Kelly se dozví o úžasném bohatství ve zlatých prutech, které si Němci ukryli v malé francouzské bance hluboko na nepřátelském území. Seržantu Crapgameovi je hned jasné, jak báječný nápad Kelly má, a naverbuje tu nejbláznivější četu tankistů, jakou jste kdy viděli. Když bojová jednotka přijme ještě drsňáka Velkého Joea, může celá akce začít. Generál Carroll O'Connor je na velitelství poučí, jak mají zaútočit na nepřátelské území. Kdyby jen tušil, o čem je poučuje! (oficiálny text distribútora)

špaček421

Jeden z mých oblíbených filmů. Zábava od začátku do konce, skvělí Eastwood, Savalas a Sutherland, a v té době originální (od té doby často kopírovaný) příběh, i když dost nadsazený. Skvělá hudba Lalo Schifrina. ()

Necrotongue

Kellyho hrdinové patří do škatulky amerických filmů, v nichž se k válce přistupuje jako k dobrodružství plnému humorných momentů, ale v tomto případě mi to vlastně ani nevadilo, protože tu žádný černoch nepředstíral, že po navlečení do německé uniformy vypadá jako čistokrevný árijský chasník, a protože se tvůrci posnažili a překvapili mě téměř dokonalou dobovou technikou, výzbrojí a výstrojí. Příběh byl sice patřičně přitažený za pomyslný účes, ale s tím jsem pochopitelně počítal, takže jsem zůstal v pohodě. Abych řekl pravdu, tak mě tohle dobrodrůžo slušně pobavilo, a přestože jsem se nejvíc těšil na Drsného Harryho, snímek jasně ovládl Donald Sutherland, jehož Pošuk byl naprosto dokonalý. P.S. Docela mě pobavili příslušníci Wehrmachtu bojující pod vlajkami Kriegsmarine. Oficiální vlajka Třetí říše přišla Američanům asi málo výrazná:-) / Poučení: Na cestě za pokladem tě nesmí nic zastavit. ()

mm13

Taký mierny nadpriemer až priemer. Clint Eastwood sa len prechádza, Savalas by aj chcel ale nemá čo hrať, akurát Donald Sutherland si vystrihol neodolateľného pošuka... k tomu zopár humorných situácií, niekoľko výbuchov, pitoreskných vedľajších postáv, ale žeby to fungovalo ako dramatický celok, to ani náhodou! ()

Lacike

Ja to nieco ako Traja králi. Len sa to odohrava behom druhej svetovej a uplne tu absentuje kritika vojnovej politiky. Namiesto toho chce film iba bavit. Proste film o parte magorov, ktori sa behom druhej svetovej rozhodnu, ze si namastia vrecka vykradnutim banky na nepriatelskom uzemi. Ma to dobre herecke obsadenie, zabavne postavy, solidnu akciu. Proste po kazdej stranke solidny film. Len by potreboval skratit o taku pol hodinu, lebo miestami to je zbytocne natahovane a nie vsetky hlasky a vtipy su zabavne. Predosla spolupraca Eastwooda s tymto reziserom na filme Where Eagles Dare dopadla o triedu lepsie. 6/10. ()

5150

Po výtečném KAM ORLI NELÉTAJÍ (1968) natočil Brian G. Hutton další valečný film s Clintem Eastwoodem v hlavní roli. Tentokrát se však jedná o komediálně laděný válečný film s jistou mírou nadsázky a to je jen dobře. Herecké obsazení se povedlo (Donald Sutherland je kouzelný) a to včetně vedlejších postav (hláškující Harry Dean Stanton). No a ta finální westernová variace se prostě musí vidět, bravo. ()

Tommassi3

"Hej, Pošuku, můžeš mi vysvětlit, jak ses s tou míli dlouhou kolonou dostal přes nepřátelský území ??" - "Snadno !! Bojovali jsme.. Jsme přece armáda !!" - "To není armáda, sakra, ale cirkus !!" ;) ()

MrCreosote

Mám rád válečné filmy z přelomu 60. a 70. let a když se navíc tvůrci nebojí míchat žánry nebo brát válku s nadhledem, je u mě úspěch zaručen. Na Donalda Sutherlanda a jeho hippísáckou jednotku vagabundů budu vzpomínat ještě dlouho. ()

Kryton

Dalo by se to označit za Expendables za druhé světové. Je tu plejáda skvělých herců a jmén a velké množství zlata, které na ně čeká. ()

Paxxx.cz

Starý dobrý film, který by se dal svou kvalitou přirovnat ke kultovním klasikám jako Most u Remagenu nebo Bitva v Ardenách. Povedená zápletka, spousta legendárních herců (Clint Eastwood, Telly Savalas a komický Sutherland) v mladých letech. K tomu přidejte skutečně vydařený soundtrack, stylový konec,...zkrátka fajn podívaná - 7/10. ()

MartinezZ

Naprosto výborná odpočinková druhoválečně-westernová pitomina s mořem nereálných abnormalit a výbornou trojicí Clint+Terry+Donald. A s ústřední písničkou Spálených mostů se nedočkáte jediné negativní vlny. Akorát je to skutečně trochu dlouhé :) ()

slunicko2

MASHoidní kopec srandy, které se nikdo nesměje. Nebo snad ano? Jejda, koukám, že někteří komentátoři film fakt považují za vtipný. No jo, co nadělám. ()

MATADOR

"Zase vysíláš negativní vlny!". Negativních vln může být spousta, od komediálních prvků ve válce, až po spřátelený se s příslušníkem SS. Kellyho hrdinové je sice banda chamtivých bastardů, ale i přesto si je zamilujete. Clint Eastwood je zkrátka machr, i když zde se nijak zvlášť nepředvádí, skvěle ho doplňují Telly Savalas a Donald Sutherland. Samozřejmě je tu spousta dalších skvělých herců, ale ti nejznámější stojí za vypsání ;-) Nejvíce k smíchu mě stejně dováděl Carol O'Connor jako generál Colt. A právě z Kellyho hrdinů je převzato mnoho scén (scéna s odstřelovačkou na kostelní věži, ...) Poctivý válečný film se špetkou dobrého a nadneseného humoru. ()

Thomassi

Kellyho hrdinové jsou bezpochyby výtečný válečný film. Ale válečný film smíchaný s westernem. Místo kovbojů jsou tady vojáci a místo koltů nosí samopaly Thompson. A místo koní mají taky Tiger a Sherman. Parta Amerických vojáků dostane zálusk na zlaté cihly v hodnotě 16 mil. $. Problém je, že tyto cihly jsou za nepřátelskou linií v silně střežené bance. Typický scénář pro western. Funguje ale i v době druhé světové války, a funguje zatraceně dobře i s velkou dávkou humoru. Výborné sekvence, výborná hudba a snaha tvůrců se držet autentičnosti zbraní. Ty Tigery vypadaly hodně dobře. Sama kapitola jsou herci. Naprosto dokonale zahrané. Hlavně Clint Eastwood, Terry Savalas a dobrej byl i ten americkej generál. Ale nejlepší byl pošuk Donald Sutherland jako velitel Shermana, naprosto výjmečná postava. Rozhodně se ale tento film nesmí brát jako vážny válečnáň. Je to opravdu jen o zábavě a tu jsem dostal ve 4 1/2 hvězdičkové míře. ()

Colonist

Zatímco předešlý válečný film režiséra Briana G. Huttona s Clintem Eastwodem v hlavní roli byl říznutý špionážním dramatem, Kellyho hrdinové mají zase nádech komedie. A i tentokrát se jedná o skvělý snímek. Nečekejte ovšem bžundu ve stylu Sedmé roty, děj, protkaný mnoha napínavými momenty (minové pole, závěrečný útok na městečko) a skvěle natočenými akčními scénami, je jen čas od času odlehčen nějakým vtipným momentem či hláškou (většinu humoru má zde na starosti střelený tankista v podání Donalda Sutherlanda). Postavy jsou sympatické a výborně zahrané, takže je samozřejmostí, že jim v jejich tažení za zlatými pruty budete držet palce. Stejně jako u Kam orli nelétají musím i zde napsat, že se jedná o pořádný kus poctivé filmařiny. Nějaké mouchy by se zde jistě našly, ale jelikož filmy hodnotím tak, jak to cítím, tak Kellyho hrdinové u mě mají plný počet. ()

TominoLa

Jako fanoušek Clinta bych nevěřil, že nejvíce unešen budu s Donalda Sutherlanda. Jak by řekl Oddball: "Hlavně žadné negativní vlny." Tahle cesta za zlatem byla moc fajn. Auf Wiedersehen! ()

kinderman

Tato dobrodružná komedie z období 2.světové války je vlastně dalším z Eastwoodových westernů (aranžmá scény, v níž se trojka hrdinů blíží k německému tanku, závěrečný odjezd do západu slunce). Její zápletku kopírují (vynikající) Tři králové, ale protože jsme na počátku 70.let, je Kellyho chlapcům (narozdíl od Clooneyho) dovoleno vesele se zlatem odjet...a zřejmě se po válce dobře uplatnit ve světě byznysu nebo politiky. ()

MrPierc

Banda zlodějíčků, která si chce nahrabat, protože ví, že stejně mohou umřít ! Moc zajímavé postavičky, kde každá má své unikum v sobě. Eastwood je zde spíše do počtu, protože nejvíc to zde táhne Telly Savalas a Donald Sutherland, který by za ztvárnění blázna měl dostat Oscara, takový mešuge se nevidí :-) --- Hipík, pacifista, chytač pozitivních pohledů a naprostý blázen v jedné osobě !!! ()