Godzilla a Kong: Nová Ríša

• Česko Godzilla x Kong: Nové impérium (viac)

Epická bitka pokračuje! Filmový Monsterverse sa rozrastá o pokračovanie explozívneho súboja medzi Godzillou a Kongom úplne novým dobrodružstvom, ktoré postaví všemocného Konga a obávanú Godzillu proti kolosálnej neobjavenej hrozbe ukrytej v našom svete, ktorá ohrozuje ich existenciu - a tiež našu vlastnú. Film odhalí históriu týchto titánov a ich pôvod, rovnako ako aj tajomstvá Dutej Zeme a ďalších miest, pričom odhaľuje mýtickú bitku, ktorá pomohla sformovať tieto výnimočné bytosti a navždy ich spojila s ľudstvom. (Continental film)

ESNYR

Už začátek dal vědět že to bude bída. Kng se tu chová jak člověk kdy klade pasti jak ostřílenej lovec a zálesák, pak se zhnuseně otřepe potom co rotrhne toho prasovlka a je od něj zasviněnej, pak se jde osprchovat, zaskočí k zubaři a při návratu se podivuje nad tím že pod dutozemí je další poddutozem .... na to nemám vysvětlení, takže raději nic. Pak si tam Godzilla dokazuje že má největší, no, "sílu" na světě a cukrujou se s nějakým bubákem. Kong mezitím oběvuje poddutozemní osvětim a pana "jsem velká zlá opice" CHvilku se tam překřikují a pak se to všechno semele v bitce která je sice celkem přehledná ale vůbec ne zábavná, zajímavá a nebo dechberoucí. Lidé umírají po stovkách až tisících, Kong řve, Godzilla dokazuje  svoji nadřazenost, pan opičí otrokář chce ukázat dominanci a Kong ještě dostane ortézu, bo si pochroumal tlapku, hešteglidimipomůžouanebjedemevtomspolu. Do toho se zamotá parta lidí, nastaví se nové pravidla, omrknem nový podzemní prostor, vykouknou další opice,  probereme jiné zákony (které podělali kvůli seriálu kdy asi zapoměli že v seriálu čas v dutozemi běží jinak) je tu "godzilla" co umí dělat kouzlo s ledem a nakonec to celé vyvrcholí tím že Kong a Godzilla jsou od teď asi něco jako bratr a sestra. Teda tak nějak mi to přišlo. Blbý je to jak cigán ve škole, půlka pravidel nefunguje, je tam moc mluvení které nedává smysl a neustálé přidávání monster z toho dělá těžký blábol, kdy mi není jasný smysl třeba té kuklínkové berušky v koloseu, nebo proč bylo potřeba přidával ledničkovou ještěrku, když už z předchozích filmů, známe asi 50 jiných monster (ve smyslu že Monarch má asi 50 stanic monitorující spící titány) Jako sakra už, to fakt myslí vážně ? 1 hvězdu dám, za to že mají alespoň snahu to držet v "monstrverzu". Teda ale že mají náhodou připravenou ortézu na Kongovu tlapku .... no je to zvláštní. Bourá se tu víc jak v 2012 a Moonfalu, nebo Dni nezávislosti a vypadá to že místo aby lidi nadávali na nečinost vlády, budeme ronit slzy nad mrtvým zvířátkem, protože jeho rodina určitě cití velkou bolest. Ty vole ..... U Pacifik Rimu ty potvory alespoň lezly z nějaké jiné dimenze nebo co ale tady se všechny ty potvory nachází buďto na zemi, v dutozemi a nebo poddutozemí. Pokud v dalším díle přidají ještě poddutozemi v dutopoddutozemi, nebudu se ten odpad snažit ani obhajovat. ()

PaTeXx

Tříhvězda jako vyšitá. Digitální porno, které obsahovalo vydatnou porci boje mezi opičáky a přehršel tuctových a naivních dialogů (jako v celém GvK univerzu), ze kterých doteď bolí uši. Úžasný příklad, jak Godzilla hraje druhé housle a v klidu se dá bez ní obejít téměř tři čtvrtě filmu bez toho, aniž byste si na ni vzpomněli. Kong je zkrátka mnohem komplexnější, charakternější postava s emocemi, jejíž lore je v podstatě ještě neznámý a nevyčerpán, proto jsem rád, že film je věnován hlavně jemu a to v neprozkoumané Duté Zemi. Moje hlavní výtka asi směřuje na vysoký počet titánů/kaiju, kteří svojí kvantitou ztrácí velkolepost a občas to připomíná spíše sequel k Válce o planetu opic. Na tohle musíte jít do kina bez příběhových očekávání, jinak jste na GvK byli naposled. Nažer se, pohoň si, nepřemýšlej a čum. ()

karnifex

Vysoké hodnocení odpovídá žánru. Že to nemělo myšlenku? Ale prosím vás, tenhle film měl především pobavit. Že byly všechny postavy spíš karikatury a ještě odfláknuté? Díky za to, protože nic není v akčních filmech otravnější, než pokusy o psychologii postav a hlubší myšlenky. Spektákl utržený ze řetězu: je libo ničení egyptských pyramid? Nebo Řím? A co prastará civilizace žijící pod zemí? A závěrečný souboj pojatý jako wrestlingová show! Tohle snad vymýšlel puberťák - a náramně se u toho bavil (a já v kině taky)! ()

david141474

Doufám, že to nebude vadit, když jsem neviděl monarch, ale nebylo to špatný. Děj byl zajímavej. Některé postavy jsou zde využity k velice zajímavým věcem. Tempo bylo hodně rychlý, takže film rychle utekl. Je tu pár navrátivších postav, pár nových a některé se už ani neuráčeli ukázat, jako třeba Millie Bobby Brown. CGI bylo velice pěkný. Škody co napáchali Godzilla s Kongem jsou opět nespočitatelný. Soundtrack je perfektní, zazněli i Kissáci, takže já jsem spokojen. Humor je kvalitní. Mini Kong byl taky docela vtipnej. Mám však menší problém s výplňovýma scénama v trailerech, které se pak do finálního filmu nedostanou, třeba tady tomu tak bylo a to mě dosti štve. No tak ale svět není dokonalej a musíme brát i ty negativa. Hlavní potvora filmu Scar King je tady dosti chabej a nezáživnej. Není pro naše dva titány velkou hrozbou a nakonec je lehce poražen. Jediná jeho silná stránka je jeho otrok Shimo, který mu tak nějak pomáhá s tím naše dva titány zastavit. Co se týče humoru, tak jsem se smál i tomu opičímu, takže to znamená že su taky opica, no tak nevadí. Nebyl to špatný film a já mohu jen doporučit. 8/10 Ten Scar King je fakt takovej chabej. (Olympia - 11.4.2024) ()

marekspanel

V hlavní roli zábava a akce. Vůbec nic jiného nečekejte, ale také o nic jiného se ani film nesnaží a v tom se mě nakonec líbil, prostě si to na nic nehraje a na vše jde rovnou bez oklik a zbytečných výplní pomocí nějakých trapných dialogů, které se často v těchto typech filmů vyskytují. Efekty jsou parádní a humor není přetažený. Tohle je film do kina jak ušitý, sedněte, dejte popcorn, nebo klidně cokoli i hlučnějšího, jelikož zvuk filmu přehluší ve většině stopáže cokoli v sále :D ()

R&Bstar

Jsem nadšený. Vzhledem k tomu, že nejsem negativní, vymletý Čech, který musí furt jen na vše remcat a naopak mám fantazii, tak jsem tohle rozšíření za hranice fantazie ocenil. Bohatý příběh, akční podívaná a kong mrňous potěšil. Celá historie kolem titánů a jejich konečná souhra se mi moc líbila. Konečne film, který servíruje něco nového a nejde tou klasickou cestou, kterou jsme již milionkrát viděli. Dávám plný počet a posílám do 🔶 všechny lůzry, co dají odpad nebo jednu hvězdičku. Jste nevděčné lopaty. Godzillu na vás! ()

mottleone

Absolutní bejkárna, která si narozdíl od prvního dílu slavných titánů, již naplno uvědomuje, čím je!🔥 Film určitě není pro každého - logiku, vykreslené postavy, 100%ní CGI, komplexní scénář - nečekejte; zato ale dostanete kolosální akční jízdu od začátku do konce, destrukci, neonové barvičky a výjevy jako z anime či komiksovejch sešitů (což snímku i přes veškerou absurditu maximálně sedne). Lidské postavy jsou upozaděny asi nejvíc ze všech předchozích filmů, což v tomto případě ničemu nevadí a tempu to vysloveně prospívá.. Pokud jste na Transformers nebo PacificRim upřednostňovali hlavně mlácení obřích potvůrek, je tento film přesně pro Vás! V rámci celkového přínosu kinematografii cca 5,5-6/10; jako uvědomělé béčko pro přerostlé děti ve věku 20-40let, které nechtějí moc přemýšlet, ale hlavně chtějí hltat přepálenou nakombinovanou akci alá "s hračkama na pískovišti" - dobře odvedených 7/10 ()

Destoroyah

38 / GODZILLA X KONG: THE NEW EMPIRE (2024) MONSTERVERSE 2014-2024. Už keď som si pozrel trailer hovoril som si "Čo to je?", no po zhliadnutí filmu som si to povedal asi tak stokrát. Godzilla x Kong je totálna kravina ktorá maximálne tak pobaví a spôsobí vám totálny výplach všetkých mozgových buniek ktoré máte. Do kina som išiel len s tým že sa zasmejem a všetky moje priania a očakávania na film sa splnili. Toto "pokračovanie" nemá vôbec nič spoločné s Godzillou z roku 2014, je to doslova pravý opak toho čo sme vtedy mohli vidieť. Adam Wingard zašiel do úplného maxima a z filmu urobil tú najfarebnejšiu, najblikavejšiu a najakčnejšiu blbinu roka. Ľudské postavy nemali skoro vôbec žiadny význam a boli tam význačne iba na vysvetľovanie deja. No naopak monštrá mali priestor doslova celé tie dve hodiny filmu. Tu sa prechádza od súboja k súboju, titáni sa tu objavujú každú sekundu a ja som nemohol prestať pozerať vygumovane na veľké plátno. Je síce pravda že viac si pamätám zobúdzanie jedného spolu sediaceho a snažiť sa povedať druhému spolu sediacemu aby dával pozor ale CGI miš-maš plný farieb a svetielok splnil svoj účel...pobavil, a dosť.  HODNOTENIE: 6/10 ()

Mrsina

Tohle byla už pořádná nesmyslná opíčarna. Pokud máte IQ tak 70, pravděpodobně si to užijete. Jinak je to nesmyslná, přeplácaná, nelogická slátanina, plná nesmyslů, nad kterou, i těm největším "jednoduchým divákům" musí zůstat rozum stát. Chtěl jsem alespoň pochválit efekty a celkový vizuál, ale počas filmu je tak už přebarveno, že to ničí i sebemenší náznak jakési realistické podoby, kterou samotný Kong nabízí. Ale to není můj hlavní problém. Tím je obsah filmu, který s každým dalším pokračováním je obsáhlejší, až se bojím, kam to budou ti tvůrci chtít ještě dotáhnout a kolik desítek dalších fraktur budou chtít, aby se mydlily. Zlaté staré filmy, kde v jednom filmu byl jenom jeden Kong nebo jenom jedna Godzilla. ()

Little_Sawy

Nový Kong ma celkom ohúril a aj sklamal. Takže sa neviem rozhodnúť medzi 3 a 4 hviezdičkami. Je to tak na hrane. Ale nehovorím že to bolo najhoršie čo som videl, Kong sa snaží nájsť svojich, a objaví to čo nečakal. V kine sa to totálne pozerať nedalo, pretože mi tam kazil celú dobu film jeden tínedžer ktorému som mal chuť vybiť zuby. Toto je moje 1000 hodnotenie! Bolo zaujímavé vidieť, dve extrémne monštrá bojovať bok po boku, proti ďalším rovnakým monštrám. Uznávam, miestami to bolo chaotické, ale nehovorím že štaptné. ()

VelkyMrB

Upoutávka slibovala digitální masakr a ten se dostavil v plné síle, ale smysluplnost v tomhle snímku hledat je ztráta životní energie. Mám tu několik poznámek. 1. Cesta do středu země. 2. Dutá země je domovem obrovských tvorů, takže mám pocit, že pokud by cestou naše skupinka na některého narazila, tak ten samopálek jim bude jak slepému televize. 3. Celá cesta než dojdou ke staré civilizaci je natáčena na zkouřený filtr. Proč? Celé pozadí je nechutně rozmazané a jsou vidět pouze barvy a tváře herců. 4. Jestliže tehdy Godzilla porazil celou armádu lidoopů, proč mu teď dělal Král vopičáků takový problém? 5. Z jaké slitiny je Kongova rukavice, že vydrží takový mráz a.... jak se to nabíjí? Pochybuju, že má Kong u sebe doma zásuvku. 6. Proč poslali na Godzillu ty drony? Zbytečné plýtvání raket. 7. 70% dialogů ve filmu je řvaní na sebe a dělání různých pazvuků, 10% je znaková řeč a 20% máme zbytek. A ještě poslední vsuvka na závěr. Už to nepůsobí tak obrovsky. Čím víc pokračování máme, tím víc plynule se naši titáni pohybují. Nepůsobí, tak majestátně, ale obyčejně. Jen pár opiček a přerostlá ještěrka. Takže pokud jdete do kina s očekáváním kvalitního filmu, zajděte si radši do Mekáče za ty peníze. Pokud jdete do kina kouknout se jak se midlí lidoopi a ještěrka. S chutí do toho. ()

gogo77 odpad!

0/10 ... uzasne triky a nadherne zabery monstier ktore nicia najkrasie mesta sveta a bojuju medzi sebou ... za to by bolo aj 8 bodov avsak.... ALE dej a pribeh je tak hlboko trapny a nudny a uplne odveci ze som skoncil na 0 ... dievcatko z jednotky trosku vyrastlo avsak nema s kym.komunikovat kedze King Kong zije v medziZemi a bojuje s dalsimi opicami ktorych kral sa snazi najst portal ktorym sa vrati na Zem a tu znici .... prilis pritiahnute za vlasy? ... vobec ... totalna kravina ()

Polux

5/10 | Minulé rendezvous ještěrky s opičákem jsem v kině kvůli pandemii (respektive paralelní premiéře na streamu) vynechal a poté toho trochu litoval, tohle jsem v kině, navzdory nuzným trailerům, neminul a teď toho taky trochu lituju:-). S mínusovou verzí z loňského roku to samozřejmě prohrává na celé čáře, ale ani v rámci vlastní série, u které není kvalitativní laťka nastavena nijak zvlášť vysoko, to není žádná hitparáda, nýbrž prohra na body. | Jedna trochu nápaditější scéna (hromadná bitka v nulové gravitaci), na kterou dojde zhruba po hodině a půl stopáže, jinak šablonovitý pokus o epický blockbuster od začátku do konce, s šablonovitými postavami, jejichž jedinou charakterizací je jejich účel v ději, tj. kdo z nich se dožije závěrečných titulků a kdo z nich skončí jako "redshirt" je jasné s jejich nástupem na scénu, s šablonovitým dějem, který se pomalu ale jistě začíná notně recyklovat (obě monstra sólo - setkání a bitka - spojenectví a bitka s někým dalším) a nepříliš svižným tempem (něco alespoň malinko zajímavého se začne dít až po hodině čistého času, do té doby musí divák přetrpět nudný vztahový balast pár zaměnitelných postav a natahovanou přípravku vedoucí k "souboji titánů" na konci filmu). | Celkový zážitek mírně nahoru zvedá fakt, že Baby Kong naštěstí není tak otravně "roztomiloučký", jak se po trailerech zdálo a stran dojemného sbližování s Kongem se netlačí na pilu více, než je nezbytně nutné (nicméně stále platí, že kdyby postava ve filmu vůbec nebyla, tak se nic nestane), milosrdná stopáž pod dvě hodiny, poměrně kvalitní triky (Kongova srst a výrazy tváře) a především klimax filmu, ve kterém si konečně někdo vzpomene, že ve filmech o monstrech by nebylo od věci ukázat divákům to, proč se tenhle žánr vlastně natáčí, tj. velkolepé scény řádění monster v kulisách masivní destrukce měst a jejich obyvatel. Cílovka bude pravděpodobně zase spokojena, takže není důvod na vítězné strategii cokoliv měnit, leč dosavadní koncept se očividně vyčerpal. | PeZet ()

Tomas.Abi

Zřejmě tento film není určen pro mě, i když jak Konga od Jacksona tak Godzillu od Emmericha jsem si vždy náramně užil. Užil jsem si dokonce i Transformers od Michael Bay. Zde jsem ale viděl jen nepřehledný digitální bordel, nekonečné rvačky, nesympatické a hloupé postavy a příběh jsem snad ani nepochopil, jestli se to co je tedy dějová linka dá nějakým příběhem nazývat. Ani jako hloupou popcornovou zábavu jsem si to neužil, protože mě z toho bolely jak oči tak i mozek, který i když jsem odpojil od veškerého přemýšlení, neblaze trpěl a měnil se v želatinu. Za mě jde o zločin proti kinematografii. ()

13Maty13

"I'm not stranger to the danger."     /// Konečně jsme se dočkali pořádného akčního blockbusteru. Příběh se zaměřuje více na Konga, což je škoda, protože Godzilla tam byla trošku jako páté kolo u vozu. Sice je to pořád trochu hloupé, ale s tím se zkrátka musí počítat. Akce se velmi povedla a přítomnost více titanů film jen povznesla. Za mě zatím nejlepší film z MonsterVersa.   / Hodnocení: 7/10. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Duo Russellů se střetně s Godzillou

Duo Russellů se střetně s Godzillou

21.07.2022

Přestože svou kariéru započal v televizi, zpátky na malou obrazovku se v průběhu kariéry herec Kurt Russell (Kosti a skalp, Tango a Cash) jen tak zlákat nenechal. Tedy až doteď. Společně se svým… (viac)