Asterix a Obelix

• Slovensko Asterix a Obelix kontra Cézar (viac)
Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1999, 109 min

Je rok 50 pre Kristom. Rímski kolonizátori ovládli Gáliu – okrem jednej dedinky, kde sa päťdesiat obyvateľov dokáže brániť mnohonásobnej presile vďaka zázračnému posilňujúcemu nápoju. Ten vyrába miestny druid Panoramix (Claude Piéplu). Rímsky guvernér Detritus sa chce nápoja zmocniť, aby mohol zvrhnúť svojho vládcu Caesara.  Nepočíta však s tým,  že prešibaný Astérix (Christian Clavier)  a jeho dobrácky priateľ Obélix (Gérard Depardieu), ktorý spadol do zázračného nápoja ako dieťa a má silu i bez nápoja, mu s pomocou Obelixovho psíka Idefixa a  mága Panoramixa, jeho plány značne skomplikujú – a ešte sa pri tom i skvele pobavia.  Baviť sa budú aj diváci, ktorí si pozrú túto výpravnú adaptáciu jedného z najpopulárnejších európskych komiksov. (TV Markíza)

Paity

Poměrně povedená adaptace známého komiksu a animovaného příběhu, za který se Francouzi rozhodně nemusejí stydět. Já jsem se bavil velmi dobře. ()

Bafo

Zajimave zpracovani kultovniho komiksu o dvou vystrednich galech a jejich vesnicce... Pekna zabava ale to nedela ctyr hvezdickovy film... neco schazi... ()

Arach.No

Převést Asterixův inteligentní humor na plátno jde asi doopravdy jenom za použití ruční animace. S herci to ztrácí velkou část svého kouzla. ()

Prochy38

První krok mezi animovaným a živým Asterixem a ostatními Galy. Mně se to líbilo a hodně. G. Depardieu v roli Obelixe parádní a vůbec efekty se povedly natolik, že už mi brzy ani nešlo na mysl, že byl nějaký animovaný Asterix... Povedené!!! L. Casta, modelka mých mladých let, se příjemně zaskvěla. ()

ondrula

Představuju si to nějak takhle: Producent: "Pane Depardieu, nemohl byste nám zahrát Obelixe? Je to udatný galský válečník a zamiluje se do místní krasavice." Depardieu: "Já nevim, chlapi, táhne mi na šedesát, jsem tlustej a mám platfus. A taky jsem věčně nalitej." Producent: "To nevadí, hele, Michel Galabru nám taky kývl na roli náčelníka vesnice a to je mu 77 let!" Michel Galabru: "Cože?" Depardieu: "Michel už špatně slyší, asi vám dobře nerozuměl. Kdo v tom ještě hraje?" Producent: "Christian Clavier hraje hlavní roli." Depardieu: "No tak to zapomeňte, že se nechám zastínit takovým nýmandem. V žádným případě ne, odmítám." Michel Galabru: "Cože? Česnek?" Producent: "Hele, zmínil jsem se, že v tom filmu budete mít příležitost vocintávat kozy Laetitie Casty?" Depardieu: "A no tak jo, když jinak nedáte..." ()

Hanes88

Co můžu říct, tak za sebe spokojenost. Docela jsem se zasmál - prostě taková normální rodinná komedie. Na podívání vždy dobré. ()

Xavi6

Jedničky jsou vždycky super a zde to platí na plné čáře. Bylo to poprvé co jsem spatřil Asterixe a Obelixe a od té doby jsem si je přímo zamiloval. Líbili se mi herecké výkony jak Claviera, tak i Depardieuho. Tito dva budou vždycky v těchto postavách nejlepší a žádná jiná dvojice už je nikdy nepřekoná. ()

J*A*M*A*L

Rozhodně nejlepší díl této skvělé trilogie nejslavnějších francouzských hrdinů.Neznám člověka který by neznal tuto skvělou a bláznivou dvojku.U tohoto dílu jsem se moc bavil viděl jsem ho celkem třikrát nebo čtyřikrát a vždy když to vidím tak se moc bavím musím smekat před mým velkým oblíbencem Gerardem Depardieuem který podal opravdu vinikající výkon. ()

Itar

Na animáky to rozhodně nemá, i tak ale velmi zábavný film, stojící především na charismatu hlavních hrdinů (především Clavier v roli Asterixe je jedinečný, což dokazuje obrovský kvalitativní propad po jeho odchodu ze série. ()

Paldiny

Vždy som patril k fanúšikom Obelixa a ako krpec nevynechal jediný animák s ním. Jeho filmové spracovanie nestráca nič na svojom čare a dovolím si tvrdiť, že Gérard sa pre rolu hrubej sily v modro – bielych trenkách priam narodil. Zvyšné postavy rovnako dobre obsadené, akcia komiksovo prepálená a baví, hlášky sršia ako na bežiacom páse (Koľko chceš kurčat ? 20, držím diétu) plus špetka romantiky s bujarými trojkami alá Falbala. Tvorcom sa moc pekne podarilo skĺbiť všetko funkčné z kreslených dielov a to až do takej miery, že nezostali nápady pre pokračovania, ktoré som už ani nedopozeral. ()

Wishkah

Půl na půl. Musím ocenit výborný casting a kostýmy. Zejména úvodní dvojice v podání Depardieu a Claviera je excelentní. A spousta vedlejších postaviček je taky jako vystřižená z komiksu. Hodně vtípků se i povedlo a dokáže pobavit....jenže pak člověk prokoukne a všimne si, že dokud se dilm jakž takž drží komiksové předlohy, má film nějaký tah na branku. Ve druhé půlce film ztrácí dech, gagy začínají být dětinštější a dětinštější a navíc vetší prostor tu má neskutečně přehrávající Roberto Benigni, který je mezi jiným asi největí prohrou tohoto filmu. Na nedělní odpoledne, kdy člověk napůl dříme je to ideální film, ale takových je spousta ()

Angie91

Zdá se mi to nebo jsem jediná, kterou jednička prostě nezaujala... vtipy na místě, ale chybí tomu ňáký šmrnc a vzpruha... Nemůžu si pomoct, ale bez Jamela Debbouze a Monici Bellucci to prostě není ono... celý film je tak trochu bez tváře! ()