Asterix a Obelix

• Slovensko Asterix a Obelix kontra Cézar (viac)
Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1999, 109 min

Je rok 50 pre Kristom. Rímski kolonizátori ovládli Gáliu – okrem jednej dedinky, kde sa päťdesiat obyvateľov dokáže brániť mnohonásobnej presile vďaka zázračnému posilňujúcemu nápoju. Ten vyrába miestny druid Panoramix (Claude Piéplu). Rímsky guvernér Detritus sa chce nápoja zmocniť, aby mohol zvrhnúť svojho vládcu Caesara.  Nepočíta však s tým,  že prešibaný Astérix (Christian Clavier)  a jeho dobrácky priateľ Obélix (Gérard Depardieu), ktorý spadol do zázračného nápoja ako dieťa a má silu i bez nápoja, mu s pomocou Obelixovho psíka Idefixa a  mága Panoramixa, jeho plány značne skomplikujú – a ešte sa pri tom i skvele pobavia.  Baviť sa budú aj diváci, ktorí si pozrú túto výpravnú adaptáciu jedného z najpopulárnejších európskych komiksov. (TV Markíza)

gombarix

Myslím si, že celá ta myšlenka natočit hraného Asterixe byla zcestná. Veškerý vtip je už v bezchybném komiksu a pitvořící se Deparděv pro mě velkou přidanou hodnotu nepředstavuje. Ale uznávám, že jako takový ten film není na odpad, tak hvězdičku dám. Možná bych dal i dvě, ale to by tam nesměla být úděsně dřevěná Laetitia Casta jako Falbala, to byla opravdu tragédie. Kozy nejsou vše :) ()

Pradlík

Christian Clavier a Gerard Depardieu jsou skvělí herci pro ústřední dvojici a jejich charizma je cítit po celou dobu filmu. Příběh je inspirovaný dílem Asterix a Galové a líbil se mi více než kreslený, protože ten nebyl co se týče příběhu tolik propracovaný jako hraný. Francouzská klasika. Panoramix: To je konec jeho vousu. Obelix: Na druhym konci bude on! Asterix: Tos vymyslel vlastní hlavou? Omlouvám se Malarkeyovi, ale poprvé kopíruji stejnou hlášku, ale tahle mi prostě přišla nejlepší. ()

herech

Římany jsem už od mala prostě žral, obdivoval jsem jejich moc, území které ovládali, výstroj, taktiku, způsob organizace armády. V tomto snímku jim to ale komiksové postavičky pěkně natřeli. Galové mi zde byli velmi sympatičtí, stejně jako marní římané. Občas mi jich bylo líto, přece jen museli být pořádně flustrovaní že ani 500 jejich vojáku není schopné porazit několik desítek galů. Ale tak kouzelný nápoj udělá své a nadopovaní galové jsou nezastavitelní, ještě že nemají takové ambice jako římané. Nedokážu si na roli Obelixe představit lepšího herce než Gérarda Depardieu. Vskutku povedená komedie. ()

Luk Skywalker

Toto filmové zpracování je zdařilé, ale postava Obelixe je v tomto filmu vydávána za velmi hloupou, což mi vzhledem k animovaným filmům nesedí, prostě takhle hloupý být nemá. ()

Akana

Obsazení hlavních rolí je prvotřídní, Depardieu, Clavier, Galabru i Benigni jakoby se pro živé ztvárnění těch postaviček narodili. Film jako takový je ale přece jen vzhledem ke kreslenému originálu příliš opisný, příliš uctivý, což asi většina přivítá, ale mě to přišlo přeci jen až moc krotké. 70% ()

Wolvie

Brutální nepochopení komiksové předlohy,hůře hodnocená Mise Kleopatra je v tomhle směru mnohem,ale mnohem vydařenější film. ()

MickeyStuma

Nejslavnější francouzský komiks se dočkal filmového zpracování, a je znát, že se do toho tvůrci pustili s velikou láskou a zodpovědností. Velkolepá výprava, kostýmy, humor, to vše dává dojem opravdového obživnutí komiksových obrázků. Příběh je poskládán z epizodek z několika Asterixových sešitů a to velice dobře. Vše do sebe výborně zapadá. Christian Clavier a Gérard Depardieu dali do svých rolí opravdu všechno. Nejsou však jediný. Každý do svých postav dal určité kouzlo. Gottfried John jako Julius César je naprosto nezaměnitelný. Nejlepší představitel této významné (a reálné) postavy, jakého jsem kdy viděl. Jeho už nikdo nepřekoná. Snímek se naprosto povedl a může být vzorem, jak má takový zábavný zfilmovaný komiks vypadat. ()

Rathalos

Asterix a Obelix su postavicky,ktore zboznujem a aj toto filmove spracovanie je skvele,chvalim velmi dobry vyber hercov,je to zabavne a mile,takze u mna plny pocet...:-) ()

ex.it

Ne. Tohle není ono. Není to špatné zpracování kresleného komixového příběhu, ale není ani zdaleka tak dobré, jako být mohlo. Některé vtipy mi přijdou slabé, někde naopak dost vtipů chybí. Místy je film plný nevyplněných dír. ()

salamandrr

Zatím nejlepší díl hrané série o Asterixovi. Příběh se lehce inspiroval comixem, ale má spoustu nápadů a většina jich vyšla. Phalbala mi přijde jako typická galská kráska, sice má pěkné vlasy, tělo atd. ale komplexně vypadá jak ze středověku... ()