Barbar

• Česko Barbar (viac)

Mladá žena prichádza do Detroitu na pracovný pohovor a prenajme si dom. Keď však príde neskoro v noci, zistí, že dom je už rezervovaný a v dome je už cudzí muž. V rozpore s ozdravým úsudkom sa rozhodne zostať, no čoskoro zistí, že je toho oveľa viac, čoho sa treba báť, než len nečakaného hosťa. (Disney+)

Nin

Airbnb? Po tomto hororu si radši za ubytování připlatíte. Kouzlo tohoto filmu tkví mimo jiné v jeho nepředvídatelnosti a postupném rozkrývání děsivého děje. Skutečně strašidelná a intenzivní podívaná. Celá recenze zde. (9/10) ()

pornogrind

Justing Long ve filmu říká. Cituji : Nevím jestli jsem špatnej člověk. Na to mu odpovědět nemůžu ale jedno vím jistě. A to že je(pro mě) špatnej herec a já ho(už dlouho)bytostně nesnáším. To byl i jeden z důvodů proč se mi do filmu moc nechtělo. Nakonec mě ale přesvědčilo celkem vysoký hodnocení, který tady drží "Barbarian" v červených číslech. Neříkám, že jde o špatnej film ale nějaká extra pecka to pro mě taky nebyla. A to neříkám jen proto, že v tom hraje J. Long. Filmu určitě nelze upřít pár fakt silnejch momentů ale přišlo mi, že vždycky když film začíná gradovat tak najednou pustí nohu z plynu a nikdy tak nedosáhne kýženého maxima. O tom, že se snad všechny postavy ve filmu chovají dementně snad nemusí být ani řeč. Jak to tak vypadá tak film je a bude divácky úspěšnej. Já si ale myslím, že se z něho dalo vytěžit daleko víc. Kdyby to šlo dám 3 a půl hvězdy. Ale nejde. Takhle se musím přiklonit ke třem silnějším hvězdám. ()

mzss1

[49%] Tak já teda nevím, asi je chyba ve mně, ale mě to teda moc nebavilo. Má to celkem dobrý nápad, nějakou tu zajímavou scénu navíc, ale v poslední třetině filmu se z toho stane docela blbost s nelogickými kopanci, které přehlédnout nemohu. Ne, že by byly jen na konci … První cca půlka snímku mi přijde taková nezáživná, pak se to z nepochopitelného důvodu přepne na další nudou postavu, konkrétně na herce Justina Longa, který mě zde docela sral. Jako ty scénky v podzemních tunelech za sklepení byly docela dobré, ale to je asi tak všechno. Ta nestvůrná žena mě chvílemi docela pobavila a to především ve finále, kde předvedla tu svou téměř „nesmrtelnost“. ;) Chápu, že se nedá s ohledem na toto téma natočit něco extra originálního, ale mě to moc nenadchlo. Je to takový slabší průměr, kdy jsem se mezi rozhodováním 2/3* rozhodl dát tu nižší *. ()

Goldbeater

Přijde mi trochu smutné a možná nefér, že příznivější divácké odezvy se v posledních letech dostává spíše hororům podvracejícím, satirizujícím a zesměšňujícím žánrové tendence, než některým snaživým vážně míněným a atmosferickým hororům tradičního střihu, jejichž hodnocení v lepším případě pak končí na nějakých 58%, nicméně zároveň nelze zapřít, že právě Barbar v té podvratnosti a překvapení skvěle funguje. ()

Omnibus

„Hororová maminka... loví, kojí miminka.“ Pozor! HomeAway i Airbnb mají akci! Ke každému pronajatému domku zážitkový poukaz zdarma, na bezva únikovou hru. Provozuje firma Zach Cregger, specializovaná na adrenalinové koupele, nadsázku, černý humor a vytírání si zadku hororovými klišé. U vchodu si nezapomeňte vzít svinovací 5metrové pásmo, pro měření půdorysů. Btw, tohle nečekané přehození žánrové výhybky mě úplně rozsekalo. HA! Provaz čouhající ze zdi. Co s ním? No co asi... Helemese, místnost pro natáčení kidnapped péčka, paráda! A co to mručí ve tmě? No hezký... olezlá, plesnivá mutr, zjevně příbuzná miláška Gluma. A už vidíme i hravého taťku, mírně za zenitem, s jeho velkou sbírkou homemade videí se zajímavou tematikou, díky níž měl v hobbymarketu věrnostní kartu a množstevní slevu na plastová prostěradla. Jo jo, tato únikovka je drsná, dravá i hravá. This is a Neighbourhood Watch Area. V temném sklepě miminka kňourají, mlíčko sají (brrr...) a s revolverem si zbrkle hrají. A lezou kam nemají. Iracionálnímu chování pětkrát zdar! ()

