Sestry Garveyovy jsou si blízké a vždy se staraly jedna o druhou. Když jejich švagr zemře, začnou pojišťovací agenti pátrat po důkazu o úmyslném zabití a zaměří se právě na sestry, z nichž každá měla k vraždě dostatečný důvod. (Apple TV+)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (11)

Zlé sestry (2022)

Ženy sobě. To, že byl pěkný zmetek, ještě neznamená, že pojišťovací agenti (s odůvodněním, proč nevyplatit tučnou životní pojistku) nezačnou čmuchat okolo pětice sester, kdy minimálně čtyři z nich mají ze smrti Johna Paula tichou radost. Švára byl nátlakový, šikanující, popichující a druhé ovládající šmejd, který během roků manželství dokonale nahlodával a drtil Graceino (manželčino) sebevědomí. Co na to její sestry? Nejstarší (svobodná) Eva převzala ochranitelskou roli poté, co jejich rodiče zemřeli. Ursula je zdravotní sestrou a matkou tří dětí (a má milenecký poměrný). Lesbička Bibi je nekompromisní brunetka, má přelepené pravé oko a brzy zjistíme proč. Becka je nejmladší, ráda by masérský salón, ale jinak je tak trochu bezcílné telátko. S touhle partou bude na východním irském pobřeží hodně veselo, protože… jedna ze sester vyhrkne, že existuje jediná cesta ven: švagra zabít. Hluchých míst je minimum, divák je stále v nevědomosti a v napětí. Zábavně prozkoumáváme kombinaci dramatu a komedie, ve které vyniká slizkost ústředního terče a neotřesitelná soudržnost a hašteřivost Garveyovic sester. Nejvíc baví právě démon s tváří dánského herce Claese Banga, pozadu ale nezůstávají ani samotné sestry – každá je trochu jiná a každá je schopná si ukrást scénu pro sebe. Vyprávěno (především) o ženách, vyprávěno ženami, ale chytře a vtipně uchopený výsledek si užijí všichni. Nicméně nerozumím tomu, že si série nezískala pořádnou pověst. ()

Hajzl (2022) (E01)

To, že byl pěkný zmetek, ještě neznamená, že pojišťovací agenti nezačnou čmuchat okolo pětice sester, kdy minimálně čtyři z nich mají ze smrti Johna Paula tichou radost. Stačí se vrátit třeba o půl roku zpět, kdy rodina tráví Vánoce společně. Projevoval se coby nátlakový, popichující a druhé ovládající šmejd, který během roků manželství dokonale nahlodával a drtil Graceino sebevědomí. Co na to její sestry? Nejstarší (svobodná) Eva převzala ochranitelskou roli poté, co jejich rodiče zemřeli. Ursula je zdravotní sestrou a matkou tří dětí (z nichž jedno je postižené). Lesbička Bibi je nekompromisní brunetka, má přelepené pravé oko a zatím netušíme proč. Becka je nejmladší, rozjíždí masérský salón, ale jinak je tak trochu bezcílné telátko. No, a samozřejmě čerstvá vdova Grace, která spolu s dospívající dcerou truchlí nad smrtí svého „milého“. Tuším, že na tomhle východním irském pobřeží bude ještě veselo. ()

Výbuch muže (2022) (E02)

Nejstarší (svobodná) Eva převzala ochranitelskou roli poté, co jejich rodiče zemřeli. Ursula je zdravotní sestrou a matkou tří dětí. Bibi je nekompromisní, má přelepené pravé oko a zatím netušíme proč. Becka je nejmladší, tak trochu bezcílné telátko. No, a samozřejmě čerstvá vdova Grace, která spolu s dospívající dcerou truchlí nad smrtí svého „milého“. Když zákeřný John Paul naposledy znemožnil, aby Grace vyrazila na rodinnou tradici v podobě vánočního koupání, s dobrou whisky v ruce sestry zdůrazňovaly, jak se jim Grace vzdaluje a ustupuje od společných aktivit, aby jedna z nich vyhrkla, že existuje jediná cesta ven. Ostatně návraty do nedávné minulosti s názornými ukázkami jeho chování baví. Osobně ale tipuju, že ho ve finále nezabila ani jedna. PS: Mimochodem jak a proč se z chaty dostal ven? ()

Sekaná játra (2022) (E03)

„Upadl ti ubrousek, zlato!“ Nevlastní bratři, kdy zejména jeden z nich má pořádný důvod, proč nevyplatit tučnou životní pojistku, to minule zkoušeli na nejstarší Evu a vdovu Grace. Teď je na řadě Ursula, která nedávno spadla do románku, který má se svým lektorem fotografování. Právě matku tří dětí má na mušce i lstivý John Paul. Asi si hošan koleduje, aby rozšířil partu smrtichtivých sester. A hlavně Becka, která se zakoukala do „nevhodného“ muže, musí mlčet. Každopádně tady je patrné, kdo si na jatýrkách pochutná. Vyprávěno (především) o ženách, vyprávěno ženami, ale chytře a vtipně uchopený výsledek si užijí všichni. ()

Malá Becka (2022) (E04)

Tak jaký bude další pokus o popravu záludného tyrana? Zatím přesně nevíme, ale dle očekávání do mordovací party přibývá další členka, nejmladší Becka, která má za sebou rovněž návštěvu pojišťováků, přičemž to bude nečekané setkání. Pak se nicméně do všeho vloží zákeřný John Paul a s úlisností sobě vlastní si vytvoří „nového“ nepřítele. Chlapec šikovná. Oscar je každopádně mrtvý, a to neudělal nic špatného. Až teda na to, že mu pořád stál a všude chcal. Ženy sobě. Rozehrané je to zatím skvěle. Pořád platí můj tip, že ho ve finále nezabila ani jedna. ()

Oko za oko (2022) (E05)

„Ne, otče. K proniknutí nedošlo!“ – „Jéé, na paintballu ho nezastřelíme.“ Naše zlatíčko má narozeniny a Bibi, kterou coby poslední navštíví duo pojišťováků, naskočí odvážný nápad. Zatímco minule John Paul vydíral Ursulu kvůli jejímu románku či přispěl k finančnímu zruinování Becky, teď se opakovaně pokouší sabotovat Evino povýšení. Nehledě na to, že dál tiše na každém druhém kroku mučí a destabilizuje bytí a svobodu své Grace. Po několika velmi dobrých dílech je tenhle možná trochu v útlumu, nicméně nadále zábavně prozkoumáváme kombinaci dramatu a komedie, ve které vyniká slizkost ústředního terče a neotřesitelná soudržnost a hašteřivost Garveyovic sester. ()

Šplouchnutí (2022) (E06)

Po prvních velmi dobrých čtyřech dílech tu možná máme menší útlum, nicméně nadále zábavně prozkoumáváme kombinaci dramatu a komedie, ve které vyniká slizkost ústředního terče a neotřesitelná soudržnost a hašteřivost Garveyovic sester. Každopádně Bibi je z minulých událostí zlomená, ani ostatní nemají na „další nehody“ náladu. Tedy až na Ursulu, ta by do toho klidně znovu šlápla. Co takový nosní sprej? John Paul se mezitím zaměřil na (v jeho očích otravného) souseda a zařídil mu pár krušných hodin policejního výslechu. Celkově je to velmi dobře vystavěné, skvěle zahrané a výborně napsané. Mimochodem spolutvůrkyní seriálu je Sharon Horgan, představitelka Evy. ()

Odpočívej v pokoji (2022) (E07)

John Paul v poslední době zřejmě pociťoval hodně stresu, protože pro okolí šlo jednoznačně o pokus o sebevraždu. Náš terč se ovšem začne pomalu rozpomínat, co se v noci (s jeho staženými kalhoty) událo. Má toho přeci tolik rozdělaného, třeba dál sabotovat Evino povýšení. Nebo shodit manželku ze schodů. A co teprve, když se dozvídáme, co se děje pod schody v jeho sklepě...? Musím smeknout, protože příběh furt šlape, o zvraty není nouze a démon s tváří dánského herce Claese Banga prostě baví. To samé platí pro pětici sester – každá je trochu jiná a každá je schopná si ukrást danou scénu pro sebe. Nerozumím tomu, že si série nezískala pořádnou pověst. ()

Chladná pravda (2022) (E08)

Tatík byl machr na preparaci zvířat, aspoň už víme, z čeho pramení povedené úvodní titulky. Mrazák se ale bude do plánů Garveyovic sester nakonec zatraceně hodit. A sám uznávám, že je to dosud nejlepší nápad, jak se zbavit té svině s tváří dánského herce Claese Banga. Ten už se určitě nepokazí :-). Thomas a Matt dosáhli svého, tělo půjde z rakve ven... Promyšlený příběh furt solidně šlape, střídání současnosti s pojišťováky a vyšetřováním smrti ústředního démona a minulosti s jeho šikanujícími činy i s kroky sester prostě baví. ()

Mimo kontrolu (2022) (E09)

Další z plánů měl být už dokonalý, ale u dveří přeci jenom zazvoní špatný host. A celé se to znovu zhroutí jako domeček z karet, každopádně jen s tím rozdílem, že z minulých událostí nebude zlomená Bibi, ale nejmladší Becka. Ve sklepě začíná být plno, mámu je nicméně třeba „rozpustit“. Pojišťovák Thomas je s nápady v koncích a smiřuje se s nevyhnutelným. Nakonec ho ale nečekaně zastoupí brácha. Grace má narozeniny a nátlakové hovádko John Paul pokračuje v nasírání všech okolo. Hluchých míst je minimum, divák je stále v nevědomosti a v napětí. Vyprávěno (především) o ženách, vyprávěno ženami, ale chytře a vtipně uchopený výsledek si užijí všichni. ()

Záchrana Grace (2022) (E10)

Celou dobu mě bavilo rozplétání toho, kdo nakonec udělal ostatním zatraceně velkou službu a zbavil společnost démonického hovada Johna Paula. Zlomená Grace převyprávěla sestrám, co se událo poslední večer, ty následně „testují, jestli se všechny vejdou do její obří šatny“. Holt brzy budou muset s pravdou ven... Výsledek bude nakonec smířlivý pro všechny strany, pojišťovací agenty i sestry, které můžou zvesela navázat na rodinnou tradici venkovního koupání. Škoda (zřejmě) velmi mizerné reklamy, o seriálu se nikde zrovna moc nemluvilo. Nerozumím tomu, že si série nezískala pořádnou pověst. Každopádně dramata důkladně říznutá britským černým humorem? Ta já můžu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD