Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

MickeyStuma

Pokračování úspěšného akčního sci-fi snímku se stalo přelomovým v oblasti triků a speciálních efektů. Lukasova ILM si tu vyzkoušela nové možnosti za použití počítačů a povedlo se. James Cameron využil co se dalo a převedl opět ne moc složitý děj do vizuálního koncertu do té doby nevídaného. Arnold Schwarzenegger opět v roli cyborga typu T-800, který byl přeprogramován a vyslán na ochranu teď už puberťáckého Johna Connora, kterého ztvárnil neznámý Edward Furlong. A nutno dodat, že se s rolí popral velmi dobře. Linda Hamilton posílila a své postavě dodala šílenost a větší akčnost. No, a Robert Patrick coby cyborg nového typu T-1000 se stal nezaměnitelným. Role mu sedla a vytlačil z postavy vše. Tentokrát byli do příběhu dodány i city a lidskost, což byla zpříjemněna humornou vložkou (učení cyborga T-800 úsměvu). A hlavně snaha, aby za nimi nebyla hromada mrtvol. Dojemná závěrečná scéna, kdy T-800 sám sebe spouští do roztaveného železa, je vrcholem všeho, co kdy bylo možno vidět. Režijně výborně zvládnuté dílo, které se stalo legendou, při kterém byla nastavena laťka opravdu hodně vysoko. Doporučuji finální prodlouženou verzi. ()

kkarx

T2 mi přijde o chlup slabší než jednička. Ta sice nemá tak dobré efekty, ale tento nedostatek vynahrazuje hustou kyber-atmosférou, které T2 zdaleka nedosahuje. ()

Ydrosten

Druhý díl Terminátora je snad ve všech ohledech lepší, než díl první a ukázal nám, že i pokračování může překonat originál. S obrovským rozpočtem si režisér James Cameron mohl dovolit vše, co se mu zlíbilo a to je obrovský plus. Tak například, když chceme srovnávat vizuální stránku s jedničkou, tak to je, jako kdybychom srovnávali středověk a dnešní dobu. Dvojka je jeden z prvních snímků, kde se poprvé objevují moderní počítačové efekty. To, co ve filmu můžeme vidět, jsme v jiném filmu do té doby snad ještě neviděli. Hudební zpracování je jedno z nejlepších, jaké se vidí a oproti jedničce je to také velký posun směrem dopředu. Arnold, od role nelítostného zabijáka, přešel k roli zachránce a to mu jen prospělo. Stejně jako v jedničce, tak i tady se mu podařilo dokonale zastínit svého filmového protivníka (v tomhle případě to odnesl Robert Patrick, který po filmu dostával jen role do béčkových snímků). Za zmínku stojí také velmi kvalitní scénář se skvělým humorem a nesmrtelnými hláškami. Terminátor 2 je podle mě nejlepší akční film devadesátých let, jeden z nejlepších vůbec a jednoznačně Arnoldův nejvydařilejší. ()

chrispe

Moje první setkání s Terminátorem, pěkně rovnou s dvojkou, po ehm... 26 letech od natočení. Když tady koukám na to samý pěti popřípadě čtyřhvězdičkový hodnocení, tak musím říct, že prostě půjdu s davem. A moje hodnocení rozhodně není nějaký nostalgický plácání, prostě to funguje i v roce 2017, je se na co dívat, a to i přes děsně nesympatickou hlavní hrdinku a pár blbostí. ()

Rathalos

Jednotka bola faajn,ale dvojka je uplna pecka,James Cameron len potvrdzuje svoju dominanciu,Arnold Schwarzenegger,Linda Hamilton,Edward Furlong,Robert Patrick,tato stvorka zvladla svoje ulohy dokonale,neprekonatelny akcny film s krasnou hudbou od Brada Fiedela,musim pochvalit aj dalsie pokracovania,tato seria o Terminatorovi je super...:-) ()

