Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

karlik4801

Celé je to stavěno na Arnoldovi a jeho hláškách. Co a na čem jiném. Vypadá to totiž skvěle, Terminátor 2 je kultovní akční sci-fi na které se dá koukat v každé době a stejně nikdy nevyjde z módy. Zápletka mi přijde lehká. Celkově tenhle akčňák ale průměr není, je to prostě bomba. A vizuálně dobře provedeno, na rok 1991 je to pro mě velké překvapení. Cameron je bůh efektu a jeho věřící budou vždy valit oči. ()

LadyPupu

Ten film byl ve své době prostě... Wow... Skvělé triky (na tu dobu), super akce, Arnie v kondici. Dvojka pro mne snad lepší než jednička. ()

skrblik007

Jedna z nejlegendárnějších Arnoldovek, jeden z nejlepších akčních filmů, jeden z Cameronových klenotů, dost možná nejlepší druhý díl překonávající jedničku, neskutečně nervydrásající akčňák, svého času revoluční efekty a nezapomenutelná story o polidšťování jednoho zabijáckého stroje. To všechno a ještě mnohem víc. ()

Ryuuhei

Film má své chybky, zejména technického rázu, ale jinak jako pokračování paráda. Možná se mi zdál až moc protahovaný, což ale zase tak moc neuškodilo. ()

Lachtaan

Ze všech možných aspektů filmařiny se zajisté jedná o přepychový akční sci-fi film, který svého času udělal díru do světa. Přesto bych u něj určitě neužíval označení “najlepší akčný film všetkých čias”. Co se týče triků, tak se zajisté Cameron překonal oproti prvotnímu Terminátorovi, jinak se ale dostavily mé obavy ohledně toho, že pokračování prakticky obsahuje to samé, co původní snímek. A postava Lindy Hamilton je po většinu času hodně naobtíž. ()

DragonnCZ

Geniální a perfektní film kde funguje vše na jedničku. Nikdy jsem nevěřil, že by mohlo být od Camerona něco lepšího než Titanic a Avatar, ale zde jsem byl téměř jak u vytržení. Jednička Terminátora už byla sama o sobě mimořádně kvalitním dílem, ale toto pokračování dovádí vše možné k dokonalosti. Přes úžasné napětí doplňované rozmanitou akcí a nápaditostí, ale to nejsilnější byly postavy celého filmu. Sarah Connorová a její syn tvořili super dvojku a drsňácký, nařachaný Arnold co všechny kosí jako by se nechumelilo už vše dovádí k samotné dokonalosti. O to víc skvělé dialogy, které balancují mezi vážností a humorem. Nemám víc co dodat než jenom ,, Hasta La Vista, Baby! " ()

Savo

Cameron v jedničce jenom vystrčil drápky a ve dvojce rozjíždí trikovou akční podívanou, která ve své době neměla pokořitele a po právu se stala legendou. Celý film nemá snad žádné vyloženě slabé místo a výtečnou dynamickou hudbu jsem poslouchal ještě dlouho po prvním shlédnutí. ()

_DAVE_

Dnes již klasika akčního filmu kterou by určitě nikdo nenatočil lépe než Cameron. (Viz T3). Nebudu se tady snažit hledat nějaké nedostatky protože pro mě je tehle film ideál akční podívané a těžko ho něco v budoucnu výrazně překoná. Od hudby v úvodních titulcích přes Arnieho (který se pro tuto roli asi narodil), až po nervy drásající konec v ocelárně. ()

Chasm

Na svojí dobu naprosto převratný akční film překypující dobrými vizuálními efekty. Film je Otcem všech novodobých akčních filmů stojících na zvláštních efektech - Matrix nevyjímaje... ()

