Karanténa smrti

• USA Sick

Ideální dovolená v karanténě se zvrtne, když nečekaný vetřelec rozpoutá šílený boj o přežití. (HBO Max)

xxmurphyxx

Dve malé, riadnou dávkou tuku a sebavedomia obrastené instablbky s charizmou niekde medzi nulou a minimom si spravia výlet na chatu, kde ich nečakane prekvapí jeden zaláskovaný trtko a partička svedkov matovičovích, ktorý si heslo vakcína je sloboda a bez rúška ani na krok zoberú doslovnejšie ako pedofil detský úsmev a tak začne kolotoč napínavých scén z ktorých človeka teda fakt napína. Smerom k ovládaniu, aby to vypol. Postavy sú nesympatické, rozumu vela nepobrali, aj keď tá čierna je predsa len vykreslená mentálne vpredu asi tak o jeden svetelný rok oproti tej bielej, veď ako inak, nebyť čiernych nemáme penicilín, kníhtlač, spaľovací motor a milión iných vecí. Odhliadnuc od debilných postav a celofilmového naháňania sa po chatke s nulovou atmosférou a logikou tu nie je moc čo rozoberať. Snáď len ten koniec, ktorý celkom jasne ukázal, že už sami autori nemali chuť ani nápad, ako to celé rozumne uzavrieť. ()

tsatsiki

60%tomuto hororu opravdu sedí.Mělo to drajf, zajímavý příběh, se zapletkama ohledně covidu jsem se i nasmál a byl to dobře strávený čas.Klobouk dolů před herci a s minimem herců tvůrci natočili slušný horor, což se zas tak často poslední dobou nestává.3*. ()

wowylgu313

A máme tu opět X nepochopených recenzí ... "Ať žije Slasher" ... ? Jako jaký ? Snad né Sick ... Protože to fakt né no. Velmi špatná vykrádačka Vřískotu. Decentní humor tady zasune "tématika" Covidu. Jinak je to slatanina na entou a veškeré vraždy jsou nudné, nezáživné a nezajímavé a ohrané a ještě jednou ohrané a to ještě k tomu špatně. Obsazení taky hrůza, nikdo z nich nebyl ani malililinkato sympatický... Víceméně z nouze jsem to zapnul a vydržel. 20-25% ... Za ? Doplňte si ... ()

Sefik

Naštěstí celkem krátká pohádka o vypatlaných covidových magorech, kteří uvěřili tomu, že virus měří do 240cm. A je úplně jedno, jestli mají roušku na ksichtě nebo kudlu v prackách. Beru to jako smutné připomenutí všudyřítomného teroru, šikany, bonzování a omezování svobody. ()

Facerr

I když se po čase se může člověk vychechtat tomu, jak to bylo za karantény přehnaný, tady zahrála pandemie prim a docela (ať už míň, nebo víc uvěřitelnou) pointu. Chvilkama se to vleče, ale nakonec vygraduje v průměrný, přesto vůbec ne nudný slasher. ()

AndrewNewman

Slušný slasher, ktorému pomáha jeho tempo. Postavy síce nie sú bohvieako sympatické, ale na druhej strane, keď sa začne hunting, nemajú ani chvíľu pokoj. A to až do plot twistu, ktorý bol poriadne šialený, lenže na niektorých šialencov by to možno aj sedelo. Slabšie tri hviezdy za spomínané tempo a pár dobrých nápadov. ()

Sebule

Po delší době nějaký pořádný slasher. Hrozné tempo, jede to od začátku až do konce a vlastně stačí málo, pár herců, jedna velká chata a je to. Hrozně se mi líbilo, jak to opravdu bylo napjaté, mnoho naháněček, pár opravdu dobrých lekaček a taky skvělá kamera. Postavy mi sice byly šumák, ale uběhlo to jako voda, opravdu skvělá zábava a takhle nějak si představuji lepší slasher. Bylo to krvavé, v několika ohledech kreativní a celkově velké překvapení takhle z kraje roka. Hodnocení: 7,5/10 ()

Grázl83

Solidní horor ve stylu Vriskot, s příjemnou nenatahovanou délkou. Pár hlouposti by se našlo, ale celkově spokojenost. Téma covidu potěšilo a scéna s rouškou v autě docela pobavila. ()

Emperor1

Spousta nelogických momentů, očekávatelné scény (i závěr filmu), stupidní chování neprosto nezajímavých postav (no, možná mamča, ta má charisma, ale málo prostoru), trapná záminka v podobě covidu ... nechci tento snímek poslat ke dnu, ale víc než dvě hvězdičky ze sebe nevymáčknu. ()

Easykill

"Neotvírej, co když je to Jason Voorhees!" "To těžko, je sobota čtvrtýho!" Tak tohle byl po dlouhé době slasher /home invasion, který mě fakt bavil a splnil vše nad očekávání. Konečně něco, co mělo hlavu a patu a nebylo plné nesmyslů! Hlavní postavy jsou v cajku a nechovají se jako naprostý dementi. Film si drží laťku i atmo a chvílemi dokáže být dost napínavý, což jsem taky už dlouho neviděl. Za mě paráda, tady není o čem.. ()

swenyx

Téma covid jako hlavní zápletka hororu zní celkem divně, ale jako vlastně proč ne, fungovalo to a cíl to splnilo. Slasher včele s ujetou rodinou, která se chce pomstít nezodpovědné borce co šla na párty a nakazila ostatní. Cením dlouhé one-take záběry, dost se sem hodily, celkově kamera byla dost povedená. Naháněčky super a bylo to i dost napínavý, navíc se mi i líbí kratší stopáž, jsem rád že se najdou i výjimky od těch dvouhodinových filmů. Asi bych vytknul jen celkem málo krvavých scén. ()

Polux

6/10 | Tak přece jen se platnost nepsaného pravidla "kdo je bez roušky, ten bude (brzy) bez života" konečně beze všech pochybností potvrdila:-). Sice trochu nenápadná, ale hodně slušná žánrová záležitost, která ovšem bohužel není ve výsledku až tak dotažená, jak by bylo záhodno a jak naznačuje slibná první polovina filmu a v závěru proto malinko lapá po dechu. Přesto však docela příjemné hororové překvapení rovnou zkraje roku, které dokazuje hned několik filmově-teoretických předpokladů. | Předně je dobrou zprávou fakt, hororový veterán Williamson stále ještě neztratil formu a dokáže i po více než 25 letech od svého nejlepšího a zároveň nejslavnějšího kusu a totiž prvního Screamu přijít se slušným scénářem, který není celý jen o tom, že někdo s dlouhým a ostrým nožem v ruce chce někoho jiného bez něj nedobrovolně seznámit se základní lekcí z lidské anatomie. Protože podobných historek jako přes kopírák jsou každým rokem ke zhlédnutí vyloženě tuny a naprostá většina z nich nestojí za jakoukoliv diváckou pozornost. | Dále pak je možné konstatovat, že Hyams je schopen natočit i povedený film za předpokladu, že má k dispozici povedený scénář. Už Hyamsův předchozí počin Alone ukázal, že po řemeslné stránce nemá problém a pokud jsou mu okolnosti příznivě nakloněny (jinak řečeno scénář není vysloveně brak:-)), zvládne natočit nenáročnou žánrovku relativně obstojných kvalit a v tomto případě tomu naštěstí není jinak. | Pokračovat lze pozitivním pozorováním stran technické realizace filmu. Populární metoda roztřesené kamery ve vypjatých momentech důsledně sledující herce z bezprostřední blízkosti (takže sem tam nějaký čas trvá, než se divák zorientuje, co se v dané scéně právě přesně děje) a obecně značně kontaktní souboje přítomných postav s tajemným záporákem mohou skvěle fungovat nejen v akčním žánru (ve kterém se toto pojetí stalo už víceméně standardem), ale i na poli hororu. Záporák dostával pořádně do těla už v sérii Scream (duchovní otec Williamson se tady zkrátka nezapře:-)), ale takového nepěkného zacházení ze strany potenciálních obětí, jakému je nucen čelit zdejší nadšený fanoušek kuchyňského náčiní, se nedostalo Ghostfaceovi snad ve všech dílech Screamu dohromady:-)). | V rámci příběhu se pro změnu opět potvrdilo, že pro povedenou žánrovku nejsou potřeba hordy nezajímavých/otravných vedlejších postav určených k okamžité spotřebě, totiž likvidaci a šikovnému tvůrci vystačí jen doslova hrstka postav na to, aby rozehrál vydařené slasherové divadlo. Stejně pak to, že dobrý záporák nepotřebuje žádnou unikátní masku, aby ve filmu dobře fungoval. | Film je trochu podobný loňskému hitu Barbarian, nebo předloňskému hitu Malignant, respektive když už jsme u toho Williamsona, tak také sérii Scream, přestože Hyamsovi se až takových kvalitativních výsledků dosáhnout bohužel nepodařilo. Hyams s Williamsonem se totiž také pouštějí do určitého žánrového cvičení, které v jistých ohledech boří zažité konvence a v jiných se jich naopak věrně drží. Tudíž se divák v průběhu děje dočká pár příjemných překvapení, nesmí chybět několik povinných jump scare momentů a nějaké ty hrátky s kamerovými úhly a střihem scén se tady také najdou (nejde ovšem o nic, co by stálo vyloženě za pozornost, na rozdíl od zmíněných předchůdců). | Naneštěstí zdaleka ne vše se Hyamsovi podobným způsobem podařilo. Nedávno proběhlá pandemie se do filmu už několikrát tu více, tu méně výrazně otiskla, tentokrát padla volba na horor a tehdejší situace se propsala přímo do pointy filmu, což možná nebyl úplně šťastný nápad, protože motivace záporáka nepůsobí moc uvěřitelně, právě naopak. Kromě osamocené a dost zábavné epizody s autostopem se zde humor nebo popkulturní hlášky nekonají a je to škoda. I proto, že hlavní postava není nijak zvlášť sympatická. Přítomný gore faktor je vcelku fajn, ale na druhou stranu není až tak propracovaný, jak bych od díla, za kterým stojí Williamson, očekával. Stopáž je sice rozumně střídmá, přesto tempo ke konci filmu spíše zpomaluje namísto toho, aby gradovalo a samotné finále stran závěrečné konfrontace přeživších postav se záporákem je malinko odbyté. Šance na skvělou žánrovku sice proměněna nebyla, celkově ale jde o více než slušný hororový příspěvek. | PeZet () (menej) (viac)

vinducha

Tleskám ve stoje. Po dlouhé době naháněčka , která stojí za to , i když mordy moc vynalézavé nebyli. Ale co je zde nejdůležitější , hlavní hrdinky se nechovali jako neschopné retardované pipiny , jako v 99% podobných filmů . Navíc mimojiné když táta poprvé ukázal ksicht , myslel sem , že tam dostal kameo James Hetfield z Metallicy. Takže u mě takřka maximální spokojenost . ()

Destoroyah

Ja som sa celkom bavil. Keď v roku 2023 počujem o tom že vyšiel slasher, poviem si že je to ďalšia z tých Béčkových blbín na ktoré sa nedá pozerať ale prekvapilo ma že každým rokom vie aspoň niečo zaujať. Trocha nudný začiatok a kopec klišé ale čo sa týka vrážd tak som bol aj spokojný len keby ich tam bolo viac to by neuškodilo. Dve hlavné hrdinky už nie sú to čo bývali v osemdesiatych rokoch, pretože aspoň vtedy sa na nejaké ženy dalo pozerať, no teraz už bohužiaľ nie. Veľmi logicky rozmýšľajúca rodinka na konci ma doslova odpálila ale ako vždy to zachránila atmosféra a vraždy počas celého filmu. HODNOTENIE: 7/10 ()

danny70

-Spoiler-     Film, od kterého jsem nic nečekal, nečekaně příjemně překvapil. Dobrý nápad z vrahounskou rodinou, která vraždí kvůli nedodržení pravidel u covidu. Řemeslo skvělé zvládnuté, film má spád, lekačky, jako za starých časů..... Zasloužené čtyři hvězdy. ()

Accuphose

Logický scény se střídaj pravidelně s nelogickejma, reálný s nereálnejma. Pozitivní je, jak se jim do toho podařilo zakomponovat Covid, a že se to moc netáhlo. Ten srub byl boží, vypadalo to na poctivou práci. Srub je za hvězdičku a film taky, nicméně sčítat to nebudu. ()