Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

Bolex

Chtěl jsem se vyjádřit obšírněji, zmínit solidní vizuální efekty, pozastavit se nad nezajímavým hraním hlavní představitelky, ale nakonec jen sděluji, že se ztotožňuji s výstižným  obsahem telegramu jistého V.  Až na to, že V. dal milosrdně 3 *. Já k tomu důvod nevidím, dávám 2. ()

J.CTORN

Kámo tohle byla pecka. Měl jsem dost velká očekávání ale předčilo je to. Samozřejmě tu každý mluví o vzhledu filmu tak to vezmu zkratkou. Vizuál je neuvěřitelný. S Blade Runnerem by se to dalo měřit a film měl atmošku a to zdůrazňuji, ATMOŠKU kterou ještě ŽÁDNÝ ČESKÝ FILM NEMĚL. Absolutně perfektní, každá scéna ukázala svoji tvořivost a to že se Češi nezdají ale mají na to. Příběh o bodů obnovy hodně zajímavý, i když pro mě rozlousknutelný hned ale i tak tu bylo moc fajn vidět obě strany mince a porovnávat. To jsem si užíval. Herecké výkony byly výtečné a to i u vedlejších rolí, např. máma vraha v jednu scény hrála tak že mi šla husí kůže. Tenhle film je rozhodně tím skutečným startem k opravdovým filmům, které Čechy dostanou daleko a doženou to co ztratili. 9/10 ()

Oldass_

Technicky velmi povedený film! Triky za jedna, hudba za jedna, kamera také za jedna, ale ten scénář ... :-/.  Škoda, že u nás někdo nenapíše konečně něco zajímavého. ()

mullerad

Na prvý pohľad veľmi zaujímavý počin, po vizuálnej stránke na slušnej úrovni, nápad s obrovským potenciálom, naopak slabé stránky sú ploché postavy, dialógy bez jedinej zapamätovateľnej hlášky, málo akčné, nudné. Takže Sci-Fi -áno, hoci veľmi odvážne datované do roku 2041, asi je česká veda ďalej ako tušíme, Krimi - určite, Dráma - nie, Thriller - vôbec nie. To je za mňa na 3hviezdy, ale jednu vraciam za to, že sa jedná o produkciu našich susedov a nás. P.S. keby tam hral Tom Cruise, dám tomu 5+. ()

flyer.nick

3,5*, ale dám 4, protože je to opravdu bezpochyby nejlepší české sci-fi za posledních mnoho let a nebojím se říct, že i jedno z těch lepších světově. Jasně, má to spoustu neduhů, které mají všechny vážnější české filmy, jako například strojené dialogy nebo pro nás ne úplně sedící herce, které máme, díky našemu malému českému rybníčku, nějak spojené s něčím jiným. Ale třeba efekty jsou fajn, futuristická Praha se taky povedla a není ani nějak neuvěřitelná a příběh je vlastně taky docela příjemný, neohraný a bez nějakých přehnaných klišé. A hlavně konečně film, který se netočí jen kolem naší minulosti, ale jde do budoucnosti. ()

HlySh1t

Bod obnovy je české high-concept sci-fi, které se nevyhne (a nevyhlo) srovnání s klasikou Ridleyho Scotta, případně Denise Villeneuva. Jedná se o lehce nadprůměrný, řemeslně dobře (byť ne perfektně) zvládnutý film s nanejvýš průměrným scénářem, uhrančivou hudbou, sympatickou režií i hereckým obsazením, který mě byl schopný vtáhnout do děje a navodit správné emoce ve správnou chvíli. Zároveň pro mě představuje veliký úspěch českého žánrového filmu, podobně jako Princezna zakletá v čase 2. Neboť ve stejném smyslu jako je "hloupý" film Princezna zakletá v čase 2 klíčový pro fantasy žánr v náších luzích a hájích, lze i Bod obnovy brát jako "hloupý" film, co se jakési hloubky sdělení a (nedej bože) poetičnosti scénáře týče, protože tohle prostě není Blade Runner, neboť žádná sci-fi noirovka nemůže trumfnout průkopníka v tomto žánru. V kontextu naší země je ovšem Bod obnovy stejné terno pro českou kinematografii, jako byl Blade Runner (byť postupné) terno pro světovou kinematografii a stejné terno jako pro mne byl jeho sequel. V tom spočívá jeho kouzlo. Je to opětovná připomínka, že mladí ambiciózní tvůrci jsou jediný důvod, proč je stále třeba držet prst na pulsu české kinematografie a čekat na tlukot. Protože u nás je dobrých filmů jako šafránu a dobrých žánrových filmů ještě míň. ()

Carlito1

Klasická česká detektivka, tentokrát aspoň v zajímavém sci-fi kabátku. Příběh byl od druhé poloviny docela předvídatelný, ale musím podotknout, že i přesto to bylo skrz zajímavou dystopii kvalitní. Jako první scifi krimi pokus hodně solidní. 65% ()

futislav

Zajímavá, místy celkem nudná detektivka z budoucnosti. Efekty dobré, ale trocha akčnosti a napětí na úkor dialogů by celý film jistě pozvedla. Bohužel to díky překombinovanosti děje evidentně nebylo možné, protože by se divák dočista ztratil ()