BOURQUE

Absolútny vrchol svojho žánru! Jeden z najlepších filmov, ktorý v sebe kombinuje sci-fi a akciu. A jeden z málo pokračovaní, kde platí, že „dvojka je lepšia ako jednička“. Viac k tomu nie potreba dodať – maximálna kultová záležitosť. Osobné hodnotenie: 100% (*****) ()

Pat_rick_fan

Tu pôjdem ťažko proti prúdu. T2 je všeobecne považovaný za jedno z najlepších, ak nie najlepšie filmové pokračovanie, ale na mňa to až tak nefunguje. Pekne poporiadku a bez hejtu, veľa vecí sa tu nepochybne vydarilo. V prvom rade Sarah Connor sa stáva zaujímavou hrdinkou (kudos to king Cameron, ktorý bol v týchto veciach vždy viac cool, ako dnešné občas na pílu tlačiace počiny). Technicky je to samozrejme vypiplanejšie, na svoju dobu veľmi pôsobivé až prelomové z hľadiska trikov a použitia CGI, čo je ale dôsledkom vyššieho rozpočtu a po nečakanom úspechu jednotky aj podporou štúdia a marketingu. Ale pre mňa je to "len" efektnejší popkornový crowd pleaser v rodinnom balení, kde sa zopakoval pôvodný nápad s ohľadom na lepší komerčný úspech. Akčné sci-fi, ktorý ma ako decko bavilo na VHS (sladké devadesátky), kým som ako dospelý prvý raz nevidel predchodcu, po ktorého vzhliadnutí ma už dvojka neberie tak ako kedysi. Edit: po opätovnom vzhliadnutí uznávam rozvinutie príbehu a časového paradoxu, ale Johna Connora, budúceho vodcu odporu si subjektívne predstavujem inak, ako na facku iritujúceho fagana, učiaceho svojho stepdaddyho trendy hlášky. Je to dobrý film, len mi je ľúto, že atmosféra tech-noiru a hororu sa vytratila a kiná tak zaplnili. V podstate T2 predbehol dobu v tom, že sa stal predzvesťou toho, ako úspešný blockbuster bude vyzerať o niekoľko rokov, čiže trikovo vymakaný, kvázi superhrdinský film s rodinnými hodnotami a správne nastavenou porciou humoru - žeby časový paradox Marvel Cinematic Universe, ktorý zaslal svojho "Ironmana" do 1991? Zaujímavé komentáre: Radek99 ()

panvasik

NEPŘEKONATELNÉ, NEPŘEKONATELNÉ revoluční sci-fi! Jestli existuje, někdo kdo dělá nejlepší sci-fi filmy, tak to je jenom James Cameron a jeho nejlepší kousek a jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Neskutečná jízda na kterou nedám dopustiti a Arnold je neskutečný 11/10 ()

Denny

V tomto případě platí, že dva (terminátoři) jsou lepší než jeden a že dvojka je lepší než jednička (film), Ale bez Arnieho by nebyl ani jeden, už se těším na trojku!!! ()

Besyn

Spolu s Matrixem nejlepší akční sci-fi všech dob a jako čistě akční film asi vůbec nejlepší.Podíval jsem se na to nedávno znova a za těch dvanáct let to vůbec nezestárlo,triky a akce pořád dokonalé stejně jako pan guvernér. ()

Smidak

Nejlepší akční film všech dob, u kterého se člověk i parádně pobaví. Co chtít víc? "I need your clothes, your boots and your motorcycle." ()

Ronyk7

Podle mě nejlepší film Arnolda. Role jemu šitá na míru. Jen těžko si dokážu představit lepšího terminátora. Ve své době a dlouho po ní určitě u mnohých nejlepší co kdy bylo natočeno. Když jsem se dočetl, že protivníkem Arnoldovým bude Robert Patrick, tak jsem moc nadšený nebyl, ale po zhlédnutí jsem změnil názor.2.8.2006 ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)