Ta dívka z fotky

• USA Girl in the Picture

U silnice zemře žena a zanechá po sobě syna a muže, který je údajně její manžel. Dokument o velké záhadě, která vám pořádně pocuchá nervy. (Netflix)

Nach

Dokument plný zvratů jehož tempo vyprávění jsem z počátku skoro nevystál, ale o to raději jsem pak byl, že jsem to vydržel. Hodně drsný, emočně náročný, jen pro silné povahy. 80% ()

LasT_Olt

Nejlepší netflixácký dokument v letošní sezóně. Námět, který by šel klidně hodit do minisérie, je natěsnán do sta minut a diváka proto nenechá ani na vteřinu vydechnout. Druhý zvrat za prvním, třetí za druhým a každý je neuvěřitelnější než ten předešlý. Je to prostě příběh o Té dívce z fotky. ()

Motinski

Oveľa väčšie psycho ako som si zo začiatku myslel. Silná téma s množstvom nečakaných prekvapení a emócií. Je to drsné, nechutné, zároveň aj melancholické a ľudské. Určite jeden z najsmutnejšich dokumentov aké som zatiaľ videl. Vadila mi trochu práca s tempom, občas sa ide strašne rýchlo aj keď by bolo intenzívnejšie aby sa spomalilo a rozobralo veci hlbšie do detailov. Netflix viac krát dokázal že vie pracovať s true strory záležitosťami keď má priestor aspoň na 3-4 časti. Tu by to tiež pasovalo viac. Na druhú stranu, toto zvládnu pozrieť aj ľudia ktorý neradi zabíjajú hodiny pri podobných veciach. Určite odporúčam, je to vťahujúce a rezonujúce aj po dopozeraní, len nie technicky dokonalé. ()

jedna_vrana

Ako zhodnotil jeden z agentov FBI: „Je ťažké uveriť, že jedno mladé dievča zažilo takú nádielku nešťastia.“ Strhujúci, väčšinou však odpudivý a zdrvujúci príbeh, ktorého vyriešenie trvalo roky. Ďalší z dokumentov na Netflixe na tému „naozaj sa stalo“, nadobudnete pocit, že diabol má občas reálnu ľudskú tvár. Spolu s hlavným aktérom všetkého zverstva mala byť uväznená aj biologická matka Sharon, ale viac nechcem prezrádzať, len pridávam moje odporučenie na pozretie. Pre mňa bol silný moment aj to, že som takmer Sahronina rovesníčka a spätne som si uvedomovala, akú šťastnú a bezstarostnú mladosť som mala. Made in America... ()

oveckaoa

Kdesi na silnici najdou zraněnou ženskou a  policie zveřejní její fotku i se jménem. Mezitím ta ženská umře a ozvou se jiní lidé, že to jméno co tam napsali není její jelikož ji znali pod jiným jménem a dělala v striptýzovém klubu kde ji její manžel mlátil policie pak zjistí, že jak ona tak i on vystupovaly pod více jmény .  Jelikož měla děcko to děcko se dá k adopci kde ho jeho ´´otec,, navštěvuje což se tomu děcku nelíbí a jednoho dne ho ten ´´otec,, unese a už ho nikdo nevidí.  Pak toho ´´otce,, zatknou a zjistí, že tu ženskou sexuálně zneužíval a nutil tančit v tom klubu předtím měl i jinou ženskou co kdesi zastřelil a nakonec se rozhodl nejspíše nahradit ty ženské tím klukem a pak jak ho omrzel ho zastřelil. Řekne i kde ho pohřbil, ale policie tělo nenajde. Nakonec dostane trest smrti smrtící injekcí. 80 procent P.s. ta babka by měla jít do vězení za to jak se chovala ke svým dětem ()

Tosi

Tenhle případ, to musela bejt tentkrát pro poldy kalamita. Každopádně i pro dnešního diváka má dost záhad na to, aby zaujala až do konce. ()

Johnny.ARN

Taký príbeh, ktorý napíše len sám život, lebo toto by jeden nevymyslel. Tu keď chvíľu nedávate pozor a nerobíte si pavúka, tak sa stratíte úplne. Dcéra, necéra, manželka, nemanželka, syn, nesyn a x ďalších postáv po celých štátoch, čo do toho zasahujú. Šialené. 4 z 5 ()

elanius

(56/2022) / Veru šialený príbeh ktorý by vydal na parádny krimi hraný film. Klasické Netflix doku spracovanie, ale s týmto námetom si to sadlo a hlavne v druhej polke boli parádne emočné a príbehové zvraty. (8/10) ()

Skeksis

Neviem, čo bolo cieľom tohto dokumentu. Prísť na to, kto bola, kde sú jej deti, alebo kto bol ten jej otcomuž? Nebudem tu nikoho súdiť, lebo človek môže byť nadpriemerne inteligentný, aj vzdelaný, ale čo sa týka vzťahu s rodičmi, to každého poznačí asi najviac. Takže v skratke: s manželom (ktorý vlastne nebol jej manžel), vlastne otcom (ktorý vlastne nebol jej otec), mala tri deti. Z dokumentu som sa dozvedela, iba čo je s jednou z nich. Nedozvedela som sa, čo je s Michaelom, ani čo s tou treťou. To, že bol magor v domove znásilňovaný, a vo väzení tiež, je mi ľúto, ale následne na to ukradnúť nejaké decko, robiť s ním detskú pornografiu, a v podstate robiť si s ním, čo chcel, to je rovnako na grc. Proste poškodený jedinec, ktorý poškodzoval ďalších jedincov. Ešte sa čudujem, že tá baba (neviem, ako ju vlastne volať, keďže sa vkuse premenovávala), bola pri zmysloch. Teda, pokiaľ ju nezabil. Aj keď to nikdy nepriznal, všetci vedia, že je to tak. ()

Maynard.

Brrr, tak tohle je vopravdu mrazivě zastrašující příhšh jedný hodný dívky, která mělo ovšev celej život v pátách šílence... Od začátku to působí skoro jako film, děsivej osud pár lidí se rozplejtá a to napětí tady fakt je. NA to, že je to dokument, tak sem byl napjatej víc než u většiny kriminálek.. ()

borec999

Netflix podobné krimi dokumenty proste vie a Dívka z fotky je ďalším vydareným z nich. Šokujúci reálny príbeh kde jeden zvrat strieda druhý a ktorý je kvalitne spracovaný,napínavý,profesionálne vyrozprávaný a pri pohľade na život dívky z fotky i dosť depresívny. Skrátka smutný príbeh jedného dievčaťa, ktorý aj napriek svojej ťažkej povahe podľa mňa rozhodne stojí za zhliadnutie. 75% ()

Adramelech

Pozoruhodný a drsný kriminální příběh natočený dle skutečné události, k níž došlo v zemi, kde bych nechtěl být ani namalovaný na zdi. Trochu mě zarazilo, že přes anglické dialogy byl namluvený česky dabing. Diváci, kteří nechytají mluvenou angličtinu, jako např. já, se bez dabingu nebo titulků neobejdou, ale tato varianta tlumočení nebyla příliš šťastná a dost mě rušila. Titulky by rozhodně byly lepší. ()

POciSEM

Tak tohle byla docela síla. Jeden šílenej zvrat se kupí na další skoro po celou stopáž a když člověk zjistí že ten případ se táhne už někdy od roku 72 protože hlavní záporák je prvotřídní slizkej bastard s extrémně pestrym rejstříkem, tak musí nevěřícně kroutit hlavou. Pouze v Emerice. ()

b.dragonfly

Silný příběh, který vás znepokojí. Stejně jako většina podobných příběhů mě ale nutí přemýšlet hlavně nad tím, proč krucinál někdo 15 let snáší utrpení s člověkem, o kterém si navíc myslí, že je vlastní otec, uzavře s ním sňatek, porodí několik dětí (kdo ví, kolik jich vlastně bylo) a to všechno pro to, aby nakonec skončil mrtvý někde ve škarpě. Tohle vážně nepochopím. Nejvíc líto je mi malého Michaela, děti by neměly takto umírat, děti by vůbec neměly umírat a už vůbec ne v rukách takového zm*da. Opravdu silný příběh, který na mě zapůsobil, dobře natočený a jistě i dojemný, jestli je vám hlavní protagonistky líto. Ženský, nebuďte oběti, pokud je alespoň minimální šance na záchranu. A druhá věc, pokud vedle vás znásilní vaši kamarádku její otec a vy o tom celý život nikomu neřeknete, taky je něco špatně. Příběh mi opravdu pocuchal nervy jak Netflix sliboval, ale asi opačným způsobem. Každopádně určitě stojí za shlédnutí. **** ()

Warhorr

Únos, vražda, zneužívání, falešná identita. Letošní pecka ! U silnice se najde tělo polomrtvé ženy. Záhy se zjišťuje o koho jde a vyšetřovatelé se můžou pustit do práce. Má to ze začátku pomalý tempo, něco se tu odkrývá a nebudu se tajit tím, že po nějakých dvaceti minutách jsem si myslel, že to je jenom další netflixovskej průměr, na který časem zapomenu. No kůůůůrva, na konci první třetiny přichází klíčový a důležitý twist, podotýkám že ne první ! Příběh začal mít najednou takový spád, že to vypadalo jako by si to vzal do parády Nolan. Tohle není jen dokument, ale i skvělý mysteriozní thriller. Brutální propletenec událostí ''kdo je kdo''. Postupné odhalování klubka záhad jako v těch nejlepších záhadných thrillerech. Jo, člověk musí dávat místy trošku pozor a orientovat se ve jménech a rodinný ose. Z naprosto nenápadného dokumentu se ukovalo letošní mistrovské dílo Netflixu. Stoprocentně nejlepší true crime celkově, co jsem letos viděl. Je to znepokojivé a pro rodiče děsící. Místy možná i surové a brutální. Bohužel taky kurevsky smutný ale nakonec i dojemný, že jsem měl fakt na krajíčku. Bomba, dělobuch, předčasný silvestr, plnej barák vole, 11/10. ()

Tomyš

Brilantní. Pokud máte rádi příběhy, filmy, knihy, cokoli, podle skutečných událostí, tak budete čučet s hubou otevřenou. Neuvěřitelné, čeho jsou lidé schopni. V obojetném smyslu. ()

TheSpearCZ

Když porovnám pár True Crime dokumentů z Netflixu, které jsem měl možnost v poslední době vidět, tak mě na tomhle rozhodně potěšilo několik zvratů v příběhu, to je něco, co jsem u žádného z předchozích TC neviděl a ani nečekal. I tak se ale nemůžu vyhnout dojmu, že to tu tvůrci zbytečně překombinovali a dlouhá stopáž tomu rozhodně nepomohla. Čisté 3* ()

Bozvav

Děsivý příběh o tom, jak se dvěma nezralým adolescentům narodilo dítě, na které se vykašlali a jenž díky alarmujícímu jednání nezodpovědné, psychicky labilní matky skončilo v rukou psychopatického jedince. To chudák děvče nemělo moc šancí, už od začátku své existence. Snímek zpracovává silné a divácky vděčné téma absurdního chování a vyhrocených situací natolik chaotickým způsobem, že mnohé emoce působí křečovitě, uměle. Přeskakování v čase, snaha tvůrců nic nevynechat a zprostředkovat divákovi děsivou atmosféru celého sledu událostí, je to, co nakonec snímku docela uškodilo z hlediska koukatelnosti. ()

BOURQUE

Najsmutnejšie a najneskutočnejšie príbehy píše Život. Na základe Girl in Picture by kľudne mohol vzniknúť aj film, ale tvorcovia sa správne rozhodli, že celý príbeh nechajú nedotknutým a predstavia ho ako dokument. Spôsob a forma vedenia príbehu (a jeho servírovanie) je však trochu prekombinované . Každopádne vo svojom žánru sa jedná o dokument na slušnej úrovni. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()