Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

bizz_mjc

Minority Report počesku. Vše v pohodě, jen škoda absence nějakýho napětí a většího spádu, ale jinak spokoš a vlastně překvapení. ()

sskrblik

Musím říct, že takovéto super sci-fi zpracování českého filmu by čekal asi málokdo. Kdyby mě před časem někdo řekl pojď se podívat na české sci-fi, asi by to bylo pro mě opravdu sci-fi. Něco jako proč cigoši nehrajou ve Star-Treku... Do budoucna se s nima nepočítá. Nicméně po tomto filmu lze s klidným svědomím říct, že umíme natočit skvělé technické zpracování budoucího světa, které má hollywoodské parametry. A budu jedině rád, když se další tvůrci nebudou bát a pustí se do podobně ambiciózního projektu. Cejtil jsem v tom inspiraci Blade Runnerem, Potomci lidí a další dobré sci-fíčka. Je to těžké rozhodnout. Spoustu věcí s tzv. Wow efektem a pak ale laciná zápletka, nebo spíše toporné herecké výkony a trochu to pak působí jak kriminálka Anděl, Modrava chcete-li. ()

morena.jea

Zaujímalo by ma akým druhom autizmu trpí herečka, ktorá hrá hlavnú úlohu. Pretože tak nezaujatý, plytký, strnulý a emocionálne chladný prejav sa nedá len tak zahrať. To musí mať človek vrodené. Od skutočnej herečky by som očakávala viac než len monotónnu recitáciu naučeného scenára. To že postráda akúkoľvek tvárovú mimiku radšej už nechám bez komentára. ()

vyfuk

[KVIFF 2023] Totální revoluce. Moje skepse pozvolna ustupovala s tím, jak si mě film průběžně získával. Herecké výkony v podstatě ucházející. Hudba naprosto epická, občas s málo využitým potenciálem. Příběh komplexní, dost komplikovaný občas, ale ten, kdo dává pozor je za mě dost odměněn. Z filmu jsem byl dost odpálený. Je tu spousta hnidopichů, kterým se film nelíbí, ale upřímně zde nevidím žádný extra problém toho, že by šlo o průser jak Brno. Za mě věc, kterou budu jako fanda prožívat už za několik let jako jeden ze členů fanklubu první českého úžasného sci-fi. ()

Gurtha

Odcházela jsem z kina zcela nadšena - bála jsem se blbých replik a laciných obratů, ale film mě natolik pohltil, že jsem nic takového neregistrovala. V ději je pár věcí nad kterými se nevyplatí příliš přemýšlet, ale to se mi děje i u Marvelu a podobných mainsteamových děl,  že vyčítat to zrovna Bodu obnovy mi přijde nefér. Možná jsem vůči českému filmu příliš skeptická (naposledy jsem viděla Ženy v běhu, z kterých mi bylo až zle) a tak očekávám opravdu málo, ale tohle mi vážně vyrazilo dech - prostě krása. ()

kklepkaa

Vizuálně se tenhle film fakt hodně povedl. Hlavně Praha roku 2041. Hudební podkres taky super. Nicméně kriminální zápletka filmu je celkem jednoduchá a moc neohromí, herecké výkony mě vůbec neoslnily... občas jsem měla pocit, jak kdyby herci četli svoje repliky přímo z papíru. Dialogy jako takové jsou místy také slabší. Vykreslení postav také nic moc, vůbec jsem to s nimi neprožívala a kdyby celý svět na konci filmu shořel, tak mi to bude jedno. Nicméně musím říct, že film celkem pěkně plynul a v kině jsem se nenudila. Souhlasím s tvrzením, že na poměry českého filmu je to bomba, ale nebudu dávat jen kvůli tomu čtyři hvězdy. ()

Honzox

Všechny pozitivní a negativní věci na tomto filmu tu už poměrně přesně shrnuli lidé přede mnou, já si tu spíš dovolím jakýsi osobní rant. Kazma tu celý srpen bleje, jak jako jediný v Česku udělal světový film pro lidi, načež do kina přijde opravdu světový český film, co si s Kazmou spolehlivě vytře anus, zatímco po Kazmově filmu už neštěkne ani pes. Bod obnovy určitě není perfektní film, každopádně je důležité, aby na to co nejvíc lidí přišlo do kina. Protože jestli jsme jako národ schopný brát kina útokem při OMS a ne při jedinečném českém filmu, tak si možná ty další komedie s Langmajerem a Polívkovou prostě zasloužíme a nemůžeme si na nic stěžovat. ()

Ementaler86

Po všech těch Langmajerech ve všech těch prvoplánovejch kokotmediích se prej Češi konečně rozhodli jít do sebe a natočit i něco trochu koukatelnějšího. A světe div se, ono to fakt vyšlo. A to dokonce líp, než jsem čekal. Robo si pro nás přichystal vskutku fajnovou sci-fi detektifku s trošku předvídatelným dějem, ale zato famózním vizuálem. Nějaké ty mouchy to samozřejmě má, ale pokud máme v plánu v něčem podobném do budoucna pokračovat, tak se časem určitě vychytají. ()

