Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

mancika.n

Arnold Schwarzenegger sa vracia ako Terminátor 2 , ale teraz s iným poslaním chrániť Johna Connora. Sarah, John a Terminátor uskutočnia spoločne cestu k zastaveniu súdneho dňa .To prináša filmu úplne novú sci-fi úroveň . Obrovská armáda strojov s celého sveta po zaslaní hlavíc na každé väčšie mesto prinesie desivú budúcnosť. ()

voleman

Tohle je určitě nejlepší akční film, který má na tu dobu opravdu skvělé a revoluční triky, s výborným příběhem a s kladným Arnoldem, což filmu oproti jedničce trochu pomohlo. Tenhle film je pro mně jeden z nejoblíbenějších, a pokaždé když ho vidím tak se nikdy nenudím a výborně se při něm bavím. Celkově film překonává 1. díl, ikdyž ten má taky něco do sebe. ()

Hugo01

Pro mě o trošku lepší než jednička...jeden z nejlepších filmů vůbec...Arnold srší hláškami a o akci není nouze...100% ()

BloodMax

Asi úplně nejlepší akční sci-fi, největší hvězda a velký tahák Camerona je bezpochyby nezničitelný Arnold, který toho moc nenamluví - až na super hlášky, ale i tak je jeho role nezapomenutelná. Moc děkuji za to, že takový film vůbec vznikl, mé dětství bylo rázem zajímavější :-))) Jinak rozšířená verze stojí za zhlédnutí....za mě dávám hodnocení minimálně bžilion % :-))) ()

venca163

Nikdy jsem nebyl buhvíjakej fanoušek terminátora, ale jsem rád, že jsem konečně viděl sject ten kamion z mostu ve 3D. #kviff #jakoMalejJsemToMělZakázaný (80%) ()

solskjaer

Jeden z nejlepších Arnieho počinů, sice hraje pořád stejně, ale přesto je strašně moc zábavné i dnes koukat jak likviduje a likviduje. Pokaždé se rád podívám, ale do dokonalosti tomu něco chybí. ()

Maynard.

Spanilá nekompromisní akční jízda. Ani na jediný okamžik se tento klenot nezastaví. Geniální nápad dát kladnou roli právě Arnoldovi v nejlepších letech. Až do chvíle, kdy se poprvé střetnou oba terminátoři se neví na čí straně který je. T-1000 předvádí, na svou dobu, nebývale famózní triky naopak T-800 za ním pokulhává ve své "kvalitě", ale kvalitu zase dohání svojí lidskostí. Všechno do sebe zapadá, ohromná hudba, v čele i se samotnými Gun´s n´ Roses. No co dodávat. Nejlepší akční film všech dob, jednoznačně. ()

vitekpe

V te dobe jsem nemohl uverit vlastnim ocim a ziral s otevrenou pusou na naprosto nevidane triky, a z kina odchazel jako zhypnotizovany - a to nad dokonalosti tohoto kultovniho a (podle mne) dosud neprekonaneho akcniho sci-fi. 100% ()

Thurin

Skvělý Arnold, skvělé triky! A navíc jedna z mála dvojek lepších než jednička. Jenže mě prostě Terminátor nikdy neuchvátil. Dříve, ani dnes. ()

Dromed

Pokud chcete vidět nejdokonalejší akční film v historii, tak Terminátor 2 je jasná volba. Propracovaný scénář, který plně využívá potenciálu daného tématu. Výpravná režie megalomana Camerona, nabitá úžasnými a přesto uvěřitelnými efekty. A především životní herecký výkon jedné z největších akčních hvězd Arnolda Schwarzeneggera. Nepřekonané dílo akční tvorby. ()

finx

V té době nadčasová bomba. Tímhle si Cameron zajistil zbytek svého života; nyní si už bude vymýšlet co se mu zachce a nikdo nemůže říci ani píp. ()

lskala

Judgment day je naprostá lahůdka. Podle mého, nemá tenhle film žádnou slabinu - herecké výkony, Soundtrack, scénář, prostě nic. 95% - 5***** ()

mohamedsfinger

Díky trikům a o něco lepšímu scénáři předčí jedničku, ale pořád se nestane mým kultovním filmem, protože mé výtky k jedničce se sem dají téměř nakopírovat... ()

Cejny

Naprosto výborné pokračování mého oblíbeného akčňáka. Naprostá špice mezi všemi akčními filmy, jsem rád, že jsem na takovýchto filmech vyrostl. ()

femme fatale

Nezničitelný Arnold v plné síle, moje dětská láska Edward Furlong a vyrýsovaná Linda Hamilton...v tomto filmu pasuje vše na své místo a všimli jste si jak se v skoro každém (lepším) Shwarzeneggerově filmu snaží Arnolda obklopit armádou skvělých herců, jen aby si divák moc nevšímal jeho statickému herectví (jemně řečeno). ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)