Sestry Garveyovy jsou si blízké a vždy se staraly jedna o druhou. Když jejich švagr zemře, začnou pojišťovací agenti pátrat po důkazu o úmyslném zabití a zaměří se právě na sestry, z nichž každá měla k vraždě dostatečný důvod. (Apple TV+)

Malarkey

Výborné dramatické téma, skvělé irské prostředí, perfektní výběr hereckých rolí pěti sester, které vypadají přesně tak, jak jim současný psychologický stav umožňuje. Všechno tu naprosto parádně funguje, dva hlavní představitelé pojišťováků tu jezdí po malebné zelené krajině ve Škodovce a jediné, co je tu trošku navíc, tak fakt, že příběh je natažen na zbytečných deset dílů. Přičemž osm by jí slušelo víc a šest by aspirovalo klidně na čistou pětihvězdu. Střed je tak trošku nudnější, byť prohlubuje vztah k jednotlivým postavám, kde, pravda, ten mrtvý manžel byl opravdová osina v prdeli. Osobně mě nejvíc vytočil v té scéně s koťátkem, podobné scény prostě nedávám. Kam se hrabe to peklo, co dělal lidem kolem sebe. Jenže, to, co se děje v posledních dvou epizodách, to vymyslel snad akorát opravdový scénáristický bůh. No a až po shlédnutí jsem navíc zjistil, že se jedná o remake belgického originálu. To ale nevadí, zde jsem si to užil i tak. Musím říct, že dlouho jsem nezažil tak podařený dramatický kousek na způsob například Sedmilhářek. ()

Botič

Totálně „wholesome“ záležitost. Jak výborně napsaná knížka, kterou nelze odložit. Tady si dal někdo vyloženě záležet, aby celá skládačka do sebe zapadla i v těch nejmenších detailech. A nutno říct, že to nikde neskřípe. Správně černohumorné, plné sympatických charakterů a hlavní „hajzl“ je zahraný tak přesvědčivě, že bych se nedivil, kdyby na něj lidi na ulici nekřičeli nadávky. Navíc ta závěrečná epizoda? Ta je vyloženě za odměnu. ()

castor

Ženy sobě. To, že byl pěkný zmetek, ještě neznamená, že pojišťovací agenti (s odůvodněním, proč nevyplatit tučnou životní pojistku) nezačnou čmuchat okolo pětice sester, kdy minimálně čtyři z nich mají ze smrti Johna Paula tichou radost. Švára byl nátlakový, šikanující, popichující a druhé ovládající šmejd, který během roků manželství dokonale nahlodával a drtil Graceino (manželčino) sebevědomí. Co na to její sestry? Nejstarší (svobodná) Eva převzala ochranitelskou roli poté, co jejich rodiče zemřeli. Ursula je zdravotní sestrou a matkou tří dětí (a má milenecký poměrný). Lesbička Bibi je nekompromisní brunetka, má přelepené pravé oko a brzy zjistíme proč. Becka je nejmladší, ráda by masérský salón, ale jinak je tak trochu bezcílné telátko. S touhle partou bude na východním irském pobřeží hodně veselo, protože… jedna ze sester vyhrkne, že existuje jediná cesta ven: švagra zabít. Hluchých míst je minimum, divák je stále v nevědomosti a v napětí. Zábavně prozkoumáváme kombinaci dramatu a komedie, ve které vyniká slizkost ústředního terče a neotřesitelná soudržnost a hašteřivost Garveyovic sester. Nejvíc baví právě démon s tváří dánského herce Claese Banga, pozadu ale nezůstávají ani samotné sestry – každá je trochu jiná a každá je schopná si ukrást scénu pro sebe. Vyprávěno (především) o ženách, vyprávěno ženami, ale chytře a vtipně uchopený výsledek si užijí všichni. Nicméně nerozumím tomu, že si série nezískala pořádnou pověst. ()