Kalidor_

Z filmu mám smíšené pocity. Pořád jsem měl dojem, že se dívám na celovečerní díl Kriminálky Anděl v hezkém sci-fi kabátu (připomínající často Blade Runnera) a s hezkou hudbou (jak z Blade Runnera 2049). Ale měl jsem přes všechno to hezké problém se do toho vžít a plně si to užít. Jakože na české poměry velmi dobré sci-fi po dlouhé době, jen tak dál, ale já si prostě musím spravit chuť Blade Runnerem. ()

JohnSmith

Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, ale vzhledem k tomu, že se jedná, na evropskou produkci, o velice dobré ztvárnění, tak musím přidat. Příběh je jednoduchý a celkem předvídatelný. Trochu mi to v něčem připomínalo Já robot a Blade Runner, ale v dobrém slova smyslu. Opravdu výborná je výprava a triky. K tomu velice příjemná kombinace sci-fi a retra. Herci jsou fajn a hlavní hrdinka celkem sympatická a hlavně neokoukaná. Být to Hollywood, tak dám tři, ale jelikož je to na našem českém rybníčku nevídaně povedená sci-fi, dávám 4* ()

V.Silver

Ten dystopický svět byl super. Ta atmosféra byla skvělá a je velká škoda, že z toho tvůrci nedokázali vyždímat víc. Asi tak polovina dialogů byla zbytečná, nebo jalová. Ta zajímavější část zápletky zůstala v podstatě nevyužitá, respektive pořádně neprozkoumaná. Škoda, při tak vysokém hodnocení na ČSFD jsem čekal víc. Mnohem víc než hvězdičky za to, že umíme udělat hezké audiovizuální efekty. 60 % ()

Lukyn007

Jednoduchá kriminálka s naprosto famózním audiovizuálem, který Bodu obnovy pomohl ke čtvrté hvězdě. Hlavní představitelka rovněž výborná. ()

dragon94

Na české poměry skvělý futuristický vizuál, i když to nejlepší jsme viděli v traileru a filmu se daří většinu stopáže s těmito prvky dost šetřit. Prakticky se s nimi setkáváme jen u přechodových sekvencí. Příběhově je to ale dost nezajímavá a předvídatelná nuda, které ani trošku nepomáhá chladná a nesympatická hlavní představitelka. Bohužel film po celou dobu stopáže nepřichází ani s jedním příběhově zajímavým nápadem nebo zvratem. Celé vyprávění je pak zvláštně strnulé a bez jakéhokoli tempa. Takže nakonec jen za ten vizuál 2* 30% ()

jefff

Původně jsem byl k projektu Bod obnovy skeptický, ale musím uznat, že se tvůrci překonali. Film vypadá vážně dobře. Po vizuální stránce povedené, i když design aut, zálohovacích krabiček aj. je spíš retro nebo future. Samotný děj není zlý, i když by si příběh zasloužil víc pamětihodných scén. Takhle občas sklouzával do lacinějších tv vod. Palec nahoru je zadobrou režii, velice dobrou kameru a super herecké výkony. Mohylová byla výtečná a zbytek osazenstva ji obstojně sekundoval. Druhý díl by si zasloužil ještě vypilovanější scénář, jinak není moc co vytýkat. Český film má zase překvapivého zástupce. ()

spikey1

skvělý! Svět je krásně vystavený. Skvěle v něm jste vrhnutí a musíte se zorientovat v průběhu děje, to cenim. Nápadité, očekávám Lvy za scénu, triky, kostýmy, bohužel scénář šustí papírem, což mi vlastně u českého filmu, jehož tohle je často nejsilnější stránka vlastně přijde škoda. Ale odcházím z kina nadšený! Jděte na to! Týden po projekci chci dát 5 hvězd a musím si rozpomenout že to nebylo “až tak dobré.” treba ty napisy o zalohovani mi prisly Verhoevenovsky jak z Robocopa nebo Hvezdny pechoty, sceny jak z Blade Runnera a hudba jak Vangelis. A pak ten Cyberpunk feel v tom podsveti. Je mi lito ze to je vlastne takova povidka. Uplne chci vic!!!! Chcete víc českého scifi a akčňáků? Jděte je podpořit do kina!!! ()

Ludivitto

Objektivně to za 4* není, ale je to první českej film co vypadá a zní jako ze západu. A často i líp. Tempo je slabší, hodně, ale opravdu hodně se tam povídá (navíc v hodně pitomých postsynchronech) a je to vykrádačka skoro všeho - ale ta technická kvalita to vytahuje nahoru. UI, motion design, architektura, kostýmy, kamera, hudba, zvuky...fakt mi to udělalo radost! ()

blackkocour

České sci-fi zůstává i po dnešku tabu, a nejméně 60 let jsme se do toho nepustili marketingově, pokud se dá Ikarie XB-1 počítat jako multimediální masáž od komunistických tygrů z STB, nebo takové serialové Návštevniky, a uznat že to je nejúspěšnější české sci-fi, který díky Dády Patrasové se nám začali v dětství líbit průhledné krojky v bazénech, nebo pamětnické vystřihovánky Karla Zemana - Vynález zkázy, ano pár těch dobrých skifi srágor jsme utvořily. No a, tenhle Bod obnovy, znázorňuje, že jsme se od té doby, co se k nám otevřeli brány západní kultury něco změnilo? Kdyby zábavný průmysl nebyl přesycen Netfkus a HBO Syfy Japan sračkami, a bulharskou produkcí The Asylum, možná by se na to dívalo o mnoho líp, ale jsme v roce 2024, a když přijmeme fakt, že v roce 1983 se natočil Runner co Bleje, nebo 2001 Minority Reportů s Tomášem Vysým, a 1977 Hvězdné plomby, co tehdy měli krom úchvatných efektů i zajimavé příběhy, a tohle může ledatak připomínat vypůjčené kulisy z těch slavnějších filmů, a kriminálky které se u nás budou v 2039 točit na České televizi, fakt nevyzařuje nic dobrého. Nic to nenabídne, a těch prkeným dialogům a hlavní herečce, co se záhy učila spíše technický scénář místo svých replik, takže to na place musela být celkem prdel. Fakt to vypadá jako by si Netflix objednal české sci-fi béčko, aby to jen mělo ve své nabídce, smysl to dávat nemusí. Já vám řeknu, kde je Florenc, za chvíli ujede autobus do Karlových Varů ve 13,30. ()

KOffi

Konečně se podařilo udělat obstojné české scifi. Hudba i vizuál je na minimálně evropské úrovni. Hrozně rád bych dal zasloužené čtyři hvězdy, bohužel to pokazila hlavní herečka. Proč jí proboha vybrali? Takhle bezduše bych si představoval herecký výkon od generované AI postavy. Ta ten wow efekt z českého scífka bohužel kazí a proto dávám tři hvězdičky. ()

MartinS96

I od lidí, kteří s tímto filmem, zejména v oblasti scénáře mají velký problém, jednotně slýchám, že se jedná o český zázrak. Nejen pro to, že jde o tuzemský počin, v tomto pro nás neobvyklém žánru, jsem jej upřednostnil před Stvořitelem, Přízraky v Benátkách a dalšími snímky, které jsou souběžně s ním v kině. Už od prvních ukázek jsem totiž tušil, že se mi Bod obnovy bude líbit, netušil jsem však jak moc. Za jeho vizuál jej chválí snad úplně každý, já jen zmíním, že fantasticky vypadá i ve scénách, které nestojí na opulentním CGI. Je totiž skvěle nasvícen a nápadité pohyby kamery, která občas nadužívá malou hloubku ostrosti, jsou oku lahodící, ale přitom ne zbytečně okázalé. Kameraman Filip Marek je pro mě jedním z velkých objevů, hned vedle očividné hlavní dvojice, režiséra Roberta Hloze a herečky Andrey Mohylové. Za to, že film nejen skvěle vypadá, ale i zní je potřeba pochválit jednak zvukaře a ani hudba Jana Sléšky rozhodně nezaostává svojí kvalitou vůči ostatním aspektům pozadu. Vrátím-li se ke scénáři, tak jej sice nemůžu označit za nejsilnější stránku filmu, ale ani mi nepřijde, že si kritiku, kterou dostává zaslouží. Co mě totiž velmi mile překvapilo je celková struktura děje a to jak dramaturgicky skvěle je tento film zvládnutý. Od začátku až do konce jsem byl strhnutý a s nadšením očekával kam bude děj nadále směřovat. Náročnější diváci od filmů tohoto žánru očekávají také filozofický přesah, což je také jedna z výtek, kterou jsem k němu zaznamenal. Ani zde však nebudu s mnoha souhlasit, pravdou je, že takových myšlenek film podněcuje vcelku málo, ale jak se toho nakonec zhostil a ukázal tak oba možné pohledy na možnost obnovení lidského života mě vcelku uspokojilo. Tvůrcům je také vytýkána přílišná inspirace jinými slavnými Sci-Fi tituly, což pro mě nebylo příliš patrné a zároveň samotný hlavní koncept mi přišel dosti originální. Jedna z věcí, kterou jsem si na celém filmu užíval snad nejvíce, je také nápaditost ohledně designu předmětů a technologií, které jednak působily účelně a smysluplně, ale také v horizontu cca dvaceti let proveditelně. Opravdu nepamatuji, kdy jsem byl z hraného českého filmu naposledy takhle nadšený. 9/10 ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky