Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

krijka

Klasika, která v sobě skrývá kouzlo bezstarostných devadesátek, kdy se filmový průmysl teprve začal radovat s rozmáchlých triků, ale kdy filmy nevznikaly právě jen kvůli trikům. Tehdy byl ještě nutný i děj a scénář. A to v tomto filmu je-skvělé triky i scénář. Arnie je dobrý, jako v každém filmu, kde po něm nikdo nechce mimiku a Robert Patrick je úžasně slizký, s těmi svými nagelovanými vlásky.Prostě klasika, na které by člověk neměl hledat mouchy. I když jednička Terminátor je nesrovnatelně lepší. Jenže ten se dá srovnat jen s máločím. ()

mmajjkii

Parádní podívaná, pastva jak pro oči taktéž pro uši. Už jako malý sem to viděl tolikrát, že bych to už stěží spočítal, a pořád se na to rád koukám znova. Určitě se znova brzy setkáme, tedy hasta la vista, 5*, IMDb 10/10. ()

DarkViper

Jeden z mála filmů kdy druhý díl překonal první, triky excelentní, děj zasazený jak do budoucnosti, tak do současnosti s vynikajícím nápadem. Opravdu existuje někdo kdo o T2 nikdy neslyšel nebo jí nikdy neviděl ? Pokud ano nerozmýšlejte se rozhodně stojí za to ji vidět, ba dokonce je to nutnost, Arnold PRO kulturista ve vrcholné formě. ()

roboroz

Film určite patrí medzi najlepšie "sci-fi akčáky" všetkých čias. Dá sa povedať, že dvojka je ešte o niečo lepšia ako nízkorozpočtová jednotka. Arnošt je ešte vo forme, James ho pekne vedie a triky sú (na tú dobu) tiež na veľmi dobrej úrovni. Za žartujúcim T-800 určite nezaostáva dokonalejší T-1000 (Robert Patrick) a Linda. Prelomový film. ()

macoslavek

jediný dobrý film s Arniem.. jedna z výjimek potvrzujících pravidlo - dvojka předčila jedničku.. no a nesmím zapomenout na neskutečné vizuální efekty (na tu dobu určitě). ()

T600

Ani Titanic mě nenadchl tolik jako tato naprosto úžasná a poutající sci-fi. Já jsem si jí prostě zamilovala :) Arnold Schwarzenegger je od shlédnutí tohoto filmu mů favorit a miláček! :) ()

chicotomas

Skvělý akční film, který jsem si užil od začátku do konce, jeden z mých nejoblíbenějších. Skvělá akce, promyšlený sci-fi děj i vtipný Arnold. Mám rád, když se člověk u filmu dojme i pobaví. Rozhodně doporučuji delší verzi filmu (SE), která vysvětlí některé věci, které v normální verzi zůstanou jen naznačeny. ()

bSaR

Vrchol série a přál bych si i zakončení. Dvojka vše krásně uzavřela a z mého pohledu je zbytečné točit dál. Jenže tomu tak není, a následující díly nejenže ničí pointu (budoucnost je nejistá, stát se může cokoliv - což je pak už na divákovi, jak si příběh domyslí) druhého dílu, ale nepřináší nic, za co by rozbíjení tohoto Cameronem vytvořeného celku stálo. Terminátor a především pak jeho druhý díl je velkolepou podívanou fungující dodnes. ()

Otan

Tentokrát jsem to tvůrcům neuvěřil.Podle mne totálně zpackanej a vykalkulovanej (film ) scénář a také hercům to moc nešlo.Efekty na tehdejší dobu hodně dobrý,65% ()

Sekacik123

James Cameron je proste pán s veľkým P ako sa patrí. Odpovedá tomu aj terminátor 2 :) super, klobúk dole :) No nedalo si mi nevšimnúť jednej veci taká maličká chyba v scenári, ale filmu samozrejme nič neubrala v poslednej scéne kde T-1000 alias Patrick Robert bojuje z terminátorom a jemu stroj, teda to ozubené koleso, utrhne ruku a už na konci keď zničia zo sárou všetky časti, mikročip aj tú ruku z laborátória ale na ruku ktorú odtrhlo terminátorovi sa nejako pozabudlo :) Ale film parádny, dobre som sa bavil priňom. ()

mine.slayer

Vynikajíci film, který jako jeden z mála nechá v člověku takový ten divný pocit jako by jiné dimenze po shlédnutí v kině, to jsem zažil jen v případě Matrixu a Pátého elmementu. ()

titi74

Filmov o zachránení sveta a o robotoch bolo popravde nakrútených spústa ,ale o terminátorovi sa zapíše aj takému divákovi ktorí nie je zarytý fanúšik akčného a sci-fi žánru , James Cameron natočil film o robotovi ktorý poslúcha chlapca a ochraňuje ho pred blížiacim sa súdnym dňom ,keď začnú panovať stroje. Po trikovej stránke na tú dobu výnimočný ,dej a herecké výkony veľmi dobré ,(Arnie si za robota zaslúžil oscara) hudba chytľavá , ale hlavne strhujúci dej a jeho tempo až do konca . ()

Domtchaa

Pro mě nejskvostnějši akční sci - fi, jaké kdy bylo natočeno. Arnie v nejlepších letech, akce střídá akci, děj se odehrává v neustále jiných lokacích, což působí velmi rozmanitě a tedy o nudě se nedá mluvit. Navíc jako protivník zde je nejvíce originální terminátor ( s tou ženskou z trojky se to nedá srovnávat). Co však dělá tento film tak dobrým je atmosféra, která je pěkně ponurá, nezaměnitelná ( znovu by se hodilo srovnání s třetím dílem, kde se o atmosféře nedá ani mluvit). Mezi nezapomenutelné scény patří honička s helikoptérou na dálnici či Arniho demolování všeho kolem rotačním kulometem z budovy skynet. Classic ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)