Hluboce pod vlivem

Vizuálně působivé romantické drama o mimořádně nadané potápěčce, která naváže hluboký, ale destruktivní vztah s instruktorem dýchání a rekordmanem v jedné osobě. (Netflix)

Arsenal83

Camille Rowe v hlavnej úlohe je modelka, kedysi aj pre Playboy. Čiže vychrtlina bez kriviek, ktorá môže ukázať akurát tak dva vyťahané čerešne a nohy v štýle bulimické špilky. Jej herecká rola spočíva vlastne v tom, že sa nechá potápačom pretiahnuť niekde na záchodoch, čo má byť tá romantická rovina na úrovni kopulácie so skeletom. Nakoniec sa potápajú, a to nielen v mori, ale aj vo vzťahu a ukazuje sa, že ten Róm je ale pekný idiot. A i ona sa skurví. Toľko romantická rovina. Tá reálna potápačská dospela k rovnakej tragédii, záver bol ale zaujímavý a ani wikipedia mi nepovedala viac ako film. ()

Marze

Obrazove pekne, dobre natocene, dlouhe, pomalu se vlekouci, smutne, malo uspokojive. Par ma mezi sebou neviditelnou pritazlivost. ()

Johnny.ARN

Rosenthal naservíroval klasiku. Nenadchne, nezarmúti. Páčilo sa mi predostretie netradičného sveta potápačov, postavy šak klasika plochota. U čajky aj doslovne. Cigán boj hajzel už od pohľadu, ale taký záver som nečakal. 2 z 5 ()

zsn

Špatní a oškliví herci, což Francouzi bývají, ale zajímavý děj na základě skutečného podkladu příběhu 28 leté Audrey Mestre. ()

Adramelech

Pod názvem „Hluboce pod vlivem“ bych čekal něco jiného než milostný románek potápěčky. Příběh mě nezaujal. Jedna hvězdička za plavecké umění herečky. ()

mira007

Moře,  sluníčko a freediving, jako sportovní  film to má fantastickou kameru a technicky mi o tomto sportu řekne daleko více než legendární Magická hlubina (1988),  které  ale nesahá po kotníky,  protože to prohrává na poli emocí,  chabé  dějové linky a nezajimavymi postavami.  Přesto zajímavá podívaná z Francie. ()

theSaint

Magická hlubina je kult, který zbožňuji. Filmů o free-divingu existuje hrstka, a tak tohle vítám. Tohle není milostný příběh o lidech, ale o lásce k potápění. Free-diving je krásný sport (životní styl) s přesahem. Hlavní mužská postava je vybrána vskutku na výbornou- toho hnusáka mu věříte beze zbytku. ()

BOURQUE

Príbeh natočený podľa skutočných udalostí. Pomerne dobre zachytené zábery pod vodou a potápačke scény. Všetky ostatné však na úrovni známeho a v danom prípade veľmi krehkého štandardu. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Habanera

S Magickou hlubinou nejde porovnat nic. Film mi přišel docela dlouhý, na to, že dlouhý ani tak nebyl. Mužská hlavní postava byla vybrána výborně. Tak odporně sebestředného a úlisného jedince museli dlouho hledal a doslova jsem si přála, aby radši ubrali kyslíku jemu… ()

darkchipmunk

Drama o potápění a vývoji toxického vztahu nadějné a křehké free diverky a jejího trenéra, pomalu vyhasínajícího rekordmana v totožné disciplíně. Film je věnován památce zesnulé potápěčky Audrey Mestre a ač je v závěru uvedeno, že jde o fiktivní příběh, děsivých podobností se objevuje víc než dost. Lepší než jsem čekala. Film má lehkost francouzské produkce a ač Audrey Mestre zemřela před více než 20 lety, příběh nabízí aktuální přesah a v obecné rovině je daleko víc než sportovním filmem výpovědí o (mužském) egu, kontrole, manipulaci ve vztazích, komplexech a zžírající závisti, která je schopna obětovat nevinný život. Že hlavní hrdinku Roxanu hrála modelka, je mi úplně jedno. Působila autenticky a Audrey byla dost podobná.___ Pascala hraje rapper, jak příznačné. ()

holtis

Snaha o romantický film ze světa freedivingu na pozadí skutečného života Audrey Mestre.  Abych pravdu řekl, není ani jedno. Romantika je tam spíš okrajově a náhled do světa freedivingu je v mnoha směrech matoucí.  Nebýt o freedivingu, tak zařadím mezi odpad. Pro toho, kdo by chtěl vidět jak pravděpodobně bylo doporučuji No Limits - The Audrey Mestre Documentary. ()