Pekelný stroj

• Veľká Británia The Infernal Machine (viac)

Bruce Cogburn (Guy Pearce), samotársky a kontroverzný autor slávnej knihy "The Infernal Machine", je vytiahnutý z úkrytu, keď začne dostávať nekonečné listy od posadnutého fanúšika. Začne pátrať na vlastnú päsť, od koho tie listy dostáva, no to ho privedie k situácii, kde veci nie sú vždy také jasné, ako sa zdajú byť, a kde minulé činy môžu mať strašné následky. (Arsenal83)

Arsenal83

Nič sa dokopy nestane, máme možnosť detailne naštudovať si bezdomovecké tvárové porasty, môžeme hľadať záhadu, ale akciu vôbec nie. No a že toto sa označuje ako thriller no neviem, nebol tu žiadny killer len sračiek filler. Pointa by mala byť zrejme v tom, že všetko je len v hlave, ale psychologická trauma hrozí aj divákovi z frustrácie, že za dve hodiny mal dostať len toto. ()

SeBig

Z drsnýho Pírse se stal Krajčo. Tenhle snímek, krásně ukazuje jeho situaci - neví do čeho kopnout, bloudí v pustinách, vyschlej výraz, vyschlý vlasy, vyschlej film. ()

JASON_X

Infernální nuda. Napoprvé jsem u toho usnul asi ve třetině. A když jsem to chtěl teď ráno dorazit, zjistil jsem, že musím začít od začátku. Protože v jednom místě za polovinou jsem se tak trochu ztratil. Protože pan rejža a scénárista není moc šikovný vypravěč. A i když příběh není vyloženě špatný, říkat tomuhle jeho zpracování thriller bych si rozmyslel, spíš drama. A jelikož jedeme na houby, napíšu k němu už houby. Každopádně fanouškům thrillerů ho rozhodně nedoporučuju. ()

M.i.k.e

(kdysi) kontroverzní spisovatel (Guy Pearce) začne dostávat dopisy od posedlého fanouška. Vzhledem k tomu, že jde o něco z jeho minulosti, začne na vlastní pěst pátrat po tom kd mu dopisy posílá. Guy Pearce je tradičně velmi dobrý a bohatě dokáže vyvážit přítomnost neherců jako Alex Pettyfer, zápletka je celkem ok, ale dohromady to zkártka nefunguje tak jak by mělo. Na jedno podívání sice ničemu a nikomu neublíží, ale nezbývá než litovat že Pearce nehraje v lepších filmech...40% ()

JohnSmith

One man show co rozhodně není show. Nudné, nelogické a celkově prostě špatné. Guy vypadá jak Roden, takže jsem ho tam pořad viděl. ()

BOURQUE

Základy scenáru nie sú zlé, ale vedenie príbehu má nedostatky. Škoda toho B-čkového pocitu. Záveru chýba väčšia ráznosť, prípadne šokujúcejšie vyvrcholenie. Guy Pearce robí, čo môže, ale zázrak nedokáže spraviť. P.S.: Film typu The Words rozhodne nečakajte. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Daiker

Nuda..... Guy vypadá jak bezdomovec, čekal jsem mysteriózní thriller a dostal jsem nic neříkající nudný film.... Po 35 minutách vypnuto... ()

.killer.

Mysteriózní thrillery podobného ražení miluju. The Infernal Machine má dobře budovanou atmosféru a scénář, který celkem šikovně dávkuje divákovi jeden střípek skládačky za druhým, aniž by mu rozuzlení vyzradil příliš brzy. Bohužel, jak už tomu u téhle sorty filmů bývá, je problém právě na konci. Poslední třetina začne odhalovat trhliny a berličky v předešlém ději - mnohdy jen tím, že je neumí vysvětlit. A to je prostě problém. Jinak ale fajn námět, Guy Pearce a velké mystérium, které mě vtáhlo a bavilo sledovat, byť nelze nesouhlasit s mnohými zdejšími komentáři. ()

Mamlas

On ten příběh by i zaujal, dobrá kamera, nic moc mi tam nevadí i hlavní hrdina se snaží. Ale to tempo, ta nuda, ta unylost a ten debilní konec, to se nedalo. (15%) ()

xxmurphyxx

Celkom nuda a od určitého bodu dosť priehľadné. Zo začiatku je tá zvedavosť dost silná na to, aby udržala diváka, ale postupne sa každou pribúdajúcou minútou vytráca a kopa ľudí bude už niekde v druhej polke filmu v stave I don't give a fuck...Celkom škoda, lebo Guy stále na to má. ()

cenitel

Prvních 30min. ano nuda to byla, ale kdo je vytrvalej a umí vydržet, tak začalo být zajímavější, plné záhad a muselo nejednoho diváka překvapit. Ta tajná žena co si hrála na policajtku, to byl slušný kousek, a kdo s tím počítal? Opravdu nikomu nemůžeme dnes věřit koho potkáme na první dobrou. S ní ten závěr byl až moc divný, jak kdyby byla šéfka klubu ba i něčeho víc. Od druhé půlky mě to rozhodně více bavilo, začátek nuda, už jsem to chtěl opravdu vypnout, což nerad dělám, poté si mě film získal a tyto thrillery mám rád plné záhad s příměsky psycho. 47%? To si nezaslouží, dal bych férových 65%. Pokud to hodnotí lidé co viděli jen kousek, neměli by hodnotit. Že herec sešel?, vždyť ta role tak musí vypadat, už to není ten záporák z Hrabě Monte Christa, je třeba si uvědomit, čas běží. A jinak je film určen spíše pro vyšší inteligenci, tedy dělníci, uklízečky atd. - určitě ne. Když to někdo nepochopí, ať nehodnotí, tak složitý to nebylo, mrkněte na Atlas Mraků, tam se vám zamotá hlava. Konec v podstatě zajímavý, ať si to člověk domyslí přežil/nepřežil a udělal, co musel s tím dopisem. Problémem dnešní generace je ta: Jsou zvyklý na urputné tempo plné akce. Tedy dávám 3hvězdy. ()

CampaHD

70% určite to nebola nuda, dobrá stavba i kamera , menej vysvetľovania a koniec, že si za to môže sám lebo mu hrabe vo veži a mame 85%. Určite to stojí za pozretie. ()