Boli časy, keď sa hovorilo, že deti narodené z lásky budú mať šťastie - už sa to nehovorí! V tejto budúcnosti vám genetickí inžinieri namiešajú správne ingrediencie pre vášho potomka, ktorý bude ako elita spoločnosti pripravovaný v tréningových strediskách Gattaca Corporation. Kto z rodičov by odolal? Vincent (Ethan Hawke) má smolu, že je jedným z posledných, kto bol ešte splodený klasickými postupmi a macocha príroda v súťaži s optimálne vyladenou genetikou neobstála. A tak sa ocitol v nižšom spoločenskom segmente pomocnej údržbárskej komunity, v miestnom žargóne príznačne nazývanom "ln-Valid". Lenže Vincent sníva o svojej účasti v kozmickom tíme, a keď dostane šancu použiť falošnú genetickú identitu, nezaváha ... (TV Dajto)

peaceNwar

Krásny film. Príbeh o obyčajnom človeku v budúcnosti, ktorému vďaka genetickým predispozíciám nie je dovolené splniť si svoj sen. Žiadne veľké zvraty, žiadne ohromujúce vízie, žiadne extrémne technologické vymoženosti. Sci-fi tu nie je samoúčelné, ani sa nepoužíva ako špongia pre ohúrenie, všetko sa podriaďuje jednoduchému, komornému, no očarujúcemu životnému príbehu Vincenta. Tento film zaujme najmä svojou atmosférou a hĺbkou a odkazu príbehu, ktorý dovedie zamysleniu ateistu, humanistu, genetika či aj veriaceho. Hlavný odkaz tohto filmu je zreteľný: V budúcnosti sa sama veda stala náboženstvom a diskriminuje človeka, či inak povedané, nič nie je nemenné. Vyjadril to, čo už dlho nosím v srdci a to si veľmi cením... Réžia, hudba a herci nestoja za komentár, všetko funguje ako po masle. Žiadny epos, no práve v tejto minimalistickosti leží obrovská sila. ()

nightstalker

Moc pěkné pojetí nedaleké budoucnosti, film nutí zamyslet se jaké by to bylo kdyby se opravdu genetika takto rozšířila do normálního života. Moc se mi zde líbil Jude Law, který svou roli zahrál parádně sarkasticky. ()

Kozlowski8

Příběh z blízké budoucnosti, kdy se mladý muž snaží překonat nepřízeň osudu a splnit si svůj sen i za cenu podvodu. Zajímavý film, u kterého se divák nenudí, ale k super hodnocení by mu slušelo trochu více napětí a akce. Výborná hudba. 75%. ()

Grim

Myšlienka nijak nová, ale detaily dokážu mnohé oživiť. Príjemný film, ktorý pobaví...viacmenej na to, aby som si ho pozrel znova to stačiť nebude. ()

maniak.sused

Hmmm.... Veľmi veľmi zaujímavý film. Určite ťažko zaraditeľný, lebo kde je v rámci žánrového vymedzenia ,,sci-fi", tam je väčšinou za lomítkom aj ,,akčný" a ,,thriller". Gattaca však akčná nie je a thrillerová je naozaj len minimálne, navyše pomerne ,,nehollywoodskym" spôsobom. Spája sa to aj so zaujímavým faktom - vo filme nie je žiadny typický záporák, žiadny boj dobra so zlom, žiadna snaha o zničenie sveta. Absentuje teda jeden zo základných kameňov akčného thrilleru. Na škodu to však rozhodne nie je, pretože, opakujem, Gattaca je naozaj ,,iným" filmom. Námet je originálny, pútavý a stále viac a viac aktuálnejší. A komorné, sociálne spracovanie mu sedí výborne. Navyše, sci-fi a futuro rozmer tu nie je cieľom, ale nenápadne a veľmi vkusne dávkovaným prostriedkom. Veľmi veľmi zaujímavý film. ()

Deus3x

Film s krásnou myšlenkou o tom, jak pomocí vůle a odhodlání dokáže člověk změnit svůj osud. Líbí se mi futuristické retro prostředí se snobskými elitáři a až bolestný kontrast mezi Jeromem a Vincentem. Nemůžu nezmínit skvělý soundtrack. ()

Scaevola

Další z "chytrých" sci-fi: Dobrý námět a výborné napětí ve finální části, ale jinak příběh nemá co nabídnout. Hlavně postava J. Lawa mi připadala poněkud nedotažená a hlavně bez pořádné motivace. ()

Brenda.Ch

Tady je důkaz, že lze natočit špičkovou sci-fi bez nákladních filmových efektů. Fascinující příběh kluka, který je postavený před fakt, že jeho možnosti jsou konečné jen proto, že se prostě přirozeně narodil a jeho neskutečně dokonalý vítězný boj s osudem mě fakt dostal. Super hudba. Jasných pět hvězd. ()

Stellbory

Tento film jsem si stáhl na místní doporučení a musím říct že jsem si na nudný večer nemohl vybrat lépe. Pěkné komorní sci-fi které mě donutilo držet palce Vincentovi a jeho "nedokonalé" genetické výbavě. Určitě si ho zařadím mezi své filmy na dlouhý večer 5*. ()

gezper

Je to prostě dobré. Námět, zpracování, herci, výprava, hudba. A rozhodně se nekoná žádné pompézní akční sci-fi na efekt. Spíše se servíruje atmosferický komorně-civilní příběh o jednom velice odhodlaném jedinci. Doporučuji i science fiction málo poznamenaným individuím. Tohle vážně šlo rovnou na video, bez uvedení do kin? To nemysleli tenkrát distributoři vážně, že ne? Jinak myšlenka selekce na základě genomu je dosti nepřijemná, zárověň i tím, že nemusí být až tak vzdálena. [80%] ()

moriero

Bude to vaše první nenápadné, skoro televizní, bez ambicí, komorní NEJLEPŠÍ SCIFI, JAKÉ JSTE KDY VIDĚLI!!! Film mého mládí. Charakterní role skoro jako v divadle. Provedení retro 40. léta, i když se to odehrává v budoucnosti. Film, u kterého se seznámili dneš už exmanželé Hawke & Thurman. Film o nezměrné touze překonat svůj genetický hendykep. Vincentovi (Hawke) jsem věřil každé jeho gesto. Lidi, a to poselství...to poselství! Už když píšu tyhle řádky, mám chuť si to pustit znovu..a znovu. ()

oiuoiu

Vize otřesné budoucnosti, komorně vyprávěná. Úzkost vzbuzují i kostýmy a interiéry. Ne, nejde o horor. Obsesivní chování jednotlivečků v systému neprůstřelně nesmyslné diktatury plyne velmi přirozeně, a nakonec to všechno ani tak špatně nedopadne - inu, děti narozené z lásky přeci mívají štěstí. Dobrý film, jen Ethan Hawke želbohu nebyl až tak trojrozměrný, jak mu příběh nabízel, čímž to podle mne všechno malinko přizabil. Jude Law naopak excelentní. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

18.02.2019

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)