Teebo

Tak tohle je film mého dětství (já jako zástupce té mladší generace rozené na počátku 90. let)! Všechny kvality druhého Terminátora jsou nepopiratelné, je to jednen z nejúžasnějších filmů z oblasti science fiction i kinematografie vůbec, bylo to řečeno téměř nespočetněkrát a vždy plným právem. Ovšem pro mě má tenhle film i silnou osobní hodnotu a jestli někde ronit nostalgickou slzu nad nějakým filmem, u mě to nemůže být nikde jinde, než právě u legendárního T2. Tímto komentářem bych chtěl vzdát hold úžasnému Arniemu, nemám žádný životní idol, ale tohle je asi nejúžasnější celebrita, kterou znám. Dosáhnout vrcholu v třech životních etapách - kulturistice (6x největší ocenění Mr. Olympia), filmu (největší akční hrdina všech dob) a politice (guvernér Kalifornie), hele vůbec mě nenapadá nikdo s pozoruhodnějším životem, než je právě ten tvůj. Sakra Arnolde, kvůli tobě by Amerikáni měli tu svoji hvězdnou ústavu překopat, abys jednou dosáhl i oné Knihovny prezidenta Schwarzeneggera, jak bylo praveno v jiném snímku. A na noci, kdy jsem jako študent prvního stupně koukal s otcem v obýváku na takové filmy, jako Komando, Predátor nebo právě Terminátor, a hltal každé tvé slovo, na to se prostě nezapomíná! Zvlášť když byl film asi v půlce po reklamě proložený Počasíčkem, jo to bylo fakt něco. Akorát když tam byl Boris, tak to bylo na hovno... Každopádně T2 pro mě znamená opravdu hodně a když si ho i po letech s velkou oblibou pouštím, vždy rád vzpomínám, jak jsem jako malý bulel jako želva, když se můj největší dětský hrdina loučil s Johnem Connorem a dával světu sbohem se vztyčeným palcem. Neuvěřitelnej doják! ()

BS

Po vynikajícím Terminátorovi přišlo skvělé pokračování a Arnoldem se tentokrát opět stal klaďasem, jeden z nejlepších thrillerů (někde těsně pod vrcholem). ()

Akumulátor

Podle mě nejlepší akční film století! Arnold je zde v té nejlepší kondici, film má švih, humor, akci, cit, na dobu svého vzniku nevídané vizuální efekty i zajímavý příběh. Nelze nic vytknout. ()

tomxxx

Nevěřil jsem, že je T2 lepší než T1, ale opravdu je. Efekty od té doby pokročily a Arnold na straně dobra byl trefou do černého. Střih se zlepšil také. ()

anli

Natočit pokračování geniálního filmu,které překoná originál je opravdu machrovina.Co se k tomu dá říct-absolutně jedno z nejlepších akčních sci-fi všech dob!Precizní(a opět geniální) scénář,bombastická atmosféra,napětí až do konce a k tomu mistrovská a bezchybná režie!!!Prostě nádhera-takhle má vypadat skutečný megafilm,hodný toho jména!!!Cameron překonal sám sebe a opět dokázal svůj filmařský um,talent a cit.Je vidět,jak ho lákají nové technologie a dokáže jich perfektně využít,naservírovat divákovi s plnou parádou a posadit ho do křesla.Mistrovsky odvedená práce,každá složka filmu(kamera,zvuk střih,hudba)je absolutně dokonalá a celé je to nezapomenutelný zážitek a jasný zlatý fond světové kinematografie.A vizuálně je film absolutní bomba a působí tak pořád i po letech.Přelomové triky a precizní Cameronovská vizualizace opravdu neomrzí a proto se na to budeme dívat zas a znovu a zas a znovu budeme žasnout.Navíc Cameronova vize budoucnosti je dokonale temná a nikdy neomrzí.Tekutý kov je prostě svinstvo,dostane se Vám všude a stejně ho chcem vidět zas a znovu a pořád!Protože je to jedna velká nádhera!Jasně tekutých 100% a kdyby to šlo,dá ještě víc.Jamesi,děkujeme!!!P.S.Bezesporu nejlepší Arnoldův film. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)