Počas vojny vo Vietname založila americká tajná služba CIA svoju vlastnú leteckú spoločnosť, ktorú pomenovala Air America. Jej úlohou bolo prepravovať z miesta na miesto všetko, čo si len viete predstaviť – dokonca aj heroín! Keď v roku 1969 prišiel mladý a temperamentný Billy Covington (Robert Downey Jr.) o svoju leteckú licenciu, vyzeralo to, že s lietaní navždy skončil – no potom dostal miesto práve v Air America a spolu so svojím novým kopilotom Geneom Ryackom (Mel Gibson) začal z krízových oblastí transportovať úzkoprofilový tovar, vrátane už spomínaných drog! Hoci predtým Covingtona všetci považovali za riadne streleného a nevypočítateľného, vo svojej novej práci, vedľa svojho nového partnera a vo svetle šialených misií uprostred najtvrdších bojov, pôsobí ako absolútny „slušák“ vystrihnutý zo žurnálu! (TV Markíza)

Ravi

Je to tak, nic pro fanoušky vyhraněných akčnáků, ani válečných filmů, ani pro vyznavače komedií to není, ale pro milovníky žánrů, které se jemně protkávají, je to pecka. Já mezi ně patřím, takže 75% = 4/5 ()

slovan1

Mela Gibsona a Roberta Downeyeho Jr. bylo na takové role škoda. Slabý film se slabým příběhem. Dost jsem se nudil. O zasmání ani nemluvím... ()

Kuny27

podle mě se Gibson moc nepředvedl v této roli, scela 100% už měl i lepší. Chování hlavního ,,hrdiny" my přišlo občas až záporné.jinak jsem se rozhodně zasmál ()

xaver

Čekal jsem od snímků o hodně víc, zejména kvůli hereckému obsazení. Možná proto to slabší hodnocení, ale ten film je skutečně velmi průměrný až podprůměrný. Sice nelze neocenit občas solidní humor, ale celkově nic moc. ()

Paity

Jeden z nejméně povedených filmů Mela Gibsona, ale beru to, byl ještě pořád poměrně mladé ucho, tak si to mohl dovolit. Každopádně to porovnávám i s takovými "výtvory" jako Šílený Max" apod. ()

hell_boy

Ze začátku to vypadalo na velký průšvih, ale postupem času získal film na svižnosti a zábavnosti. Nebýt IMHO dost nepovedeného konce, mohly to být i 4*. ()

Brejlil

Není to sice kdovíjaká pecka, ale ani neurazí. Pár okamžiků vyvolá úsměv na rtech, některé letecké záběry potěší, a ostatek se zapomene stejně do hodiny po skončení. ()

Thehellion

Říkal jsem si, že to budou hodně dobré 3 hvězdy. Film opravdu baví. Nicméně díky závěrečnému doslovu je to za 4, ten mě fakt rozesmál......:-) No a samozřejmě jako vždy skvělý Mel.. ()

majec4

Velmi priemerne. Nebolo to ani velmi vtipne, ale na druhej strane nepozeralo sa na to zle. Trochu som nevedel co si mysliet o Gibsonovi. V jeden moment som ho videl pre neho v typickej rovine neriadenej strely a zrazu bol otec rodiny. Vyvoj jeho postavy bol zvlastny, takze urcite tento film neradim medzi moje "gibsonovky". Pacilo sa mi ako bola takato tazka tema podana. Bolo to hrave a clovek sa poriadne ani nezamysli, ze toto sa fakt dialo a nebolo to uplne spravne. No celkovo som od tohto snimku cakal o cosi viac. ()

petikacka

Tak trochu Melův odklon od dobrých filmů, ale přesto se na to dá koukat...Je to mimo jeho nejlepší žánr ovšem nikdo není dokonalý...Za mě 75% ()

Meteorista

Typické rytmy Ameriky začátkem 90. let. Místy akční, v akcích většinou snažící se o vtip, někdy se daří, někdy ne. Ale vesměs celkem dobrá, vtipná, dobrodružná komedie se sympatickými herci (sympatickou dvojkou). ()

piranha

Bohužel... Vím, že Lane Smith a Robert Downey dokážou být dost vtipní, ale tentokrát jim to nějak nevyšlo. Ovšem snažili se tolik, až to bylo sakra vidět. ()

Mary19

"Vlk základně: Nasrat!" Slušná komedie (nekomedie), kterou na kvalitní povyšuje Robert Downey Jr. a Mel Gibson. Film je ale degradován velmi necitlivě vybranou hudbou, která se k některým momentům absolutně nehodí... 65% ()