kingik

Georginu Campbell, Justina Longa, Richarda Brakea a Billa Skarsgårda spojuje jeden dům. Respektive sklepení, které je pod ním situováno. Přebývá v něm kojící matka neurčitého věku. Není sice z nejpohlednějších mamin, prospěla by jí návštěva kadeřnického i kosmetického salonu, hodil by se i zubař a v neposlední řadě jakákoliv absence šatstva také neprospívá její figuře. V zásadě je to ale starostlivá máma, jak má být. A hlavně ji nechtějte naštvat! Filmografii Zacha Creggera bude znát jen málokdo. Coby herec a režisér je v našich končinách prakticky neznámý. Na svém kontě má tři tituly, které režíroval: taškařici Miss Březen, kterou jsem viděl, okrajový snímek The Civil War on the Drugs, který skoro nikdo neviděl, a zvýšený zájem o svoji osobu z řad diváků vzbudil až jeho nynější hororový počin. A nutno uznat, že tento maník oplývá tvůrčím talentem, ale ve své snaze divácky strhnout je někdy až přespříliš překotný. A na jeho Barbarovi je znát touha vymanit se z tuctovosti, dát na frak (hororovým) klišé, být nějakým způsobem originální a především se etablovat coby kvalitní režisér. A většina z toho se podařila. Pro mě ovšem zásadním problémem zůstává, že za celou dobu film dynamicky nerozpumpoval, nepodařilo se mně zvýšit tlak, zvědavost, místy zbytečně natahované až nudné a finále působí nedostatečně intenzivně, skoro až odbytě. Úvod s Georginou Campbell a Billem Skarsgårdem na mě působil malinko roztahaně. Než se v něm něco zásadního událo, tedy než se ti dva odebrali do inkriminovaného sklepa a jeden z nich tam nedopadl dobře, tak to celkem trvalo. Hrálo to na atmosférický efekt, u mě se nikterak nedostavil. Následně nástup na scénu hlásil Justin Long, hrající herce, který byl obviněn se sexuálního deliktu. Není tak úplně pravdou, že s jeho příchodem se film přelil do komedie, jak mnozí recenzenti hlásají, jen se prostě dostavila nudnější pasáž, kdy jsem vyhlížel něco hororového, co mě uzemní. I zjevila se kráska, matka všech matek, kterou ztvárnil kupodivu muž (Matthew Patrick Davis). Maskéři si dali záležet, mléko z prsou by si dal jen velký odvážlivec. Ale pořád to tak nějak nudilo, ne moc, ale trochu ano. A aby skupina protagonistů byla kompletní, dostavil se Richard Brake, hnusák z nejpovolanějších, a film začal rozplétat tajemství sklepení. A po zajímavém nastínění utajovaných zvěrstev, šla do háje i logika filmu. To všem unikalo po dobu několika desítek let, co se děje ve sklepě? Dům patřil Justinu Longovi, a to mám uvěřit tomu, že nevěděl, co se děje u něj v suterénu? Darmo slov. Finále příšerné a bez napětí. Celkově se na filmu dalo o něco více zapracovat, odbourat problematickou dramaturgii a dát filmu lepší tempo. Na postavu matky si ovšem stěžovat nelze. Ta byla extrovní. 6/10 ()

dr.horrible

Ja si teda cez Airbnb bookujem ubytko zhruba raz mesačne už niekoľko rokov, ale doteraz zakaždým som si tak nejak očekoval susedstvo. :D Logických kiksov by sa našlo. Lenže ten film je originálny štruktúrou. Funguje jak keby na princípe camea, proste pridávanie postáv,  a skrz to gradovanie nových informácií, deja, vyvrcholení, aj nových začiatkov. Nemilosrdne. A ako píšem; mám výhrady, zároveň to ale furt stačí na doterajšiu top päťku ‘22 (spolu s druhým Top Gunom, Blonde, Northmanom a Batmanom), takže zaokrúhlenie pekne dohora. 85% ()

InJo

Jeden z hororů roku, který efektivně využívá hravý a nápaditý způsob vyprávění i ověřené žánrové aspekty. Aneb není nic děsivějšího než tajné chodby a sbírka domácího videa. Dost mi to ale kazí absurdně a nelogicky zinscenované finále, které působí jako kdyby ho napsal a natočil někdo mnohem méně schopný než zbytek filmu. S tím pak souvisí i to, že ta MeToo rovina je vlastně dost podivná a nedotažená... 80 % ()

Sobis87

Skvělá žánrovka s hezky nepředvídatelným dějem. Je to napínavý, moc hezky a v některých momentech i invenčně natočený, vcelku nekompromisní a v některých momentech i docela vtipný (záměrně). Líbilo. Moc. ()