TheEvilTwin

Apple se teda rozjel a naservíroval seriál, od kterého se nedá odtrhnout a trefil jasný jackpot! Příběh se zaměřuje na pět sester, z nichž jedna má tyranizujícího manžela, ve kterém je snad převtělený samotný démon. Jednoho dne ale manžel zemře a partička pojišťováků na pokraji bankrotu začne případ jeho smrti důkladněji vyšetřovat, protože se jim na jeho smrti něco nezdá a hledají způsob, jakým se placení pojistky vyhnout. Od začátku seriál rozjíždí skvělou partii a dává nám naprosto výborné hlavní charaktery - všechny sestry jsou schopny si ukrást scénu pro sebe, napsány jsou výborně a největší devizou seriálu je slizká svině John Paul, protože tenhle chlap je nepříjemné zlo a už dlouho jsem ve filmové podobě neviděl většího zmr*a, kterému bych přál bolestivou smrt. Styl vyprávění je postaven na střídání současnosti s pojišťováky a vyšetřováním smrti manžela, která je prolínána retrospektivním vyprávěním odhalující činy J. Paula směřujícím až k jeho smrti. Výsledek pak dává dokonalý příběh, ve kterém se napětím nešetří, jeden díl střídá další a utíká to bez jediného hluchého místa. Případ se rozplétá, vrah se postupně odhaluje a až do posledního dílu je divák v nevědomosti, co a jak se vlastně stalo. Samotné finále je pak dostatečně šokující, aby utáhlo celou sérii do uspokojivého závěru a já musím říct, že jsem teda nadšený a nemám nejmenší výhrady. Fantastické. ()

grogodil

Ani Hitler nemal viac šťastia pri atentátoch na neho. :-) Ale k veci.... Bad Sisters ma, na rozdiel od rovnako výborných príbuzných Big Little Lies, držali v neistote zvedavého a napätého až takmer do úplného konca. Odporúčam pozerať s nie veľkými prestávkami. Pri takom maratóne som si retrospektívne dosadil aj tie najmenšie súvislosti. V závere spokojnosť absolútna a žiadne "prečo" neostalo nezodpovedané. Výborná a navyše čiernym humorom tak akurát odľahčená, skoro až feelgood "whodunit" odkrývačka s nepoľavujúcim tempom, ktorej seriálový formát proste svědčí a všetky tie vykreslené okolnosti a motívy sú vynaliezavo zábavné, že to v tomto smelo môže stáť vedľa detektívok Agathy Christie. Sesterská chémia rovnako bez výhrad, no všetkých herecky "prečúra" stelesnený mizogýnny manipulatívny antikrist v podání neznesitelne perfektného Claesa Banga, ktorý slizkosť a podlosť dvíha na vyššiu úroveň, než Joffrey z Hry o tróny. ()

M.i.k.e

mám moc rád tyhle dramata říznutá černým humorem, kdy tvůrci hned na začátku ukáží že se něco stalo a teprve následně je divákovi odhalováno co a proč. V případě Zlých sester to funguje velmi dobře a až do konce nebylo úplně dobře odhadnutelné jak vše proběhlo. Hlavní pětice sester je sympatická a ení problém jim fandit a Claes Bang je jako jejich protivník jedním z největších zmetků co jsem v poslední době v seriálech viděl....80% ()

nineweh

Takhle skvostně napsaného a zahraného padoucha jsem už neviděla hooodně dlouho. Připočtěte si k tomu nádhernou irskou angličtinu a prostředí Dublinu a tahle irská variace na Big Little Lies je naprostá dokonalost. P.S.: Doporučuju nepřeskakovat znělku, protože s každým dalším dílem v ní objevíte další a další důmyslnosti <3 ()

Lachtaan

Tady vůbec nebudu chodit kolem horké kaše. Kdo miluje detektivky, kdo miluje černý humor a kdo miluje britskou angličtinu, lepší minisérii v nitru jablečné služby nenajdete. Škoda jen, že opravdu musíte hledat až na samotném dně, o tomhle seroši se nikdy nikde vůbec nemluvilo a je to enormní škoda. Sice doufám, že tu zůstane štítek minisérie a nebude se jakkoli šroubovitě navazovat, ale už teď mi to nepoctivé sesterstvo pořádně chybí. [viděno na Apple TV+] ()

vyfuk

Lavírování mezi dobrý a průměrný. Končím v půlce po naprosto retardovaném konci pátého dílu. Navíc  záporák ani není moc záporák v nějakých případech. Sestry jsou sami morálně v něčem fakt bad. A není to jen vraždou. ()

Mimomisu

Jedna věc je, že se mi tohle naprosto trefilo do vkusu, černý humor (spousta) a whodunnit. Druhá, a i proto přidám hvězdu, ani na chvilku jsem se nenudil (píšu po posledním dílu). Až mi přijde škoda, že jsem to neobjevil jen o chvilku později a nedal na jeden zátah. Ale každý díl s tím počítá a servíruje cliffhanger na konci sna každé epizody. Sharon Horgan mám hodně rád už Catastrophe a ani tady nezklamala. Nenápadná, ale jedna ze seriálových událostí roku. Fuck the Prick ()

Mlle

Hrdinky příběhu i jejich představitelky jsou charismatické, i když jsou jejich povahy vykreslené povrchně, a tak samy působí dost povrchním dojmem. Obdivovala jsem jejich zimní outfity v podobě vlněných svetrů a flanelových kalhot, oceňovala jsem, jak si s jejich stylizací v době energetické krize autoři seriálu vyhráli, a to dokonce jasnozřivě rok předem ;) Bylo ovšem zajímavé, že se tam, kde by tedy podle svetrů mělo být tak 18 °C, vždy objevil někdo v tričku nebo halence ;) Seriálem se střídají humorné a psychopatické scénky, každý díl jsem očekávala se zvědavostí. V prvních dílech jsem se s nevolí prokousávala lokální americkou hyperjednoduchostí a rozbředlostí některých dílčích linek v pozadí. I se zlotřilcem John Paulem to tvůrci místy přepálili. V hodnocení bych proto váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, za poslední díl ale nakonec čtvrtou s radostí přidávám. Anne-Marie Duff hraje skvěle a je to moc sympatická osobnost. ()

barteca

Špica. Perfektní scénář, charakterizace postav, casting. Prostě vražda na tyranu není zločin... je to nutná sebeobrana. Ale kdo byl ten statečný ?! Podezřelí jsou fakt všichni. ()

Daiker

Skvělý anglický seriál ..... Herečky sympatické a různé charaktery byly zahrané dobře, scénář a celkově celý příběh je dobře napsaný. Hlavní záporak JP alias Hajzl je luxusní škodolibá svině, která si užívá malé radosti ničením života všem ostatním.... Je to chytře natočené a o zvraty není nouze.... Suchý Anglický humor tomu taky nechybí..... PS nevím o čem bude 2. Série 🤔 ()

ER

Vytříbený seriál pro fajnšmekry, kteří ocení rafinovanou podívanou o sestrách, které chtějí zavraždit svého švagra a když zemře, tak se roztočí spirála podezření, která ve vtahujícím ději dává prostor sesterským vztahům a intrikářství. Pointa, která se točí kolem manžela jedné z nich (zabít by ho chtěl snad každý), vygraduje ve finále, které by neodhadnul ani Sherlock Holmes. Tempo je sice plouživé, ale okořeněné štiplavým humorem, ironií a dilematem, kdo je vrah. Nezaostávají ani herecké výkony, jen je třeba se připravit na více konverzace. ()

Mamlas

Proklikal jsem se 3 díly a stačí. Základním materiálem zde je hejno 5 sester ve věku tak 30 až 70 let, což mi přijde nerealistické, a švagr, který sice není žádné zlatíčko, ale on každý muž by se tomuhle sesterskému uskupení nejspíše obloukem vyhýbal. Zábavné to není, napínavé to není, jen tam furt tlachají kolem smrti švagra, kterou asi způsobily, ale to už se nedozvím. Civět na tohle dalších 7 dílů si neumím představit. Milovníci Zahrad a Ulic to jistě ocení lépe než já. (15%) ()

Mamutol

Ale jo za mě dobrý. Občas mě napadlo, co bych asi ve svém životě všechno prožil, kdybych byl nejmladším bratrem sester Garveyových. Asi by to byla jízda. :-) ()

VLADEK

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdami. Puťka Anne-Marie Duff a tyran Claes Banga jsou zahrány přesvědčivě a byla radost se na to dívat, u ostatních už je to o třídu horší. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD