Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

Jedovka

Scifi žánr miluju, takže jsem byla maximálně natěšená, i díky pozitivním ohlasům zde a vyrazila výjimečně do kina. Nemůžu říct, že bych byla zklamaná, to určitě ne, jen tomu něco zásadně chybělo - filozofický přesah, který očekávám u každého lepšího scifi a tím pádem hlubší atmosféra. To je to, co mě spolu s vizuální stránkou a  epickou hudbou u tohoto žánru tak moc baví. Po "smrti" hlavní hrdinky jsem si říkala, jo, tady to skončete, trochu okecejte tak, aby divákovi spadla brada z té pointy a bude to dokonalé. Ale ono to bohužel neskončilo a to něco, co tam mohlo být, tam nebylo, zůstal jen primitivní příběh, plytká detektivka bez přesahu. Načatý potenciál zůstal načatý, tedy možná nebyl původně ani záměr vůbec něco načít. Přesto dávám 4 hvězdičky, protože scifi, epické záběry, futuristická (asi) Praha, redesignovaný retromodel hrdinčina soukromého vozu, skvělí neokoukaní herci a celkově to byl velmi, velmi příjemný zážitek. Tak trochu Blade Runner + Ghost in the Shell, jen to nemělo tu hloubku. Jako první volavka žánru v českém filmu ale super, víc takových filmů! ()

Klimetka

A pak že to nejde! Ale jde! A zatraceně dobře to i u nás jde! Celou dobu jsem zírala s otevřenou hubou a nevěřila, že tohle natočili čehúni. Nejhezčí milostný dopis Blade Runnerovi! Krása! ()

Thane

Asi to rika kazdej ale na ceskej film to fakt vypada skvele. Nebyt tech ceskejch lesu a chalup a byt to nekde na severu tak si libujeme jakej udelali dalsi super zajimavej film. Jasne neni to nijak originalni a ty inspirace jsou pomerne zjevny (vubec nic proti nim) ale je to i scenaristicky docela fajn (tady opravdu na ceskej film). Bohuzel je to v nekterych vecech silene doslovny a ty top kvality to nema. Na druhou stranu to uz bych srovnaval fakt se svetovejma spickama coz by urcite fer nebylo. Casting za me povedenej nekteri se mi vylozene libili. Asi si nevybavim ceskej film (rezisera) u kteryho bych byl tak strasne zvedavej a natesenej na dalsi. Necekejte zazrak a budete spokojeny. ()

Kelinej

Jako řada jiných, i já film nadhodnocuji, protože je český. U hollywoodské produkce bych byl přísnější. Příběh není originální, ale snímek na něm dobře stojí. Fajn jsou i herci. Výtvarná stránka je parádní, prostě hodně muziky za málo peněz. K výhradám patří nesmělá, víceméně televizní režie začínajícího Roberta Hloze (to se ale jistě časem zlepší), hlavně ale ne vždy logické chování postav. Jsem alergický na to, když na jasně danou situaci nereagují přesně mířenými otázkami a následnými dialogy. Příště by to chtělo zkušenější scénáristy. ()

Hornet.CZ

71% / Po Žižkovy, který rok předtím ukázal, že můžeme být i trochu světový a odlepit se od těch srágor co tu většina točí, přichází Sci-Fi od Roberta Hloze, které ovšem pokračuje v tom co Jákl rok předtím nakousl. Bod Obnovy je na tuzemskou tvorbu extrémně svěží a vlastně i neuvěřitelně fajn, vizuálně vše vypadá skvěle a to i když hromada vozidel jsou jen "šroty" ze současnosti (mnohdy teda mnohem starší) s většími úpravami zvenčí, ale prostě máte ten pocit, že by to mohla být budoucnost. Celkově mimo vizuál má film i super atmosféru skrz celé své trvaní, obstojné herecké výkony a pochvalu si zaslouží i scénář, který sice nebyl nijak brutálně inovativní, ba dokonce ani originální, ovšem v kontextu s filmem fungoval docela dobře. V rámci záporů pak zmíním hlavně titulní píseň, která byla více než příšerná a k filmu se nehodila. Celkově ovšem doporučuji, film by měl být povinnost pro každého jenž nad tuzemskou tvorbou už dávno zanevřel. ()

Decado23

Chybí mi tam nahá hlavní hrdinka v peprné sexuální scéně (evidentně má krásné, velké...oči). K Sci-fi tohoto typu prostě nezbytné :P ()

Liya

Film se mi líbil, je to někde úplně jinde než většina těch sr*ček co se u nás v poslední (dlouhé) době točí. Andrea Mohylová je perfektní, tomu říkám herecký výkon. Ovšem nemůžu si pomoct, výkony většiny ostatních mě moc neuchvátily - hlavně Matěj Hádek za mě hodně slabý. A obecně opět všichni herci většinou mluví příliš rychle, že jsem jim místy nerozuměla. Ale atmosféra filmu, hudba (škoda že perfektní hudby z trailerů ve vilmu též nezazněly), vizuál, příběh, logická návaznost děje - velmi, velmi dobré!! Konečně český film, který stojí za to! ()

Jezek_68

Souhlas s "Tom Hardy", nenapsal bych to líp. Když odmyslím skvělé VFX a conceptart, slušnou kameru a dobrou hudbu, zbude nezajímavá statická televizní detektivka se slabým scénářem. Zkušení herci se s pokroucenými dialogy vypořádali obstojně. Méně zkušení nejistě deklamují na pokraji zakoktání se. Snad je v plánu anglický dubbing, mohlo by to s ním být paradoxně stravitelnější. ()

bycer

Zabíjí to příšerný herecké výkony. To bylo neskutečný, jak to bylo tupé, jak v Kriminálka Anděl. To se nenašel někdo, kdy by chtěl srdíčkem zahrát nějaké emoce v českém scifi? U dialogů jsme se už jen smály. Pár záběrů jak z Blade runner, Minority Report a Altered Carbon. Další mínus za úděsnou kameru, která je tak zoufalá, že vás to až sere. Hudba a zvuky další mínus. Takže jedna hvězda za poster a trailer, a druhá za pokus rozvířit stojaté české vody scifi polívčičkou, která neměla úplně špatný propriety a grading, ale to ostatní to prostě hází do mínusu. ()

DIO

Je absurdní, že film s rozpočtem 2 miliony dolarů, tedy 45 milionů korun má lepší vizuál, jak 80 % současných marvelovek, které mají rozpočet 200 milionů. Na filmu jde vidět nejen smysl pro detail, který je masivní, ale také snaha udělat v rámci české kinematografie krok napřed. I přesto, že si oceňuju film z pohledu technické stránky, hudby nebo solidní dynamiky ústředních protagonistů, tak musím vytknout pár věcí. Jde o docela předvídatelný film, kde třeba záporáka filmu ihned poznáte, když se ukáže na obrazovce nebo fakt, že titulní technologie by byla v našem světě absolutně k hovnu (je to stejně jedno). I přes svoje nedostatky, i přes fakt, že jde o český film, i přes to, že je to napodobenina Blade Runnera, tak nakonec dávám Bodu obnovy 7,5/10 ()

dragon'88

Budem zhovievavy, nie je to uz zanrovka pre mna a po hodine uz mi bolo fakt dlho.  Ale je to slusne spravene, cestina a slovencina mi tam bud fakt nesedela (a tie mena postav) alebo to fakt bolo strojene.  Pripomina mi to nepodareny dabing adventur a vlastne aj ten pribeh mi pripomina nepodarenu adventuru.  Ako kniha by to fungovalo lepsie, keby sa tam zaoberali viac tymi filozofickymi a spolocenskymi aspektami. 2.5* ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky