Seriál Čas nádejí mapuje osudy troch generácii jednej slovenskej živnostníckej rodiny, v priebehu rokov 1914 až 1951. V dramatickom deji, plnom emócií a napínavých zvratov má divák možnosť pútavou formou hraného príbehu sledovať najvýznamnejšie historické míľniky nášho národa: prvú svetovú vojnu a rozpad Rakúsko -Uhorska, vznik Československej republiky, druhú svetovú vojnu, Slovenské národné povstanie, Február 1948. (RTVS)

fabecc1222

Okolo série se rozjelo už před časem poměrně velké haló, mělo jít o jeden z největších projektů RTVS, ale je vlastne škoda, že RTVS nepojalo takovýto dějíny epos spíše ve stylu První republiky. Tady se na porci osmi dílů řeší vše extrémně zkratkovitě. Skáče se od smrti (narození) jedné postav k druhé, absentuje nějaké větší dějinné zapojení do kontextu skrze reálné postavy nebo stěžejní události. Plus klasické problémy dějinných eposů či rodinných ság -> postavy stárnou, ale reálně to nejde moc poznat. Námětově měla RTVS v ruce seriál klidně na několik řad, každý z dílů by klidně vydal na samostatnou řadu o osmi dílech, takhle máme jako výsledek spíše klasickou dějinnou vztahovku. ()

marhoul

"Existuje dobrý nácek, komunista a katolík v jedné osobě?" "Ano. Ale jenom na Slovensku." Pěkný seriál. Levnější výpravu vyvažují dobré herecké výkony. Někomu vadí skoky v ději, mně vůbec, seriál vnímám jako dílko pro široké publikum, které má ukázat turbulentní první polovinu dvacátého století, dopady na osudy jednotlivců a taky starou pravdu, že určité typy se dokáží prosadit v každé době. Kdo čeká rozpitvávanou udřístanou romanci nebo polopatický historický výklad, spokojený nebude. Je to  sympaticky pojatá variace na Všechny dobré rodáky. Televizní, ne tolik náročná, ale vydařená, v některých momentech hodně silná. Chválím obsazení. Danovi Fischerovi tihle smradi jdou, Ady Hajdu mě rozsekal, skvělý Martin Šalacha i všichni v hlavních rolích. Zuzana Mauréry stabilně excelentní. Objektivně na tři, ale přihodím. Historickou edukaci národňárskofašistickočernoprdelnícké horní Uhry potřebují jako kanec drbání. ()

funesfilm

Zničiť tak veľký potenciál, je na hanbu zodpovedných. Koľko sa mohlo "vyťažiť " z tohto seriálu? Do ôsmich dielov zmestiť minimálne dvadsať časti s plnou minútažou, sa nepodarilo. Škoda. Dobrá dejová línia, hudba, herectvo, výprava i kamera...Preskakovanie jednotlivých etáp príbehu, prináša zbytočný chaos pre diváka. Stačí nevidieť desať minút a môžem to pozerať odznova. Nabudúce, v RTVS hádam dopadne príprava projektov lepšie. Neprekvapilo by, keby Čas nádejí bol doplnený o "chýbajúce" dejové "články" ()

Flego

Nájsť slovenský seriál, ktorý by spĺňal predpoklady na kvalitný, výživný projekt je takmer nemožné. Čas nádejí je precízne prepracovaný príbeh jednej rodiny na pozadí dejinných udalostí z pohľadu slovenských reálií. Historické udalosti sú bez príkras a verné, čo dokážu oceniť aj diváci, ktorí poznajú vlastnú históriu z múdrych kníh, ale na svoje si prídu aj diváci konzumenti. Rozsah témy je na viacej častí a podrobnejšie spracovanie. Škoda, že úvodné dve časti nemali požadovaný náboj tých ostatných, bolo by to za plný počet. ()

Johnny.ARN

Po hodnotení každej epizódy mi priemer vyšiel na 3 z 5, čo by tak nejak objektívne aj sedelo. Pocitovo ale musím dať celému seriálu 4, lebo to bol kurva dobrý historický seriál, bavil ma, skvelé obsadenie, dobré scény, dejové zápletky a hlavne v každej epizóde bolo vidno tonu poctivej roboty. Úplne v pohode by som si vedel predstaviť spin-off, či už o Irene, šéfovi polície, železničiarovi a mrte ďalších postáv. RTVS, skvelá práca a ďakujeme! 4 z 5 ()

• Natáčanie sa začalo 1. júla 2022 na Myjave. (ekogarniza)