Sestry Garveyovy jsou si blízké a vždy se staraly jedna o druhou. Když jejich švagr zemře, začnou pojišťovací agenti pátrat po důkazu o úmyslném zabití a zaměří se právě na sestry, z nichž každá měla k vraždě dostatečný důvod. (Apple TV+)

Mimomisu

Jedna věc je, že se mi tohle naprosto trefilo do vkusu, černý humor (spousta) a whodunnit. Druhá, a i proto přidám hvězdu, ani na chvilku jsem se nenudil (píšu po posledním dílu). Až mi přijde škoda, že jsem to neobjevil jen o chvilku později a nedal na jeden zátah. Ale každý díl s tím počítá a servíruje cliffhanger na konci sna každé epizody. Sharon Horgan mám hodně rád už Catastrophe a ani tady nezklamala. Nenápadná, ale jedna ze seriálových událostí roku. Fuck the Prick ()

nineweh

Takhle skvostně napsaného a zahraného padoucha jsem už neviděla hooodně dlouho. Připočtěte si k tomu nádhernou irskou angličtinu a prostředí Dublinu a tahle irská variace na Big Little Lies je naprostá dokonalost. P.S.: Doporučuju nepřeskakovat znělku, protože s každým dalším dílem v ní objevíte další a další důmyslnosti <3 ()

grogodil

Ani Hitler nemal viac šťastia pri atentátoch na neho. :-) Ale k veci.... Bad Sisters ma, na rozdiel od rovnako výborných príbuzných Big Little Lies, držali v neistote zvedavého a napätého až takmer do úplného konca. Odporúčam pozerať s nie veľkými prestávkami. Pri takom maratóne som si retrospektívne dosadil aj tie najmenšie súvislosti. V závere spokojnosť absolútna a žiadne "prečo" neostalo nezodpovedané. Výborná a navyše čiernym humorom tak akurát odľahčená, skoro až feelgood "whodunit" odkrývačka s nepoľavujúcim tempom, ktorej seriálový formát proste svědčí a všetky tie vykreslené okolnosti a motívy sú vynaliezavo zábavné, že to v tomto smelo môže stáť vedľa detektívok Agathy Christie. Sesterská chémia rovnako bez výhrad, no všetkých herecky "prečúra" stelesnený mizogýnny manipulatívny antikrist v podání neznesitelne perfektného Claesa Banga, ktorý slizkosť a podlosť dvíha na vyššiu úroveň, než Joffrey z Hry o tróny. ()

TheEvilTwin

Apple se teda rozjel a naservíroval seriál, od kterého se nedá odtrhnout a trefil jasný jackpot! Příběh se zaměřuje na pět sester, z nichž jedna má tyranizujícího manžela, ve kterém je snad převtělený samotný démon. Jednoho dne ale manžel zemře a partička pojišťováků na pokraji bankrotu začne případ jeho smrti důkladněji vyšetřovat, protože se jim na jeho smrti něco nezdá a hledají způsob, jakým se placení pojistky vyhnout. Od začátku seriál rozjíždí skvělou partii a dává nám naprosto výborné hlavní charaktery - všechny sestry jsou schopny si ukrást scénu pro sebe, napsány jsou výborně a největší devizou seriálu je slizká svině John Paul, protože tenhle chlap je nepříjemné zlo a už dlouho jsem ve filmové podobě neviděl většího zmr*a, kterému bych přál bolestivou smrt. Styl vyprávění je postaven na střídání současnosti s pojišťováky a vyšetřováním smrti manžela, která je prolínána retrospektivním vyprávěním odhalující činy J. Paula směřujícím až k jeho smrti. Výsledek pak dává dokonalý příběh, ve kterém se napětím nešetří, jeden díl střídá další a utíká to bez jediného hluchého místa. Případ se rozplétá, vrah se postupně odhaluje a až do posledního dílu je divák v nevědomosti, co a jak se vlastně stalo. Samotné finále je pak dostatečně šokující, aby utáhlo celou sérii do uspokojivého závěru a já musím říct, že jsem teda nadšený a nemám nejmenší výhrady. Fantastické. ()

Mlle

Hrdinky příběhu i jejich představitelky jsou charismatické, i když jsou jejich povahy vykreslené povrchně, a tak samy působí dost povrchním dojmem. Obdivovala jsem jejich zimní outfity v podobě vlněných svetrů a flanelových kalhot, oceňovala jsem, jak si s jejich stylizací v době energetické krize autoři seriálu vyhráli, a to dokonce jasnozřivě rok předem ;) Bylo ovšem zajímavé, že se tam, kde by tedy podle svetrů mělo být tak 18 °C, vždy objevil někdo v tričku nebo halence ;) Seriálem se střídají humorné a psychopatické scénky, každý díl jsem očekávala se zvědavostí. V prvních dílech jsem se s nevolí prokousávala lokální americkou hyperjednoduchostí a rozbředlostí některých dílčích linek v pozadí. I se zlotřilcem John Paulem to tvůrci místy přepálili. V hodnocení bych proto váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, za poslední díl ale nakonec čtvrtou s radostí přidávám. Anne-Marie Duff hraje skvěle a je to moc sympatická osobnost. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD