Stovky bobrů

• USA Hundreds of Beavers

Příběh z nelítostné doby, kdy příroda byla ještě nepokořená a plná nebezpečí, pojednává o palírníkovi jablkovice, který přijde o vše, ocitne se s holou zadnicí v divočině a musí se postupně nalevelovat až na nejlepšího zálesáka široko daleko. Při tom poměří důvtip, síly a houževnatost nejen s živly, ale také s roztodivnou zvířenou, v čele s titulními stovkami bobrů. Videoherně vyprávěný survival oživuje pro nové milénium žánr němých grotesek. V této mnohonásobně zábavnější i realizačně nápaditější parafrázi na REVENANT Zmrtvýchvstání místo DiCapria bojuje o přežití novodobý Buster Keaton a jeho zvířecí protivníky ztvárnili lidé v celotělových plyšových kostýmech ve stylu Studia Kamarád. (Aerofilms)

javlapippi

Veselý bonviván s cedníkom na hlave sa nehodou pretransformuje na zálesáckeho hipstera a postupným zlepšovaním v remesle traperskom sa skrze mrtvé bobry usiluje získať srdce a ruku šumnej kožušníčky. Filmovo sa jedná o mix jacklondonovskej survival drámy, čiernobielej nemej grotesky (aj so zvýrazneným obočím pre lepšiu mimiku), klasických warnerbrosáckych animákov (napríklad tých s kojotom a kukuľou (slovenský názov pre roadrunnera)) a záverečná štvrtina vyzerá, ako by ju natočil Karel Zeman. Dohromady je to veľká zábava, plná niekedy originálnych a niekedy otrepaných frkov, ktoré sú ale podané tak roztomilým spôsobom, že to nevadí, nechýba zopár running gagov (ďateľ, psie karty, kupcove flusy), nejaký fekálny humor a epické davové scény. Možno by som jemne skrátil stopáž, ale inak bez výhrad. (vďaka Willy Kufaltovi za zaradenie do premietania) ()

johnny01

Mimořádné dílo. Groteskový film s naprostým minimem slov, přitom velice jasný děj a hlavně dost originální zápletka. Pocit, že z počítačové hry se stává film, je dokonalý. Na to, jak je to nereálné, to fantasticky vtáhne do příběhu a pořád se něco děje. Nová zjednodušená mapa velmi prospívá srozumitelnosti. Škoda jen soudního procesu, to se tam koncepčně nehodilo a strašně zpomalilo tempo. ()

magu

Ten film nie je normálny! Ale povedzme si úprimne - kto z nás je? Všetci máme nejakú úchylku a poväčšina toto čítajúcich zrejme filmovú :-) Ale treba aj takéto filmy, nie len vymaľované komiksoidy. Nie každému sadne, u mňa bol tak na polovicu a napriek dĺžke (ubral by som 20 minút), som to vydržal. Pozdravujem heslom najväčšieho ochranára Františka Stromokocúra: Zabi bobra, zachrániš strom! ()

Bublaga

Přišel, viděl a přežil stovky bobrů! I díky estetice filmu jsem si nemohla nevzpomenout na animáky typu Tom & Jerry, Looney Tunes (zejména pak Wile E. Coyote and the Road Runner), Dexter's Laboratory, na nichž jsem vyrostla a miluju je dodnes, které proti sobě staví lovce a loveného. Humor to není pro každého, ale já jsem to Cheslikovi sežrala i s ricinovým olejem. Stopáž by mohla být kratší, ale dá se to usedět i usmát. Celou dobu mi běželo hlavou, že ještě větší zábava musela být Stovky bobrů natáčet! Díky ČSFD za projekci, byl to vskutku humorný zážitek! ()

Mamlas

Veliká blbina, ale velmi kreativní a bavil jsem se. Zkraje určitě. Pak omrzelo. Mělo to mít max. tak hodinku, spíše méně. ➡️ 42% ()

Lakash

Němá černobílá groteska odkazující na staré animáky Looney tunes. Zní to jako naprostá blbost, ale ve skutečnosti je to skrytý poklad. Nikdy jsem se v kině tak nenasmál. Jeden z nejnápaditějších filmů posledních let. ()

]V[()Rt

Nápad je to hezkej. Grotesky lidi baví od úsvitu filmu a v poslední době se jim rozhodně moc lásky nedostává, ale přesně to měl tenhle film být - půlhodinová groteska. Dvě hodiny jsou ubíjející a groteskní:-) Duševní zdraví jsem si, možná, zachránil úprky na bar. Otrlec24 ()

Fajolo

Tento film má len tú chybu, že je príliš dlhý. Ale aspoň som pochopil, prečo boli nemé grotesky zo začiatku 20. storočia také krátke. ()

Kaleidoskop

Málokdy odcházím z kina tak nadšen a pobaven, jako tomu bylo po projekci tohoto filmu. Ten snímek má všechno, co by měla dobrá groteska mít: minimum dialogů, plejádu šílených skečů a gagů, plus romantickou linku navrch. Po technické stránce mě bavila kombinace hraných pasáží a animace, i výborná práce s ruchy a hudbou, která doplňovala většinu scén. Málokdy se uchyluji k nejvyšším hodnocením. Ale tady to prostě nejde jinak. Jestli někdy budete mít tu možnost tento film vidět, prohloupíte, když ji nevyužijete. ()

mol1111

Dost boží, lepší než jsem čekal. Vždycky když jsem měl pocit, že už není kam film rozvíjet, tak autoři mírně změnili žánr a zase jsem se skvěle pobavil. Kdybych tomu měl něco malinko vytknout, tak snad jen kdyby to bylo a pár minut kratší, tak hodinu a půl, asi by to stačilo. ()

Polux

8/10 | Místy bezelstně prostoduché, místy důmyslně sofistikované, ale po celou dobu obdivuhodně nápadité a celkově velice zábavné:-). Nápad vyřešit obvyklou potíž filmařů - práci se zvířaty - nikoliv tradičními prostředky (live action, animace, cgi, atd.), ale herci ve zvířecích kostýmech a navíc stylizovaných do marketingových maskotů, je tak imbecilní, až je geniální:-). Naštěstí to jen u toho neskončilo a tvůrci na diváka skrze jednoduchou historku, podanou videoherním konceptem "trap-fail/kill-repete", pálí další a další dávky invence, od audiovizuálních hrátek, přes situační humor ve všech možných i nemožných podobách, až po naprosto dada finále, ve kterém se tvůrci vydávají cestou all-in a všechny zbývající mantinely imaginace posílají k zemi. A to vše v doprovodu až překvapivě povedeného OST. | Stopáž někde okolo hodiny a půl by tomu slušela o něco lépe, protože jistou dobu trvá, než se film pořádně rozjede a do té doby se děj trochu táhne (expozice trvá déle, než by bylo záhodno), kvalita vtipů v průběhu filmu občas zakolísá (v tom množství ani není divu) a některé vtipy se zbytečně často opakují (někdy i krátce po sobě), ale jinak jedna velká bobří paráda a kudos tvůrcům za podobně nevšední zážitek. Budu muset mrknout i na jejich předchozí "monster" počin. | PeZet ()

Marcecek

Totálna ujetina, tvorca sa pustil z reťazu a sú dve možnosti, buď to budete považovať za totálnu infantilnú chujovinu alebo veľmi vtipnú nemú grotesku s najviac fórmi na centimeter štvorcový. Ja sa radím do druhej skupiny, ale určite sa to dá považovať za film? Nech je to čokoľvek, robí si to srandu z nás, z grotesiek, animákov i sám zo seba, je to paródia paródie, treba to brať s nadsázkou i to je mierne povedané. Zmiešanina všetkého možného, brutálnych Looney Tunes, nemých grotesiek z 20. rokov, Happy tree friends, niečo si to berie aj z počítačových hier, hlavný hrdina tu proste musí grindovať, aby mal na lepšie vybavenie, čo k tomu dodať. Má to dokonca aj jednoduchý, ale o to roztomilejší príbeh, i keď ten je tu asi tak dôležitý ako v porne, ale prakticky každá scéna srší originálnym nápadom, je to smršť nápadov, absurdity a grotesky. Určite si to zaslúži pozornosť a pri nejakom pivku, poprípade niečom tvrdšom to musí byť nezapomenuteľný zážitok. A bobrom som nefandil. ()

Montiseus

Velké překvapení, které nesedne každému. Neskutečně ujetá kombinace Looney Tunes a starých slapstickových komedíí s Chaplinem nebo Busterem Keatonem, plná hravých nápadů (s obsahem i formou), které nenechávají ve stopáži žádná prázdná místa a baví svou přehnaně groteskní brutálností. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (viac)