V této americké komedii se podíváme na svrženou královnu nóbl soukromé školy Dreu (Camila Mendes), která uzavře tajnou dohodu s nevýraznou novou studentkou Eleanorou (Maya Hawke). Obě dvě se postaví všeobecnému výsměchu a šikaně a my se staneme svědky společné pomsty vykonané na jejich tyranech. (Trajektt)

Maximilianus

Bolo to, ako keby som pozeral Crossover Euphorie, Sex Education, Stranger Things a Game of Thrones. Všetci herci ma ale potešili, a celkovo ako nenáročnú tínedžerskú  zábavu som si tento film užil. 6,2/10. ()

hrumsrt

Tohle jsme jako společnost nějak podcenili, jelikož nám opravdu vznikl teen jako plnohodnotný žánr. Tupé filmové jednohubky, to je samozřejmě devíza Netflixu ještě o kus více než třeba televize Prima, ale tady si pro ně vyloženě jdeme a dobrovolně si je zapínáme, tudiž musíme udělat o pár kroků navíc. Nikdy bych po tomhle barvičkovém oknu do dospívající vztahové kultury ani nepomrknul, kdyby si tam nestřihla roličku SMG. A není opravdu o co stát.. Jen přehlídka filmového nevkusu, který nemá problém vykrádat filmové předchůdce a navrch je pomazat přeslazenou polevou. Nemá to úplně naprd casting a párkrát jsem vypadal, jak jeden známý meme, když jsem ukazoval, koho a odkud znám.. Předvídatelná jednohubka, která se alespoň snaží něčím překvapit, takže je schopná Vás párkrát probudit. Ale pořád se nezmůže na víc, než na twisty jak z pera předškoláků. Možná jen nucená LGBT+ položka... 20% ()

mllokovec

Tolik zlých a povrchních postav jsem ve filmu ještě neviděl. Drea reálně zkurvila život snad každý postavě v tomhle filmu ( reálně scéna kdy Sophia Turner řekne že přišla o stipendium a začala brát drogy kvůli tomu co jí drea udělala a drea na to jen řekne aha dobře 🙂 , doufal jsem že se jí stane to nejhorší), Elanor dvoum a Eliot je kokot ale největší píča ve filmu která se neumí omlouvat, myslí si že nic není její chyba je postava na pěst, vyloženě zlá postava která ani nemá oprávněný důvod být tak moc zlá na všechny okolo sebe. Ale budiž samotný obsazení postav celkem ujde, soundtrack celkem fajn a barvy super ,pastely jsou fajn = 45% ()

PlysovyMacko

Námet je kombináciou Hitchcockovho Cudzinca vo vlaku (dve baby sa dohodnú, že vzájomne vykonajú pomstu na svojich bývalých) a Mean girls. Škoda, že samotné pomsty nie sú ani sofistikované ani vtipné. Páčili sa mi kostýmy v pastelových farbách. ()

Skrivan

Jediným důvodem, proč jsem se na tento film chtěl podívat, byla Sarah Michelle Gellar, a nakonec jsem byl docela mile překvapen, protože důvodů ke sledování se v průběhu opravdu našlo víc. Film jako by vzdával poctu dnes už kultovním klasikám z přelomu milénia jako Protivný sprostý holky, Deset důvodů, proč tě nenávidím nebo Velmi nebezpečné známosti, přičemž je nijak neparoduje, ale výborně z nich čerpá a aktualizuje je. Mezi postavami těžko najdete někoho sympatického (ale to je tady právě to kouzlo), scénář někdy úplně nedává smysl, ale líbil se mi plot twist a celkově jsem se u toho zkrátka dobře bavil. (Plus bonusové body za píčosaura rexe a parafrázi Taylor Swift.) ()

Dexter666

V USA majú najgeniálnejších teenagerov na svete, ktorí sa v 13tich rokoch dourážajú na smrť aby si to v 17tich vybavili geniálnym plánom, za ktorý by sa nehanbil ani sám Moriarty. Do toho hrajú 90tky, lebo pani režisérka JK prišla na to, že lepšie už nebude. Je to taký PG-13 Wild Things pre netflixové publikum, aj keď musím uznať že dvojica protagonistiek si to užíva a mali by aj na eRkovú verziu. Škoda tej tuctovej dohry. ()

lilylove odpad!

Mayu považuju za dobrou herečku, ale to co předvedla tady je děs. Na roli mi vůbec nesedla a z těch všech "vtipů" mi bylo hodně trapně... ()

Sopholojong

Referencny prispevok pre novu "selfish" generaciu, uz ani nie zameriavajucu sa na materializmus (samozrejme stale ide o "trendy ohozy" a "super kary"), ale najma (a to hlavne) na profitovanie z nestastia-ponizenia druhych a z toho vyplyvajucej neschopnosti vytvorit si stastie vlastne. Pan Boh nam s nimi pomahaj! Jedna slaba hviezda za "moj honiaci sen z mladosti" Sarah Michelle Gellar. ()

Thalin

Je tam vidět ta snaha o napodobení nebo inspiraci hned několika kultovních filmů, ale není to provedeno moc povedeně. Místy to působí vcelku křečovitě, vtipy jsou spíš trapné než vtipné a hodně postav je tam jen proto, aby zaplnily typické americké klišé ze střední.  Hlavní plot twist mi byl jasný od scény v autě a tak nešlo ani o žádné překvapení. Vlastně žádný zvrat nebyl kdo ví jakým překvapením. Z hlavní dvojice byla lepší  Maya, ale určitým způsobem mi lezly na nervy obě dvě. Sice se tam objevilo pár vtipných momentů, ale jinak nic moc. V jednu chvíli si to hraje na hrozně dospělou cestu za pomstou a minutu na to se to hájí stylem "Hej, jsem přece puberťačka" ještě v naprosto klišé scéně, kdy  postava s výrazem naprostého zadostiučinění a královny mrchy, popíjí ve vaně. Ze všeho nejvíc mě ale asi iritoval ten styl oblékání prakticky všech. To jsou teď všichni kostyméři na těžkým tripu nebo se tam mladí lidi fakt takhle šíleně otřesně oblékají? To mě  kolikrát rozčilovalo víc než rádoby hluboký monology o pomstě a osobním růstu. ()

AdelleR

Klasické teen drama, kde se dá občas zasmát. U prvních několika minut jsem byla opravdu rozpačitá, pak se to dalo - nakonec přišel twist, který jsem vůbec nečekala, za to rozhodně plus. Od té doby to bylo krapet lepší, ale pak to zase jaksi sklouzlo, postavy se usmiřovaly v podstatě bezdůvodně. To, co se tam stalo, by se nemělo přejít „jen tak", ale pak by ten film byl asi ještě mnohem delší (a dvě hodiny tu byly až příliš, za mě to klidně mohlo být kratší). I herecké výkony byly takové divné. Na jedno podívání fajn, jak říkám, ten hlavní twist byl za mě super, ale nemyslím si, že bych kdy měla potřebu si to pustit znovu. A vystavět marketing na Sophie Turner, která má všehovšudy dvě scény, teda nic moc tah. ()

yano

Okrem peknej tváre Camilii Mendes sa nedá veľmi na čo pozerať. Novodobá “teenegerská kómedia” od Netflixu okrem zlého scenára a priemernej réžie neprináša nič nové. ***SPOILER***  Nad šikanovaním vyhrať šikanou a nakoniec šikanovať spolu? ()

LadyLokiLili

Bylo to spíš takové drama se zajímavým plot twistem. Pro mě žánr komedie moc splněný nebyl, zase tolik vtipných věcí tam nebylo, teď zpětně si nevybavuju ani žádnou výraznější scénu. Kdyby to bylo prezentováno spíše jako nějaké teen drama, tak bych možná hodnotila lépe.  Pro mě takový jednou vidět- neurazí nenadchne. A za týden si ani nepamatujete o čem to bylo.  Jediné plus je pro mě úžasná Maya Hawke, které bych teda klidně dala 10/10. Ale jinak film jako celek pro mě prostě nefungoval. ()

Wajny13

Na Pomstu na druhou jsem se těšila, hlavně kvůli hereckému obsazení a to, že se jedná o remake Protivných sprostých holech, které jsem v době dospívání fakt žrala. Tenhle mi přijde o trochu lepší, protože má v sobě i určité poslání a trochu se zabírá i šikanou a psychikou postav. Film byla na mě hrozně moc dlouhý, často jsem se nudila a celkový děj byl hodně nevyrovnaný. Je zde taky až moc postav, které mi ale přijdou úplně zbytečné, protože nic nového filmu nepřinášejí. Nejvíce se mi na filmu líbí prostředí a oblečení. Jinak mi vše přišlo falešné a já jim vůbec ty jednotlivá drama nežrala. ()