro mě tyto triky jsou stále na nejlepších příčkách a mám je radši, v tomto filmu jsou hodně reálné, a James Cameron to natočil na 5 * ()

Bartson

Robert Patrick na hrad! To jak se ztělesnil v továrně, to jak skákal po autech, to jak se tváří...aaaah,jdu si tuhle klasiku pustit a vy také!:) ()

2men

Perfektní biják bez jediné chybičky. Nic dalšího netřeba dodávat :) jen bych ještě vyzdvyhnul režisérskou verzi s komentářem samotného Jima Camerona, herců a členů štábu - sqěle vysvětlují některé scény (které mnohdy v základní verzi ani nenajdete). A nesmím zapomenout pochválit výkon Lindy Hamiltonové, oproti jedničce mi sedla rozhodně víc. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)