Počasí se úplně zblázní a cestující i zaměstnanci letiště jsou odsouzení strávit posledních pár hodin před Vánocemi společně. (Netflix)

klukluka

Jako kdyby nestačilo, že si z olympijských her vozí víc medailí, než zbytek světa dohromady…Trochu jsem to hodnocení zaokrouhlil, ale tohle pro mě bylo tak nečekaný překvapení, že jim tu epidemii vánočních zázraků, jíž nelze v žádném případě uniknout, rád a s dojetím odpouštím. Letos už jsem to psal u filmu Prázdniny- roky čekám na pocity, které ve mně kdysi vyvolala Láska nebeská a Veselým vánicím se to téměř podařilo- je to fakt neobyčejně milý, citlivý a v tom nejlepším slova smyslu vánoční. ()

Malarkey

Příjemné norské překvapení letošních Vánoc. Norové tu totiž v šesti dílech proplétají příběhy různých lidí na letišti v Oslu, které zastavilo lety vlivem aktuální vánici. Ze začátku jsem bojoval s některými postavami, které mě pro svojí aroganci hrozně rozčilovaly. Postupem času se to ale ani moc nezlepšilo a až poslední dva díly těm všem jednotlivým příběhům začaly dávat trošku řád, ucelovat ten děj a spojovat příběhy různých postav, které byste na první dobrou nečekali, že budou patřit k sobě. Hodně to připomíná Lásku nebeskou, ale přitom je to hodně realističtější, vážnější, místy i smutnější. Prostě skandinávské ve všech ohledech. ()

Pethushka

Další vánoční série - už klidně můžu říct - od mého oblíbeného tvůrce. Letiště, Vánoce a několik méně či více zajímavých příběhů naprosto stačí k tomu, aby se člověk na pár hodin odreagoval a zapomněl na všechny tlaky kolem. Nebudu tu házet superlativy, ani z toho dělat nezapomenutelné veledílo, ale stejně je to pro mě letos vánoční objev roku. ()

Ivoshek

Slabé, snadno předem odhadnutelné a bez postav, které by mne zaujaly nebo mi na nich snad dokonce záleželo. Nechápu, proč na to někdo dobrovolně civí. ()

jhrasko

Love actually po seversky. Konštrukt, s jednou normálnou a nevydierajúcou časťou, 4., inak gýč ako bič...a už nič, prosto nie som cieľovka. ()

JohnCZ

Z názvu a hereckého obsazení nápadně připomínajícího netflixáckou dvojsérii Home for Christmas by si člověk myslel, že se jedná o nějaké volné pokračování. Nejedná a oba seriály mají společného pouze stejného tvůrce a velmi podobné herecké obsazení. A Storm for Christmas mi ale padlo do noty snad ještě více, jakkoli jsem si vědom toho, že je to ultimátní vánoční limonáda. Líbí se mi ale ten odlišný evropský, resp. norský přístup k romantizaci Vánoc. Žádný nevkusný kýč, žádná přehnaně velká gesta na poslední chvíli. Humorné to sice moc není, ale celým seriálem prostupuje skrze nesmírně sympatické a citlivě zahrané postavy příjemně hřejivá atmosféra a mnoho rozličných lidských emocí, u kterých jsem se rád dojímal. Skutečně mozaika zajímavých a kvalitativně vyrovnaných malých příběhů, přičemž jestli některé zaujmou více a některé méně záleží zejména na samotném divákovi. Osobně mě ale bavily úplně všechny a nezdálo se mi, že by tu bylo něco navíc nebo něco naopak chybělo. Jinak, za mě: klavírista, barman, dárek pro tátu a pán v havajské košili. ()

kolda1990

Milá, dramatická, veselá, smutná, dojemná norská "konverzačka" z uzavřeného letiště v Oslo. Různí lidí, z různých koutů Země se tu zaseknou a začnou se mezi nimi proplétat různé osudy. Milovníci severu poznají rukopis a jistě to ocení. Skvěle napsáno i zahráno. Vánoční atmosféra z toho dýchala, ale ne nijak kýčovitě, ale prostě tak nějak lidsky. Rád jsem se nechal dojímat a asi 4x k slzám:) a to Vánoce nijak neprožívám, ale je fakt, že je to (byla) důležitá událost pro většinu z nás. PS: Skarsgårdovi klobouček dolů, tomu říkám herecká rodina:) ()

M.i.k.e

vánoční filmy/seriály na Netflixu úplně nevyhledávám vzhledem k tomu, že se jejich úroveň většinou blíží kamsi k tvorbě Hallmarku, ale tu a tam se přemluvím a chci se nechat dojmout a pohltit vánoční atmosférou a seveřani jsou v tomhle směru sázkou na jistotu. I jejich tvorba sice umí být prvoplánová a tlačí na ty nejzákladnější emoce opřené o standardní vánoční klišé. přesto je to ale jiné, takové lepší. A storm for christmas není výjímká. Mozaika příběhů hned několika postav, které uvíznou na letišti sice je místy docela průhledná a u některých příběhů je od začátku celkem jasné jak skončí, ale neplatí to pro všechny a díky sympatickým postavám sem tvůrcm v klidu odpustil i to. Veselé vánice nejsou nijak objevné, nepřichází s ničím novým a ani se o to nesnaží, jsou ale tak příjemné hřejivě milé (ne tím zvráceným způsobem) že si mě i tak získaly...80% ()

Lachtaan

Pětihvězda není naprosto zasloužená, takhle milá civilní dramata jsou ale zvlášť kolem Vánoc poměrně potřeba a po předloňském prožití svátků po boku Vánoc u našich jsem vyloženě vděčný, že se mi letos dostalo obdobného zážitku. Většinu z nepřeberného množství postav jsem si poměrně rychle oblíbil a byl zvědavý na jejich další osud. U 5. epky byla i slza uroněna. [viděno na Netflixu] ()

Tejkina

Tyhle příběhy o různých lidských osudech, které se nějakým způsobem protínají úplně zbožňuju, takže když jsem si přečetla obsah hned jsem šla do toho. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Příběhy byly skvělé, některé smutné, nebo dojemné, jiné trochu humorné. Hlavní hrdinové mě také bavili, nenašel se nikdo, jehož příběh by mě nudil. Líbilo se mi, že zde byly zobrazeny různé lidské charaktery, ale také jejich (mnohdy nenaplněné) touhy a sny. Navíc jsem si u toho skvěle odpočinula od toho vánočního shonu, takže nemohu hodnotit jinak než plným počtem. Norové zkrátka umí. ()

vitekpe

Jde to i bez americanu! Aneb romanticka vanocni severska podivana, ktera obsahuje vse co chcete videt a ktera neni hloupa ani okoukana. Sice tam zadne zasadni momenty kinematografie nenajdete, ale jde prece o to sedet v dece u vanocniho stromku, popijet cervene a prikusovat cukrovi...a kdyz si k tomu pustite tohle, budou vanoce fajn. :) Vytecne napasovana muzika, toho si vetsinou u techto filmu nevsimam, ale tady me to zaujalo. Nemyslim druh nebo tema, ale nastupy, hlasitost, moment atd. Samozrejme kyc, ale jak rikam, za me podarene a mile. ()

SatyR.film

Ako film by to fungovalo viac. Klasický Vianočný príbeh osudov rôznych postáv, ktoré skysnú na letisku v Osle. Tí domýšľavejší budú presne vedieť ako sa všetko bude vyvýjať, napr. chlapec hrajúci na piáne a stroskotaný klavirista. Na navodenie atmosféry fajn, trochu slaboduché ale nie príliš sladké. 50% ()

Olík

Rozmary matky přírody uvězní těsně před vánoci skupinku lidí na letišti v Oslu….asi je jasné, co nám Ježíšek nadělí. Ten našel lásku, ten sám sebe, ten změnil pohled na svět a ten na svůj život… průhledné, jako čerstvě umytá výloha. Per-Olav Sørensen však tohle přeslazené cukroví umí dávkovat. Přirozeně, citlivě, lidsky. Když využívá vánoční svátky, tak nijak kýčovitě. Když pracuje s emocemi, tak netlačí na pilu. Ani jedna postava či její story není na obtíž, všichni dělají, to co jim jde nejlépe a co je nejlepší pro diváka. V kombinaci sváteční volno-nemoc, splnily Veselé vánice přesně to, co měly a já je zkonzumoval, dalo by se říct, na jeden zátah. ()

chrispe

Hele... Home for Christmas to prostě není. Co si budem. Přesto je to něco, co vás jen tak neobere o čas, je to příjemně jemně vánoční a bude vás to bavit. Jak už to tak bývá,  některé příběhy budou bavit víc,  jiné se budou zdát slabší, ale vyloženě propadák tam podle mě není ani jeden. ()

bearmeedek odpad!

Mám k tomu dvě připomínky po jedné a půl epizodě (dál to opravdu nešlo): 1) Norové jsou blbci, protože natočili tuhle nic neříkající sračku. 2) Češi jsou blbci, protože se jim to líbí a dávají tak vysoké hodnocení. ()

E lan

Jak příjemná evropská podívaná tak trochu ve stylu Lásky nebeské. Několik minipříběhů, které se vzájemně proplétají, neokoukaní herci a příjemně nebombastické zpracování. ()

petisek

Vianočné pohladenie po duši na severský spôsob. Nie príliš veselý, ale zato seriál plný ľudskosti, ktorý sa drží na uzde pred prílišnou dávkou vianočnej gýčovitosti. Oplatí sa pozrieť. ()