Bobbyho Maxwella propustili pro přílišnou brutalitu z armády. Založí teroristickou skupinu a vnikne do skladu munice, kde ukradne spoustu zbraní. Při tom těžce zraní policistu, který chtěl krádeži zabránit. Do nemocnice za zraněným policistou přijde i Harry Callahan. Právě byl přeložen z oddělení vražd na osobní oddělení. Umírající je jeho přítel, takže případ bere Harry osobně. Navíc je překvapen, že dostává nového parťáka, novopečenou inspektorku Kate Moorovou. Harry je přesvědčen, že u policie nemají ženy co dělat, a dá to inspektorce jasně najevo. Teroristická skupina Bobbyho Maxwella o sobě dává opět vědět. Na policii vybuchne bomba a Bobby hrozí dalšími, pokud nedostane peníze. Harry a Kate Moorová se ho snaží zlikvidovat a dostanou se tak až do pevnosti Alcatraz, kde začíná boj na život a na smrt... (oficiálny text distribútora)

jjjerry

Dobrý akčňák 70.let. Nenadchne ani neurazí. Dnes už klasická melodie v uvodu. V akčních scénkách mně občas hudba neseděla a přišla už trošku protivná. Přesto slušný snímek. Asi už vím, kde vzali scénaristi předlohu k mému oblíbenému filmu Skála =) ()

Gregor_Samsa

Zub času hlodá fest, takže po těch 50ti letech to už prostě neobstojí, přes Clintovy hlášky a celkovou nostalgii. Záporňáci jsou zoufalci bez uvěřitelné motivace, kečup na zadních sicech dostatečně oranžový, jazz soundtrack pasuje spíš do výtahu než do filmu, takže zůstává nepřepálená stopáž na jeden unavený večer, kdy nevadí, když se na chvíli zavře očko z únavy po úrodě z Břevnovského pívovaru... [40%; 2022-02-26 Home sweet home] ()

PTuranyi

Drsný Harry so svojím Magnum Force pokračuje v potláčaní zločinu v San Franciscu rovnako nekompromisne ako v predchádzajúcich dieloch. Tentokrát sa musí vysporiadať s teroristickou skupinou Ľudová revolučná armáda. Teda okrem únoscov v úvodnej scéne. Príde o parťáka a v rámci rodovej rovnosti mu pridelia parťáčku. Teroristi vedení maniackým veránom z vietnamskej vojny vykradne zbrojnicu a unesie starostu mesta. Clint Eastwood v roli Harryho Callahana sa s tým samozrejme nemazná a použije všetky prostriedky na likvidáciu teroristov. Film nepredstavuje nič revolučné a nevystupuje z tieňa drsného Harryho ale trocha zatieňuje Magnum force. 70% ()

moorks

Třetí film s drsným Harrym už kvalitativně nedosahuje dvou předchozích filmů. Už je to vyumělkovaná záležitost tak, aby to diváká, co nejvíce zaujalo. Pořád je to sice napínavá a akční podívaná, ale ta kvalita už se ztrácí. Za natočením tohoto filmu bych už viděl opravdu jen komerční záměr. ()

tulen

Slaboučké a místy až trapné .. ta spousta klišé, které se autoři už ani nesnaží nějak zakrývat ... obligátní dvojice hlupáků starosta a šéf policie ... Překvapivě se mi nakonec asi herecky nejvíc líbila Tyne Daly, která působila nejpřirozeněji. ()

Krupe

Inspektor Harry Callahan je nucen chtě nechtě zavádět "nové metody", spočívající např. v nafasování nového parťáka (ženy) po smrti předcházejícího ( kolikátého). Klasika s Clintem Eastwoodem, akčňák, jak to Clint uměl. ()

Agnostik

Nejslabší film-díl z celé trilogie,přesto ale nic nepokazí.Harry Callahan tentokrát jinak netradičně chcete-li.Přesto dobrý a i když se nic převratného neděje,nijak neurážející díl.Skoda že se nenašlo více prostoru k akčnější časti filmu při honičkách po střechách se záběry San Francisca a Alcatrazu,pro které mám tuto trilogii/také jako jeden z důvodů/strašně rád.4 hvězdičky z úcty k legendě. ()

gizi

I když se děj dá celkem tolerovat a dokonce se i občas dá zasmát, závěr to totálně zabíjí. Profík z Vietnamu s celou svou bandou a výzbrojí se podělá před dvěma poldy. 55%. ()

Bohdy67

Zase proste jen tuctova kriminalka. Sice Harryho postava je fajn, ale to je tak vsechno....nic moc pribeh...v podstate jen opakovani toho co jsme uz dvakrat meli moznost videt.... 45% ()

Lazy87

Kate ne. Klišoidní jako prase. Jsem si řekl, že si ho dám komplet, ale začínám váhat. Ale co prostě Harry má charizma a ať to je ohrané jak chce, tak se na to v pohodě kouká. ()

Radeck

Kdo chce vidět úplně to nejlepší s žánru KRIMI THRILLERŮ Clinta Eastwooda 70ek - 80ek z klenotnice HOLLYWOODU tak ať si pustí skvělou sérii kriminálek o fajn chlapíkovi neohroženém hrdinovi Harry Callahanovi a dostane fůru akcí legendárních hlášek a taky dost černého drsného humoru. Prostě ta nejlepší TOP  zábava co se nikdy neokouká. ()