Anderton

Ťažko percentuálne hodnotiteľný film, keďže v niektorých momentoch pôsobí vo svojom žánri veľmi originálne, zároveň si ale nebudete istí, či sa chcete pozerať presne na to, na čo sa pozeráte. Máme tu totiž tri separátne príbehy, ktoré sa samozrejme prepoja, všetky sú ale atmosférou a náladou úplne inde. Čo opäť nie je výčitka, len konštatovanie netradičných autorských rozhodnutí. Výsledkom je potom aj to, že tu máme stále nové a nové hlavné postavy, pričom sa ale predsa len na konci ukáže, že ňou je stále ústredná mladá žena. 70% ()

Frajer42

Na tomto hororu mě nejvíce bavila totální nepředvídatelnost děje zejména v dlouhém úvodu. Poté už přeci jen snímek sklouzl do známých šablonovitých vod, které však díky režisérově hravosti rozhodně nenudily. Líbila se mi myšlenka i vyústění. Líbilo se mi, kterak byl film nesmírně hravý, jak dokázal mistrně přepínat z jednoho žánru do druhého a strašně mě bavilo, jak v úvodu hlavní černá hrdinka bořila veškerá hororová klišé, když si v neznámém domě počínala s maximální opatrností. Mohu upřímně říct, že po velmi dlouhé době jsem viděl thriller, který bych se nebál doporučit. [80 %] ()

Kothy

Docela nevýrazný horor, který na člověka náhodou vyskočí na Disyney+. Nehraje tam ani nikdo moc známý. Atmosféra je ze začátku super, ale pak to jde trochu z kopce. Dokud je vše opředeno záhadou, docela to funguje. Mladá Tess se náhodou ocitne ve stejném Airbnb na okraji Detroitu jako jeden muž. Celé se jí to nějak nezdá, ale nakonec to zkousne. Pak ale ve sklepě objeví tajnou místnost a začnou se dít věci. Dál už je těžké něco psát bez spoilerů. Film dobře šlape hlavně ze začátku, pak už je to jen čím dál divnější. I tak je tam ale pár zajímavých zvratů. "Byla to nehoda!" ()

Kudly4

Neznámý režisér (herec), který má na svém kontě pouze přes 10 let, starou komedii a vlastně ještě jednu (absolutně neznámou), natočí takovouhle parádu ? Chčiju. A ještě to vyjde na dětském Disney +, chčiju dvakrát. Velice povedený Horor, už od prvních minut, kdy absolutně nevíte, na čem jste (no možná tušíte, ale špatně). Perfektní, děsivá atmosféra v tunelech, to už tady dlouho nebylo, skvělý zvuk i hudební doprovod, dojde na dvě - tři celkem povedený Gore scény a ta creepy, pohledná, ceckatá mamina, byla opravdu kost =) V závěru už to bylo sice maličko komický (vodní nádrž), ale i tak se celkově jedná o dost dobrou, Hororovou pecku. Za mě spokojenost. (643. hodnocení) ()

Dzeyna

Toto dílo popírá všechny zažité divácké vzorce a je naprosto super! Ze začátku a vlastně i v průběhu jsem si myslela, že je to docela sračka, ale konec to natolik vyšvihl, že mi úplně změnil názor. ()

PetrPan

Báječně  zdánlivě nekonzistentní černočerná prasárnička, která se naoko vydá několika hororovými cestičkami, aby skončila zase jen u té černočerné prasárničky.  Amorální postava AJ (Justin Long) jasně zvedá laťku černé komedie ještě o něco výš.  Jednotlivé žánrové epizody pak Cregger zvládá skvěle a při thrillerovém začátku či při sestupu do podzemí vytváří  opravdu hustou atmosféru. Pobavily i plané sliby či lépe řečeno nenaplněné přísliby dalších žánrů, zejména flashback s původním majitelem prapodivné nemovitosti nabízel výbuch exploitace a ono nic.  A podobných věcí, kde si Cregger dovolí jen tak si hrát a nedovysvětlovat , neukazovat , neříkat, tam je víc. Na druhou stranu chápu, že ne každý se na podobnou hodně osobitou formu vyprávění dokáže naladit. Já si dokážu se Zachem Creggerem představit řáckou kalbu s jointem, nebo dvěma.    Klesá nám tu rating, tak trochu přepálím na pět. ()

Happens

Tohle bylo tak krásně smícháno z pár postav, famózní střídání nálad, napětí až do strachu, CVAK, smích. Kdyby ten konec skončil odchodem z domu bez grandiózního a zcela zbytečného finále, tak se za mě jedná o jeden z nejlepších hororů. Prach obyčejné setkání dvou lidí a postupnou příměsí třetího. To bylo tak komorně dokonalé, místy jsem vzpomněl na The Descent. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana