V adrenalinem nabitém remaku filmu z 80. let vezme bývalý bojovník MMA Dalton (Jake Gyllenhaal) práci vyhazovače v motorestu. Brzy se ale ukáže, že ne všechno je tak, jak se zdá být. (Prime Video)

JohnnyKladno

Pan Karel Vémola musí blahem skákat do stropu, film o vyhazovači… Příjemné Béčko na můj čtvrteční večer to ale bylo. Originál jsem asi neviděl, nebo si ho úplně nepamatuji, nebudu se od něj tedy nijak odpichovat. Road house, mimo jiné láká, nebo je ozvláštněn hvězdou MMA Conorem McGregorem. Odbydeme si ho hned na začátek. „Hraje“ v podstatě sám sebe a rozhodně si natáčení užíval. Malinko se v MMA problematice orientuji a MCG si jistě zaslouží ten největší kredit, zpopularizoval tento sport jako nikdo jiný a dokázal opravdu hodně. Jenže čas je neúprosný a z MCG se v posledních letech stala jen taková směšná postavička a tou je i zde. Karikatura sama sebe. Do Hrozby smrti ( jak zní český překlad ) to ale padne a já se celkem dobře bavil. Neměl bych problém vidět tohoto válečníka v dalších podobně stylizovaných rolích, raději než si kálet na svůj MMA odkaz... Zápletka je naprosto banální. Nechtěný UFC šampion ( Gyllenhaal – nutno dodat, že asi fakt potrénoval ) kývne na „Sedm statečných“ úkol a v podstatě ho sám vyřeší "single handedly"… Co víc dodat k ději. Ale oddychovka je to příjemná, 114 minut uplynulo jako voda a já se nenudil. Závěr byl dost slabej, to se mohly tvůrci posnažit trochu víc. Je to ale relax, který od vás nic nežádá, ale také toho moc nedává. 60% ()

studiobadguy

Roadhouse je takový flashback do devadesátých let, kdy největší trháky byly třeba filmy se Segalem. A o čem že tyhle filmy byly? Segal zmlátil pár gaunerů. To naštvalo hlavního šéfika, tak na něj poslal další gaunery, ty taky zmlátil, pak na konci zmlátil hlavního šéfa a byl konec filmu. O čem je Roadhouse? Gyllenhaal jako sekuriťak zmlátí pár frajerů v baru, tak na něj šéf pošle další frajery, ty taky zmlatí. Pak na něj pošle Conora McGrgeora, toho nezmlátí. Pak se na konci potká s šéfikem, šéfika zmlátí a je konec filmu. Funguje tahle šablona i dnes? Ano, funguje. Důvody jsou jednoduchý. Akce je krásně přehledná a baví celý film (není to sice úroveň třeba Raidu 1 a 2, ale v dnešní době to působí jako nadprůměr). Dále tyhle filmy v téhle době prostě chybí. Dneska mi připadá, že se filmy víc zaměřují na jakési politické agendy ale už nikoho nezajímá, že u toho lidi spí a ty filmy nudí. V neposlední řadě si film na nic nehraje. Roadhouse je řezanice od začátku do konce a věnuje se hlavně akci. NE zbytečným dialogům, NE nějakým stupidním úvodům nezajímavých vedlejších postav a NE nějakým zbytečným politickým tématům ve společnosti. Ješte něco o Conorovi. Ten tu podobně jako John Cena hraje postavu, kterou hraje na UFC konferencích celý život a bylo svěží tohle jeho alterego přenést i do filmu. Škoda jen, že má na můj vkus málo prostoru a tvůrci se nerozhodli jeho herectví víc využít. ()

pushover

Zmodernizovaná osumdesátková akční mlátička, kvůli které se Gyllenhaal dal do formy a McGregor naučil trochu hrát. Přiměřeně zábavné. Liman tyhle akčňáky umí. ()

