Když se všechno po*ere: Woodstock 99

• USA Trainwreck: Woodstock '99 (viac)
USA, 2022, 2 h 23 min (Minutáž: 45–52 min)

Réžia:

Jamie Crawford

Hudba:

Jon Opstad

Jonathan Davis, Gavin Rossdale, Fatboy Slim, Jewel Kilcher, James Brown (a.z.), Sheryl Crow (a.z.), Dexter Holland (a.z.), Bill Clinton (a.z.) (viac)

Festival ve Woodstocku v roce 1969 sliboval mír a hudbu. Jeho obnovená verze po třiceti letech se ale nesla ve znamení nepokojů a brutality. Proč se to celé tak zvrtlo? (Netflix)

William_

Přidám se k názorům většiny, že tenhle doku neměl být na 3 díly. Měli z toho udělat jeden velký dokument jako HBO, protože nemají záběry na 3 plnohodnotné díly, a pokud ano, už jsme je viděli v dokumentu právě od HBO v roce 2021. Nicméně za něco stojí až 3. epizoda, kdy se to celé zvrtlo, první 2 díly takové kecání o všem, a při tom o ničem, a stejně jsme je viděli ve větší míře v už zmíněném dokumentu od konkurence, který mi přišel stejně o kus lepší. Ale i tohle za to stojí. ()

dubinak

Nic šílenějšího jsem snad nikdy neviděla, než tuto kultovní devadesátkovou americkou párty. Vůbec mi hlava nebere, že mi tahle událost úplně unikla a vlastně jsem o jejím konání ani neměla tušení. Trailer na Netflixu mě ale zaujal okamžitě. Tyhle bizáry já ráda a o to víc, když jsou to všechno autentické záběry a rozhovory. Tady bylo vlastně vše špatně, z té analýzy koncertu Korn a Limp Bizkit mi bylo až špatně. Většinu těch kapel jsem znala, ale fakt jsem netušila, že se něco jako Woodstock 99 takhle zapsalo do dějin. Brutální zatmění mozku a to v gigantickém rozměru. Jsem se zas něco dozvěděla. Možná zkusím i dokument z HBO. ()

Pajky3

Zvláštní, že až do sledování dokumentu jsem o Woodstocku 99 nějak výrazně neslyšel. Přitom tam byl line-up snů, který by lákal i mě. The Offspring, Limp Bizkit nebo Red Hot Chili Peppers v té době na vrcholu sil.  Na začátku přišla skvělá myšlenka - zopakovat legendární festival. Jenže pak už se to začalo kazit. Jen těžko se vám podaří zopakovat atmosféru "míru a lásky", když máte line-up plný rockových a metalových hvězd. I tak to však pořád může být skvělý festival, pokud by byl dobře zorganizovaný. Jenže to se nestalo a když k tomu připočtete i fakt, že na všem se bude šetřit, aby byl profit co největší, tak je recept na katastrofu na světě. Pro dokument se podařilo oslovit široké spektrum lidí. Vyjádří se k němu účastníci, reportéři, organizátoři, hlavní hvězdy, ale především i dva hlavní promotéři akce. Je pro mě šokující, že ti dva ani po letech nepřiznají špetku zodpovědnosti a dokážou ostatním (a hlavně sami sobě) lhát o tom, kdo za ten provar byl zodpovědný. Jen těžko pak můžete vinit Freda Dursta, že dal rozzuřenému davu přesně to, kvůli čemu tam přišli. Co vlastně čekáte, že se stane, když na závěr festivalu rozdáte svíčky tomu samému davu?  Oceňuji, že to rozebralo celý festival den po dni a věnovalo se to tomu, co se tam dělo. Zpočátku hlavně hudebně, ale následně i tomu, jak to dopadlo. Podle mě dobře a poutavě zpracovaná dokumentární minisérie, která stojí za vidění. Je tady odpověď na otázku - Jak vypadá davová hysterie? ()

campix

Tento dokument určitě stojí za vidění a nemusíte být nutně hudební fanoušek. Woodstock je ve světě hudby pojem a dokument o tom, jak se úplně nepovedlo navázat v roce 1999 na ten původní Woodstock, mě zaujal hned na první pohled. Když se nad tím člověk zamyslí, tak ono to vlastně asi ani nešlo zopakovat a celý projekt směřoval ke zkáze už od samotného začátku. Bohužel zvítězila nenasytnost pořadatelů spojená s jejich laxností a všechno vyeskalovalo vlastně i díky absolutně diametrálnímu rozpoložení společnosti a také díky jinému žánrovému rozptylu kapel, což nebylo vůbec bráno v potaz. Bylo až k nevíře, co si organizátoři k lidem dovolili bez jakékoliv soudnosti. ()

CinemaRanger

Nejen největší organizátorský fail všech dob, ale také největší pařba k ukončení devadesátek. Chtěl bych to taky zažít! K této dokumentární sérii mohu jen říct, že ikdyž je trochu natahovaná, stále je dost věcí, o kterých se nemluvilo. ()

Motinski

Woodstock 99 je synonymom slova anarchia a tento dokument to geniálne vystihol. Ako málo stačí aby sa z obrovského davuí stala neriadená strela ktorú je takmer nemožné zastaviť? Spravte festival kde väčšina vystupujúcich budú NuMetalisti a k tomu ešte všetkých divákov nahnevajte zlou organizáciou v areáli. Netflix doručil opäť doručil podrobný opis udalostí. Som rád že tu nie sú predstavené iba výtržnosti ale aj množstvo iných vecí v pozadí. Sú nám ukázaný takmer všetci dôležití vystupujúci a to ako ľudia reagovali na ich hudbu. Organizačný tím a ich pohľad, vykreslenie danej doby kedy deti kvetov už dávno neexistovali a rockový lifestyle bol medzi mladými braní doslovne. Urobilo to na mňa silný dojem, každý záber ma viac a viac vťahoval do sledovania a ľudia by si z celku mali zobrať ponaučenie. Takéto veci by sa proste nemali diať. Arogancia hlavného promotéra a tvárenie sa že nič závažne sa vlastne nestalo ma až vytáčala. Hodnotný dokument, obsahovo aj tým ako je natočený. No a autentické zábery boli nádhera a zároveň peklo. ()

Cedr

O něco lepší svědectví než dokument HBO na stejné téma, které je o chlup míň woke a neinterpretuje události (úplně) po svém. ()

rockwoman

Mohl to bejt pěknej fesťák, akorát ta organizace se jim tam tenkrát moc nepovedla co? Zakladatel a organizátor zřejmě chtěli ušetřit prachy na pořádný ochrance, aby je pak stánkaři a spol. vytahali z na*raných & zhulených & nabuzených kluků a holek, a tak se místo kytičkové párty plné míru a lásky, konala ohnivá šou plná koz a šulínů. Na druhou stranu, ono tři dny hopsat na rozpáleným asfaltu, kde se ti o stínu může jen zdát, hlavně že "výběrčí daní" ho mají dostatek, to se člověk pak cítí trochu na*raný. Zajímavý dokument.ッ ()

Pavlínka9

Miluji film Zažít Woodstock, který přibližuje, jak vznikl Woodstock v 1969....Myslím si, že to v 1999 nemělo ani vzniknout...je to přesná ukázka toho, čeho jsou lidé schopní a co se stane, kdyz se dostanete do davu a co ten dokáže...Jeden z vyprávějících v tomto snímku je podle mě přesně ta "tupá hlava", která to tam sama i řekla, že šla prostě s davem...ten podle mě nikdy "nedospěje".... ()

elanius

(61/2022) / Podľa mňa kvalitne postavená trilógia, ktorá logicky mapuje každý deň festivalu. Každý deň mal totiž inú atmosféru, iný náboj a to teda väčšinou negatívny. Je šokujúce ako málo vedeli, alebo skorej chceli vedieť hlavný organizátori o tom čo sa v skutočnosti deje na ich festivale. Myslím si, že mali byť braní na zodpovednosť. Inak line-up už asi nič neprekoná. Bol to menami ten najlepší festival v histórii, samozrejme v kontexte aktuálnej situácie v hudobnej branži. (8/10) ()

ELBobes

Dokonalá ukázka toho, jak to může dopadnout, smíchá-li se extrémní frustrace, hudba vyvolávající nevhodné emoce (ne že by tato hudba byla sama o sobě špatná) a davová psychóza. ()

vyfuk

V něčem dostaneme úplně to stejné jako od HBO. Jen je to víc organizované skrze den/epizoda, víc to obhajuje myšlenku davového šílenství skrze plánování, které bylo na hovno. Stejně jako to vynechává na rozdíl od svého zajetějšího konkurenta nějaké info, tak na druhou stranu jiná přidává. Jiná svědectví a úhly pohledu. Je nicméně až s podivem kolik lidí se vyzná v psychologii a jasně v tom vidí hlubší problematiku. To mě buď vede k tomu, že lidstvo není tak blbé a nebo, že to bylo pěkně zaplacené. Ale to není téma. Drsný příspěvek, který spíš než vylepšuje nebo supluje minulý projekt spíš dokresluje. A v pořádku. ()

klukluka

Masakr! Od A do Z skutečnej! Tahle scéna se odehraje v roce 2075: Boy 1: Můj prapraděda viděl padat dvojčata. Boy 2: Můj prapraděda byl na Woodstocku 1999. Boy 1: Yes, you won. ()

KoRner

Super dokument o poslednom festivale s neviazaným duchom rock'n'rollu a ich vzbure proti korporátom. Čo si budeme hovoriť, bola to divočina s obrovským množstvom násilných činov, hovnovej vody a polonahých tiel, ale ako povedala dievčina pre jednu TV, šla by tam zas. Každá časť má svoj vrchol v podobe KoRn, Limp Bizkit a Red hot chilli peppers a pri každom sa stala nejaká katastrofa, ale pozoruhodne nik nezomrel. Tvorcovia na začiatku ospravedlňujú dav tým, že proste bola taká doba s vplyvom filmov ako Prcičky a Klub bitkárov, pričom na konci skonštatujú, že našťastie tu dnes máme MeToo. Proste festival, aký svet už neuvidí. ()

666Carnage

Když hráli Korn a Limp Bizkit a já viděl co dělal dav měl jsem husinu. Když jsem viděl jak se chovají lidi, když je zavřete do 13 km dlouhé ohrady a jste chamtivý měl jsem husinu. Když jsem viděl pořadatele, jak jsou v klidu a nevidí přes balík peněz měl jsem husinu. Tohle mohla být luxusní akce bohužel se do ohně přiléval tak dlouho benzín, až to bouchlo. 80% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD