Godzilla a Kong: Nová Ríša

• Česko Godzilla x Kong: Nové impérium (viac)

Epická bitka pokračuje! Filmový Monsterverse sa rozrastá o pokračovanie explozívneho súboja medzi Godzillou a Kongom úplne novým dobrodružstvom, ktoré postaví všemocného Konga a obávanú Godzillu proti kolosálnej neobjavenej hrozbe ukrytej v našom svete, ktorá ohrozuje ich existenciu - a tiež našu vlastnú. Film odhalí históriu týchto titánov a ich pôvod, rovnako ako aj tajomstvá Dutej Zeme a ďalších miest, pričom odhaľuje mýtickú bitku, ktorá pomohla sformovať tieto výnimočné bytosti a navždy ich spojila s ľudstvom. (Continental film)

Hyperbolic

Silný příspěvek do Monsterverse. Tvůrci konečně pochopili (podobně jako v sérii Transformers), že když jdete na film o obrovských vše-ničících mega-naštvaných monstrech (cool robotech měnících se ve vozidla), tak nechcete 80% filmu řešit trable lidských sidekicků. Chcete akci, destrukci, souboje behemotů a epické vizuály. New Empire se zaměřuje hlavně na Konga, jeho screen-time tvoří podstatnou část stopáže filmu a je to fakt super. Zaměřujeme se na jeho silné stránky (souboj s vodním hadem za mě asi top co se vizuálu týče) ale taky na jeho slabé stránky. Fakt ho litujete, protože krom toho, že nemá rodinu, dostává bídu ze všech stran. Vydává se tedy hledat svůj druh a najde jednoho uber-roztomilého 20ti metrového drobka, který se sice ze začátku nechová moc vzorně, ale potom si s Kongem přirostou k srdci a je to super duo. Godzilla bojuje, spí, ničí elektrárny, spí a pak ještě sbírá jakousi elektromagnetickou energii v moři. Pak se evolvne v purple Godzillu a je nachystaná bojovat s dávným nepřítelem - Skarem. Pěknej zmetek, už od pohledu, naštěstí se mu ale pak dostane vlastní ledové medicíny. Lidské postavy super, hlavně Dan Stevens vážně výborný. Budu tiše doufat v další a další díly. ()

Loksian

Očekával jsem popcornovku, dostal jsem popcornovku. První 2/3 filmu byly fakt zábavný a zajímavý, ale pak se to přehoupne do hodně velkých nesmyslů (viz část s legendární můrou a z ničeho vybudované civilizace s vyšším posláním) Tady to pak nabere velký spád a otázek na detaily (ale i klíčové věci) nejsou zodpovězené a působí to neuspokojivě. Audiovizuálně je to dost pěkný, ale příběhově to nemá moc pevný základ. Nicméně mám stejný problém jako u Transformers: Rise of the Beasts, a to ten, že lidské postavy nejsou vůbec zajímavé a i přesto, že se Dan Stevens a Brian Tyree Henry snaží, tak furt nejsou pro děj nijak důležití, a celá jejich dějová linka mě vůbec nezajímala. Ve finále je to fajn film na odpolední zábavu. 6/10 ()

kubas369

5/10. Wtf. To je tak ujetý, až je to zvraceně zábavný. Ten film se vlastně o nic nesnaží. Jen konstantně zvyšuje kadenci volovin. ()

Filmaris

Som rád, že aj v tomto prípade som dostal to, čo som očakával. Epické strety, súboje a nádherné vizuálne a technické spracovanie, ktoré proste treba vidieť na veľkom plátne. Je tu niekoľko úžasných momentov, ktoré potešia hlavne fanúšikov týchto veľkých titanov. Príbeh je miestami zaujímavý, ale treba pri ňom prižmúriť oko, keďže nie úplne všetko dáva zmysel a zopár vecí je tu pretiahnutých za vlasy. Ľudské postavy sú tu len na spestrenie a prekvapivo celkom fungujú a postarali sa o tú humornú stránku filmu. Zbytočne nezaberajú príliš veľa priestoru, a tak sa film sústredí hlavne titanom. Záporák v podobe Scar Kinga je tu nádherne predstavený a zo začiatku z neho šiel strach a rešpekt. Ku koncu sa z neho stal len ďalší radový titán, ktorý nepredstavoval až takú hrozbu, ako sa na prvý pohľad zdá. Súboje ale boli super, bolo to prehľadné, nápadité a mali ten správny nádych adrenalínu. Adam Wingard rýchlo pochopil o čom tie filmy skrátka majú byť. Škoda len slabšieho finále, ktoré mohlo byť ešte o niečo veľkolepejšie. Napriek tomu si myslím, že Godzillu a Konga ešte uvidíme. ()

Daertelon

Barbiezilla a Kong proti bandě ošklivých zlých skoro-Kongů. Velké příšerky destruují městečka po celém světě a pod ním. Je to parádní podívaná, skvělá akční prasárna, u které se člověk moc nezamyslí, ale napínavé bitky ho zadupou do kinosedačky. Film podobných rozměrů jsme dlouho očekávali, objevilo se v něm nejvíc Kaidžú potvor od Pacific Rim. Setkáme se dokonce i s Kaidžú z prastarých filmů Mothrou (1961), kvůli čemuž mi pookřálo fanouškovské srdíčko. Bohužel ale nedostane prakticky žádný prostor, veškerý si nárokuje Kong a sem tam i poněkud ploše vypravená Godzilla, což je škoda. Ale solidní příběhovou bázi, složité dějové linie a eskalující epiku od takových filmů nečekám, takže jsem vlastně spoko. ()

Mr.Ward

O R G A S M U S !!! Ne, vážně, já brečel štěstím, že se to děje, že to vidím v imaxu, a že je to tak neskutečně kulervoucí! Nebudu tu vypisovat něco o tom, ať mozek necháte doma a užíváte si přepálenou zábavu. To je snad jasný, ne? Doufám, že nikdo nečeká od takového filmu hlubokou myšlenkovou odyseu. Takže pokud nemáte rádi Godzillu a Konga nebo ujetý akční výplachy, na tohle nechoďte. Já dostal přesně to, co jsem chtěl, a mnohem MNOHEM více!!!! Moje srdíčko 12 letého kluka plesalo, a já zíral s otevřenou hubou, co se to tam děje. Spousta scén je naprosto ikonických - nejvíc velkolepý comeback jednoho Titána, fight po “vypnutí” gravitace, nebo celej finální fight. Jakožto fanoušek MonsterVerse, kterej má opravdu hodně nakoukaný všechny filmy, si tam dokážu najít i nějakou tu logiku (minimálně v rámci toho světa), takže já jsem spokojenej na maximum. Žeru to, miluju to, a díky bohu za to, že film slaví úspěch, lidi to baví, a pokračování je tak snad jen otázkou času. Tohle chci hnát ještě víc a víc do extrému, a jsem zvědavý, kam až je tvůrčí fantazie schopná zajít. ()

mark9th

New Kong x Godzilla is good. As far as you're watching these two and monsters around. But when story switch to humans, old prophecy ( of course there must be one) and other "essentials", all products of incredibly lazy writing, movie quickly becomes incredible hollow, boring and your monster experience is spoiled. That's all to that. But good luck next time Hollywood. 5/10 ()

Kebabkony

Opět tady máme rubačku mega monster. Tentokrát je to mnohem větší než předchozí díly, ale taky stupidnější. Pokud někdo tyto filmy bere vážné, tak by si měl dojít k psychologovi. Monster je tu fakt nespočet, ale jsou tu spíš do počtu. Tu hlavní pozornost má Kong s Godzillou plus jejich záporáci. Nejvíc promovaný byl Skar King jakožto zlý červený opičák. Jeho vzhled je fakt cool. Jen škoda, že ho nevyužili víc. Pak je tu Shimo, což je prakticky ledová Godzilla, která tu je jenom na chvilku a je spíše v pozadí. Ale nejvíc top je prostě malá opice, která dodává tu humornou stránku. Oproti prvnímu dílu je to víc chaotické a zdálo se mi to v našem kině i vizuálně horší. Pokud vypnete mozek, tak se budete bavit. 6/10 ()

CZRohlik

Co dodat... prostě to stejný jako minulý díl. Neskutečně dementní, ale zábavná podívaná, při které člověk vypne mozek a jen sleduje jak se vzájemně mydlí obří Kaiju monstra. Škoda jen postav, který mi přijdou taky vcelku nevýrazný (a ano já vím, že jde hlavně o ty obří potvory, kvůli kterým jdeme do toho kina, ale to neznamená, že i ty lidský postavy nemůžou být něčím zajímavý). A do toho všeho ještě nevýraznej soundtrack (toho je reálně škoda). Jinak ale definice blockbusteru, od kterýho chci, aby mě na 2 hodiny zabavil - což se podařilo... 5/10! Více na: YouTube! ()

ESNYR

Už začátek dal vědět že to bude bída. Kng se tu chová jak člověk kdy klade pasti jak ostřílenej lovec a zálesák, pak se zhnuseně otřepe potom co rotrhne toho prasovlka a je od něj zasviněnej, pak se jde osprchovat, zaskočí k zubaři a při návratu se podivuje nad tím že pod dutozemí je další poddutozem .... na to nemám vysvětlení, takže raději nic. Pak si tam Godzilla dokazuje že má největší, no, "sílu" na světě a cukrujou se s nějakým bubákem. Kong mezitím oběvuje poddutozemní osvětim a pana "jsem velká zlá opice" CHvilku se tam překřikují a pak se to všechno semele v bitce která je sice celkem přehledná ale vůbec ne zábavná, zajímavá a nebo dechberoucí. Lidé umírají po stovkách až tisících, Kong řve, Godzilla dokazuje  svoji nadřazenost, pan opičí otrokář chce ukázat dominanci a Kong ještě dostane ortézu, bo si pochroumal tlapku, hešteglidimipomůžouanebjedemevtomspolu. Do toho se zamotá parta lidí, nastaví se nové pravidla, omrknem nový podzemní prostor, vykouknou další opice,  probereme jiné zákony (které podělali kvůli seriálu kdy asi zapoměli že v seriálu čas v dutozemi běží jinak) je tu "godzilla" co umí dělat kouzlo s ledem a nakonec to celé vyvrcholí tím že Kong a Godzilla jsou od teď asi něco jako bratr a sestra. Teda tak nějak mi to přišlo. Blbý je to jak cigán ve škole, půlka pravidel nefunguje, je tam moc mluvení které nedává smysl a neustálé přidávání monster z toho dělá těžký blábol, kdy mi není jasný smysl třeba té kuklínkové berušky v koloseu, nebo proč bylo potřeba přidával ledničkovou ještěrku, když už z předchozích filmů, známe asi 50 jiných monster (ve smyslu že Monarch má asi 50 stanic monitorující spící titány) Jako sakra už, to fakt myslí vážně ? 1 hvězdu dám, za to že mají alespoň snahu to držet v "monstrverzu". Teda ale že mají náhodou připravenou ortézu na Kongovu tlapku .... no je to zvláštní. Bourá se tu víc jak v 2012 a Moonfalu, nebo Dni nezávislosti a vypadá to že místo aby lidi nadávali na nečinost vlády, budeme ronit slzy nad mrtvým zvířátkem, protože jeho rodina určitě cití velkou bolest. Ty vole ..... U Pacifik Rimu ty potvory alespoň lezly z nějaké jiné dimenze nebo co ale tady se všechny ty potvory nachází buďto na zemi, v dutozemi a nebo poddutozemí. Pokud v dalším díle přidají ještě poddutozemi v dutopoddutozemi, nebudu se ten odpad snažit ani obhajovat. ()

PaTeXx

Tříhvězda jako vyšitá. Digitální porno, které obsahovalo vydatnou porci boje mezi opičáky a přehršel tuctových a naivních dialogů (jako v celém GvK univerzu), ze kterých doteď bolí uši. Úžasný příklad, jak Godzilla hraje druhé housle a v klidu se dá bez ní obejít téměř tři čtvrtě filmu bez toho, aniž byste si na ni vzpomněli. Kong je zkrátka mnohem komplexnější, charakternější postava s emocemi, jejíž lore je v podstatě ještě neznámý a nevyčerpán, proto jsem rád, že film je věnován hlavně jemu a to v neprozkoumané Duté Zemi. Moje hlavní výtka asi směřuje na vysoký počet titánů/kaiju, kteří svojí kvantitou ztrácí velkolepost a občas to připomíná spíše sequel k Válce o planetu opic. Na tohle musíte jít do kina bez příběhových očekávání, jinak jste na GvK byli naposled. Nažer se, pohoň si, nepřemýšlej a čum. ()

cernakus

Je to sice čím dál blbější, ale nakonec tuhle blbinu zachránila koncepce "sledujeme opět hlavně King Konga" a to, že hodně očesali zbytečné lidské linky. Nicméně kvůli extrémní jednoduchosti a nablblosti scénáře to nakonec vyjde na úplně stejný počet hvězd, jako ta blbina minulá. Bohužel to stále vydělalo dost peněz na to, aby to pokračovalo. ()

j.sorensen

Hezky nakreslený, příběh votřes. A kdo napíše o Cannibal Corpse, že je gc kapela, měl by si baterkou posvítit do uší, jestli mu náhodou nebudou svítit oči tvl... ()

JasonV

Ide to presne v šľapajach predchádzajúcej časti, teda úplné rezignovane na nejaký zmysluplný dej, ale tu sa mi zdajú aj tie akčné pasáže slabé a nasilu pozliepané. Ďalšej časti sa už úprimne obávam. ()

Facerr

Nenáročný, ale líbivý monster wrestling to dal na výbornou. Čekal jsem sice trochu epičtější zlo, ale i tak fajn. Jen od toho neočekávejte nic na zamyšlení. ()

DonBraso

A jedeme dál dámy a pánové. Godzilla a Kong jedou na další turné a opět to stojí ještě na větší dekadenci, než minule. Už předešlej díl mě bavil a věděl jsem co od něj čekat. Wingard musel všechny ty studia od vizuálních efektů dát nějak dohromady a říkám si jen kolik her a materiálu by mohlo vzniknout. Kong zde vlastně hraje prim a vypráví nevědomky více, než hrané postavy, který tu jsou takový křoví, protože musí. Ta omáčka okolo prostě akorát sedí k tomu, aby se od půlky filmu silně začala potit grafika. Jen je stále škoda, že tu není nějaký ten wauu efekt, že člověk spadne na prdel. Ono už je to tak graficky skvělé, že by to chtělo doopravdy s něčím přijít a příležitostí je vážně kvanta. Monstra si dávají dostaveníčko i ve městech, kde se vizuál nesmírně opakuje a nepřidá se nějaká ta třešinka navíc. Jo, zpomalovačka ve čtyřech nestvůrách vypadá božsky, jen se pak rozehraje Rio, ale kromě pár záběrů do lidí, se to opět odpoutá dál a nechávají se opět jen ty stvůry. Nejsou tu žádné jiné aspekty. Řvalo se zde hlasitě a já jsem opět velmi rád nechal volume hodně doprava. Nejspíš mám pro Konga trochu slabost, ale zrovna ty starší filmy, že bych nějak baštil, to rozhodně ne. Tenhle výplach mu sedí neskutečně i o jeden zub méně, já přesto musím přitlačit a od posledně musím dát ty čtyři. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Duo Russellů se střetně s Godzillou

Duo Russellů se střetně s Godzillou

21.07.2022

Přestože svou kariéru započal v televizi, zpátky na malou obrazovku se v průběhu kariéry herec Kurt Russell (Kosti a skalp, Tango a Cash) jen tak zlákat nenechal. Tedy až doteď. Společně se svým… (viac)