Barbar

• Česko Barbar (viac)

Mladá žena prichádza do Detroitu na pracovný pohovor a prenajme si dom. Keď však príde neskoro v noci, zistí, že dom je už rezervovaný a v dome je už cudzí muž. V rozpore s ozdravým úsudkom sa rozhodne zostať, no čoskoro zistí, že je toho oveľa viac, čoho sa treba báť, než len nečakaného hosťa. (Disney+)

C.A.T.

Po hodně dlouhé době horor, který opravdu za něco stál.Hurá! Napínavé, skvěle ozvučené, skvělá hudba, odporná hlavní mrcha, nepříjemné prostředí a fakt vydařené záběry (nejvíce mě dostal záběr na bestii ve sklepním okénku, když se snažila hlavní hrdinku chytit a pomalu se rýsující postava ve tmě tunelu..) Nebylo mi jedno,co se s postavami stane a hlavně vše vysvětlili,toho si v dnešní době fakt vážím. ()

dolor

Spôsobilo mi to presne tie pocity, ktoré od horroru očakávam. Skvelá jazda do neznáma, od ktorej nechceš odbehnúť a strach strieda zvedavosť. Nepokazte si to spoilerom, funguje to presne na prvé pozretie. Film má svoje chyby ale na atmosfére mu to neubere. Skarsgård geniálny. Kamera/hudba 5* 8/10 ()

Dakota1978

První třetina pomalu navozuje pocit tísnivé atmosféry a vůbec nemáte tucha, kam a jak se děj vyvine. Poté nastane zvrat a naplno se rozjíždí šílený děj, který je plný překvapení a charakterových a životních obratů hlavních postav. Za mě děsivý a tísnivý pocit detroitského slamu skvěle vykreslený umocněný klaustrofobickým podzemím, hlavní záporák skvěle vybraný (jen bych mu věnoval více prostoru). Vřele doporučuju a musel jsem dát 5*. Nadprůměrný filmařský žánrový počin! ()

BStone

Povedená žánrovka, která mě osobně úplně nestrhla, ale určitě má hodně povedených momentů. Jen jsem čekal nějaký ten zajímavější zvrat. První půlka podstatně lepší než druhá, a určitě nejvydařenější a nejděsivější je okolí domu a vlastně celá rozpadlá čtvrť. Ta děsí naprosto spolehlivě. Taky zvuková stránka parádní. 70% ()

felix410519

To byla píčovina, neříkám že film má dávat smysl,ale tohle bylo za čárou. Od půlky filmu nuda a nuda. Člověk pořád čeká co z toho zajímavého bude a ono nic. jsem zklamán hlavně protože těm kterým v hodnocením věřím to hodnotili kladně.. hvězdu dávám jen za půlku filmu a že bych ohnul tu ciganku.. ()

jirikzaboj

Cregger se do jisté míry rozhodl pro dekonstrukci hororového žánru ve stylu TOHO DOMU. Opravdu jsem mu na to párkrát naletěl a zhruba v půlce filmu jsem se začal culit a usmívat, s jakým záměrem to je primitivní a zábavné. Vytírá si to zadek se současnou korektní politikou, genderovou nevyvážeností a vážným pohledem feminismu. Tohle narvat do průměrně vypadající hororovky je k popukání a moc mě to pobavilo. Please, be my baby. ()

Vsoft odpad!

Podľa mňa to bola nechutná blbost podobne filmy mi už v poslednom čase extrémne lezú na nervy... a čoraz častejšie sa utvrdzujem v tom ze na % na csfd vôbec nezáleží pri vyberaní si filmu :-) ()

Vojta.H.6189 odpad!

Zdegradovaná paní domací, co projde zdí, přežije skok z deseti metrů a rozerve lebku holýma rukama, neuvěřitelné, co dokáže ve sklepě vyřašit. ()

lineker

Tak já to teda napíšu. Nechápu, jak se tohle mohlo vyškrábat do červených čísel. Ničím neobjevný hororový kus, který měl možná překvapit tím neustálým časovým hopkáním. Jenže to je zatraceně málo. Začátek celkem fajn. Setkání v jednom, dvakrát pronajatém domě dvou neznámých osob. Dokud člověk povědomě hledá "záporáka" a přemítá, který z těch dvou bude ta svině je paradoxně nejlepší část filmu. Jakmile se však příběh přehoupne do hororové části, začíná být paradoxně podprůměrný. Vygraduje to bohužel až k úsměvnému finále, kde po pádu z třiceti metrů ( bez vážných následků ) dojde k dojímavé matkovraždě. Seriously? ()

Zyi

A movie both super creepy And feel-good entertaining. At the end, movingly drastic. So I just couldn't help myself but comment. ()

Erik.Nomilne

Šťavnatý horror těžící maximum z každé scény, z každého prostoru a z každé postavy. I když se zvraty tak nějak očekávaly, nic to nemění na tom, že jsem si ten film plně užil. Těším se na další filmový počin p. Creggera. ()

pagbed_II odpad!

Pravě situace kinematografie, kdy (zdá se) již všechno bylo natočeno dává vzniknout takovýmto snímkům. Naneštěstí. Celé to špatné není, jen prostě scénarista neví, kdy přestat a to je obrovská smůla. Z celého filmu jako celku tak na závěr vzniká groteskní podívaná plná absurdit, nesmyslného chování postav, filmových chyb a popírání přírodních zákonů… odpad. ()

Meraxes

Tunajšie nadšenie zdielať nebudem. Nemôžem uprieť Barbarianovi nepredvídateľnosť, naozaj sa mu darí neustále diváka prekvapovať. Problém je jeho poviedkovosť, ide vlastne o tri relatívne nezávislé poviedky, ktoré netvoria súdržný celok. Prvá má výbornú atmosféru a po príchode do podzemia je aj celkom nepríjemná, ale keď už myslíte, že to po veľmi pozvoľnom úvode konečne začalo, tak strih a ideme na ďalšiu časť, ktorej hlavný protagonista je extrémne nesympatický blbec. Ono ani v prvej poviedke to nebolo o moc lepšie, jej hlavná protagonistka ma vytáčala svojím správaním od prvého momentu. Do domu k cudziemu chlapovi uprostred noci na okrajovej štvrti Detroitu by žiadna žena nevliezla a do telefónu vždy hovorila ako odvalená krava. Nie je tu nikto ku komu by sa dali chovať nejaké sympatie, Bill je ako vždy skvelý, ale moc priestoru nakoniec nedostal. <spoiler> Ona ani originalita záporáka nakoniec vlastne nie je nič extra, veď dnes už stretneme pomätených dôchodcov častejšie než maskovaných vykuchávačov mládeže. Niektoré scény ako kojenie ma síce rozhodili, ale </spoiler> záverečná tretina po väčšinu času bohužiaľ postráda výraznejšiu dávku napätia či hrôzy a stáva sa celkom predvídateľným chaosom. Pričom v druhej časti sa o týchto aspektoch vôbec nedá ani hovoriť. Prestrihy do minulosti síce niečo vysvetlia, ale opäť pôsobia ako z iného filmu a potenciál minulosti je značne nevyužitý. Keď si predstavím, čo by z týchto motívov vytrieskal taký Xavier Gens, je mi z toho až trochu smutno. Aby som nebol len kritický, mŕtvy Detroit je naopak využitý naplno, titulky sú parádne retro ako zo Stranger Things a skutočne výnimočné je ozvučenie. Dokonca dôjde aj na pár gore scén, ale čo z toho, keď celok pôsobí ako nesúdržná zmeť, síce relatívne originálnych, ale často celkom blbých nápadov. 3* 64% ()

bana

Zvláštne zoskupené viaceré filmové žánre, množstvo nelogických konaní postáv, ako v každom horore, ale v celku dobre. Čo ma ale asi najviac prekvapilo, je záverečná skladba, ktorá sa neodmysliteľne spája s filmom Dirty dancing. Za mňa zlá voľba. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana