Barbar

• Česko Barbar (viac)

Mladá žena prichádza do Detroitu na pracovný pohovor a prenajme si dom. Keď však príde neskoro v noci, zistí, že dom je už rezervovaný a v dome je už cudzí muž. V rozpore s ozdravým úsudkom sa rozhodne zostať, no čoskoro zistí, že je toho oveľa viac, čoho sa treba báť, než len nečakaného hosťa. (Disney+)

Martin741

Reziser Zach Cregger vyzera byt novodoby hororovy talent, ked natocil vskutku namakany horor. Sympaticke bolo to, ze som nevedel, com ma  od pribehu a hercov cakat, postavy sa vo  filme spravali podivinsky a nelogicky a mna to navnadilo na poriadnu hororovu jazdu. Viem, co sa stalo v Dytrojte /automobilovy priemysel/ a veruze toto mesto je samo o sebe plne ghost estates, teda prazdnych rozbitych osarpanych domovov. Iste, tie katakomby by sa hodili skor na nejaky stredoveky hrad nez  na kladicky dom, no Cregger ak oreziser sa vyzna. Mam rad vo filme podivinske okamihy, od ktorch cakam, ze sa behom filmu vysvetlia, no nevysvetlili sa, slo o slepe ulicky. Milujem vo  filmoch aj pochmurne tazive depresive  potemnele dytrojtske stvrte s podozrivymi ludmi  na uliciach  82 % ()

William_

3/4 filmu jsou skvělé, bavil jsem se, bál jsem se, a pak přišla poslední čtvrtina. Ta je tak strašně nedodělaná, parodická trapná a odbytá, něco jako ve stylu 6. série AHS. Američané prostě neumí důstojně zakončit hororové příběhy. A přitom prvních 60 minut mě fakt bavilo - 3 příběhové linky, hlavně ta poslední byla skvěle počata, ale skončila dřív než začala a měla nabídnou víc. Některé záběry z podzemí mi připomínali film Ghoul od Jákla - i ta potvora vypadala jak z tohoto zmíněného filmu. Dále zmíním scénu s videokazetou, autoři měli mít koule a víc se do toho obout a i za cenu "gore" materiálu tam nějaké ty záběry ukázat. Takhle mi to přišlo strašně opatrné, aby náhodou tvůrci někoho neublížili a někoho nepopudili. Škoda promarněného potenciálu, který tento snímek rozhodně měl. První hodinu si totiž budoval skvělou cestičku na horor roku, avšak sešel z cesty na stupidním rozzuzlení a tuposti postav (např. policie). ()

bourec

Natočeno poměrně zručně. Navíc sem už dlouho neviděl ve filmu podobnou zrůdičku. Tohle letělo koncem milénia, pak to docela z filmů vymizelo. Asi by ten film mohl bejt strašidelnější, ale jinak slušná jednohubka. 60%. ()

BarryLyndon

Už jsem tu dlouho neonanoval se svou poruchou kdy jako žánr nechápu jako horory, kdo to ještě nečetl, tak to není hate na žánr, spíš mne to mrzí...  Když je někde lekačka nebo ztísněná atmosféra, tak ani nemám struny na které by to mělo zabrnkat.  Ale tohle je od půlky dějově výborný, nápaditý twist a super si to hraje s jedním buzzword tématem. Kdo je na horory skeptický, tohle je určitě věc, kterou si pustit 7,5/10 ()

Nach

Strašné zklamání. Ne kvůli hercům a jejich herectví, to bylo minimálně chvalitebné. Ani kvůli hororové stránce. Zklamání to je kvůli scénáři. Čím film déle trvá, tím více přibývá logických lapsů a nevysvětlených otázek. Je to natolik hloupé, že se to nemůže vůbec brát vážně. A tvůrci jakoby to neviděli. Vážně se berou. Strmý palec dolů a raději dejte šanci inteligentnějším hororům. A nebo naopak hororovým komediím, které svou nelogičnost obrací ve správně dávkovanou emoci. 50% ()

Azrael515

WKUK upgradelo z THC taskaric do pure DMT hell.. :D Krasny film pro krasne lidi.. <3 Scenar sice necha hodne otaznikov, no doslovnost u tejto roztokrasnej urban legend ani nieje potreba.. Socialne-kriticky charakter, v pravej WKUK tradicii ustupuje shock-and-absurd value celku. Horor of the year, meh! Detroit is new Amstetten! <3 ()

Lenka.Vilka

Zvláštní film. Nejdřív jsem byla rozhozená, jak jsou vedené linky vyprávění, protože takhle má film několik začátků. Ano, dovedou nás do stejného místa, kde se postavy sejdou, ale ve filmu s tím mám vždy problém, narozdíl od seriálu, kde to funguje lépe. Protože po dějové stránce to bylo fajn. Od začátku, který je mile odlehčený, dokud nezačne jít do tuhého. A dokud se nedostaneme pod dům. A celé to je ujetě a příjemně byť nepříjemně koukatelný. Jenže film se začne sypat od prvního výstřelu. Asi to nebyl tvůrčí záměr, ale od té doby jsem se několikrát zasmála. A to nebylo v pořádku. Ale na druhou stranu mě bavilo, že film zanechá i pár nezodpovězených otázek na přemýšlení. Jinak to bylo fajn :) ()

C0r0ner

Ke konci se to bohužel malinko rozpadlo z pohledu realističnosti (pád z věže), a třeba taková flashbacková linka byla trestuhodně nevyužitá, ale jako celek to funguje špičkově, napsané a zrežírované je to fakt excelentně, to se vidí jednou za čas, takže nakonec velké překvapení a velká spokojenost. 85% ()

Blazena

Zach Cregger (doppelgänger Craiga Zahlera?) vytuneloval zkostnatělej žánr hororu a uklohnil pestrou bramboračku. Debutu budiž odpuštěny dílčí neduhy (ten závěr, hergot faggot!). Snad tendlenc breastfeeding coordinator ještě podojí nějakej poťouchle chytráckej morytát. Třeba se štemplem A24. Bych si dal. Když to nebude jen a copy of a copy of a copy. Jo, a hypotéku (zase) odkládám. S nemovitostma jsou jen problémy. ()

dubinak

Barbar si mě nejvíc získal asi Creggerovou neotřelou režií a zajímavými dějovými twisty, které se nedaly nijak předvídat, proto je dobrým nápadem jít do tohoto filmu naprosto slepě a po hlavě. Scénář je totiž fakt překvapeníčko a diváka napíná úplně do jiných stran, než by čekal. Psychologicky je to teda slušná paranoia a když se začne vybarvovat hororová stránka, je to ještě lepší maso. Zabil mě i ten šokující střih, který úplně mění vyznění filmu, ale pak se zase naváže tam, kde to skončilo, tudíž to má svůj celistvý ksicht. Takováhle svěží režie je v čistoskvoucím hororovém žánru vzácná perla, a tak se Barbar zapisuje do mého žebříčku na hodně vysokou příčku. Fakt super nový vítr do plachet scénaristicky vyčpělých béček, přesto, že ten konec už mě spíš víceméně pobavil. ()

Sludger

Rada na začiatok; nezisťujte si o filme nič. Ale, že vôbec. Spoiler vám môže ľahko pokaziť zážitok. Prezradím len základný dej. Dievča si prenajme cez Airbnb dom v zapadákove v Detroite, no zistí, že ten istý byt si už prenajal už niekto iný. Ostane tam s ním alebo nie? Kde nastala chyba?   Film by sa dal rozdeliť na tri časti. Prvá je riadne znepokojivá, atmosferická, strašidelná a echt napätá. Luxusný hororový zážitok. Na plný počet bodov. Druhá naberie zábavný tón, nie kvôli deju, ale postave, ktorá vkročí do filmu (plus pridá #metoo myšlienku) a tretia, záverečná, časť je drsná a nebojí sa ani prejsť do gore.   Ústredný námet nie je nový, vychádza zo starých filmov (70s/80s), len je natočený šikovne, sviežo a svojským štýlom. Vidno, že neznámemu režisérovi námet sadol a horor bude jeho úrodná pôda.   Od plného počtu tento film delia dve veci. Subjektívna - tú humornú nôtu by som osobne vynechal, síce je to cielene päsť na oko, ale skôr to kazí atmosféru ako zlepšuje a druhá je, teda sú, nezodpovedané otázky. Nie sú dôležité pre dej (kľudne film pochopíš aj bez týchto odpovedí), ale ja som zvedavý chuj. Každopádne odporúčam! ()

Juto

Tento horor ma veľmi milo prekvapil. Je to film o ktorom je najlepšie vedieť, čo najmej. Pretože je to ten typ chytrého hororu, ktorý výborne mieša rôzne motívy, ktoré už hororový divák dobre pozná. Celý film sa odohráva v Detroitu, čo je už neobývané miesto duchov, ktoré odkazuje k ekonomickému kolapsu a tým sa mu vlastne darí práve tieto spoločenské presahy veľmi dobre dostať do filmu, podobne ako to robí Jordan Peele. Ale tento film je predsa len čistejšia žánrovka v ktorej sa deje niečo prekvapivého a niečo desivého. Film rozhodne pracuje s tradičnými ľakačkami a postavy, ktoré chodia kam nemajú ideálne do pivníc a chodieb, ktoré na tie pivnice nadväzujú. Lenže celkový spôsob ako je film vystavený ale aj postavy, ktoré sú zaujímavé vás pripútajú k obrazovke. Je to ten typ hororu, kde nám má na postavách záležať a vlastne ono aj záleží. Tak tu sa s tým všetkým veľmi dobre pracuje. Najprv vôbec nie je jasné odkiaľ nebezpečenstvo prichádza. Je tam veľa dialogových scén, ktoré nastavujú nijaké tie témy a predstavujú nám postavy. A potom sa to preklopí, ale nie do niečoho prekvapivého, ale do veľmi zručného diela. Film pracuje aj s flasbackmi, kedy bol Detroit krásne mesto zo zeleniny trávnikami skoro ako od Davida Lyncha a ten kontrast s tou obludnou súčasnosťou vytvára veľmi zaujímavý základ pre veľmi dobrý horor. 7,5/10 ()

zette

Pokud bych rozdelil film na tretiny, nejvice mi v tomto zanru sedla prvni cast. Ta druha me ze zacatku tedy trochu zklamala. Ale tesil jsem se, co z toho bude... A postava krachujiciho herce a majitele nemovitosti byla zabavna... Ta posledni tretina mozna nadchne nektere fanousky hororu, ale me uz to nebavilo a zustalo u zklamani. ()

LasT_Olt

Zatraceně působivý hororový film. Hrozně se mi líbí, jak autor boří takové ty žánrově zažité stereotypy a schéma tvorby hororu. On tenhle film v podstatě začíná tím úplně nejlepším - nervy drásající, 40 minut dlouhou spooky as fuck částí. Teprve potom přijde seznámení s hlavní postavou, úplným idiotem. Jedná se o takovou tu nudnější sekvenci, která ve valné většině hororů přijde hned na začátku snímku. No a až teprve po ní přijde ta pravá zábava. Je to úplně suprové. Hrozně rád po delší době zase vychvaluji kvalitní horor, už bylo na čase. Některé záběry a scény jsou vyloženě pochutinové. Doporučuje 10/10 svobodných matek. ()

čidlo

Váhám mezi 4 a 5 hvězdami ale dám 5 poněvadž tady už pěkně dlooouho nic tak dobrého HOROROVÉHO nebylo. Něco mezi...ale koukněte se sami 85% ()

NiWi

Atmosférický bizár, který vás chytne a opravdu tučně vystraší v první třetině, rozesměje v té druhé a uspokojí v té třetí. I přesto, že mě horory často nechávají chladným, zde musím uznat že moji pozornost udržel po celou délku. Místy je děj poměrně předvídatelný, i přesto si však film schovává pár velmi slušných twistů. Skvělá byla práce se zvukem i kamerou, která často schválně rozšiřuje obraz a nechá diváka v očekáváních, která se ale chytře nevyplní. Řemeslně tedy opravdu velmi dobré, na žánrový debut rozhodně skvělý počin, který i přes některé chybky má vše co by moderní hororová žánrovka měla mít. ()

MightyHal

Film který mi byl podle mě dost zničen dost přehnaným hypem. Barbar je kvalitní film, né úplně díky scénáři (jelikož tohle by mohlo fungovat i jako Troma film a už to bylo viděno hodněkrá), který není špatný ale hodně to pozvedává chytrá režie. Kdy film jak někteří uživatelé tvrdím střídá tři žánrové roviny. První která je více mystery a mě bavila nejvíce, díky skvělému Skasgardovi a výborné gradaci a i nejlepší scéně ve filmu, která byla průjezd městečkem po ránu, závěr této části mi děsivý nepřišel, spíš jsem se cítil jak u Troma filmu (což není výtka). Druhá polovina co je údajně vtipnější mi skoro vůbec vtipná nepřišla, to že tam je postava douchebaga co poslouchá veselou hudbu z toho automaticky nedělá komedii, fakt jsem asi mimo, ale mě to nepřišlo. Postava je to sice ujetější, ale dané situace jsou spíš do drama a tahle linka mě asi bavila i ze všech nejméně, Justin Long ale super. Poté část poslední je klasické přiznané béčko, které je fajn, ale já tohle prostě viděl a ten film krom chytřejší režii z počátku vlastně ničím nepřekvapuje. Ujetý to začne být moc pozdě a nedotáhne se tu žádná žánrová změna do zdárného konce, spíš jen načne a nechá se být. Přišlo mi to jako navoněný pozlátko kde uvnitř se prostě jen skrývá dobrá žánrovka, která ale žádný ze svých předností nevyužívá na max. Bavilo mě to, to neříkám, ale čekal jsem ze zdejšího hypu horor co skoro až nabídne originální hororové pojetí, což vlastně vůbec. Natočený je to ale pěkně, první část filmu je dle mého fakt top strop a Skasgard je miláček, už ve filmu VIllains jsem si ho zamiloval a zdárně mu sekunduje i Georgina Campbell. Ke goru došlo taky a dle mého i když ho bylo méně tak byl správně béčkovej a sedl k tomu. Za mě přijemná žánrovka, co mě ale neodfoukla z bot jak většinu uživatelů tady... ()

majo0007

Keď to zoberem z hororového pohľadu - mínus 10bodov, totálne nadhodnotený film. Pochválim aspoň audiostránku - tie šumy, ruchy, škripoty sú famózne, je počuť, že to nerobil hollywood, nominujem na Oscara. ()

Deyw

Ten zacatek byla bomba doprdele..potom od pulky se ztoho stala strasna sracka a od casti s bezdomovcem to poslali uplne do hoven.. 😒 skoda skoda dpc..kazdopadne na 1shlednuti dobree 😔 ()

okkac

Trailer dobře lhal a celý čas člověk čeká, bude špatně, aby pak v 42. miutě přišel šílený zvrat a uhlo jinam a skočilo se na novou postavu. Spokojenost, to bloudění v tmavých chodbách bylo celkem strašidelné, ale měl jsem problém s logikou některých věcí, které tu bez spoilerů napsat nejde. 7,5/10 ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana