Barbar

• Česko Barbar (viac)

Mladá žena prichádza do Detroitu na pracovný pohovor a prenajme si dom. Keď však príde neskoro v noci, zistí, že dom je už rezervovaný a v dome je už cudzí muž. V rozpore s ozdravým úsudkom sa rozhodne zostať, no čoskoro zistí, že je toho oveľa viac, čoho sa treba báť, než len nečakaného hosťa. (Disney+)

Forsberg11

Zatiaľ horor roku, hands down.... Už dávno som nebol tak prilepený na obrazovku, dokonalé takmer v každom ohľade. Som z toho tak mimo, že nemám ani slov, pravdupovediac. Snáď len, že čakať sa oplatilo, hanba distribútorom, že to nešlo do kín a Zach Cregger je hororové obrodenie.... 95 %!! ()

sedm.1

Samozřejmě že bych za každý takovýto hororový přírůstek měl být jako vášnivý příznivec tohoto žánru nadšený, a určitě musím na úvod potvrdit, že se jedná o přírůstek výrazný, kvalitně natočený a zpracovaný, funkční a především jsem rád, že zas nejde o nějakou přizdisráčskou, ratingem omezující se podívanou, nicméně je tu i pár důvodů, které mé nadšení zároveň ale i bohužel dost ochlazují. V první řadě tedy musím zmínit, že sice jsem už z hororů zvyklý na bezmeznou imbecilitu veškerých postav, a proto jsem se až doposud domníval, že jsem vůči tomuto klasickému nešvaru zcela imunní, a scény jako ,,zakopnu při útěku v tu pravou chvíli,, , či ,,vydám se na místo, kde není nic vidět a navíc se odtamtud ozývají šílený zvuky,, , mě nemůžou již absolutně rozhodit, ovšem to co zde předvádějí v podstatě všechny tři ústřední postavy, to na mě jako při vší tolerantnosti už bylo jako fakt moc a z mého pohledu nejde o nic jiného, než scénáristickou neschopnost dostat na dané místo onu postavu jiným způsobem, než právě takto naivně a hloupoučce, a to ani nemluvě o scéně ,,nějak jsem se z tý sračky dostal, proč bych se tam ale nevrátil, že?,, , tak to už jsem v tomto ohledu pak zlomil nad Barbarian hůl úplně, jelikož zde šla prostě veškerá tvůrčí soudnost už definitivně do kopru. No a pak mi nepřišla ani úplně fér hra s divákem, co se týče logičnosti spousta momentů, které popírali přesvědčivost celého snímku, a nebylo jich zrovna málo. Takže je mi sice jasný, že teď vypadám jako takový ten klasický šťoura, který hledá pecku v hovně, tak to ovšem není, v rámci hororů jsem totiž více než tolerantní a beru, že zrovna v tomto žánru se na pravidla srát musí, nicméně zrovna zde toho na mě ale bylo asi až tak moc a tak okatě, že prostě to úplně přejít už zkrátka nešlo. Toť z negativ ovšem vše, zbytek už budu jen a jen chválit, a začnu hned u zápletky, která dokáže od začátku chytit, baví, má své tempo, slušnou gradaci, hrátky s časovými skoky též potěšili, jinak napětí zde funguje jako už dlouho u jiného hororu ne, atmosféra též zatraceně působivá, masky a gore na vysoké úrovni, celkový vizuál silně nadprůměrný, postavy, respektive jejich představitelé zajímaví, výrazní a sympatičtí a pochválit musím i hudební doprovod a ozvučení, což příliš často nedělám, zde ale také sehrávají fakt významnou roli. Tudíž opakuji, nebýt výše zmíněných fakt už ale nezanedbatelných prohřešků, byl bych z Barbarien opravdu nadšený, jelikož se jedná o typ filmu, který vážně žeru, kvůli tomu jsem si ho ale zkrátka nedokázal až tolik užít, jinak ale spokojenost a jen tak dále. ()

coscarelli

H- veselohra, hrajúca sa na horror tak, až vlastne verím , že pozerám horror. Veľmi prospela nepriesvitnosť, takže som rád, že som nevedel kam šliapem. Ale nikdy nie vedľa. (Kojenie je prirodzené, žiadne ale!) ()

netahlo

To si delate prdel s tim hodnocenim? 74% ty kravo. Prvni pul hodinu jsem si rikal, ze by to mohla byt dobra kulisarna. Ovsem, co se delo pak, to jsem myslel, ze mam vlci mlhu ... Neuveritelna demence vsech zucastnenych i te panimamy s vytahanyma ctyrkama. ()

Tejkina

Pokud nebudete příliš přemýšlet nad logikou příběhu a chování některých postav (?), myslím, že budete s tímhle filmem spokojeni. Jako horor totiž funguje dost dobře. ()

Soweek

Jeden z filmů kde doopravdy doporučuji si ani nečíst zápletku,kort nějaké detailmější imformace. Prostě jestli chcete super béčko, jděte do toho! ()

remy

Velká škoda, že výtečně budované, tajemné a gradované první dvě třetiny stopáže spějí k banálnímu a nepříliš uspokojivému rozuzlení. Člověk i vzhledem k výstavbě scénáře čeká velké věci a odhalení, kterých se mu nakonec ale úplně nedostane. Ve výsledku je to mnohem jednodušší film, než jak se tváří. Takhle “jen” za lepších 7/10. ()

Kienast

Nic si nezjišťovat a užít si to, co si pro nás režisér "Miss Březen" připravil. Nebudu tu tvrdit, že je to něco přelomového, ale je to nečitelné, strašidelné, zábavné a dokonce se v tom najde i nějaké to poselství. Po delší době jsem si užil film! 9/10 ()

sQelle

Jak to hezky začalo, tak to nabralo spád a spadlo do obyčejných hororů dnešní doby. Začátek s Billem je skvělej. Napětí funguje naprosto skvěle, kdy člověk neví, co od koho a z jakého rohu čekat. Potom se film předkloní do druhé třetiny, kde to působí dost uvolněně a člověk se pomalu musí ujistit, zda kouká pořád na stejný film. Bohužel konec si nemůže odpustit masakr, krev, nahotu a prapodivnosti ze sklepů. Škoda, kdyby film víc budoval na napětí, které nasadil a nedal pak na jistotu, kde už klišé střídá klišé, bylo by to mnohem lepší. ()

DavidS.

V poslední třetině se snímek zcela dramaturgicky zhroutí a z vrstevnatého angažovaného hororu se stane jen cosi nechtěně směšného... ()

666Carnage

Tohle bylo naprosto boží. Parádní horor o kterém doporučuju si vůbec nic nezjišťovat. Atmosféra byla občas pravdu hutná a mrazivá. Tohle mělo fakt grady a po delší době jsem si užil horor. Nebojím se říct, že tohle bude v top 3 roku 2023. Ze začátku jsem tohle fakt nečekal. Později sice bylo nějaké to hororové klišé ale to vůbec nevadí. Pan režisér si nejspíš otevřel temné dveře Holywoodu a myslím, že o něm ještě uslyšíme. 85% ()

borec999

Jeden z hororov roka a debut v žánri pre Zacha Creggera ako hrom, to bez debaty. Zručne natočené v áčkovej produkcii, so super hercami (ústredné trio), intenzívnou atmosférou tajomna a štýlovým zahrávaním sa režiséra s divákom ohľadom toho, čo bude ďalej, kto za tým stojí a aký subžáner hororu nakoniec dostaneme. Ja som do toho išiel úplne naslepo a odporúčam tak každému (čo i len maličký spoiler môže výrazne pokaziť výsledný zážitok). Prakticky nemám Babarovi čo vytknúť, no i tak to na plný počet osobne necítim... Silné 4* a 85%. ()

Han22

Překvapující horor. Začíná to celkem klišoidně, ale přitom svěže - mladík a dívka se setkají v bytě na pronájem, sblíží se a zjišťují, že domem je rozsáhlá síť chodeb, ve které něco žije. Po setkání s "něčím" režisér uhne a na dům se tedy podíváme ještě i z dalších pohledů. Ač to není úplně nonstop hororová jízda, ty nehororové chvíle nenudí díky zajímavým postavám a ty hororové mají fakt sílu. Výborné prostředí, skvělé masky a nečekané gore (utržená ručička mě připomenula Mortal Kombat Fatalitu). Originalita (samotné monstrum není tím nejhorším zlem). A především pár situací u kterých mě opravdu zamrazilo do morku kostí - cynický nezájem policie, nebo co udělá jedna z postav v beznadějné situaci na konci. Zkrátka a dobře velice solidní horor u kterého je vidět, že si někdo dal aspoň trošku práce pohrát si se scénářem, nabídnout zajímavý děj a vymyslet pár solidně mrazivých scén. ()

Jane18CZ

Velmi milé překvapení. Kdyby film skončil po 45 minutách, VŮBEC BY TO NEVADILO, protože to byla nejlepší pasáž celého filmu, která měla hlavu a patu a bylo to prostě boží! Bohužel ale snímek neudržel stejnou myšlenku po zbytek filmu, měla jsem z toho trochu dojem, že první část točil někdo jiný, než tu druhou polovinu. První půlka 5*, druhá půlka 3,75*. Místy skvělá kamera, celkově povedený kousek. Moc hororů se do červených čísel (nad 70%) nedostává, tento snímek si to ale rozhodně zaslouží a mohu doporučit. Ideálně si fakt nic nezjišťujte dopředu a prostě se podívejte :) ()

Corpsegrinder

Mimibazar jak hovado. Konečně zase nějakej horor co nevypadá jako tisíc dalších. Bavilo mě to kličkování žánrama a hra s očekáváním, samozřejmě chybičky se najdou (komicky neschopná "zlá" policie, jedna postava mluví na druhou ve tmě a ta bezdůvodně neodpovídá atd), ale dojem mi to nezkazilo. Justin Long je v tom chvilku votravnej ale finále vám to vynahradí :)) ()

aquiver

Formálně a herecky překvapivě slušné, kamenem úrazu je rutina, logika a hororová klišé jako impotence policie, která klasicky buď nemá čas nebo nevěří a odjíždí. V takovou chvíli mám nutkání spíš vypnout. 60 % ()

Eraserhead

První třetina je jeden z nejlepších hororů posledních let. Závěrečná část má blíže k tradičnějšímu béčku, ale stále velmi dobré. Silné 4* ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana