Po přeměně v upíra žije navždy 12letá Eleanor v úkrytu, zatímco její otec Mark se ze všech sil snaží poskytnout jí lidskou krev; avšak po deseti letech přežívání se vracejí domů do New Yorku a hledají lék. (SkyShowtime)

molcan2

Celý oblúk s Clair a Petrom je nudný. Hľadanie lieku na upírstvo? A Peter sa na rozdiel od Eleanor neustále trápi? Prečo ho jednoducho nevystavia na plné slnko a nenechajú ho zomrieť. Celkom nechápem, prečo Eleanorin otec zrejme hľadá ďalšieho upíra. Myslí si, že skoncovanie s upírom, ktorý ju uhryzol, ju vylieči? Ona predsa nie je dravá príšera, ktorá neustále trpí bolesťami, ako Peter. Prečo sa nevydá do sveta a nesnaží sa nájsť iných upírov, ako to bolo v príbehoch Anne Riceovej? Páči sa mi priateľstvo medzi Eleanor a tým malým čarodejníkom. Je taký priateľský a šťastný a vidieť, ako ho títo spratkovia šikanujú, je hrozné. ()

Daiker

Vše funguje od začátku až do konce.... Prostředí, zpracování, herci.... Temná upířina se Showtime povedla..... A neviděl jsem ty původní filmy, takže nemůžu posoudit a ani vlastně nechci. Seriál nebyl sice obnoven pro 2. sérii kvůli slučování, prodeje společností. Projekt byl ale nabídnut k prodeji, takže kdoví co z toho bude.... ()

warrenur

Odlisne od povodneho skandinavskeho filmu, hoci i tu najdeme viacero jeho linii. Avsak ustredne herecke obsadenie i vykony su prijemne, uveritelne a nerusili ma. Zaver mal svoju atmosferu a i to naslapovanie okolo pri prerastajucom podozreni bolo fajn. Par hluhych miest by sa naslo a i par skratiek, ktore ma moc netesili, ale pribeh bol celkovo uchadzajuci. Dost priestoru sa venuje i detskemu kamaratstvu, co mozno niekomu bude vadit, ale pre dokreslenie situacie a motivacii bolo nutne. Kazdopadne Hinderaker sa scenaristicky podielal i na dvoch castiach vybornej Penny Dreadful a tento kusok nebol marny. Uvidime, nakolko sa to bude pacit divakom, a teda, ci bude budget na dalsiu seriu. Tato sa mi celkom pacila, hlavne vdaka prijemnemu hereckemu obsadeniu. 65% A trochu prehnane stvorhviezdie. ()

Fr

„BOŽE, TAKŽE JE TO UPÍR!“ … „TO SLOVO NEPOUŽÍVÁME…“  Zajímavá knížka dostává tentokrát jinou podobu. A není to blbý! Střídají se dětský a dospělácký linie, krve je tak nějak přiměřeně… příběh je komplikovanější… ale baví mě to. A to, jak rozehráli tohle upírský dobrodružství, slibovalo zajímavou druhou sérii. Škoda! (Takže vlastně nemá moc smysl, se na to koukat, že?)   ///  -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Společnost Skyshowtime letos v lednu oznámila, že odstupuje od plánu na další (druhou) sérii. 2.) Seriál je volně natočen na základě knihy „Lat den rätte komma in“, kterou v roce 2004 napsal John Ajvida Lindqvist. Práva prodal za 1 SEK, ale následně, když zjistil, jak chtějí seriál pojmout, se cítil podveden. 3.) Jsou natočeny i dvě filmové adaptace: originální z roku 2008 a americká kopie z roku 2010. 4.) Thx za titule „……“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

Trevor

S knižnou predlohou to má spoločné veľmi málo, napriek tomu sa príbeh podaril a aj keď si autori neodpustili sračkoidné liberálne útoky na kresťanstvo jedná sa o sympatický seriál.Čo človek nepochopí je že sračky zo Skyshowtime prvú a poslednú epizódu ponúkli bez dabingu, ale všetky ostatné nadabované boli. ()