Bankový lupič Gino Strabliggi strávil desať rokov vo väzení, mal teda dostatok času na rozmýšľanie. Rozhodol sa žiť čestne. Vychovávateľ Cazaneuve mu veril, prihovoril sa teda, aby Gina podmienečne prepustili. Na toho však vonku čaká nielen jeho manželka, ale aj bývalí kumpáni. Gino je však pevne rozhodnutý neskĺznuť do starých koľají a kontakt s podsvetím odmieta. Pracuje v tlačiarni a stále sa stretáva s múdrym Cazaneuvem. Jedného dňa však zasiahne krutý osud - Gino stráca milovanú ženu. Najviac sa o neho zaujíma policajný inšpektor, ktorý ho kedysi dostal za mreže - je totiž presvedčený, že ľudia sa nemôžu od základu zmeniť a preto špehuje Gina na každom kroku. (STV)

Rokle

Spíše než krimi bych to označil jako drama o muži, jehož hřích z minulosti nedá spát jednomu maniakálnímu policistovi. Deprimující konec, při kterém mi spadla čelist. ()

CrazyLom

Herecké výkony špička, ale jinak tenhle příběh nenabídl nic zvláštního - téma, které jsme už mnohokrát viděli, velmi průměrný scénář a občasná zbytečná zdlouhavost jsou největší chyby, jež celý film srážejí dolů. Koukat se na to dalo, ale přesto nemám dojem, že by známka vyjadřující průměr odpovídala. ()

Shredo

Na úvod musím pochváliť kameru.. Sám som bol ohromený kvalitou kamery, ktorá sa vyrovnáva filmom z konca minulého storočia. Nevraviac o hereckých výkonoch, ktorý robia tento snímok nezabudnuteľným. Treba sa viac zamerať na Delonove filmy. Vypadá to tak, že si pečlivo vyberá role a zaručuje to kvalitu. Mimochodom ma pobavil mladý Gerard Depardieu :D ()

Evander

Výborná kriminálka, na kterou však divák musí mít vhodnou náladu nebo být značně otrlý. Z autentičnosti tohoto díla až zamrazí a jeho zhlédnutí zanechá nemalé šrámy na divákově duši. ()

Colleague

Minulost se vrací a nervy pracují. Nádherný film o tom, jak je navracení do společnosti po letech ve vězení náročné, ač se člověk snaží, co to jen jde. Není od věci skupovat akcie vězeňských firem. Systém funguje tak, že práce bude pořád dost. ()

candy_daze

Silný film se skvělým Delonem a standardním Gabinem (takže taky skvělým ;)). Od scénáře, přes režii až po herecké výkony nemám téměř co vyčítat. Jediné, co bych si nechala ujít, byly melodramatické, pomalé scény, podbarvené srdceryvnou hudbou, zabírající přešťastného Alaina. Ale v kontrastu k nim byl konec jako kopanec do břicha. To, že režisér nechal film dojít až do úplného konce, natočil všechno, dává filmu neuvěřitelnou sílu. (Co si budeme povídat, na konci jsem řvala jak tur.) ()

dandislav1991

Tak nějak mi to přípomínalo první polovinou Bídníky, možná to bude tim Gabinem, možná tím že jde o napraveného vězně, který seká dobrotu a jen šílený komisař ho pronásleduje... a ono vlastně to tak je .... ()

kabel

Mozaika mezi francouzskou krimi. Dva mistři se opět a naposled sešli na společné scéně. Boj mezi napravitelností a spravedlností s lehkým a kvalitním hudebním proložením. ()

NightPorter

Dlouho jsem to odkladal, pac je to smutny, ale kdyz je clovek smutnej sam vo sobe, tak sem si rikal, ze uz je to jedno, a musim rict, je to pecka. Ty Delonovo a Gabinovo pohledy ke konci filmu! Jeden z nej francouzskejch filmu, co v posledni dobe jely na dvojce. Kam se hrabe Ventura, to se neda srovnat! ()

tranquill

"Napsané zůstává a úředníci odcházejí..." Skvělá výpověď o nespravedlnosti donebesahající! Zprvu pozvolně se rozvíjející vyprávění postupně získává na síle a zde opravdu nejde o kvalitní herecké výkony, jaké jistě Delon a Gabin (především u soudu) podávají, ale skutečně o příběh samotný, který je režijně podán tak, že se do hlavní postavy vtělíte a cítíte s ní. Opravdu nadstandardní drama! ()

Candyman

Musím přiznat, že tenhle film mi doporučila asi před pěti lety maminka a já jsem od něj nečekal příliš. Ale už po prvních deseti minutách mě děj úplně pohltil. Tento snímek ukazuje dvě strany mince spravedlnosti. Většina filmu se jeví jako klasika s happyendem, ale postupem času se divák dozvídá, že tomu tak není. Závěr je doslova „brutální“ a někoho může i rozplakat. ()

Allan

Ladislav LAKOMÝ, jméno, které je pro mě nenávratně spojeno s již tradičně úděsným brněnským dabingem, sračker, který svým hlasem obohatil např. kultovní seriál Stefanie a dalších 365 seriálů z německé produkce. Dovedl jsem si jeho nasazení představit kdekoli jinde, jen ne právě k Alainovi Delonovi. A hle, nepředstavitelné se stalo skutečným a já mohl jen nevěřícně kroutit hlavou a přát si, aby to byl jen zlý sen. Je pozoruhodné, že Lakomý je pouze o čtyři roky mladší než Delon, avšak jeho hlas byl už před 30 lety stvořen pouze pro to, aby daboval chlípné bavorské dědky. Gratuluji tehdejší ČST Brno za vskutku nevšední obsazení. ()

BDMarty007

Ač hodnotím za 5 bodů a myslím, že je to jeden z nejlepších filmů co kdy byly natočeny, předesílám, že film rozhodně nikomu nedoporučuji. Bylo mi na světě lépe, než jsem jej zhlédnul. Film jsem poprvé viděl asi před 15-20 lety a asi žádný jiný film se mi tak hluboko nezaryl do paměti a tak často mě nestrašil. Drama člověka, který se vrátí z vězení, chce začít nový život a zdá se, že vše mu přeje. Milovaná žena na něj 10 let čekala, kurátor je mu oporou, rychle najde výnosné zaměstnání ... Ale souhra tragických náhod a okolností ho přivede ke strašlivému konci, který je tady navíc velmi explicitně a expresivně zachycen. Neuvěřitelné, jak málo vlastně stačí ... Film je to po všech stránkách naprosto dokonalý a právě proto je prožitek nesmazatelný. ()

Arequipa

Dojemný a krutý - dvě slova, která mě napadají po závěrečné scéně. V očích Alana Delona je v té chvíli vše. Od něj i Gabina se kvalitní výkon čeká, ale kdo se mi moc líbil byl odporný Javertovský policejní inspektor perfektně zahraný Michelem Bouquetem - když byl na scéně, skřípal jsem zuby, zatínal pěsti, tep se mi zrychloval - tak silné antipatie ve mě vzbuzoval. Ještě pár desítek minut před koncem jsem chtěl dát ****, ale ten konec byl tak reálný a perfektně - v podstatě bez slov - zahraný, že je z toho nakonec poctivých *****. ()