Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

cinemag

Co napsat, snad jen, že jednička byla o krapet lepší. Dvojka vvíceméně kopíruje námět s komediálními prvky. Ve své době dokonalé digitální triky, dnes už jen průměrné. T2 je také první film, který dosáhl rozpočtu 100 milionů dolarů. ()

Bouzy

Poprvé se na budoucnost dívám s jistou malou nadějí, protože jestliže se pouhý stroj "Terminátor "naučí cenit si lidského života pak se to snad naučíme i my... Lidi jsou virus na této planetě! Film mého dětství. ()

StanislachKo

Podstatnú časť života som považoval T2 za najlepší film vôbec... Odvtedy som vzhliadol tisícku filmov a možno som si začal aj uvedomovať stránky filmov ako takých, ktoré mi boli onehda skryté, ale už vtedy som asi intuitívne cítil, že sa jedná o skutočne geniálne dielo. Ale po všetkých stránkach! Dej je síce mne nie úplne nový (Verne, alebo Čapkov RUR), ale scenár je geniálna mozaika (myslí rovnako perfektne dopredu aj dozadu) navyše s tak znepokojujúcim výstražným prstom akého sa mi zo žiadneho sci-fi akčáku zatial nedostalo. Tu musím aj ja smäknúť pred nadčasovou myšlienkou - ako vedel - začiatom 90tych rokov, že nás ovládnu stroje? (dnes to vyzerá tak, že už od toho nemáme moc ďaleko...) Akčná stránka je neuveriteľný digitáluprostý oldschool, ktorý ale úctihodne konkuruje súčasným akčným scénam megalomansky drahých filmov, čo je proste MEGA! A posledný atribút - herecké obsadenie. Je veľmi populárne strhávať body za ikonu "Arnold S.", ale Arnie nie je jediný neherec, ktorý do Hollywoodu patrí (stačí sa pozrieť na rebríček obľúbených herečiek), ale ten sa do role terminátora aspoň absolútne hodí. Sarah prešla od jednotky neuveriteľnou fyzickou a psychickou zmenou a z tohto hľadiska... však nie som jediný, kto si ju občas predstavuje ako svoju druhú matku (ak by to bolo možné)! :) A malý Eddie.. ten bol svojím pubertálnym drzím spôsobom proste boží. Jo a ešte jedna malá rada na záver: Ak sa snažíte nejakého cynika ukecať , aby si tento skvost pozrel a máte dojem, že jednotku v skratke zhrniete vlastnými slovami, nefunguje to... Pozdravujem užívateľa bobby_jean :) ()

vesper001

Den zúčtování je nejlepší rodinný film, jaký jsem kdy viděla: teroristka, teenager a terminátor zažívají různá dobrodružství a v mezičase tuží vzájemné vztahy. Nejlepší vtip: úsměv strýčka Boba. Nejkrásnější rekvizita: Arnieho motorka. Největší hlavolam: paradox předurčení (pokud je budoucnost změněna, jak k ní může dojít?). Největší překvapení: ač můj gyrus fusiformis rozpoznává primárně bílé tváře, poznala jsem v roli Milese Dysona epileptického senátora z první řady House. :)) Nejlepší hláška: „Potřebuju dovolenou.“ Nejlepší scéna: T-800 pálí z okna Cyberdyne z rotačního kulometu. Největší elegance: Termyho práce s winchestrovkou. Nejodvážnější myšlenka: je snazší naučit úctě k životu stroj, než některé lidi. Největší naděje: budoucnost není daná. ()

AdaMM

Hele... já nevím, zkousnul bych všechny časové paradoxy, ale PROČ TEN ZLÝ TERMINÁTOR NĚKDY UHÁNÍ JAK BLÁZEN a jindy se belhá jak nemluvně, takže je nezabije, i kdyby pětkrát mohl? a takových nesmyslů je tam tak dva tucty. prostě hastala vista to nezachrání. sorry. asi je prostě problém v tom, že jsem to viděl poprvé ve 30, zabte mě, no :( ()

Radiq

Tak tohle je pro mě případ, kdy dvojka předstihla jedničku. Masové šílenství a kultovnost je podle mě u tohohle filmu trochu moc přehnaná, ale nejde tomu upřít kvalita, když pomyslím na rok výroby. Cameron tehdy natočil fakt hodně vymakany sci-fi se super záporákem, drsňáckou Sarah Connorovou a sympatickym Edwardem Furlongem v roli Johna. Jasně, že si člověk všímá těch nedokonalejch triků a způsobem výroby z 80. let, ale hlavní je, že to nevadí ději. Ten má zase svoje nelogičnosti, ale to se nad tím zas nesmí až tak moc přemejšlet. Arnold vytvořil fakt skvělou postavu, která mě v prvním díle nijak neohromila, ale tady měl konečně víc prostoru, hlášek a akce. Taky Robert Patrick coby terminátor z tekutyho kovu byl skvělej (nápadem, ksichtem, herectvím, vychytávkama). A Linda Hamilton se taky povedla, takhle drsnou ženskou jsme tenkrát naposled viděli maximálně tak ve Vetřelcovi. Taky to s touto rolí vyhrála a pak už nikdy ničím nevynikla, aspoň o tom nevím. Viděl jsem speciální prodlouženou verzi s nějakejma scénama navíc, což je fajn, ale nejsu zas takovej velkej fanda, abych to nějak zvlášť poznal. A taky nejsu tak moc velkej fanda, abych se k tomuhle filmu modlil a uznával jeho kultovnost. Podle mě to je spíš takovej lepší průměr. ()

URBAN

Kdybych na tom vyrůstal by bych z toho definitivně odvařenéj, ale tak já nevím první polovina mě zaujala a bylo se na co dívat, jenomže ta druhá mi už tak zajímavá nepřišla a ani Arnie tomu nepomohl. Mám ho nejspíš rád jako osobnost a ne herce. ( 11.7.15/MAC ) ()

panMartin

Milník akční sci-fi, trumfující i už tak dost geniální první díl. Živý důkaz toho, že Cameron musel být génius, když dokázal skoro všechno natočit tak, že to má spád, napětí, humor fantastickou hudbu a nesmrtelné hlášky, a navíc i nějakou magickou energii, která vám brání tomu zvednout se ze židle, a to i přesto, že tento film sledujete už třeba podesáté. Arnold Schwarzenegger, který je tentokrát na opačné straně barikády než byl v díle prvním, podává nejlepší výkon své herecké kariéry. Skvělý záporák Robert Patrick. Triky jsou dokonalé. V době vzniku to byl co se týče triků naprostý vrchol. TERMINÁTOR 2 je jedním z filmů, které změnili historii kinematografie. Megahit a blockbuster se vším všudy. ()

otík

Téměř ikonický film pro všechny akční fandy mé generace a i po 26ti letech neskutečně dobrý film. Viděl jsem 9. září 2017 v kině remastrovanou verzi ve 3D s titulky a prostě se to potvrdilo. TOHLE je ten film, který na věky změnil dělání trikových filmů. Nejen dobré triky, ale také výborný a přehledný příběh, skvělá stylová hudba (mimochodem samostatně k neposlouchání), výtečné akční scény, ikonický Arnold a samozřejmě i kvalitní záporák udělali z tohoto filmu událost, na kterou se nedá zapomenout. Jednička s hvězdičkou. PS: 3D remastrovaná verze je hezká, obrázky jsou bez jediné vady, vše přehledné, scény ve tmě v pohodě. Jen mi v tom třidéčku vadí, že někdy postavy vypadají jak v počítačové hře a třeba že helikoptéra tam vypadá jak hračka. A také se potvrdilo, že český dabing oproti původnímu znění vůbec nijak nezaostává a i když angličtina do akčního filmu patří, tady ten dabing pro sledování v televizi naprosto bohatě stačí. ()

Columbus

Pata ci sesta kopie jednicky na VHS z burzy me sice kdysi oslovila, ale zadne zachvaty. Tohle je ovsem akce s pribehem, jaka se nevidi. Kultovni hlasky, Arnie ve sve nejlepsi forme a triky, ze kterych dodnes nechapu. Lze videt tisikrat! ()

Decker

Fantasticke scifi, ktere daleko za sebou zanechava prvni dil a myslim si ze soucasne se jedna i o jeden z nejlepsich Cameronovych filmu. Arnold je tvrdej jak beton a akcni sceny jsou jednoduse brilantni. ()

peteq

Jeden z nejlepších počinu velkého arnieho.Cameron spolu s ILM udělali film na který se nikdy nezapomene.Trikové scény,lehká nadsázka,souboje s T-1000, harley a opakovačka dunící pod náloží you cold be mine... ()

eJacques

...Klasika, perfektní scénař, příběh souvisí s prvním dílem... Efekty typu tekutý kov jsou prostě perfektní... Tenhle film se neomrzí... Hasta la vista, baby... ()

vadic

Geniální triky, nepřekonatelný Arnold a celkově nezapomenutelný zážitek. No a samozřejmě soundtrack budu pouštět svým dětem místo ukolébavek. ()

LeoH

Když se to tak vezme, 90. léta začala Terminátorem dvojkou a skončila Matrixem. Jo, a ten kluk hraje neuvěřitelně. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)