Paul Matthews je muž, ktorého by ste si v skutočnom živote pravdepodobne nevšimli: Plešatý, v pokrčených nohaviciach a hnedých kožených mokasínach, je profesorom na univerzite, o ktorej ste nikdy nepočuli. Má manželku, ktorá ho podporuje, dve dcéry a ambície, ktoré nie je schopný realizovať. A potom sa stane niečo zvláštne. Tento nenápadný muž sa zo dňa na deň začne objavovať v snoch miliónov ľudí po celom svete a stane sa tak globálnou celebritou. Razom sa mu začnú plniť všetky želania a jeho riedko navštevované prednášky sa rýchlo zapĺňajú. Ale spozná tiež, aká vysoká je cena slávy. (ASFK)

coulismoulis

Amerikansky pokus dohnat a predehnat Lanthimose, ktery ale pres slibny pocatek zustava zasekly v jakesi starecke konzervativni uprdenosti a o nejakem punchi nebo myslence aspon trochu dotazene do konce si muze opravdu jen nechat zdat. ()

xardas

Velmi zajímavý nápad s vynikajícím Cagem v hlavní roli. Společnost A24 zase přišla s neotřelým námětem a vytvořila směs v podobě satirické komedie, dramatu o vztazích a inovativního hororu. Film dává spoustu námětů k zamyšlení a skvěle rozebírá, jak se dav chová v neočekávaných situacích, stejně tak že sláva je pomíjivá a není pro každého. Škoda jen, že po prvotním nadšení nepřichází nic, čím by film udržel napětí a pozornost až do konce. Nicméně stopáž naštěstí není na dnešní poměry dlouhá a tak film skončí právě včas, aby diváka nevyčerpal úplně. I tak ale jeden z povedenějších filmů, 8/10. ()

FexteR

Ušlo. Bylo to zajímavé, fakt jsem se bavil. Neumím si zde představit nikoho jiného než právě Nicolase, jehož samotná přítomnost ve snech ostatních lidí dává filmu úsměvnou atmošku. Neuškodilo by ale více pracovat se samotnou zápletkou a nějak více rozjet děj, eliminovala by se tak postupná lyričnost, která sama o sobě tolik nevadila, ovšem ke konci začínalo být těžší ji nevnímat. Film se po určité době stával nudným a ke konci začínalo být jasné, že se tato zápletka nikam neposune. Konec je totálně o ničem. Celkem škoda, tohle mohlo být lepší. ()

ALFIKA

Podle hodnocení jsem se těšil na zajímavý film s originální zápletkou. Začátek byl velmi slibný, mělo to spád….a pak se to najednou nějak divně rozplizlo…Jako by si s tím scénarista nevěděl dál rady a mezi prsty mu tak utekl potenciál, který se z toho dal dostat. Od druhé třetiny už jsem se zoufale díval na hodinky a modlil se, aby už byl konec. A ten byl tím posledním hřebíčkem do rakve, protože byl naprosto nijaký. Takže jedna hvězda za nápad a druhá za skvělý herecký výkon Cage. ()

VashCZ

Film se rozehrává pěkně pomaloučku, Nicolas Cage předvádí, že komorně taky umí hrát...Od půlky filmu ale rozjíždějící show padá a nevygraduje. Nejhorší je velmi uspěchaný a nevysvětlený konec. Kdyby alespoň celou dobu měl čím zaujmout, ale ne. Jediná dobrá stránka filmu byly trapné scénky ala kancl. 40% Mým omezeným pohledem to bylo nejblíže k filmu K zemi hleď! ()

Marcecek

Táto premisa, teda chlápek čo sa zjavuje milionom ľudí v snoch, sa mi zdala veľmi zaujímavá a po zhliadnutí som aj zistil, že sa mi to len nezdalo, ale že celkom zaujímavé to aj bolo. A ešte keď v hlavnej úlohe je milovaný aj nenávidený muž mnoho tvárí a pán excesívneho herectva, sám veľký Nicolas Cage. Tu ale hrá pri zemi, "nekejdžovatí", prirodzene, nudného profesora, ktorý je tak tuctový až sa stane najzaujímavejším človekom na našej planéte. Film ukazuje prenesene dopad náhle vzniklej slávy, jej pozitíva, ktoré sa v druhej polovici preklenú do negatív s ňou spojených, človek si povie, veď sú to len sny, ale film, vďaka kvalitnému scenáru i réžii, pekne ukazuje, aký také či onaké sny môžu mať dopad, čo potom reálne veci, kde sa tento dopad znásobuje. Film ďalej preberá teraz populárnu tému cancel culture, ktorá s tým tiež súvisí, a jej následky na jednotlivca v plnom rozsahu. Cage hrá vynikajúco, vie keď chce a celkovo mi film vyznel zábavne, sú tu vtipné momenty, ale je svojim spôsobom aj krutý a hlavného hrdinu vám na konci môže prísť ľúto, možno nevyvolá tie silné emócie ako by chcel, ale celkovo ho hodnotím pozitívne a keby som mal tú moc, vošiel by som nejakým ľuďom do ich snov, aby som im ho osobne odporúčil. ()

krisikowa

Tak moc jsem dlouho nebyla zklamaná. Čekala jsem něco veselého a odlehčeného ve stylu "Na Hromnice o den více" a do první poloviny tudy film trochu směřoval. Byl hravý, vtipný, originální. Ale od poloviny to začalo padat, jak co se humoru, tak co se nějaké tematické koherence týče. Nakonec se z toho stala úplně neuvěřitelná srágora ve stylu "Black Mirror" bez jakéhokoli závěru a oblouku. Tak napište rovnou do distribučních textů, že to je depresivní kafkovina! Škoda těch vtipných momentů v první polovině. Jednu hvězdu dávám za obstojné herecké výkony a technikálie, které ale nepřekryly úplně debilní scénář. ()

Moonwalker

Naprosto obyčejný a nezajímavý a přes to ho zná celý svět. A proč ptáte se? Nenápadný vysokoškolský profesor Paul Matthews se totiž ze dne na den začne objevovat ve snech milionů lidí po celém světě a tím pádem se rychle stane globální celebritou. Avšak sláva není vše má totiž i své stinné stránky. Nicolas Cage podal neskutečný herecký výkon a celý film si ukradl naprosto celý pro sebe a jede si ten svůj koncert od začátku až do samotného konce. Černá komedie režiséra Kristoffera Borgliho opravdu nemá chybu. ()

deftmouse

Tenhle film mi nesedl. Nějak jsem mu nemohl začít věřit a i když pár lolísků vykouzlil, nejde ani o komedie, ani o drama, nýbrž něco nedomrlého uprostřed. Slabá a nedomyšlená/nedotažená místa ve scénáři film srážejí do průměru. Cage je dobrej ale ne zas tak, navíc jeho postava je dost schematická, což nepomůže. ()

moovaha

Pozitívum je, že po čase má človek pocit, že Cage vie hrať. Dokonca sa rozkecá do polohy skoro Allenovky. Originálny nápad a čakal som až kam ma to zavedie. Ale zavedie to akurát tak dole králičou norou, kde sa začnú diať čoraz viac bizarné veci. Nie je to však Lynchovská bizarnosť, ale realita, ktorá napokon nevedie nikam. Kafka z Elm st. Otvorené, pre mňa nedotiahnuté. Vinterbergov Hon bol v tomto čitateľnejší. ()

batmancz

Ano, nejlepší film Cage  za posledních 20 let. Ne, nedávám (stejně jako většina lidi tady) ten konec. Myšlenka zajímavá, herecky vše parádní, sociální průzkum krásný. Ale asi jsem zkrátka čekal o kousek víc. Nominaci na Oskara si Nik zaslouží. Bavilo mě to, ale ta pachuť z toho ne/konce to přebila. ()

Zagger

opravdu ten nazev tady museli prekladat? Zni to jak nejaky film z osmdesatek s Naroznym. To se mi fakt zda... Zajimavy namet, i jsem si pri popisu neumel moc predstavit jak to zpracuji, a bylo to super, klasicky to vsak nezvladli dotahnout a uz od pulky se to zacalo nejak matlat. A jak uz tady zaznelo, ta scena s prdenim melo byt jako co? To je nejake kulturni nedorozumeni z Norska? Kdyby se to vyskytlo nekde na zacatku, asi bych film i vypl s tim, ze komedie takoveho razu zrovna nemusim a do jakeho Cecka se zas nechal obsadit. Ta linka byla zrovna zajimava pac u ni jedine uz byl ve snu aktivni nasilnik, od te chvile s ni, kdy vlastne se chtela zopakovat ten sen, tak prevzal iniciativu ve vsech snech. Jako herce takoveho formatu by me to ponizovalo se takhle pitvorit, a nechal bych si dost peclive vysvetlit, proc to je ve scenari, pokud to nema opodstatneni. Coz za me nemelo, protoze kdyby ji hrube prohrabl kachnu jako ve snu, potahal za lajdaky a pak po chvili zahlasil, ja fakt nemuzu mam zenu, sorry... nic by se na filmu nezmenilo, jen by to bylo vice uveritelne. ()

dragon'88

Satira len tak skryta v inotajoch aby nas nezrusili, hlavny protagonista siahodlho usvedceny z neskodnosti ale aj takej basic ludskej skorumpovanosti aby si s nim nebodaj nedovolil niekto sucitit.  No na konci tvrdi, ze aj ked to nemal pod kontrolou, bol zdrojom udalosti.  Takze vlastne o com to je?  Odpad?  A24 uz tradicny trademark na blbosti.  Mna to nebavilo, vas ano? ()

Brain32

Po delší době koukatelný Cage. Námět (mimochodem trošku vykrádačka jednoho z dílů Black Mirror) originální, proložení vtipnými scénami tomu dodalo šmrnc. Nicméně se nemůžu ubránit dojmu, že se z toho dalo vytěžit daleko víc. ()

marcel5

Velmi dobrý nápad a dobré zpracování. Cage zde již starší nepřipomíná své dávné akční role a vzhledem k originální verzi mi je ani nepřipomínal hlasem. Bylo zajímavé, jak se s tou situací pere a ona s ním jakmile se to překlopí. ()

Sukdolakus7

Ano, přiznávám se. Jsem jedním z nekritických konzumentů dekonstruktivistické ikonoklastické avantgardy a eklektickoimerzivního excentrometafyzického artfreudismu studia A24, a proto nemůže být žádným překvapením, že jsem film Dream Scenario s napětím očekával, stejně jako když Sára Goldfarbová na lehátku před svým domem několik týdnů vyhlížela pošťáka s pozvánkou do televizní show Tappyho Tibbonse. Já i Sára jsme ale zakusili zklamání. Oba jsme si zřejmě vysnili víc, než jsme mohli ve skutečnosti získat. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

24.12.2023

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)