Bohdy67

Kdyby to byla americká produkce, dal bych asi i jednu nebo dvě hvězdy...Příběh totiž takovej jako o ničem. Ale tak ja měl problém i s Bladerunnerem :D :D Prostě tyhle future filmy které se snaží předložit i future složitý kriminální příběh mi fakt nesedí. Jo a nemám rád Hádka... Ale!!! Pokud člověk vezme, že tohle je česká produkce, tak je to na odpal z trenek a pět hvězd, protože nic podobého jsem teda u nás natočené neviděl. Po vizuální a nápadité stránce super. Jasně. Rok 2041 takhel vypadat nebude, dal bych spíš 2141... Takže zbytečně přepálené, ale jinak...woow. Takže suma summárum, skončím někde uprostřed na lepších třech hvězdách. Film si už asi znovu nepustím, ale určitě nelituju že jsem ho viděl.... 59% ()

Milo384

V podstatě se mně líbil vizuál a hudba, herci také OK. Výhrady bych měl k dialogům, ty mně přišly dost hrané a strojové. Zápletka celkem v pohodě. Snad se bude točit více takových filmů a postupně se budou zlepšovat. Teď zatím takový lepší průměr. 3* ()

FuLister

Vizuálně sice pěkně udělaný, futuristický, ale příběh je bohužel jen nudná kriminálka. Což je teda docela škoda. Ale zase na druhou stranu aspoň dvě hvězdičky za snahu udělat něco jinýho, než co se tu točí obvykle. ()

Rebel24

Divácky atraktívnejšie ako Blade Runner 2049, avšak na podobne ladenú Minority Report od Spielberga sa to ešte nechytá. No už len fakt, že sa film Bod obnovy porovnáva s týmito veľkolepými sci-fi snímkami znamená, že ide o významný míľnik v Česko-slovenskej kinematografii. 77% ()

Milole

Síce sympatická hlavná ženská postava, ale pôsobilo to na mňa ako zlý vtip, ktorý navyše niekto "špatne" povedal / tzv. pokazil... A ešte mi to pripadalo ako pokus o vykradnutie myšlienky z Altered Carbon , no tomu to žiaľ nesiaha ani po päty. Viem, "bratři" sa snažia, preto chápem toto vysoké hodnotenie. Preto tomu aj dávam druhú hviezdu. Prvú to majú za Andreu. Ináč, hovno som tomu Ondríkovi rozumel. To ma mrzí, keď to ťahá dole ešte aj slovenský herec... ()

GinaT

Na ceske pomery je to vyborny ALE vzdyt je to totalne vykradena Pujcovna masa!! Akorat misto Joela kinnamanna tu mame blond pani ( ktery teda ta drsno poloha moc nesedi) ()

Naby

Za mě zajímavé. Trochu jsem se bál, že mi na ty české obličeje nebude sedět to sci-fi téma, ale musím uznat, že se s tím popasovali dobře. Hlavní hrdinka pro mě zcela neznámá a velmi charismatická, takže velice dobrý výběr. Ve výsledku jde ale spíš o detektivku, ponořenou do budoucnosti, takže sci-fi téma hraje “až” druhou roli. Za mě opravdu zajímavé a na československé / evropské poměry velice slušný zážitek. Celkem 4,4* ()

zekon

Na české sci-fi dost slušné zpracování. I to že v budoucnosti nezmizí veškerá infrastruktura ale přibude jen nová, že provoz se taky zásadně nezmění ani komunikace. Fajn. Jenže scénář nic moc, utahané dialogy a žádné napětí ani touha vidět konec. Naprosto tragická hudba a zvuk. Ale snad to ukáže že i na sci-fi máme. ()

sherudan

Film má až holywoodské technické parametry - výpravu, kameru i triky. Trpí však nesmírně slabým scénářem, navíc omílajícím poměrně vytěžené sci-fi téma, mizernými dialogy, které snad psala AI a podprůměrnými hereckými výkony. Škoda. ()

Matulko_

Nemám rád, ak sa recenzia začína „Ak by nešlo o domácu produkciu, tak...“ Myšlienka a pravidlá sveta Bodu obnovy stoja na celkom pevných základoch, viac-menej sa ich drží aj celý dej. Celkový dojem „známeho a blízkeho“, nech už sa jednalo o prostredie, obsadenie i spoločensko-politické súvislosti, vplýval na môj divácky zážitok do tak veľkej miery, že si nemusím byť istý, či by ma film tak zaujal v prípade, ak by nepochádzal z domácej produkcie. Otrasná veta. V skratke: ak by nešlo o domácu produkciu, tak by bol môj divácky zážitok podstatne slabší. ()

michalkop

Na české scifi dechberoucí. Světově průměrné. Koukat sena to dá. Viděl jsem verzi s českým zvukem a nejspíš část postav dabing. Každopádně zvuk je tragédie a kazí jinak jakž takž slušný film. Dialogy místy slaboduché a zejména v kombinaci s "dabingem" s naprosto nevěrohodnými pozicemi hlasu kazí dojem. Vizuál nadprůměrný. Zajímavá je kombinace českých a anglických textů ve filmu. Není to vůbec konzistentní, V audiu někteří herci mluví česky a někteří slovensky. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky