Seriál Čas nádejí mapuje osudy troch generácii jednej slovenskej živnostníckej rodiny, v priebehu rokov 1914 až 1951. V dramatickom deji, plnom emócií a napínavých zvratov má divák možnosť pútavou formou hraného príbehu sledovať najvýznamnejšie historické míľniky nášho národa: prvú svetovú vojnu a rozpad Rakúsko -Uhorska, vznik Československej republiky, druhú svetovú vojnu, Slovenské národné povstanie, Február 1948. (RTVS)

Recenzie používateľa marhoul k tomuto seriálu (2)

Čas nádejí (2024)

"Existuje dobrý nácek, komunista a katolík v jedné osobě?" "Ano. Ale jenom na Slovensku." Pěkný seriál. Levnější výpravu vyvažují dobré herecké výkony. Někomu vadí skoky v ději, mně vůbec, seriál vnímám jako dílko pro široké publikum, které má ukázat turbulentní první polovinu dvacátého století, dopady na osudy jednotlivců a taky starou pravdu, že určité typy se dokáží prosadit v každé době. Kdo čeká rozpitvávanou udřístanou romanci nebo polopatický historický výklad, spokojený nebude. Je to  sympaticky pojatá variace na Všechny dobré rodáky. Televizní, ne tolik náročná, ale vydařená, v některých momentech hodně silná. Chválím obsazení. Danovi Fischerovi tihle smradi jdou, Ady Hajdu mě rozsekal, skvělý Martin Šalacha i všichni v hlavních rolích. Zuzana Mauréry stabilně excelentní. Objektivně na tři, ale přihodím. Historickou edukaci národňárskofašistickočernoprdelnícké horní Uhry potřebují jako kanec drbání. ()

Episode 6 (2024) (E06)

Adynko! Masakr. ()