Clark_Kent

Gyllenhaal se snažil. Ten druhej usmrkanec McGregor, byl hrozně nesympatickej po celou dobu. Jinak co se týče příběhu, poměrně dobrý. Mile mě potěšila, krásná Daniela Melchior alias Ratcatcher 2. ()

john.h

Velmi mi to sedlo. Skvely eye candy vizual, Jake vybornej, jako vzdycky, prostredi Key West, kde jsem byl osobne, takze mi to jeste pridalo na zazitku, skvele bitky a pohodovy primocary pribeh. Co se mi zdalo trosku slabsi byl ohromny kontrast mezi uveritelnymi bitkami v prvnich dvou tretinach filmu, vse zasazene do realneho sveta a umocnene flashbacky ze skutecneho UFC a brutalne prepalenou over the top akci v posledni tretine jak z komiksoveho filmu. Ale ve vysledku spokojenost a skoda, ze takovy filmy uz se ani nedostavaj do kin, protoze ovce chteji videt po tricate bukanyry v elastickych kostymech. ()

neo250

Skvely akcny film s mnozstvom bitiek a nenasilnym humorom. Film si od zaciatku pritiahne svoju kulisu a drzi si napatie az do sameho konca. Kameru a zvuk mozem len pochvalit. Vo filme sa ukaze aj Connor a vy chcete vediet ako to dopadne. 75%. ()

Ex_Machina

Nemá to takú eleganciu ako originál Road House s Patrickom Swayzem, ale Jakeovi role „psancov“ celkom idú. Veľké herectvo tu nečakajte, zato za kýbel surovosti áno. Prispeje k tomu najmä herecký debut trochu prehrávajúceho Notorious Conora , ktorý si rolu psychouša strihol očividne s potešením. ()

faraoon

Brutální adrenalinový zážitek protože hrozba smrti ohrozila spíše mojí aortu jak jsem se vztekal, že jsem promarnil další ždibec zbytku mého života. ALE !!! Tento "artový sqost", myšlenkově bohatý, dojímavý příběh doutnající sopky Jakefjagyllenhaallajokull s bohatstvým vtipných filosofických dialogů a opentlený nevšedně zapeklitým scénářem , mohu doporučit  s jistotou všem fandům MMA a klecí UFC, fanynkám Karlose, do snů všem zamindráčkovanýn hubeňoučkým úředníčkům, nesebevědomým masochistům, sparťanským rowdies a všem buzničkám jako spolehlivé afrodisiakum u předehry při večerním ňuchněníčku. Tak jsem To z toho odpadu přeci jen vytáhnul. Přeci jen jednu hvězdu tetuji neherci a profesionálnímu zápasníkovi MMA Conorovi za jediný přesvědčivý výkon a odvahu vstoupit do hereckého ringu. ()

misar3

Povedená akční řežba, která příběh nechává trochu stranou, co na tom , že hlavní hrdina v půlce filmu změní charakter ochránce na regulérního zabijáka bez pořádného důvodu, ale komu to vadí, když se tu McGregor chová jak totální magor, na bitky se pěkně kouká a až na pár chvil to pěkně odsýpá. 70% ()

RAFT

Původní road house si myslím že, je daleko lepší. Tenhle film není špatný, uteklo to . Gyllenhaal v pohodě. Za mě 60% ()

error17

Mně se to líbilo. Nic jsem od toho neočekával a dostal víc než jsem chtěl. Asi na to brzo zapomenu nicméně mě obsazení a příběh potěšil. +1 za McGregora, který mě dost bavil. ()

ANTYCHRYST

To byla slušná řežba :) komu se povede si to dát s úchytem McGregorem :) jak tam nakráčel a všechno lítalo :) Jake Gyll mě překvapil jakej je namakanej a role mu sedla..letní pohodový příběh..jak ze staré ala mlátička školy :) 80% originál jsem asi neviděl. nebo si nepamatuji...ale tohle bylo zábavné ()

TOMEK17

6/10.Čekal jsem zábavný akční film a začalo to dobře, ale postupem času to bylo horší a horší. Jake je skvělý (jak očekáváte), stejně jako většina vedlejších herců. Nechybí ani zábavné momenty a repliky. Ale pak se objeví Conor Mcgregor a začne dělat ty jeho klasické brikulky. Conor vážně neumí hrát. Také byste čekali, že alespoň jeho bojové scény budou dobré, ale nebyly. Bojové scény jsou hit a miss, některé vypadají velmi falešně a to špatný cgi, ani nemluvim. Svoje fanoušky si to ale rozhodně najde. ()

Mamlas

Zpočátku jsem myslel, že se unudím k smrti. Postupně jsem se proklikal někam do poloviny a pak konečně se začalo něco i dít. Bylo sice hafo zdlouhavých bitek, což to je furt dokola to samé a navíc kameraman si s tím neporadil zrovna dobře, ale ten příběh o pomstě ušel. Místy to bylo i zábavné. Někdy až moc. Ale s gravitací, setrvačností a pevností organických materiálů mají potíže asi všechny filmy, které se snaží vypadat šílenější, než může být realita. ➡️ 45% ()

mark9th

Such a waste of money, time and fights. It supposed to be a good fight movie, but it ain't. I can't imagine how with Jake's body and shape he's currently in, they fucked up choreography so bad. Camera is a disaster too. The biggest joke is the story of course. Most of B-class movies have a better plot than this. Not worth your time if you're looking for something good....2/10 ()

hrumsrt

Původní film jsem náhodou viděl docela nedávno a i když si nemyslím, že jde o kdovíjakou zábavu nebo snad kultovku, tak plně chápu a respektuji jeho kouzlo ať jen kvůli Swayzemu, kterého znám spíše v jiných rolích, se na něj celkem dobře dívá, navíc má takový devadesátkový neučesaný drzý wibe, který tohle už postrádá.. Obecně moc nemusím remaky, ale vlastně chápu jejich vznik, pokud chtějí látku znovu předat nové generaci v jiném hávu, a přesně taková měla být i Hrozba smrti.. Kdysi skvělý Doug Liman se vrací k čistému akčnímu filmu a po řadě solidních brouzdáních v jiných žánrech je zpět tam, kde se proslavil. Jenže tahle látka je jak na něj a naneštěstí i na všechny zúčastněné příliš primitivní.. Což přesně platí i pro Jakea Gylenhaala, který jak si kdysi vybíral zajímavé projekty, tak v posledních letech jakoby si chtěl užít, vydobýt jiné postavení a leze z jednoho zaměnitelnějšího kousku do dalšího.. Jasně, tohle je fajn akční mlátička, ale absolutně nemá v dnešním světě místo a vždy můžete sáhnout po něčem starším.. Dá se to brát vůbec vážně, když tam hned od začátku Post Malone natřásá svalstvo.. Stejné jako před 35 lety a to se všemi zápory, které už nespasí ani Sam Elliot. Kdyby se aspoň z té délky poučili, ale první hodina byla vlastně jen na zvážení, zda pokračovat, a neměl jsem.. Zapomenu na to já, snad taky Jake a brzy i diváci.. 40% ()

vvaalleerr

Vizuálne a hudobne zaujímavý film, ktorý dokáže vykúzliť skvelé zábery. Skvelá atmosféra a uvoľnenosť je tu strašne cítiť. Chválim celkovú voľbu hercov. Jake je skvelý, ale Conor ho úplne pochoval. Je vidieť, že pri tvorbe tohto filmu sa veľa ľudí bavilo, za to som rád. Ja som sa extrémne bavil. Nenastala jediná časť filmu, kde by som sa nudil. Občas šialené a nekvalitné cgi, ale to nevadí. Nečakal som, že pohľad na Conorovú riť ma takto rozosmeje. 9/10. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce